Europese kampioenschappen mountainbike 2009
De Europese kampioenschappen mountainbike 2009 waren de negentiende editie van de Europese titelstrijd, en werden gehouden nabij SnowWorld op het Buytenpark in Zoetermeer, Nederland, van donderdag 9 juli tot en met zondag 12 juli 2009. Het evenement begon met de teamestafette op het onderdeel cross country, de senioren kwamen op de vierde en laatste dag in actie, eveneens op het onderdeel cross country.
Junioren
Mannen (U21)
- vrijdag 10 juli
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Gerhard Kerschbaumer | ITA | 01:27:20 | — |
2 | Michiel van der Heijden | NED | 01:27:25 | +00:05 |
3 | Martin Gluth | GER | 01:28:14 | +00:54 |
Vrouwen (U21)
- vrijdag 10 juli
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Pauline Ferrand-Prevot | FRA | 01:40:05 | — |
2 | Michelle Hediger | SUI | 01:40:32 | +00:27 |
3 | Anne Terpstra | NED | 01:44:00 | +03:55 |
Beloften
Mannen (U23)
- zaterdag 11 juli
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Fabian Giger | SUI | 01:45:36 | — |
2 | Thomas Litscher | SUI | 01:46:08 | +00:32 |
3 | Lukas Kaufmann | SUI | 01:47:39 | +02:03 |
Vrouwen (U23)
- zaterdag 11 juli
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Aleksandra Dawidowicz | POL | 01:31:59 | — |
2 | Alexandra Engen | SWE | 01:34:02 | +02:05 |
3 | Julie Bresset | FRA | 01:36:03 | +04:06 |
Senioren
Mannen
- zondag 12 juli
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Ralph Näf | SUI | 02:13:09 | — |
2 | José Antonio Hermida | ESP | +01:39 | |
3 | Sven Nys | BEL | +03:12 | |
4 | Martin Gujan | SUI | +04:01 | |
5 | Lukas Flückiger | SUI | +04:59 | |
6 | Milan Spešný | CZE | +05:10 | |
7 | Florian Vogel | SUI | +05:24 | |
8 | Sergio Mantecón | ESP | +05:29 | |
9 | Cédric Ravanel | FRA | +05:47 | |
10 | Liam Killeen | GBR | +05:58 | |
11 | Jaroslav Kulhavý | CZE | +07:11 | |
12 | Jirí Friedl | CZE | +07:32 | |
13 | Emil Lindgren | SWE | +07:37 | |
14 | Oliver Beckingsale | GBR | +08:23 | |
15 | Rudi van Houts | NED | +08:43 | |
16 | Maxim Gogolev | RUS | +09:12 | |
17 | Ivan Álvarez | ESP | +09:38 | |
18 | Iñaki Lejarreta | ESP | +09:41 | |
19 | Jelmer Pietersma | NED | +09:44 | |
20 | Klaus Nielsen | DEN | +10:16 | |
21 | Ruben Ruzafa | ESP | +11:06 | |
22 | Jimmy Tielens | BEL | +11:45 | |
23 | Christoph Sauser | SUI | +11:56 | |
24 | Christof Bischof | SUI | +12:01 | |
25 | Gerben de Knegt | NED | +12:41 | |
26 | Johnny Cattaneo | ITA | +13:19 | |
27 | Sven Vanthourenhout | BEL | +14:50 | |
28 | Marek Galiński | POL | +15:29 | |
29 | Tony Longo | ITA | +15:34 | |
30 | Evgeny Pechenin | RUS | +15:49 | |
31 | Roel Paulissen | BEL | +16:21 | |
32 | Jan Škarnitzl | CZE | +16:37 | |
33 | Pierre Plantet | FRA | +17:19 | |
34 | Thijs Al | NED | +18:19 | |
35 | Jan Verstraeten | BEL | +19:08 | |
Uit de race genomen wegens te grote achterstand | ||||
– | Oleksandr Geraschenko | UKR | +2 ronden | |
– | Hannes Metzler | AUT | +2 ronden | |
– | Bjorn Brems | BEL | +2 ronden | |
– | Jirí Novák | CZE | +2 ronden | |
– | Umberto Corti | ITA | +2 ronden | |
– | Anton Gogolev | RUS | +2 ronden | |
– | Yader Zoli | ITA | +2 ronden | |
– | Robert Mennen | GER | +3 ronden | |
– | Filip Eberl | CZE | +3 ronden | |
– | Andrea Tiberi | ITA | +3 ronden | |
– | Ivan Seledkov | RUS | +3 ronden | |
– | Stéphane Tempier | FRA | +3 ronden | |
– | Karl Markt | AUT | +3 ronden | |
– | Igor Bogdan | UKR | +3 ronden | |
– | Nicolas Vermeulen | BEL | +3 ronden | |
– | David Rosa | POR | +3 ronden | |
– | Dariusz Batek | POL | +3 ronden | |
– | Jody Crawford | GBR | +3 ronden | |
– | Andras Parti | HUN | +3 ronden | |
– | Ola Kjoren | NOR | +3 ronden | |
– | Nicolas Rohrbach | SUI | +3 ronden | |
– | Periklis Ilias | GRE | +3 ronden | |
– | Alexander Wetterhall | SWE | +3 ronden | |
– | Frank Schotman | NED | +3 ronden | |
– | Uwe Hochenwarter | AUT | +4 ronden | |
– | Giuseppe Lamastra | ITA | +4 ronden | |
– | Sergiy Rysenko | UKR | +4 ronden | |
– | Carlos Coloma | ESP | +4 ronden | |
– | Alexey Medvedev | RUS | +4 ronden | |
– | Rotem Ishai | ISR | +4 ronden | |
– | Ramses Bekkenk | NED | +4 ronden | |
– | Matej Lovše | SLO | +4 ronden | |
– | Matej Mugerli | SLO | +4 ronden | |
– | Dani Simcic | CRO | +4 ronden | |
– | Kevin van Hoovels | BEL | +4 ronden | |
– | Luka Kodra | SLO | +5 ronden | |
– | Bojan Djurdjic | SRB | +5 ronden | |
– | Taavi Selder | EST | +5 ronden | |
– | Ian Bibby | GBR | +5 ronden | |
– | Matjaž Budin | SLO | +5 ronden | |
– | Zsolt Szlobodnyik | HUN | +5 ronden | |
– | Boris Popovic | SRB | +6 ronden | |
– | Dror Pekatch | ISR | +6 ronden | |
Niet gefinisht | ||||
– | Jean-Christophe Péraud | FRA | DNF | |
– | Nino Schurter | SUI | DNF | |
– | Moritz Milatz | GER | DNF | |
– | Pavel Boudný | CZE | DNF | |
– | Zdeněk Štybar | CZE | DNF | |
– | Bas Peters | NED | DNF | |
– | Manuel Fumic | GER | DNF | |
– | Marc Colom | FRA | DNF | |
– | Jochen Kass | GER | DNF | |
– | Marco Fontana | ITA | DNF | |
– | Jukka Vastaranta | FIN | DNF | |
– | Luís Pinto | POR | DNF | |
– | Georgios Toumanis | GRE | DNF | |
– | Christoph Soukup | AUT | DNF | |
– | Marcin Karczynski | POL | DNF |
Vrouwen
- zondag 12 juli
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Maja Włoszczowska | POL | 01:47:30 | — |
2 | Irina Kalentjeva | RUS | 01:47:48 | +00:18 |
3 | Sabine Spitz | GER | 01:48:08 | +00:38 |
4 | Anna Szafraniec | POL | 01:49:01 | |
5 | Cécile Ravanel | FRA | 01:49:23 | |
6 | Katrin Leumann | SUI | 01:50:10 | |
7 | Nathalie Schneitter | SUI | 01:50:53 | |
8 | Eva Lechner | ITA | 01:51:39 | |
9 | Magdalena Sadlecka | POL | 01:51:59 | |
10 | Elisabeth Osl | AUT | 01:52:29 | |
11 | Marielle Saner-Guinchard | SUI | 01:52:44 | |
12 | Adelheid Morath | GER | 01:54:29 | |
13 | Laura Turpijn | NED | 01:55:27 | |
14 | Annika Langvad | DEN | 01:56:05 | |
15 | Anna Villar | ESP | 01:56:10 | |
16 | Anja Gradl | GER | 01:56:46 | |
17 | Carina Ketonen | FIN | 01:57:07 | |
18 | Laura Metzler | FRA | 01:59:20 | |
19 | Janka Stevkova | SVK | 02:01:00 | |
20 | Githa Michiels | BEL | 02:01:50 | |
21 | Pavla Havlíková | CZE | 02:02:13 | |
22 | Suzanne Clarke-Thomas | GBR | 02:02:23 | |
23 | Helene Marcouyre | FRA | 02:03:17 | |
24 | Monique Zeldenrust | NED | 02:04:01 | |
25 | Maaris Meier | EST | 02:05:09 | |
26 | Blaža Klemenčič | SLO | 02:05:20 | |
27 | Sabrina Enaux | FRA | 02:05:26 | |
28 | Elena Babikova | RUS | 02:05:36 | |
29 | Oxana Rybakova | RUS | 02:05:56 | |
30 | Sharon Laws | GBR | 02:08:19 | |
31 | Nicoletta de Jager | NED | 02:08:53 | |
32 | Kristien Nelen | BEL | 02:11:08 | |
33 | Karin Groen | NED | +1 ronde | |
34 | Fabienne Niederberger | SUI | +1 ronde | |
35 | Ariëlle van Meurs | NED | +1 ronde | |
36 | Fiona MacDermid | GBR | +1 ronde | |
37 | Maria Osl | AUT | +1 ronde | |
38 | Riikka Kelja | FIN | +1 ronde | |
39 | Andrea Kirsic | CRO | +1 ronde | |
40 | Idit Shub | ISR | +1 ronde | |
41 | Inbar Ronen | ISR | +1 ronde | |
Niet gefinisht | ||||
— | Petra Henzi | SUI | DNF | |
— | Margarita Fullana | ESP | DNF | |
— | Joyce Vanderbeken | BEL | DNF | |
— | Evelyn Staffler | ITA | DNF |
Teamestafette
- donderdag 9 juli
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Emil Lindgren Tobias Ludvigsson Alexandra Engen Matthias Wengelin | SWE | 00:52:05 | — |
2 | Ralph Näf Roger Walder Nathalie Schneitter Thomas Litscher | SUI | 00:52:59 | +00:54 |
3 | Irjan Luttenberg Michiel van der Heijden Sanne van Paassen Rudi van Houts | NED | 00:53:13 | +01:08 |
4 | Jean-Christophe Péraud Hugo Drechou Cécile Ravanel Alexis Vuillermoz | FRA | 00:53:24 | +01:19 |
5 | Marco Fontana Christian Cominelli Gerhard Kerschbaumer Eva Lechner | ITA | 00:53:58 | +01:53 |
6 | Liam Killeen Kenta Gallagher Annie Last David Fletcher | GBR | 00:54:15 | +02:10 |
7 | Marcin Karczynski Marek Konwa Maja Włoszczowska Emanuel Piaskowy | POL | 00:54:24 | +02:19 |
8 | Jan Nesvadba Josef Kamler Tereza Hurikova Jaroslav Kulhavý | CZE | 00:54:24 | +02:19 |
9 | David Lozano José Maria Sanchez Anna Villar José Antonio Hermida | ESP | 00:54:32 | +02:27 |
10 | Markus Baver Martin Gluth Adelheid Morath Jochen Kass | GER | 00:54:57 | +02:52 |
11 | Blaža Klemenčič Luka Kodra Lukas Mezgec Vid Trancer | SLO | 00:55:47 | +03:42 |
12 | Anton Stepanov Sergey Nikolaev Vera Andreeva Maxim Gogolev | RUS | 00:56:04 | +03:59 |
13 | Igor Bogdan Evgeny Lyvadnyy Oleksandr Kachanov Nataliya Krompets | UKR | 00:56:57 | +04:52 |
14 | Andreas Parti Attila Bela Barbara Benko Zsolt Juhasz | HUN | 00:57:10 | +05:05 |
15 | David Rodrigues Luis Printo Tiana Ferreira Joana Barbosa | POR | 00:58:47 | +06:42 |
16 | Dror Pekatch Benjamin Shemid Idit Shub Eliad Daniel | ISR | 01:00:18 | +08:13 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zwitserland | 2 | 3 | 1 | 6 |
2 | Polen | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Zweden | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Frankrijk | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Italië | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Nederland | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Spanje | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rusland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
9 | Duitsland | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | België | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 7 | 7 | 7 | 21 |
Bronnen, noten en/of referenties
- cyclingnews