Europese kampioenschappen mountainbike 2007
De Europese kampioenschappen mountainbike 2007 waren de zeventiende editie van de Europese titelstrijd en werden van donderdag 12 juli tot en met zondag 15 juli 2007 in Cappadocië (Turkije) gehouden. Het toernooi begon met de teamestafette, gevolgd door de crosscountry-race voor junioren (vrijdag), de beloften (zaterdag) en de eliterenners (zondag). De andere MTB-disciplines – Marathon, Trials, Four Cross en Downhill – maakten geen onderdeel uit van de Europese titelstrijd, zoals in 2003 en 2004.
Programma
Datum | Tijd | Onderdeel |
---|---|---|
donderdag 12 juli | Teamestafette Cross Country | |
vrijdag 13 juli | Cross Country (junioren) | |
zaterdag 14 juli | Cross Country (beloften) | |
zondag 15 juli | Cross Country (elite) |
Resultaten
Mannen
Junioren (U21)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Thomas Litscher | SUI | 01:13:52 | — |
2 | Fabian Canal | FRA | +01:03 | |
3 | Peter Sagan | SVK | +01:43 | |
4 | Piotr Brzotkia | POL | +02:03 | |
5 | Jérémy Huguenin | SUI | +04:59 | |
6 | Nicolas Jeantet | ITA | +05:18 | |
7 | Mykhaylo Batsutsa | UKR | +06:07 | |
8 | Clément Koretzky | FRA | +06:22 | |
9 | Konny Looser | SUI | +07:10 | |
10 | Marek Konwa | POL | +07:13 | |
11 | Marco Minnaard | NED | +07:27 | |
12 | Niklas Gustavsson | SWE | +07:41 | |
13 | Alexandr Prydein | RUS | +08:08 | |
14 | David Fletcher | GBR | +08:22 | |
15 | Umbert Almenara | ESP | +08:30 | |
16 | Fabian Strecker | GER | +08:39 | |
17 | Henk Jaap Moorlag | NED | +09:14 | |
18 | Francesco Aulino | ITA | +09:28 | |
19 | Tim Lemmers | NED | +09:38 | |
20 | Shlomi Haimy | ISR | +10:10 | |
21 | Marcus Bauer | GER | +10:17 | |
22 | Matthias Hoi | AUT | +10:21 | |
23 | Filip Adel | CZE | +10:46 | |
24 | Shaun Hurrell | GBR | +11.13 | |
25 | Eduardo Recasens | ESP | +11.50 | |
26 | Hamish Creber | GBR | +12.01 | |
27 | Alexandr Fedotov | RUS | +12.08 | |
28 | Bart Maas | NED | +13.25 | |
29 | Mattias Nilsson | SWE | +13.33 | |
30 | Marcel Fleschhut | GER | +13.46 | |
31 | Zsolt Juhasz | HUN | +14.21 | |
32 | Alex Paton | GBR | +14.35 | |
33 | Abdurrahman Dandal | TUR | +15.07 | |
34 | Stepan Stepanov | RUS | +15.13 | |
35 | Nicolas Cadene | FRA | +15.45 | |
36 | Alexios Kokovikas | GRE | +17.28 | |
37 | Huseyin Balli | TUR | +17.49 | |
38 | Shapira Idan | ISR | +18.42 | |
39 | Marián Šimora | SVK | +19.22 | |
40 | Martin Bodis | SVK | +20.19 | |
41 | Eyup Karagobek | TUR | +20.55 | |
42 | Erik Paccagnella | ITA | +21.06 | |
43 | Elia Silvestri | ITA | +24.13 | |
44 | Oleksiy Byelykh | UKR | +24.47 | |
45 | Metin Barissever | TUR | +25.17 | |
46 | Recep Unalan | TUR | +27.36 | |
Niet gefinisht | ||||
— | Margalit Nizan | ISR | DNF | |
— | Vladimir Loginov | RUS | DNF | |
— | David Dancsuly | HUN | DNF | |
— | Andi Eyring | GER | DNF | |
— | Mustafa Sayar | TUR | DNF | |
— | Roman Orlov | RUS | DNF | |
— | Ivo Plevák | CZE | DNF | |
Niet gestart | ||||
— | Matthias Rupp | SUI | DNS | |
— | Ondrej Cink | CZE | DNS |
Beloften (U23)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Nino Schurter | SUI | 01:49:28 | — |
2 | Jaroslav Kulhavý | CZE | +03:31 | |
3 | Jakob Fuglsang | DEN | +04:00 | |
4 | Jiri Friedl | CZE | +04:21 | |
5 | Tim Wijnants | BEL | +04:39 | |
6 | Emil Lindgren | SWE | +04:56 | |
7 | Stéphane Tempier | FRA | +05:41 | |
8 | François Bailly-Maitre | FRA | +06:26 | |
9 | Alexis Vuillermoz | FRA | +06:22 | |
10 | Denis Vorontsov | RUS | +0 | |
11 | Rene Tann | GER | +07:04 | |
12 | Patrick Gallati | SUI | +08:25 | |
13 | Andrea Tiberi | ITA | +08:31 | |
14 | Matthias Flückiger | SUI | +08:48 | |
15 | Oleksandr Yakymenko | UKR | +09:21 | |
16 | Marc Colom | FRA | +10:00 | |
17 | Niall Davis | IRL | +11:26 | |
18 | Jan Skarnitzl | CZE | +11:59 | |
19 | Dariusz Batek | POL | +12:16 | |
20 | Alexander Wetterhall | SWE | +12:37 | |
21 | Wilko Rochow | GER | +13.20 | |
22 | Fabian Giger | SUI | +13.33 | |
23 | Ian Bibby | GBR | +15.11 | |
24 | Lukáš Hanus | SVK | +15.36 | |
25 | Erik Nellen | NED | +15.56 | |
26 | Martin Škopek | SVK | +16.22 | |
27 | Andriy Gumenyuk | UKR | +16.51 | |
28 | Bjorn Brems | BEL | +16.56 | |
29 | Conor McConvey | IRL | +17.08 | |
30 | Frank Beemer | NED | +17.48 | |
31 | Matthias Wengelin | SWE | +18.24 | |
32 | Andi Weinhold | GER | +18.52 | |
33 | Periklis Ilias | GRE | +19.23 | |
34 | Oliver Áviles | ESP | +19.24 | |
35 | Alessio Zamuner | ITA | +20.14 | |
36 | Vladimir Ivanov | RUS | +21.27 | |
37 | Max Öste-MacDonald | SWE | +22.19 | |
38 | Martin Loo | EST | +22.29 | |
39 | Tim Ottens | NED | +23.17 | |
40 | Reinis Andrijanovs | LAT | +24.54 | |
41 | Kamil Alev | TUR | +25.53 | |
42 | Georgios Pattes-Toumanis | GRE | +27.39 | |
43 | Ioannis Misailidis | GRE | +1 ronde | |
44 | Robert Mennen | GRE | +1 ronde | |
45 | Ervins Smolins | LAT | +1 ronde | |
46 | Mehmet Silahsor | TUR | +2 ronden | |
47 | Didzis Praulins | LAT | +2 ronden | |
48 | Gokay Konuk | TUR | +2 ronden | |
49 | Jelmer Jubbega | NED | +3 ronden | |
50 | Eyup Yildiz | TUR | +3 ronden | |
Niet gefinisht | ||||
— | David Lozano | ESP | DNF | |
— | Giorgos Fattas | CYP | DNF | |
— | Simon Scheiber | AUT | DNF | |
Niet gestart | ||||
— | Robert Gehbauer | AUT | DNS | |
— | Adrian Brzozka | POL | DNS | |
— | Martin Kostelni?ák | SVK | DNS | |
— | Pascal Meyer | SUI | DNS | |
— | Martin Fanger | SUI | DNS | |
— | Lukas Kaufmann | SUI | DNS | |
— | Quincy Vens | BEL | DNS |
Senioren (Elite)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | José Antonio Hermida | ESP | 02:06:42 | — |
2 | Julien Absalon | FRA | +01:35 | |
3 | Fredrik Kessiakoff | SWE | +02:38 | |
4 | Christoph Sauser | SUI | +03:14 | |
5 | Florian Vogel | SUI | +04:14 | |
6 | Wolfram Kurschat | GER | +04:49 | |
7 | Yury Trofimov | RUS | +05:11 | |
8 | Carlos Coloma | ESP | +05:25 | |
9 | Roel Paulissen | BEL | +05:39 | |
10 | Filip Meirhaeghe | BEL | +06:18 | |
11 | Johannes Pallhuber | ITA | +06:19 | |
12 | Ruben Ruzafa | ESP | +06:33 | |
13 | Marco Fontana | ITA | +06:42 | |
14 | Peter Riis Andersen | DEN | +06:57 | |
15 | Lado Fumic | GER | +07:10 | |
16 | Jean-Christophe Péraud | FRA | +07:11 | |
17 | Rudi van Houts | NED | +07:18 | |
18 | Bart Brentjens | NED | +07:33 | |
19 | Manuel Fumic | GER | +07:37 | |
20 | Lukas Flückiger | SUI | +07:38 | |
21 | Cédric Ravanel | FRA | +08:01 | |
22 | Tony Longo | ITA | +08:16 | |
23 | Christoph Soukup | AUT | +08:31 | |
24 | Jürg Graf | SUI | +09:13 | |
25 | Milan Spesny | CZE | +10:06 | |
26 | Hannes Metzler | AUT | +10:12 | |
27 | Kristian Hynek | CZE | +10:36 | |
28 | Martin Gujan | SUI | +10:55 | |
29 | Yader Zoli | ITA | +11:01 | |
30 | Iván Álvarez | ESP | +11.10 | |
31 | Iñaki Lejarreta | ESP | +11.27 | |
32 | Olivier Beckingsale | GBR | +11.34 | |
33 | Jelmer Pietersma | NED | +11.59 | |
34 | Maxim Gogolev | RUS | +12.05 | |
35 | Robin Seymour | IRL | +12.57 | |
36 | Sergiy Rysenko | UKR | +13.20 | |
37 | Giuseppe Lamastra | ITA | +13.25 | |
38 | Artem Oriov | RUS | +13.50 | |
39 | Marek Galinski | POL | +14.20 | |
40 | Milan Barényi | SVK | +14.46 | |
41 | Filip Eberl | CZE | +15.41 | |
42 | Nicolas Bazin | FRA | +15.48 | |
43 | Caspar Austa | EST | +16.04 | |
44 | Torsten Marx | GER | +16.09 | |
45 | Jochen Käss | GER | +16.40 | |
46 | Eygeny Petchenine | RUS | +17.02 | |
47 | Bas Peters | NED | +17.55 | |
48 | Igor Bogdan | UKR | +21.30 | |
49 | Taavi Selder | EST | +22.00 | |
50 | Muammer Yildiz | TUR | +1 ronde | |
51 | Alexandr Lomakin | RUS | +1 ronde | |
52 | Mehmet Kurt | TUR | +2 ronden | |
53 | Yunus Yetkin | TUR | +2 ronden | |
54 | Yilmaz Kanat | TUR | +2 ronden | |
55 | Serkan Calici | TUR | +3 ronden | |
56 | Dzintars Ozolins | LAT | +3 ronden | |
Niet gefinish | ||||
— | Martin Gispert | ESP | DNF | |
— | Marcin Karczywiski | POL | DNF | |
— | Ivan Seledkov | RUS | DNF | |
— | Bilal Akgul | TUR | DNF | |
— | Klaus Nielsen | DEN | DNF | |
— | Maros Kovac | SVK | DNF | |
— | Michael Weiss | AUT | DNF | |
Niet gestart | ||||
— | Silvio Bundi | SUI | DNS | |
— | Gion Manetsch | SUI | DNS | |
— | Lenart Noc | SLO | DNS |
Vrouwen
Junioren (U21)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Kathrin Stirnemann | SUI | 01:01:46 | — |
2 | Barbara Benko | HUN | +00:37 | |
3 | Ines Thoma | GER | +01:29 | |
4 | Vivienne Mayer | SUI | +02:12 | |
5 | Claire Hassenfratz | FRA | +03:00 | |
6 | Julie Bresset | FRA | +03:21 | |
7 | Jitka Skarnitzlova | CZE | +04:40 | |
8 | Camille Devi | FRA | +05:13 | |
9 | Katharina Haase | GER | +05:36 | |
10 | Alla Boyko | UKR | +06:23 | |
11 | Anna Oberparleiter | ITA | +07.29 | |
12 | Iryna Slobodyan | UKR | +09.38 | |
13 | Cornelia Schuster | ITA | +09.42 | |
14 | Polona Batagelj | SLO | +10.26 | |
15 | Maria Bobanova | RUS | +11.01 | |
16 | Annie Last | GBR | +11.09 | |
17 | Margarita García | ESP | +11.41 | |
18 | Karen Brouwer | NED | +11.56 | |
19 | Kristina Strachovic | LTU | +20.05 | |
20 | Daria Zaytseva | RUS | +20.13 | |
21 | Sabina Brazevic | LTU | +26.31 | |
Niet gestart | ||||
— | Annabel Simpson | GBR | DNF | |
— | Tuba Karaarslan | TUR | DNF | |
— | Marta Sutek | POL | DNF | |
Niet gestart | ||||
— | Jennifer Sägesser | SUI | DNS | |
— | Eva Justin | SLO | DNS |
Beloften (U23)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Eva Lechner | ITA | 01:18:12 | — |
2 | Elisabeth Osl | AUT | +01:53 | |
3 | Tereza Huřiková | CZE | +02:52 | |
4 | Nina Homovec | SLO | +03:13 | |
5 | Nathalie Scheitter | SUI | +06:16 | |
6 | Aleksandra Dawidowicz | POL | +06:43 | |
7 | Alexandra Engen | SWE | +06:43 | |
8 | Liliya Zaytseva | UKR | +07:04 | |
9 | Tanja Žakelj | SLO | +08:18 | |
10 | Karolina Kozela | POL | +09:25 | |
11 | Bettina Schmid | SUI | +10:01 | |
12 | Caroline Mani | FRA | +10:22 | |
13 | Laura Metzeler | FRA | +10.44 | |
14 | Vera Andreeva | RUS | +11.17 | |
15 | Hanna Klein | GER | +11.40 | |
16 | Agnes Naumann | GER | +11.45 | |
17 | Julie Krasniak | FRA | +14.31 | |
18 | Nataliya Krompets | UKR | +17.31 | |
19 | Esra Kurkcu | TUR | +25.03 | |
20 | Evgenia Belozerova | RUS | +25.43 | |
21 | Semra Yetis | TUR | +27.12 | |
22 | Nataliya Kohut | UKR | +31.42 | |
23 | Tugba Ozdemir | TUR | +38.17 | |
24 | Amy Hunt | GBR | +1 ronde |
Senioren (Elite)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Sabine Spitz | GER | 01:45:15 | — |
2 | Irina Kalentieva | RUS | +00:22 | |
3 | Kateřina Nash | CZE | +00:43 | |
4 | Petra Henzi | SUI | +01:25 | |
5 | Blaža Klemenčič | SLO | +02:07 | |
6 | Cécile Ravanel | FRA | +03:14 | |
7 | Maja Włoszczowska | POL | +04:14 | |
8 | Lene Byberg | NOR | +04:21 | |
9 | Magdalena Sadtecka | POL | +04:40 | |
10 | Rocio Gamonal | ESP | +05:40 | |
11 | Anna Enocsson | SWE | +06:08 | |
12 | Evelyn Staffler | ITA | +07:06 | |
13 | Janka Stevkova | SVK | +07:09 | |
14 | Renata Bucher | SUI | +07:47 | |
15 | Ruth Moll | ESP | +08:16 | |
16 | Katrin Leumann | SUI | +08:29 | |
17 | Laurence Leboucher | FRA | +08:36 | |
18 | Anna Szafraniec | POL | +08:58 | |
19 | Maaris Meier | EST | +09:29 | |
20 | Maroussia Rusca | SUI | +09:58 | |
21 | Laura Turpijn | NED | +10.46 | |
22 | Bernardine Boog-Rauwerda | NED | +11.15 | |
23 | Sabrina Enaux | FRA | +12.15 | |
24 | Katrin Schwing | GER | +14.53 | |
25 | Ksenia Chernykh | RUS | +18.05 | |
26 | Ivanda Eiduka | LAT | +18.33 | |
27 | Oxana Rybakova | RUS | +23.09 | |
28 | Ronen Inbar | ISR | +24.09 | |
29 | Elena Gogoleva | RUS | +26.45 | |
30 | Senem Guler | TUR | +30.55 | |
31 | Maria Osl | AUT | +1 ronde | |
32 | Serife Akcan | TUR | +1 ronde | |
Niet gestart | ||||
— | Elsbeth van Rooy-Vink | NED | DNS | |
— | Nina Göhl | GER | DNS | |
— | Ariëlle van Meurs | NED | DNS | |
— | Sarah Koba | SUI | DNS | |
— | Esther Sûss | SUI | DNS | |
— | Maria Osipova | RUS | DNS | |
— | Ozge Tinaz | TUR | DNS | |
— | Eleni Diakaki | GRE | DNS |
Teamestafette
- 4x6.5 km
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Florian Vogel Thomas Litscher Petra Henzi Nino Schurter | SUI | 01:29.56 | — |
2 | Cédric Ravanel Cécile Ravanel Fabien Canal Alexis Vuillermoz | FRA | +01.44 | |
3 | Yader Zoli Andrea Tiberi Francesco Aulino Eva Lechner | ITA | +01.55 | |
4 | Jaroslav Kulhavý Kateřina Nash Filip Adel Milan Spesny | CZE | +02.27 | |
5 | Emil Lindgren Matthias Nilsson Anna Enocsson Fredrik Kessiakoff | SWE | +03.09 | |
6 | ESP | +05.59 | ||
7 | NED | +07.02 | ||
8 | UKR | +07.03 | ||
9 | POL | +07.21 | ||
10 | GER | +09.14 | ||
11 | SVK | +11.00 | ||
12 | RUS | +11.46 | ||
13 | TUR | +17.17 | ||
14 | GRE | +25.15 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zwitserland | 4 | 0 | 0 | 4 |
2 | Duitsland | 1 | 0 | 1 | 2 |
Italië | 1 | 0 | 1 | 2 | |
4 | Spanje | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Frankrijk | 0 | 3 | 0 | 3 |
6 | Tsjechië | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Oostenrijk | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rusland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Hongarije | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10 | Denemarken | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slowakije | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 7 | 7 | 7 | 21 |
Bronnen, noten en/of referenties
- cyclingnews
- sportuitslagen