Europese kampioenschappen mountainbike 2005
De Europese kampioenschappen mountainbike 2005 waren de vijftiende editie van de Europese titelstrijd, en werden gehouden in Kluisbergen, België, van vrijdag 29 juli tot en met zondag 31 juli 2005. Het toernooi begon met de teamestafette, gevolgd door de cross country race voor junioren en beloften (zaterdag) en de eliterenners (zondag). De andere MTB-disciplines – Marathon, Trials, Four Cross en Downhill – maakten ditmaal geen onderdeel uit van de Europese titelstrijd, zoals in 2003 en 2004.
Programma
Datum | Tijd | Onderdeel |
---|---|---|
vrijdag 29 juli | Teamestafette | |
zaterdag 30 juli | Cross Country (junioren en beloften) | |
zondag 31 juli | Cross Country (elite) |
Mannen
Junioren (U21)
- Vijf ronden (alleen top-30 vermeld)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Patrick Gallati | SUI | 01:26.44 | — |
2 | Martin Fanger | SUI | +01:11 | |
3 | Anders Hovdenes | NOR | +01:54 | |
4 | Alexis Vuillermoz | FRA | +02:20 | |
5 | Robert Gehbauer | AUT | +02:53 | |
6 | Fabian Giger | SUI | +02:57 | |
7 | Yannick Martinez | FRA | +03:07 | |
8 | Lukas Kaufmann | SUI | +03:16 | |
9 | Mattias Wengelin | SWE | +03:59 | |
10 | Johannes Schweiggl | ITA | +04:13 | |
11 | Severin Disch | SUI | +04:17 | |
12 | Frank Beemer | NED | +04:36 | |
13 | Olivier Sarrazin | FRA | +05:00 | |
14 | Nieck Busset | NED | +05:09 | |
15 | Günther Huber | ITA | +05:34 | |
16 | Nicolas Lüthi | SUI | +05:50 | |
17 | Heiko Gutmann | GER | +05:58 | |
18 | Tim Wijnants | BEL | +06:13 | |
19 | Karol Sroka | POL | +06:19 | |
20 | Max Oeste-Macdonald | SWE | +06:35 | |
21 | Andriy Gumenyuk | UKR | +06:41 | |
22 | Benoit Igoulen | FRA | +06:47 | |
23 | Dries Govaerts | BEL | +06:53 | |
24 | Tom Meeusen | BEL | +07:00 | |
25 | Matthias Waldhart | AUT | +07:08 | |
26 | Cristian Cominelli | ITA | +07:13 | |
27 | Daniel Zywer | POL | +07:18 | |
28 | Dries De Wit | BEL | +07:22 | |
29 | Erik Nellen | NED | +07:26 | |
30 | Alex Broz | CZE | +07:29 |
Beloften (U23)
- Zeven ronden (complete uitslag)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Rudi van Houts | NED | 01:52:01 | — |
2 | Jakob Fuglsang | DEN | +01:23 | |
3 | Joeri Trofimov | RUS | +03:23 | |
4 | Lukas Flückiger | SUI | +03:42 | |
5 | Emil Lindgren | SWE | +03:51 | |
6 | Gion Manetsch | SUI | +04:38 | |
7 | Till Marx | SUI | +04:49 | |
8 | Nino Schurter | SUI | +05:21 | |
9 | Jiri Friedl | CZE | +06:27 | |
10 | Frank Lehmann | GER | +06:32 | |
11 | Tony Longo | ITA | +06:40 | |
12 | Stéphane Tempier | FRA | +06:48 | |
13 | Nicolas Bazin | FRA | +07:01 | |
14 | Jan Skarnitzl | CZE | +07:16 | |
15 | Ruben Ruzafa | ESP | +07:44 | |
16 | François Bailly Maitre | FRA | +08:15 | |
17 | Joris Boillat | SUI | +08:25 | |
18 | Steven Roach | GBR | +08:27 | |
19 | Simon Richardson | GBR | +08:47 | |
20 | Robert Mennen | GER | +08:55 | |
21 | Dariusz Batek | POL | +09:04 | |
22 | Jürg Graf | SUI | +09:14 | |
23 | Björn Brems | BEL | +09:17 | |
24 | Anze Bizjak | SLO | +09:41 | |
25 | Mike Felderer | ITA | +09:41 | |
26 | Nicolas Vermeulen | BEL | +10:08 | |
27 | Alexey Medvedev | RUS | +10:22 | |
28 | Jiri Novak | CZE | +10:40 | |
29 | Frank Schotman | NED | +11:22 | |
30 | Ian Field | GBR | +11:38 | |
31 | Evgeniy Pechenin | RUS | +12:01 | |
32 | Benjamin Rüdiger | GER | +12:15 | |
33 | Christian Palladoro | ITA | +12:20 | |
34 | Ruud Rentmeester | NED | +12:27 | |
35 | Yannick Bernasconi | SUI | +13:03 | |
36 | Sergio Mantecón | ESP | +13:12 | |
37 | Pierre-Geoffroy Plantet | FRA | +13:21 | |
38 | Ludovic Mottet | BEL | +13:38 | |
39 | Andi Weinhold | GER | +13.40 | |
40 | Luka Kodra | SLO | +14.28 | |
41 | Kevin Van Hoovels | BEL | +14.32 | |
42 | Oleksandr Yakymenko | UKR | +15.18 | |
43 | Robert Odink | SUI | +16.48 | |
Niet gefinisht (één ronde of meer achterstand) | ||||
— | Lewis Ferguson | IRL | +1 ronde | |
— | Dries Hollanders | BEL | +1 ronde | |
— | Sam Malfliet | BEL | +1 ronde | |
— | Jean-Eudes Demaret | FRA | +1 ronde | |
— | Martin Matrat | FRA | +1 ronde | |
— | Niall Davis | IRL | +1 ronde | |
— | Mathieu Louis | BEL | +1 ronde | |
— | Hans Becking | NED | +1 ronde | |
— | Denis Vorontsov | RUS | +1 ronde | |
— | Nick Sels | BEL | +2 ronden | |
— | Igor Zorin | EST | +2 ronden | |
— | Uwe Hochenwarter | AUT | +2 ronden | |
— | Ian Bibby | GBR | +2 ronden | |
— | Laurent Fontaine | BEL | +2 ronden | |
— | Jochen Concocelli | GER | +2 ronden | |
— | Stian Boasson Hagen | NOR | +2 ronden | |
— | Lukas Hanus | SVK | +2 ronden | |
— | Santis Sarkanis | LAT | +3 ronden | |
— | Guido Janssen | BEL | +3 ronden | |
— | George Fattas | CYP | +3 ronden | |
— | Philip Roche | IRL | +3 ronden | |
— | Adam Gulyas | HUN | +3 ronden | |
— | Melvin Legros | BEL | +3 ronden | |
— | David Rosa | POR | +3 ronden | |
— | Zoltan Tatrai | HUN | +3 ronden | |
— | Halil Ibrahim Kacar | TUR | +3 ronden | |
— | Ayal Rahat | ISR | +3 ronden | |
— | Thomas Achouri | BEL | +3 ronden | |
— | Alexey Belokrylov | RUS | +3 ronden | |
— | Barry Nolan | IRL | +3 ronden | |
— | Halil Korkmaz | TUR | +4 ronden | |
— | Kamil Alev | TUR | +4 ronden | |
— | Mehmet Sevinc | TUR | +5 ronden | |
Niet gefinisht | ||||
— | Andrea Tiberi | ITA | DNF | |
— | Iñaki Lejarreta | ESP | DNF | |
— | Andras Melts | HUN | DNF | |
— | Bostjan Pahovnik | SLO | DNF | |
— | Toms Veinbergs | LAT | DNF | |
— | Glen Kinning | IRL | DNF |
Senioren (Elite)
- Zeven ronden (complete uitslag)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Jean-Christophe Péraud | FRA | 01:54:19 | — |
2 | Julien Absalon | FRA | +00:30 | |
3 | Marco Bui | ITA | +00:46 | |
4 | Jérome Chevallier | FRA | +00:56 | |
5 | Christoph Sauser | SUI | +01:15 | |
6 | Oliver Beckingsale | GBR | +01:57 | |
7 | Lado Fumic | GER | +02:15 | |
8 | Peter Riis Andersen | DEN | +02:20 | |
9 | Roel Paulissen | BEL | +02:25 | |
10 | Florian Vogel | SUI | +02:29 | |
11 | Miguel Martinez | FRA | +02:29 | |
12 | Sven Nys | BEL | +03:01 | |
13 | Fredrik Kessiakoff | SWE | +03:18 | |
14 | Jelmer Pietersma | NED | +03:36 | |
15 | Christoph Soukup | AUT | +03:49 | |
16 | Mirko Pirazzoli | ITA | +04:02 | |
17 | Bart Brentjens | NED | +04:18 | |
18 | Manuel Fumic | GER | +04:29 | |
19 | Thijs Al | NED | +05:10 | |
20 | Martin Gujan | SUI | +05:26 | |
21 | Carlos Coloma | ESP | +05:29 | |
22 | Stefan Sahm | GER | +05:29 | |
23 | Silvio Bundi | SUI | +05:29 | |
24 | Balz Weber | SUI | +05:36 | |
25 | Moritz Milatz | GER | +05:46 | |
26 | Klaus Nielsen | DEN | +06:11 | |
27 | Johannes Sickmüller | GER | +06:23 | |
28 | Andreas Kugler | SUI | +06:35 | |
29 | Cédric Ravanel | FRA | +06:54 | |
30 | Radim Korinek | CZE | +07:34 | |
31 | Bas Peters | NED | +08:02 | |
32 | Juan Pedro Trujillo | ESP | +08:27 | |
33 | Dany Coenen | BEL | +08.45 | |
34 | Igor Bogdan | UKR | +08.53 | |
35 | Hannes Metzler | AUT | +09.01 | |
36 | Håkon Austad | NOR | +09.14 | |
37 | Michael Weiss | AUT | +09.17 | |
38 | Hannes Genze | GER | +09.27 | |
39 | Andras Parti | HUN | +09.33 | |
40 | Jochen Käss | GER | +09.47 | |
41 | Karl Markt | AUT | +09.56 | |
42 | Marc Trayter | ESP | +10.00 | |
43 | Dominiek Ranson | BEL | +10.33 | |
44 | Maarten Tjallingii | NED | +10.43 | |
45 | Christoph Bischof | SUI | +11.06 | |
46 | Alban Lakata | AUT | +11.23 | |
47 | Miha Solar | SLO | +11.44 | |
48 | Maxim Gogolev | RUS | +12.13 | |
49 | Pavel Boudny | CZE | +12.31 | |
50 | Sebastien Delfosse | BEL | +12.55 | |
51 | Gody Jacobs | BEL | +13.11 | |
52 | Robin Seymour | IRL | +13.43 | |
53 | Jimmy Tielens | BEL | +14.47 | |
54 | Yader Zoli | ITA | +15.03 | |
55 | Milan Spesny | CZE | +15.33 | |
56 | Szilard Buruczki | HUN | +16.20 | |
57 | Kris Janssens | BEL | +1 ronde | |
58 | Joris Massaer | BEL | +1 ronde | |
59 | Andrey Mukhin | RUS | +1 ronde | |
60 | Damien Bynens | BEL | +1 ronde | |
61 | Bilal Akgul | TUR | +2 ronden | |
62 | Borut Rudolf | SLO | +2 ronden | |
63 | Kris Lapere | BEL | +2 ronden | |
64 | Hasan Kandemir | TUR | +3 ronden | |
Niet gefinisht | ||||
— | José Antonio Hermida | ESP | DNF | |
— | Martino Fruet | ITA | DNF | |
— | Marti Gispert | ESP | DNF | |
— | Ivan Álvarez | ESP | DNF | |
— | Sergiy Rysenko | UKR | DNF | |
— | Bjorn Rondelez | BEL | DNF | |
— | Loïc Pompee | MON | DNF | |
— | Ralph Näf | SUI | DNF | |
— | Caspar Austa | EST | DNF | |
— | Roman Rametsteiner | AUT | DNF |
Vrouwen
Junioren (U21)
- Vier ronde (complete uitslag)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Magdalena Pyrgies | POL | 01:20:06 | — |
2 | Aleksandra Dawidowicz | POL | — | |
3 | Julie Krasniak | FRA | +00:34 | |
4 | Tereza Hurikova | CZE | +01:05 | |
5 | Marianne Vos | NED | +02:04 | |
6 | Jennifer Fischer | FRA | +03:32 | |
7 | Alexandra Engen | SWE | +04:44 | |
8 | Verona Sovcikova | SVK | +05:37 | |
9 | Tanja Žakelj | SLO | +05:50 | |
10 | Claudia Sieder | ITA | +06:16 | |
11 | Johana Sovcikova | SVK | +06:20 | |
12 | Hanna Klein | GER | +06:24 | |
13 | Nataliya Krompets | UKR | +07:07 | |
14 | Liliya Zaytseva | UKR | +07:20 | |
15 | Silke Schmidt | GER | +07:49 | |
16 | Nadja Roschi | SUI | +07:54 | |
17 | Vera Andreeva | RUS | +08.14 | |
18 | Katarzyna Solus | POL | +08.27 | |
19 | Sandra Weber | GER | +08.46 | |
20 | Judith Pollinger | ITA | +09.03 | |
21 | Ilke De Jongh | BEL | +09.24 | |
22 | Adela Mysikova | CZE | +09.43 | |
23 | Evgenia Belorezova | RUS | +11.35 | |
24 | Katarina Uhlariková | SVK | +11.44 | |
25 | Evelyne Frei | SUI | +13.45 | |
26 | Caroline Mani | FRA | +14.51 | |
27 | Kristina Cerncic | AUT | +17.08 | |
28 | Daniela Stunzi | SUI | +17.36 | |
29 | Nina Gulino | ITA | +17.45 | |
30 | Sabine Stiegler | AUT | +17.52 | |
31 | Limke Peeters | BEL | +20.55 | |
32 | Katrien Pauwels | BEL | +21.15 | |
33 | Esra Kurkxcu | TUR | +1 ronde | |
Niet gefinisht | ||||
— | Katerina Machackova | CZE | DNF | |
— | Christiana Kollhman | AUT | DNF | |
— | Abi Greenaway | GER | DNS |
Senioren (Elite)
- Zes ronden (complete uitslag)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Gunn-Rita Dahle | NOR | 01:57:08 | — |
2 | Maja Włoszczowska | POL | +01:52 | |
3 | Margarita Fullana | ESP | +02:39 | |
4 | Nina Göhl | GER | +04:15 | |
5 | Bernardine Boog-Rauwerda | NED | +04:23 | |
6 | Petra Henzi | SUI | +05:42 | |
7 | Magdalena Sadlecka | POL | +07:02 | |
8 | Anna Enocsson | SWE | +07:25 | |
9 | Blaža Klemenčič | SLO | +08:35 | |
10 | Eva Lechner | ITA | +09:25 | |
11 | Séverine Hansen | FRA | +09:39 | |
12 | Sabine Spitz | GER | +09:57 | |
13 | Franziska Röthlin | SUI | +10:00 | |
14 | Katrin Leumann | SUI | +10:56 | |
15 | Adelheid Morath | GER | +11:51 | |
16 | Lene Byberg | NOR | +12:31 | |
17 | Ivonne Kraft | GER | +12:53 | |
18 | Maria Östergren | SWE | +12:53 | |
19 | Sabrina Enaux | FRA | +12:53 | |
20 | Sarah Koba | SUI | +13:18 | |
21 | Elisabeth Osl | AUT | +14:02 | |
22 | Janka Stevkova | SVK | +14:22 | |
23 | Marilyne Salvetat | FRA | +14:33 | |
24 | Ariëlle van Meurs | NED | +14:37 | |
25 | Elina Sochocleous | CYP | +15:07 | |
26 | Elena Gaddoni | ITA | +15.16 | |
27 | Sandra Klose | GER | +16.08 | |
28 | Cécile Ravanel | FRA | +16.52 | |
29 | Rocio Gamonal | ESP | +17.28 | |
30 | Catherine Delfosse | BEL | +20.05 | |
31 | Maaris Meier | EST | +1 ronde | |
32 | Laurence Leboucher | FRA | +1 ronde | |
33 | Laura Turpijn | NED | +1 ronde | |
34 | Pavla Havlíková | CZE | +1 ronde | |
35 | Maria Osl | AUT | +1 ronde | |
36 | Emilie Siegenthaler | SUI | +1 ronde | |
37 | Marlena Pyrgies | POL | +2 ronden | |
38 | Tarja Owens | IRL | +2 ronden | |
39 | Cristina Mascarreras | ESP | +2 ronden | |
40 | Berangere Wilst | FRA | +2 ronden | |
41 | Irina Kalentieva | RUS | +2 ronden | |
42 | Nekane Lasa | ESP | +2 ronden | |
43 | Saskia Elemans | NED | +2 ronden | |
44 | Keren Eckshtein | ISR | +2 ronden | |
45 | Hilde Quintens | BEL | +3 ronden | |
46 | Kathy Ingels | BEL | +3 ronden | |
47 | Marta Vajda | HUN | +3 ronden | |
48 | Githa Michiels | BEL | +3 ronden | |
49 | Özge Tinaz | TUR | +4 ronden | |
Niet gefinisht | ||||
— | Nadia Walker | SUI | DNF | |
— | Nina Homovec | SLO | DNF | |
— | Maroussia Rusca | SUI | DNF | |
— | Evelyn Staffler | ITA | DNF | |
— | Bärbel Jungmeier | AUT | DNF | |
— | Beth McCluskey | IRL | DNF | |
— | Joyce Vanderbeken | BEL | DNF |
Teamestafette
- 4x6.5 km
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Marco Bui Tony Longo Eva Lechner Johannes Schweiggl | ITA | 01:00.01 | — |
2 | Nino Schurter Martin Fanger Petra Henzi Florian Vogel | SUI | +00.12 | |
3 | Emil Lindgren Mattias Wengelin Maria Östergren Fredrik Kessiakoff | SWE | +00.20 | |
4 | Iñaki Lejarreta Oliver Aviles Margarita Fullana José Antonio Hermida | ESP | +01.19 | |
5 | Thijs Al Frank Beemer Laura Turpijn Rudi van Houts | NED | +01.20 | |
6 | Jean-Eudes Demaret Alexis Vuillermoz Séverine Hansen Cédric Ravanel | FRA | +01.27 | |
7 | Jochen Käss Benjamin Rüdiger Markus Diller Ivonne Kraft | GER | +01.31 | |
8 | BEL | +02.47 | ||
9 | RUS | +03.04 | ||
10 | SLO | +04.14 | ||
11 | NOR | +04.24 | ||
12 | HUN | +10.22 | ||
13 | TUR | +14.42 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zwitserland | 1 | 2 | 0 | 3 |
Polen | 1 | 2 | 0 | 3 | |
3 | Frankrijk | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Italië | 1 | 0 | 1 | 2 |
Noorwegen | 1 | 0 | 1 | 2 | |
6 | Nederland | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Denemarken | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Spanje | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 6 | 6 | 6 | 18 |
Bronnen, noten en/of referenties
- uec-federation
- cyclingnews