Seznam medailistů na mistrovství Evropy v krasobruslení – sportovní dvojice
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Související informace naleznete také v článku Přehled medailí na Mistrovství Evropy v krasobruslení.
Seznam medailistů na mistrovství Evropy v krasobruslení uvádí chronologický přehled osob od roku 1930, které získaly zlatou, stříbrnou či bronzovou medaili na mistrovství Evropy v krasobruslení.
Sportovní dvojice
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
ME 1930 | Vídeň | Olga Orgonista Sándor Szalay | Emilia Rotter László Szollás | Gisela Hochaltinger Otto Preissecker |
ME 1931 | Svatý Mořic | Olga Orgonista Sándor Szalay | Emilia Rotter László Szollás | Lilly Gaillard Willy Petter |
ME 1932 | Paříž | Andrée Brunet Pierre Brunet | Lilly Gaillard Willy Petter | Idi Papez Karl Zwack |
ME 1933 | Londýn | Idi Papez Karl Zwack | Lilly Gaillard Willy Petter | Mollie Philips Rodney Murdoch |
ME 1934 | Praha | Emilia Rotter László Szollás | Idi Papez Karl Zwack | Zofia Bilorówna Tadeusz Kowalski |
ME 1935 | Svatý Mořic | Maxi Herber Ernst Baier | Idi Papez Karl Zwack | Lucy Gallo Rezső Dillinger |
ME 1936 | Berlín | Maxi Herber Ernst Baier | Violet Cliff Leslie Cliff | Piroska Szekrenyessy Attila Szekrenyessy |
ME 1937 | Praha | Maxi Herber Ernst Baier | Ilse Pausin Erich Pausin | Piroska Szekrenyessy Attila Szekrenyessy |
ME 1938 | Svatý Mořic | Maxi Herber Ernst Baier | Ilse Pausin Erich Pausin | Inge Koch Gunther Noack |
ME 1939 | Londýn | Maxi Herber Ernst Baier | Ilse Pausin Erich Pausin | Inge Koch Gunther Noack |
1940-1946 | Nekonáno pro druhou světovou válku | |||
ME 1947 | Davos | Micheline Lannoy Pierre Baugniet | Winifred Silverthorne Dennis Silverthorne | Suzanne Diskeuve Edmond Verbustel |
ME 1948 | Praha | Andrea Kékesy Ede Király | Blažena Knittlová Karel Vosátka | Herta Ratzenhofer Emil Ratzenhofer |
ME 1949 | Milán | Andrea Kékesy Ede Király | Marianne Nagy Lászlo Nagy | Herta Ratzenhofer Emil Ratzenhofer |
ME 1950 | Oslo | Marianne Nagy Lászlo Nagy | Eliane Steinemann André Calame | Jennifer Nicks John Nicks |
ME 1951 | Curych | Ria Baran Paul Falk | Eliane Steinemann André Calame | Jennifer Nicks John Nicks |
ME 1952 | Vídeň | Ria Baran Paul Falk | Jennifer Nicks John Nicks | Marianne Nagy Lászlo Nagy |
ME 1953 | Dortmund | Jennifer Nicks John Nicks | Marianne Nagy Lászlo Nagy | Elisabeth Schwartz Kurt Oppelt |
ME 1954 | Bolzano | Silvia Grandjean Michel Grandjean | Elisabeth Schwartz Kurt Oppelt | Soňa Balunová Miloslav Balun |
ME 1955 | Budapešť | Marianne Nagy Lászlo Nagy | Věra Suchánková Zdeněk Doležal | Marika Kilius Franz Ningel |
ME 1956 | Paříž | Elisabeth Schwartz Kurt Oppelt | Marianne Nagy Lászlo Nagy | Marika Kilius Franz Ningel |
ME 1957 | Vídeň | Věra Suchánková Zdeněk Doležal | Marianne Nagy Lászlo Nagy | Marika Kilius Franz Ningel |
ME 1958 | Bratislava | Věra Suchánková Zdeněk Doležal | Nina Žuková Stanislav Žuk | Joyce Coates Anthony Holles |
ME 1959 | Davos | Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler | Nina Žuková Stanislav Žuk | Joyce Coates Anthony Holles |
ME 1960 | Garmisch-Partenkirchen | Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler | Nina Žuková Stanislav Žuk | Margret Göbl Franz Ningel |
ME 1961 | Berlín | Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler | Margret Göbl Franz Ningel | Margrit Senf Peter Gobel |
ME 1962 | Ženeva | Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Margret Göbl Franz Ningel |
ME 1963 | Budapešť | Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Taťjana Žuková Alexandr Gavrilov |
ME 1964 | Grenoble | Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Taťjana Žuková Alexandr Gavrilov |
ME 1965 | Moskva | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Gerda Johner Ruedi Johner | Taťjana Žuková Alexandr Gorelik |
ME 1966 | Bratislava | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Taťjana Žuková Alexandr Gorelik | Margo Glockschuber Wolfgang Danne |
ME 1967 | Lublaň | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Margot Glockshuber Wolfgang Danne | Heidemarie Steiner Heinz-Ulrich Walther |
ME 1968 | Västerås | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Tamara Moskvinová Alexej Mišin | Heidemarie Steiner Heinz-Ulrich Walther |
ME 1969 | Garmisch-Partenkirchen | Irina Rodninová Alexej Ulanov | Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov | Tamara Moskvinová Alexej Mišin |
ME 1970 | Sankt Petěrburk | Irina Rodninová Alexej Ulanov | Ljudmila Smirnovová Andrej Surajkin | Heidemarie Steiner Heinz-Ulrich Walther |
ME 1971 | Curych | Irina Rodninová Alexej Ulanov | Ljudmila Smirnovová Andrej Surajkin | Galina Karelinová Georgij Proskurin |
ME 1972 | Göteborg | Irina Rodninová Alexej Ulanov | Ljudmila Smirnovová Andrej Surajkin | Manuela Groß Uwe Kagelmann |
ME 1973 | Kolín nad Rýnem | Irina Rodninová Alexandr Zajcev | Ljudmila Smirnovová Alexej Ulanov | Almut Lehmann Herbert Wiesinger |
ME 1974 | Záhřeb | Irina Rodninová Alexandr Zajcev | Romy Kermer Rolf Österreich | Ljudmila Smirnovová Alexej Ulanov |
ME 1975 | Kodaň | Irina Rodninová Alexandr Zajcev | Romy Kermer Rolf Österreich | Manuela Groß Uwe Kagelmann |
ME 1976 | Ženeva | Irina Rodninová Alexandr Zajcev | Romy Kermer Rolf Österreich | Irina Vorobjovová Alexandr Vlasov |
ME 1977 | Helsinky | Irina Rodninová Alexandr Zajcev | Irina Vorobjovová Alexandr Vlasov | Marina Čerkasová Sergej Šachraj |
ME 1978 | Štrasburk | Irina Rodninová Alexandr Zajcev | Marina Čerkasovová Sergej Šachraj | Manuela Mager Uwe Bewersdorff |
ME 1979 | Záhřeb | Marina Čerkasovová Sergej Šachraj | Irina Vorobjovová Igor Lisovskij | Sabine Baeß Tassilo Thierbach |
ME 1980 | Göteborg | Irina Rodninová Alexandr Zajcev | Marina Čerkasovová Sergej Šachraj | Marina Pestová Stanislav Leonovič |
ME 1981 | Innsbruck | Irina Vorobjovová Igor Lisovskij | Christina Riegel Andreas Nischwitz | Marina Čerkasová Sergej Šachraj |
ME 1982 | Lyon | Sabine Baeß Tassilo Thierbach | Marina Pestová Stanislav Leonovič | Irina Vorobjovová Igor Lisovskij |
ME 1983 | Dortmund | Sabine Baeß Tassilo Thierbach | Jelena Valová Oleg Vasiljev | Birgit Lorenz Knut Schubert |
ME 1984 | Budapešť | Jelena Valová Oleg Vasiljev | Sabine Baeß Tassilo Thierbach | Birgit Lorenz Knut Schubert |
ME 1985 | Göteborg | Jelena Valová Oleg Vasiljev | Larisa Selezňovová Oleg Makarov | Veronika Peršinová Marat Akbarov |
ME 1986 | Kodaň | Jelena Valová Oleg Vasiljev | Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov | Jelena Bečke Valerij Kornijenko |
ME 1987 | Sarajevo | Larisa Selezňovová Oleg Makarov | Jelena Valová Oleg Vasiljev | Katrin Kanitz Tobias Schröter |
ME 1988 | Praha | Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov | Larisa Selezňovová Oleg Makarov | Peggy Schwarz Alexander König |
ME 1989 | Birmingham | Larisa Selezňovová Oleg Makarov | Mandy Wötzel Axel Rauschenbach | Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev |
ME 1990 | Leningrad | Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov | Larisa Selezňovová Oleg Makarov | Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev |
ME 1991 | Sofie | Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev | Jelena Bečke Děnis Petrov | Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov |
ME 1992 | Lausanne | Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev | Jelena Bečke Děnis Petrov | Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov |
ME 1993 | Helsinky | Marina Jelcovová Andrej Buškov | Mandy Wötzel Ingo Steuer | Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov |
ME 1994 | Kodaň | Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov | Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov | Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev |
ME 1995 | Dortmund | Mandy Wötzel Ingo Steuer | Radka Kovaříková René Novotný | Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov |
ME 1996 | Sofie | Oxana Kazakovová Artur Dmitrijev | Mandy Wötzel Ingo Steuer | Sarah Abitbol Stephane Bernadis |
ME 1997 | Paříž | Marina Jelcovová Andrej Buškov | Mandy Wötzel Ingo Steuer | Jelena Běrežná Anton Sicharulidze |
ME 1998 | Milán | Jelena Běrežná Anton Sicharulidze | Oxana Kazakovová Artur Dmitrijev | Sarah Abitbol Stephane Bernadis |
ME 1999 | Praha | Marija Petrovová Alexej Tichonov | Dorota Zagórska Mariusz Siudek | Sarah Abitbol Stephane Bernadis |
ME 2000 | Vídeň | Marija Petrovová Alexej Tichonov | Dorota Zagórska Mariusz Siudek | Sarah Abitbol Stephane Bernadis |
ME 2001 | Bratislava | Jelena Běrežná Anton Sicharulidze | Taťjana Toťmjaninová Maxim Marinin | Sarah Abitbol Stephane Bernadis |
ME 2002 | Lausanne | Taťjana Toťmjaninová Maxim Marinin | Sarah Abitbol Stephane Bernadis | Marija Petrovová Alexej Tichonov |
ME 2003 | Malmö | Taťjana Toťmjaninová Maxim Marinin | Sarah Abitbol Stephane Bernadis | Marija Petrovová Alexej Tichonov |
ME 2004 | Budapešť | Taťjana Toťmjaninová Maxim Marinin | Marija Petrovová Alexej Tichonov | Dorota Zagórska Mariusz Siudek |
ME 2005 | Turín | Taťjana Toťmjaninová Maxim Marinin | Julija Obertasová Sergej Slavnov | Marija Petrovová Alexej Tichonov |
ME 2006 | Lyon | Taťjana Toťmjaninová Maxim Marinin | Aljona Savčenková Robin Szolkowy | Marija Petrovová Alexej Tichonov |
ME 2007 | Varšava | Aljona Savčenková Robin Szolkowy | Marija Petrovová Alexej Tichonov | Dorota Siudek Mariusz Siudek |
ME 2008 | Záhřeb | Aljona Savčenková Robin Szolkowy | Marija Muchortová Maxim Traňkov | Juko Kavagutiová Alexandr Smirnov |
ME 2009 | Helsinky | Aljona Savčenková Robin Szolkowy | Juko Kavagutiová Alexandr Smirnov | Marija Muchortová Maxim Traňkov |
ME 2010 | Tallinn | Juko Kavagutiová Alexandr Smirnov | Aljona Savčenková Robin Szolkowy | Marija Muchortová Maxim Traňkov |
ME 2011 | Bern | Aljona Savčenková Robin Szolkowy | Juko Kavagutiová Alexandr Smirnov | Věra Bazarovová Jurij Larionov |
ME 2012 | Sheffield | Taťjana Volosožarová Maxim Traňkov | Věra Bazarovová Jurij Larionov | Xenia Stolbovová Fjodor Klimov |
ME 2013 | Záhřeb | Taťjana Volosožarová Maxim Traňkov | Aljona Savčenková Robin Szolkowy | Stefania Bertonová Ondřej Hotárek |
ME 2014 | Budapešť | Taťjana Volosožarová Maxim Traňkov | Xenia Stolbovová Fjodor Klimov | Věra Bazarovová Jurij Larionov |
ME 2015 | Stockholm | Juko Kavagutiová Alexandr Smirnov | Xenia Stolbovová Fjodor Klimov | Jevgenija Tarasovová Vladimir Morozov |
ME 2016 | Bratislava | Taťjana Volosožarová Maxim Traňkov | Aljona Savčenková Bruno Massot | Jevgenija Tarasovová Vladimir Morozov |
ME 2017 | Ostrava | Jevgenija Tarasovová Vladimir Morozov | Aljona Savčenková Bruno Massot | Vanessa Jamesová Morgan Ciprès |
ME 2018 | Moskva | Jevgenija Tarasovová Vladimir Morozov | Xenija Stolbovová Fjodor Klimov | Natalja Zabijako Alexandr Enbert |
ME 2019 | Minsk | Vanessa Jamesová Morgan Ciprès | Jevgenija Tarasovová Vladimir Morozov | Alexandra Bojkovová Dmitrij Kozlovskij |
ME 2020 | Štýrský Hradec | Alexandra Bojkovová Dmitrij Kozlovskij | Jevgenija Tarasovová Vladimir Morozov | Darja Pavljučenkovová Děnis Chodykin |
ME 2021 | Nekonáno kvůli pandemii | |||
ME 2022 | Tallinn | Anastasia Mishina Aleksandr Galliamov | Jevgenija Tarasovová Vladimir Morozov | Alexandra Bojkovová Dmitrij Kozlovskij |
ME 2023 | Espoo | Sara Contiová Niccolò Macii | Rebecca Ghilardiová Filippo Ambrosini | Annika Hockeová Robert Kunkel |
ME 2024 | Kaunas | Lucrezia Beccariová Matteo Guarise | Anastasija Meťolkinová Luka Berulava | Rebecca Ghilardiová Filippo Ambrosini |
Mistrovství Evropy v krasobruslení | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1890 • 1891 • 1892 • 1893 • 1894 • 1895 • 1898 • 1899 • 1900 • 1901 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1910 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 | |||||||||
|
Portály: Sport