Mistrovství Evropy v krasobruslení 2011
Mistrovství Evropy v krasobruslení 2011 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Pořadatel: | Mezinárodní bruslařská unie | |||||
Datum: | 24. leden – 30. leden | |||||
Místo: | Bern, Švýcarsko | |||||
Aréna: | PostFinance-Arena | |||||
Vítězové | ||||||
Muži Florent Amodio | ||||||
Ženy Sarah Meierová | ||||||
Sportovní dvojice Aljona Savčenková / Robin Szolkowy | ||||||
Taneční páry Nathalie Péchalatová / Fabian Bourzat | ||||||
Soutěž | ||||||
|
Mistrovství Evropy v krasobruslení 2011 pořádalo švýcarské hlavní město Bern v období od 24. do 30. ledna. Soutěže probíhaly v aréně PostFinance ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, sportovní dvojice a taneční páry. Šampionátu se mohli účastnit krasobruslaři registrovaní v evropských národních svazech, kteří k 1. červenci 2010 dovršili minimální hranici 15 let věku. O počtu účastníku z jednotlivých států rozhodlo umístění na předešlém mistrovství Evropy.
Program
Datum | Čas/Událost |
---|---|
Neděle, 23. ledna | 1. oficiální trénink |
Pondělí, 24. ledna | 12:00 h Taneční páry: kvalifikace - volný tanec 16:00 h Muži: kvalifikace - volná jízda |
Úterý, 25. ledna | 10:00 h Ženy: kvalifikace – volná jízda |
Středa, 26. ledna | 14:30 h Taneční páry: krátký tanec 18:30 h Zahájení na ledě 19:30 h Sportovní dvojice: krátký program |
Čtvrtek, 27. ledna | 14:00 h Muži: krátký program 19:30 h Sportovní dvojice: volná jízda |
Pátek, 28. ledna | 14:00 h Ženy: krátký program 19:15 h Taneční páry: volný tanec |
Sobota, 29. ledna | 13:00 h Ženy: volná jízda 18:30 h Muži: volná jízda |
Neděle, 30. ledna | 14:30 h Exhibice |
- Média
Mistrovství Evropy vysílal veřejnoprávní program ČT4. Komentoval jej Miroslav Langer a spolukomentovala Kateřina Kamberská.
Právo na více závodníků na ME 2011
Následující státy měly právo nasadit na Mistrovství Evropy 2011 více než jednoho krasobruslaře v dané disciplíně, na základě dosažených bodových výsledků z předešlého ročníku soutěže.
Počet | Muži | Ženy | Sportovní dvojice | Taneční páry |
---|---|---|---|---|
3 | Francie Francie Švýcarsko Švýcarsko | Finsko Finsko Itálie Itálie | Německo Německo Rusko Rusko | Itálie Itálie Rusko Rusko |
2 | Belgie Belgie Česko Česko Německo Německo Itálie Itálie Rusko Rusko Španělsko Španělsko Švédsko Švédsko | Estonsko Estonsko Gruzie Gruzie Maďarsko Maďarsko Rusko Rusko Švýcarsko Švýcarsko | Francie Francie Itálie Itálie Švýcarsko Švýcarsko Ukrajina Ukrajina Spojené království Spojené království | Francie Francie Maďarsko Maďarsko Izrael Izrael Ukrajina Ukrajina Spojené království Spojené království |
Výsledky
- Legenda
- KP – krátký program
- VJ – volné jízdy
- CH – celkové hodnocení
- WD – odstoupení
- PR – umístění v kvalifikaci
- KT – volný tanec
- VT – krátký tanec
Muži
Naposledy na mistrovství Evropy 1961 v Berlíně stanuli na prvních dvou příčkách francouzští krasobruslaři Alain Giletti a Alain Calmat.
Pořadí | Jméno | Stát | CH | PR | KP | VJ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Florent Amodio | Francie Francie | 226.86 | 1 78.11 | 3 148.75 | |
2 | Brian Joubert | Francie Francie | 223.01 | 7 70.44 | 1 152.57 | |
3 | Tomáš Verner | Česko Česko | 222.60 | 5 72.91 | 2 149.69 | |
4 | Kevin van der Perren | Belgie Belgie | 216.59 | 4 73.61 | 5 142.98 | |
5 | Artur Gačinskij | Rusko Rusko | 216.07 | 3 73.76 | 6 142.31 | |
6 | Samuel Contesti | Itálie Itálie | 204.88 | 6 72.78 | 9 132.10 | |
7 | Konstantin Menšov | Rusko Rusko | 202.62 | 14 58.82 | 4 143.80 | |
8 | Michal Březina | Česko Česko | 201.39 | 2 76.13 | 10 125.26 | |
9 | Javier Fernández | Španělsko Španělsko | 199.65 | 11 60.48 | 7 139.17 | |
10 | Alban Préaubert | Francie Francie | 196.15 | 10 63.77 | 8 132.38 | |
11 | Peter Liebers | Německo Německo | 189.00 | 9 64.53 | 11 124.47 | |
12 | Paolo Bacchini | Itálie Itálie | 178.34 | 12 59.39 | 13 118.95 | |
13 | Adrian Schultheiss | Švédsko Švédsko | 178.19 | 15 58.36 | 12 119.83 | |
14 | Kristoffer Berntsson | Švédsko Švédsko | 172.58 | 8 66.62 | 21 105.96 | |
15 | Anton Kovalevski | Ukrajina Ukrajina | 169.33 | 19 53.47 | 14 115.86 | |
16 | Jorik Hendrickx | Belgie Belgie | 168.39 | 1 | 13 59.14 | 19 109.25 |
17 | Kim Lucine | Monako Monako | 167.97 | 2 | 20 52.56 | 15 115.41 |
18 | Viktor Pfeifer | Rakousko Rakousko | 164.83 | 17 55.70 | 20 109.13 | |
19 | Javier Raya | Španělsko Španělsko | 164.68 | 5 | 21 51.98 | 17 112.70 |
20 | Denis Wieczorek | Německo Německo | 163.60 | 3 | 22 50.62 | 16 112.98 |
21 | Zoltán Kelemen | Rumunsko Rumunsko | 160.50 | 4 | 23 50.38 | 18 110.12 |
22 | Laurent Alvarez | Švýcarsko Švýcarsko | 159.45 | 16 56.64 | 23 102.81 | |
23 | Maxim Šipov | Izrael Izrael | 158.28 | 8 | 18 53.99 | 22 104.29 |
24 | Stéphane Walker | Švýcarsko Švýcarsko | 137.64 | 10 | 24 49.74 | 24 87.90 |
Nepostoupili do volných jízd | ||||||
25 | Maciej Cieplucha | Polsko Polsko | 49.33 | 9 | 25 | |
26 | Moris Pfeifhofer | Švýcarsko Švýcarsko | 46.93 | 6 | 26 | |
27 | Ali Demirboga | Turecko Turecko | 42.09 | 11 | 27 | |
28 | Justus Strid | Dánsko Dánsko | 41.84 | 7 | 27 | |
Nepostoupili z kvalifikace do krátkého programu | ||||||
29 | David Richardson | Spojené království Spojené království | 12 | |||
30 | Tigran Vardanjan | Maďarsko Maďarsko | 13 | |||
31 | Damjan Ostojič | Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina | 14 | |||
32 | Jakub Strobl | Slovensko Slovensko | 15 | |||
33 | Valtter Virtanen | Finsko Finsko | 16 | |||
34 | Saulius Ambrulevičius | Litva Litva | 17 | |||
35 | Michail Karaljuk | Bělorusko Bělorusko | 18 | |||
36 | Boyito Mulder | Nizozemsko Nizozemsko | 19 | |||
37 | Georgi Kenchadze | Bulharsko Bulharsko | 20 | |||
WD | Viktor Romaněnkov | Estonsko Estonsko |
Ženy
Pořadí | Jméno | Stát | CH | PR | KP | VJ |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarah Meierová | Švýcarsko Švýcarsko | 170.60 | 3 58.56 | 2 112.04 | |
2 | Carolina Kostnerová | Itálie Itálie | 168.54 | 6 53.17 | 1 115.37 | |
3 | Kiira Korpiová | Finsko Finsko | 166.40 | 1 63.50 | 4 102.90 | |
4 | Xenia Makarovová | Rusko Rusko | 162.04 | 2 60.35 | 5 101.69 | |
5 | Alena Leonovová | Rusko Rusko | 154.31 | 13 48.40 | 3 105.91 | |
6 | Viktoria Helgessonová | Švédsko Švédsko | 151.66 | 4 54.70 | 7 96.96 | |
7 | Ira Vannutová | Belgie Belgie | 150.66 | 1 | 10 50.90 | 6 99.76 |
8 | Elene Gedevanišviliová | Gruzie Gruzie | 147.96 | 5 53.68 | 8 94.28 | |
9 | Maé Bérénice Méitéová | Francie Francie | 138.74 | 2 | 7 51.61 | 10 87.13 |
10 | Valentina Marcheiová | Itálie Itálie | 137.44 | 8 51.24 | 14 86.20 | |
11 | Sarah Heckenová | Německo Německo | 137.43 | 9 51.12 | 12 86.31 | |
12 | Sonia Lafuenteová | Španělsko Španělsko | 135.82 | 11 49.10 | 11 86.72 | |
13 | Gerli Liinamäeová | Estonsko Estonsko | 133.73 | 16 44.07 | 9 89.66 | |
14 | Jenna McCorkellová | Spojené království Spojené království | 132.15 | 12 48.65 | 15 83.50 | |
15 | Juulia Turkkilová | Finsko Finsko | 131.38 | 14 45.17 | 13 86.21 | |
16 | Romy Bühlerová | Švýcarsko Švýcarsko | 122.33 | 4 | 15 44.42 | 17 77.91 |
17 | Karina Johnsonová | Dánsko Dánsko | 121.63 | 6 | 24 38.30 | 16 83.33 |
18 | Světlana Issakovová | Estonsko Estonsko | 118.44 | 5 | 18 42.30 | 18 76.14 |
19 | Viktória Pavuková | Maďarsko Maďarsko | 112.70 | 19 42.18 | 21 70.52 | |
20 | Daša Grmová | Slovinsko Slovinsko | 112.54 | 21 38.97 | 20 73.57 | |
21 | Alice Garlisiová | Itálie Itálie | 112.36 | 3 | 22 38.79 | 19 73.57 |
22 | Fleur Maxwellová | Lucembursko Lucembursko | 110.59 | 9 | 17 43.64 | 24 66.95 |
23 | Christina Vassiljevová | Bulharsko Bulharsko | 106.79 | 10 | 20 39.11 | 22 67.68 |
24 | Alexandra Kunovová | Slovensko Slovensko | 105.86 | 23 38.67 | 23 67.19 | |
Nepostoupily do volných jízd | ||||||
25 | Anne Line Gjersemová | Norsko Norsko | 34.66 | 7 | 25 | |
26 | Irina Movčanová | Ukrajina Ukrajina | 31.43 | 26 | ||
27 | Clara Petersová | Irsko Irsko | 30.91 | 8 | 27 | |
28 | Birce Atabeyová | Turecko Turecko | 30.50 | 28 | ||
Nepostoupily z kvalifikace do krátkého programu | ||||||
29 | Belinda Schönbergerová | Rakousko Rakousko | 11 | |||
30 | Nastassia Hrybková | Bělorusko Bělorusko | 12 | |||
31 | Martina Boček | Česko Česko | 13 | |||
32 | Cecilia Törnová | Finsko Finsko | 14 | |||
33 | Marina Seehová | Srbsko Srbsko | 15 | |||
34 | Katherine Hadfordová | Maďarsko Maďarsko | 16 | |||
35 | Georgia Glastrisová | Řecko Řecko | 17 | |||
36 | Sabina Măriuţă | Rumunsko Rumunsko | 18 | |||
37 | Mirna Libricová | Chorvatsko Chorvatsko | 19 | |||
WD | Manouk Gijsmanová | Nizozemsko Nizozemsko |
Sportovní dvojice
Pořadí | Pár | Stát | CH | KP | VJ |
---|---|---|---|---|---|
1 | Aljona Savčenková / Robin Szolkowy | Německo | 206.20 | 1 72.31 | 2 133.89 |
2 | Yuko Kavagutiová / Alexandr Smirnov | Rusko | 203.61 | 2 69.49 | 1 134.12 |
3 | Věra Bazarovová / Jurij Larionov | Rusko | 188.24 | 3 62.89 | 3 125.35 |
4 | Katarina Gerboldtová / Alexandr Enbert | Rusko | 169.95 | 5 57.50 | 4 112.45 |
5 | Stefania Bertonová / Ondřej Hotárek | Itálie | 164.83 | 4 60.08 | 5 104.75 |
6 | Maylin Hauschová / Daniel Wende | Německo | 149.97 | 6 53.86 | 6 96.11 |
7 | Klára Kadlecová / Petr Bidař | Česko | 139.94 | 8 48.45 | 7 91.49 |
8 | Stacey Kempová / David King | Spojené království | 128.04 | 7 48.46 | 9 79.58 |
9 | Adeline Canacová / Yannick Bonheur | Francie | 125.34 | 9 43.02 | 8 82.32 |
10 | Lubov Bakirovová / Mikalaj Kamjančuk | Bělorusko | 120.72 | 10 41.51 | 10 79.21 |
11 | Katharina Gieroková / Florian Just | Německo | 118.06 | 11 40.70 | 11 77.36 |
12 | Carolina Gillespieová / Luca Dematte | Itálie | 115.53 | 12 40.11 | 12 75.42 |
13 | Natalja Zabijaková / Sergej Kulbach | Estonsko | 106.47 | 14 35.01 | 13 71.46 |
14 | Sally Hoolinová / Jakub Šafránek | Spojené království | 104.16 | 13 36.41 | 14 67.75 |
15 | Stina Martiniová / Severin Kiefer | Rakousko | 100.87 | 15 34.74 | 15 66.13 |
WD | Danielle Montalbanová / J. Krasnapolskij | Izrael |
Taneční páry
Pořadí | Pár | Stát | CH | PR | KT | VT |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nathalie Péchalatová / Fabian Bourzat | Francie Francie | 167.40 | 1 66.91 | 1 100.49 | |
2 | Jekatěrina Bobrovová / Dmitrij Solovjev | Rusko Rusko | 161.14 | 2 65.46 | 2 95.68 | |
3 | Sinead Kerrová / John Kerr | Spojené království Spojené království | 157.49 | 3 62.87 | 3 94.62 | |
4 | Jelena Ilinychová / Nikita Kacalapov | Rusko Rusko | 153.48 | 4 60.93 | 4 92.55 | |
5 | Federica Faiellová / Massimo Scali | Itálie Itálie | 145.92 | 9 57.18 | 5 88.74 | |
6 | Jekatěrina Rjazanovová / Ilja Tkačenko | Rusko Rusko | 145.05 | 5 60.91 | 6 84.14 | |
7 | Nelli Žiganšinová / Alexander Gazsi | Německo Německo | 140.69 | 2 | 7 57.82 | 7 82.87 |
8 | Nóra Hoffmannová / Maxim Zavozin | Maďarsko Maďarsko | 140.30 | 6 58.00 | 8 82.30 | |
9 | Pernelle Carronová / Lloyd Jones | Francie Francie | 135.41 | 8 57.23 | 10 78.18 | |
10 | Lucie Myslivečková / Matěj Novák | Česko Česko | 135.35 | 1 | 10 54.37 | 9 80.98 |
11 | Siobhan Heekinová-Canedyová / Alexander Šakalov | Ukrajina Ukrajina | 123.27 | 11 49.15 | 11 74.12 | |
12 | Isabella Tobiasová / Deividas Stagniūnas | Litva Litva | 121.36 | 8 | 12 49.00 | 13 72.36 |
13 | Naděžda Frolenkovová / Michail Kasalo | Ukrajina Ukrajina | 120.86 | 13 47.73 | 12 73.13 | |
14 | Penny Coomesová / Nicholas Buckland | Spojené království Spojené království | 116.47 | 3 | 18 44.78 | 14 71.69 |
15 | Sara Hurtadová / Adria Diaz | Španělsko Španělsko | 115.81 | 5 | 17 44.84 | 15 70.97 |
16 | Lorenza Alessandriniová / Simone Vaturi | Itálie Itálie | 115.35 | 14 47.69 | 18 67.66 | |
17 | Allison Reedová / Otar Japaridze | Gruzie Gruzie | 114.73 | 7 | 16 46.86 | 17 67.87 |
18 | Federica Testová / Christopher Mior | Itálie Itálie | 112.64 | 4 | 15 47.52 | 19 65.12 |
19 | Ramona Elsenerová / Florian Roost | Švýcarsko Švýcarsko | 111.86 | 12 | 19 42.35 | 16 69.51 |
20 | Brooke Elizabeth Frielingová / Lionel Rumi | Izrael Izrael | 99.63 | 20 41.69 | 20 57.94 | |
Nepostoupili do volného tance | ||||||
21 | Irina Štorková / Taavi Rand | Estonsko Estonsko | 38.76 | 6 | 21 | |
Nepostoupili z kvalifikace do krátkého tance | ||||||
22 | Nikola Višňová / Lukáš Csolley | Slovensko Slovensko | 9 | |||
23 | Kira Geilová / Tobias Eisenbauer | Rakousko Rakousko | 10 | |||
24 | Zsuzsanna Nagyová / Máté Fejes | Maďarsko Maďarsko | 11 | |||
25 | Lesja Valadzenkavová / Vitali Vakunov | Bělorusko Bělorusko | 13 | |||
26 | Henna Lindholmová / Ossi Kanervo | Finsko Finsko | 14 | |||
27 | Kristina Tremasovová / Dimitar Lichev | Bulharsko Bulharsko | 15 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2011 European Figure Skating Championships na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství Evropy v krasobruslení 2011 na Wikimedia Commons
- (německy)(anglicky) Mistrovství Evropy 2011 – oficiální stránka
- oficiální stránka ME
- stránka MBU
- starting orders/detailed výsledky
Mistrovství Evropy v krasobruslení | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1890 • 1891 • 1892 • 1893 • 1894 • 1895 • 1898 • 1899 • 1900 • 1901 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1910 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 | |||||||||
|