Seznam medailistů na mistrovství Evropy v krasobruslení – muži
Související informace naleznete také v článku Přehled medailí na Mistrovství Evropy v krasobruslení.
Seznam medailistů na mistrovství Evropy v krasobruslení uvádí chronologický přehled osob od roku 1891, které získaly zlatou, stříbrnou či bronzovou medaili na mistrovství Evropy v krasobruslení.
Muži
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
ME 1891 | Hamburk | Oskar Uhlig | A. Schmitson | Franz Zilly |
ME 1892 | Vídeň | Eduard Engelmann | Tibor von Földváry | Georg Zachariades |
ME 1893 | Berlín | Eduard Engelmann | Henning Grenander | Georg Zachariades |
ME 1894 | Vídeň | Eduard Engelmann | Gustav Hügel | Tibor von Földváry |
ME 1895 | Budapešť | Tibor von Földváry | Gustav Hügel | Gilbert Fuchs |
1896-1897 | Nekonáno | |||
ME 1898 | Trondheim | Ulrich Salchow | Johan Lefstad | Oscar Holthe |
ME 1899 | Davos | Ulrich Salchow | Gustav Hügel | Ernst Fellner |
ME 1900 | Berlín | Ulrich Salchow | Gustav Hügel | Oscar Holthe |
ME 1901 | Vídeň | Gustav Hügel | Gilbert Fuchs | Ulrich Salchow |
1902-1903 | Zrušeno pro nedostatek ledu | |||
ME 1904 | Davos | Ulrich Salchow | Max Bohatsch | Nikolaj Panin |
ME 1905 | Bonn | Max Bohatsch | Heinrich Burger | Karl Zenger |
ME 1906 | Davos | Ulrich Salchow | Ernst Herz | Per Thorén |
ME 1907 | Berlín | Ulrich Salchow | Gilbert Fuchs | Ernst Herz |
ME 1908 | Varšava | Ernst Herz | Nikolaj Panin | Henryk Juliusz Krukowicz-Przedrzymirski |
ME 1909 | Budapešť | Ulrich Salchow | Gilbert Fuchs | Per Thorén |
ME 1910 | Berlín | Ulrich Salchow | Werner Rittberger | Per Thorén |
ME 1911 | Sankt Petěrburg | Per Thorén | Karl Ollow | Werner Rittberger |
ME 1912 | Stockholm | Gösta Sandahl | Ivan Malinin | Martin Stixrud |
ME 1913 | Oslo | Ulrich Salchow | Andor Szende | Willy Böckl |
ME 1914 | Vídeň | Fritz Kachler | Andreas Krogh | Willy Böckl |
1915-1921 | Nekonáno kvůli první světové válce | |||
ME 1922 | Davos | Willy Böckl | Fritz Kachler | Ernst Oppacher |
ME 1923 | Oslo | Willy Böckl | Martin Stixrud | Gunnar Jakobsson |
ME 1924 | Davos | Fritz Kachler | Ludwig Wrede | Werner Rittberger |
ME 1925 | Triberg | Willy Böckl | Werner Rittberger | Otto Preissecker |
ME 1926 | Davos | Willy Böckl | Otto Preissecker | Georg Gautschi |
ME 1927 | Vídeň | Willy Böckl | Hugo Distler | Karl Schäfer |
ME 1928 | Opava | Willy Böckl | Karl Schäfer | Otto Preissecker |
ME 1929 | Davos | Karl Schäfer | Georg Gautschi | Ludwig Wrede |
ME 1930 | Vídeň | Karl Schäfer | Otto Gold | Markus Nikkanen |
ME 1931 | Svatý Mořic | Karl Schäfer | Ernst Baier | Hugo Distler |
ME 1932 | Paříž | Karl Schäfer | Ernst Baier | Erich Erdös |
ME 1933 | Londýn | Karl Schäfer | Ernst Baier | Erich Erdös |
ME 1934 | Praha | Karl Schäfer | Dénes Pataky | Elemér Terták |
ME 1935 | Svatý Mořic | Karl Schäfer | Felix Kaspar | Ernst Baier |
ME 1936 | Berlín | Karl Schäfer | Graham Sharp | Ernst Baier |
ME 1937 | Praha | Felix Kaspar | Graham Sharp | Elemér Terták |
ME 1938 | Svatý Mořic | Felix Kaspar | Graham Sharp | Herbert Alward |
ME 1939 | Londýn | Graham Sharp | Frederick Tomlins | Horst Faber |
1940-1946 | Nekonáno kvůli druhé světové válce | |||
ME 1947 | Davos | Hans Gerschwiler | Vladislav Čáp | Fernand Leemans |
ME 1948 | Praha | Dick Button | Hans Gerschwiler | Edi Rada |
ME 1949 | Milán | Edi Rada | Ede Király | Helmut Seibt |
ME 1950 | Oslo | Ede Király | Helmut Seibt | Carlo Fassi |
ME 1951 | Curych | Helmut Seibt | Horst Faber | Carlo Fassi |
ME 1952 | Vídeň | Helmut Seibt | Carlo Fassi | Michael Carrington |
ME 1953 | Dortmund | Carlo Fassi | Alain Giletti | Freimut Stein |
ME 1954 | Bolzano | Carlo Fassi | Alain Giletti | Karol Divín |
ME 1955 | Budapešť | Alain Giletti | Michael Booker | Karol Divín |
ME 1956 | Paříž | Alain Giletti | Michael Booker | Karol Divín |
ME 1957 | Vídeň | Alain Giletti | Karol Divín | Michael Booker |
ME 1958 | Bratislava | Karol Divín | Alain Giletti | Alain Calmat |
ME 1959 | Davos | Karol Divín | Alain Giletti | Norbert Felsinger |
ME 1960 | GaPa | Alain Giletti | Norbert Felsinger | Manfred Schnelldorfer |
ME 1961 | Berlín | Alain Giletti | Alain Calmat | Manfred Schnelldorfer |
ME 1962 | Ženeva | Alain Calmat | Karol Divín | Manfred Schnelldorfer |
ME 1963 | Budapešť | Alain Calmat | Manfred Schnelldorfer | Emmerich Danzer |
ME 1964 | Grenoble | Alain Calmat | Manfred Schnelldorfer | Karol Divín |
ME 1965 | Moskva | Emmerich Danzer | Alain Calmat | Peter Jonas |
ME 1966 | Bratislava | Emmerich Danzer | Wolfgang Schwarz | Ondrej Nepela |
ME 1967 | Lublaň | Emmerich Danzer | Wolfgang Schwarz | Ondrej Nepela |
ME 1968 | Västerås | Emmerich Danzer | Wolfgang Schwarz | Ondrej Nepela |
ME 1969 | GaPa | Ondrej Nepela | Patrick Pera | Sergej Četveruchin |
ME 1970 | Leningrad | Ondrej Nepela | Patrick Pera | Günter Zöller |
ME 1971 | Curych | Ondrej Nepela | Sergej Četveruchin | Haig Oundjian |
ME 1972 | Göteborg | Ondrej Nepela | Sergej Četveruchin | Patrick Pera |
ME 1973 | Kolín nad Rýnem | Ondrej Nepela | Sergej Četveruchin | Jan Hoffmann |
ME 1974 | Záhřeb | Jan Hoffmann | Sergej Volkov | John Curry |
ME 1975 | Kodaň | Vladimir Kovalev | John Curry | Jurij Ovčinnikov |
ME 1976 | Ženeva | John Curry | Vladimir Kovalev | Jan Hoffmann |
ME 1977 | Helsinky | Jan Hoffmann | Vladimir Kovalev | Robin Cousins |
ME 1978 | Štrasburk | Jan Hoffmann | Vladimir Kovalev | Robin Cousins |
ME 1979 | Záhřeb | Jan Hoffmann | Vladimir Kovalev | Robin Cousins |
ME 1980 | Göteborg | Robin Cousins | Jan Hoffmann | Vladimir Kovalev |
ME 1981 | Innsbruck | Igor Bobrin | Jean-Christophe Simond | Norbert Schramm |
ME 1982 | Lyon | Norbert Schramm | Jean-Christophe Simond | Igor Bobrin |
ME 1983 | Dortmund | Norbert Schramm | Jozef Sabovčík | Alexandr Fadějev |
ME 1984 | Budapešť | Alexandr Fadějev | Rudi Cerne | Norbert Schramm |
ME 1985 | Göteborg | Jozef Sabovčík | Vladimir Kotin | Grzegorz Filipowski |
ME 1986 | Kodaň | Jozef Sabovčík | Vladimir Kotin | Alexandr Fadějev |
ME 1987 | Sarajevo | Alexandr Fadějev | Vladimir Kotin | Viktor Petrenko |
ME 1988 | Praha | Alexandr Fadějev | Vladimir Kotin | Viktor Petrenko |
ME 1989 | Birmingham | Alexandr Fadějev | Grzegorz Filipowski | Petr Barna |
ME 1990 | Leningrad | Viktor Petrenko | Petr Barna | Vjačeslav Zagorodňuk |
ME 1991 | Sofie | Viktor Petrenko | Petr Barna | Vjačeslav Zagordňuk |
ME 1992 | Lausanne | Petr Barna | Viktor Petrenko | Alexej Urmanov |
ME 1993 | Helsinky | Dmitrij Dmitrenko | Philippe Candeloro | Eric Millot |
ME 1994 | Kodaň | Viktor Petrenko | Vjačeslav Zagorodňuk | Alexej Urmanov |
ME 1995 | Dortmund | Ilja Kulik | Alexej Urmanov | Vjačeslav Zagorodňuk |
ME 1996 | Sofie | Vjačeslav Zagorodňuk | Igor Paškevič | Ilja Kulik |
ME 1997 | Paříž | Alexej Urmanov | Philippe Candeloro | Vjačeslav Zagorodňuk |
ME 1998 | Milán | Alexej Jagudin | Jevgenij Pljuščenko | Alexander Abt |
ME 1999 | Praha | Alexej Jagudin | Jevgenij Pljuščenko | Alexej Urmanov |
ME 2000 | Vídeň | Jevgenij Pljuščenko | Alexej Jagudin | Dmitrij Dmitrenko |
ME 2001 | Bratislava | Jevgenij Pljuščenko | Alexej Jagudin | Stanick Jeannette |
ME 2002 | Lausanne | Alexej Jagudin | Alexander Abt | Brian Joubert |
ME 2003 | Malmö | Jevgenij Pljuščenko | Brian Joubert | Stanick Jeannette |
ME 2004 | Budapešť | Brian Joubert | Jevgenij Pljuščenko | Ilja Klimkin |
ME 2005 | Turín | Jevgenij Pljuščenko | Brian Joubert | Stefan Lindemann |
ME 2006 | Lyon | Jevgenij Pljuščenko | Stéphane Lambiel | Brian Joubert |
ME 2007 | Varšava | Brian Joubert | Tomáš Verner | Kevin van der Perren |
ME 2008 | Záhřeb | Tomáš Verner | Stéphane Lambiel | Brian Joubert |
ME 2009 | Helsinky | Brian Joubert | Samuel Contesti | Kevin van der Perren |
ME 2010 | Tallinn | Jevgenij Pljuščenko | Stéphane Lambiel | Brian Joubert |
ME 2011 | Bern | Florent Amodio | Brian Joubert | Tomáš Verner |
ME 2012 | Sheffield | Jevgenij Pljuščenko | Artur Gačinskij | Florent Amodio |
ME 2013 | Záhřeb | Javier Fernández | Florent Amodio | Michal Březina |
ME 2014 | Budapešť | Javier Fernández | Sergej Voronov | Konstantin Menšov |
ME 2015 | Stockholm | Javier Fernández | Maxim Kovtun | Sergej Voronov |
ME 2016 | Bratislava | Javier Fernández | Oleksii Byčenko | Maxim Kovtun |
ME 2017 | Ostrava | Javier Fernández | Maxim Kovtun | Mikhail Koljada |
ME 2018 | Moskva | Javier Fernández | Dmitrij Alijev | Mikhail Koljada |
ME 2019 | Minsk | Javier Fernández | Aleksandr Samarin | Matteo Rizzo |
ME 2020 | Štýrský Hradec | Dmitri Aliev | Artur Danielian | Morisi Kvitelashvili |
ME 2021 | Nekonáno kvůli pandemii | |||
ME 2022 | Tallinn | Mark Kondratiuk | Daniel Grassl | Deniss Vasiļjevs |
ME 2023 | Espoo | Adam Siao Him Fa | Matteo Rizzo | Lukas Britschgi |
ME 2024 | Kaunas | Adam Siao Him Fa | Aleksandr Selevko | Matteo Rizzo |
Mistrovství Evropy v krasobruslení | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1890 • 1891 • 1892 • 1893 • 1894 • 1895 • 1898 • 1899 • 1900 • 1901 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1910 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 | |||||||||
|
Portály: Sport | Evropa