Mistrovství Evropy v krasobruslení 2015
Mistrovství Evropy v krasobruslení 2015 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Pořadatel: | Mezinárodní bruslařská unie Svenska Konståkningsförbundet | |||||
Datum: | 26. ledna – 1. února 2015 | |||||
Ročník: | 107. | |||||
Místo: | Stockholm, Švédsko | |||||
Aréna: | Ericsson Globe | |||||
Vítězové | ||||||
Muži Javier Fernández | ||||||
Ženy Jelizaveta Tuktamyševová | ||||||
Sportovní dvojice Juko Kavagutiová / Alexandr Smirnov | ||||||
Taneční páry Gabriella Papadakisová / Guillaume Cizeron | ||||||
Soutěž | ||||||
|
Mistrovství Evropy v krasobruslení 2015 hostila švédská metropole Stockholm v období od 26. ledna do 1. února 2015. Soutěže 107. ročníku šampionátu proběhly v aréně Ericsson Globe ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, sportovní dvojice a taneční páry. Mimoevropští krasobruslaři se zúčastnili mistrovství čtyř kontinentů.
Pozadí
Stockholm hostil první krasobruslařskou událost pořádanou Mezinárodní bruslařskou unií od roku 1947, kdy zde proběhl světový šampionát. Mistrovství Evropy se v tomto severském městě naposledy předtím konalo v roce 1912. Soutěže se odjely v hlavní aréně Ericsson Globe. Tréninkové kluziště bylo v hale Annexet, která byla v červnu 2014 zaledněna poprvé od roku 1989.
Kvalifikační kritéria
Šampionátu se mohli zúčastnit krasobruslaři registrovaní v evropských národních svazech, kteří k 1. červenci 2014 dovršili minimální hranici 15 let věku. Další podmínkou kvalifikace bylo překročení minimální hodnoty v technických elementech (technical elements score; TES) na mezinárodní soutěži v průběhu aktuální či předchozí sezóny. Minimální hranice technických elementů v jednotlivých disciplínách je uvedena v tabulce:
Minimální TES programu | ||||
---|---|---|---|---|
Soutěž | krátký program krátký tanec | volná jízda volný tanec | ||
Muži | 25 | 45 | ||
Ženy | 20 | 36 | ||
Sportovní dvojice | 20 | 36 | ||
Taneční páry | 19 | 29 | ||
TES – technické elementy |
Právo na více závodníků
O počtu účastníku z jednotlivých států rozhodlo umístění na předešlém mistrovství Evropy.
Počet | Muži | Ženy | Sportovní páry | Taneční páry |
---|---|---|---|---|
3 | Rusko Rusko Česko Česko | Rusko Rusko Itálie Itálie | Rusko Rusko Itálie Itálie | Itálie Itálie Rusko Rusko |
2 | Španělsko Španělsko Německo Německo Francie Francie Belgie Belgie Izrael Izrael | Francie Francie Estonsko Estonsko Německo Německo Švédsko Švédsko Gruzie Gruzie | Francie Francie Německo Německo Izrael Izrael Estonsko Estonsko Spojené království Spojené království | Spojené království Spojené království Španělsko Španělsko Německo Německo Litva Litva Francie Francie Španělsko Španělsko |
Nominace
Od počátku prosince 2014 začaly krasobruslařské národní svazy uvádět výběr reprezentantů. Konečný seznam zveřejnila ISU 11. ledna 2015.
Stát | Muži | Ženy | Sportovní dvojice | Taneční páry |
---|---|---|---|---|
Arménie Arménie | Slavik Hayrapetyan | Anastasia Galustyan | ||
Ázerbájdžán Ázerbájdžán | Larry Loupolover | |||
Bělorusko Bělorusko | Pavel Ignatěnko | Janina Makejenková | Maria Paljakovová / Nikita Bočkovová | Viktoria Kavaljovová / Jurij Bieljajev |
Belgie Belgie | Cecile Postiauxová / Richard Postiaux | |||
Bulharsko Bulharsko | Daniela Stojevová | Jelizaveta Makarovová / Leri Kenčadze | ||
Česko Česko | Michal Březina Petr Coufal Pavel Kaška | Eliška Březinová | Cortney Mansour / Michal Češka | |
Dánsko Dánsko | Justus Strid | Pernille Sørensenová | Laurence Fournierová Beaudryová / Nikolaj Sørensen | |
Estonsko Estonsko | Samuel Koppel | Gerli Liinamäe Helery Hälvin | Irina Shtork / Taavi Rand | |
Finsko Finsko | Valtter Virtanen | Kiira Korpiová | Olesia Karmiová / Max Lindholm | |
Francie Francie | Florent Amodio Chafik Besseghier | Laurine Lecavelierová Maé-Bérénice Méitéová | Vanessa Jamesová / Morgan Ciprès | Gabriella Papadakisová / Guillaume Cizeron |
Gruzie Gruzie | Armen Agaian | Jelena Gedevanišviliová | Tatiana Kozmavová / Aleksandr Zolotarev | |
Izrael Izrael | Alexej Byčenko Daniel Samohin | Netta Schreiberová | Allison Reedová / Vasili Rogov | |
Itálie Itálie | Ivan Righini | Micol Cristiniová Roberta Rodeghierová Giada Russová | Alessandra Cernuschiová / Filippo Ambrosini Nicole Della Monicová / Matteo Guarise Valentina Marcheiová / Ondřej Hotárek | Anna Cappelliniová / Luca Lanotte Charlène Guignardová / Marco Fabbri Misato Komatsubarová / Andrea Fabbri |
Lotyšsko Lotyšsko | Angelina Kučvaļska | Olga Jakušinová / Andrej Něvskij | ||
Litva Litva[1] | Aleksandra Golovkinová | Taylor Tran / Saulius Ambrulevičius | ||
Lucembursko Lucembursko | Fleur Maxwellová | |||
Maďarsko Maďarsko[2] | Ivett Tóthová | Carolina Moscheniová / Ádám Lukács | ||
Německo Německo | Peter Liebers Franz Streubel | Nicole Schott Nathalie Weinzierlová | Minerva Fabienne Haseová / Nolan Seegert Mari Vartmannová / Aaron Van Cleave | Jennifer Urbanová / Sevan Leche Nelli Žiganšinová / Alexander Gazsi |
Nizozemsko Nizozemsko | Niki Woriesová | |||
Norsko Norsko | Sondre Oddvoll Bøeová | Camilla Gjersem | ||
Polsko Polsko | Patrick Myzyk | Agata Krygerová | Natalia Kaliszeková / Maxym Spodyriev | |
Rakousko Rakousko | Manuel Koll | Kerstin Franková | Miriam Zieglerová / Severin Kiefer | Barbora Silná / Juri Kurakin |
Rumunsko Rumunsko | Zoltán Kelemen | Julia Sauterová | ||
Rusko Rusko[3] | Maxim Kovtun Adian Pitkějev Sergej Voronov | Anna Pogorilaja Jelena Radionovová Jelizaveta Tuktamyševová | Juko Kavagutiová / Alexandr Smirnov Xenia Stolbovová / Fjodor Klimov Jevgenia Tarasovová / Vladimir Morozov | Jelena Ilinychová / Ruslan Žiganšin Xenia Monková / Kirill Chaljavin Alexandra Stěpanovová / Ivan Bukin |
Slovinsko Slovinsko | Daša Grmová | |||
Spojené království Spojené království | Phillip Harris | Karly Robertsonová | Amani Fancyová / Christopher Boyadji Caitlin Yankowskasová / Hamish Gaman | Penny Coomesová / Nicholas Buckland Olivia Smartová / Joseph Buckland |
Slovensko Slovensko | Marco Klepoch | Nicole Rajičová | Federica Testa / Lukáš Csölley | |
Španělsko Španělsko[4] | Javier Fernández Javier Raya | Sonia Lafuenteová | Sara Hurtadová / Adrià Díaz Celia Robledová / Luis Fenero | |
Švédsko Švédsko | Alexander Majorov | Joshi Helgesson Viktoria Helgessonová | ||
Švýcarsko Švýcarsko | Stéphane Walker | Eveline Brunnerová | Katarina Paiceová / Juri Jeremenko | |
Turecko Turecko | Engin Ali Artan | Birce Atabey | Alisa Agafonova / Alper Uçar | |
Ukrajina Ukrajina | Jaroslav Paniot | Natalia Popovová | Alexandra Nazarovová / Maxim Nikitin |
Výsledky
Muži
V krátkém program programu i volných jízdách zvítězil Španěl Javier Fernández, který tak opět obhájil evropský titul a získal třetí trofej mistra Evropy v řadě.
Pořadí | jméno | stát | celkové hodnocení | krátký program | volná jízda | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Javier Fernández | Španělsko Španělsko | 262.49 | 1 | 89.24 | 1 | 173.25 |
2. | Maxim Kovtun | Rusko Rusko | 235.68 | 4 | 78.21 | 2 | 157.47 |
3. | Sergej Voronov | Rusko Rusko | 233.05 | 2 | 81.06 | 3 | 151.99 |
4. | Alexej Byčenko | Izrael Izrael | 220.22 | 7 | 73.63 | 4 | 146.59 |
5. | Michal Březina | Česko Česko | 220.11 | 3 | 80.86 | 7 | 139.25 |
6. | Peter Liebers | Německo Německo | 213.57 | 5 | 75.48 | 8 | 138.09 |
7. | Adian Pitkejev | Rusko Rusko | 210.87 | 9 | 69.78 | 6 | 141.09 |
8. | Ivan Righini | Itálie Itálie | 210.75 | 11 | 67.45 | 5 | 143.30 |
9. | Florent Amodio | Francie Francie | 210.11 | 6 | 74.06 | 10 | 136.05 |
10. | Daniel Samohin | Izrael Izrael | 209.93 | 8 | 72.65 | 9 | 137.28 |
11. | Alexander Majorov | Švédsko Švédsko | 202.57 | 10 | 68.10 | 11 | 134.47 |
12. | Petr Coufal | Česko Česko | 187.82 | 16 | 57.47 | 12 | 130.35 |
13. | Franz Streubel | Německo Německo | 186.18 | 13 | 64.45 | 13 | 121.73 |
14. | Javier Raya | Španělsko Španělsko | 173.70 | 21 | 53.80 | 14 | 119.90 |
15. | Phillip Harris | Spojené království Spojené království | 173.67 | 12 | 65.16 | 17 | 108.51 |
16. | Jaroslav Paniot | Ukrajina Ukrajina | 171.24 | 14 | 63.25 | 18 | 107.99 |
17. | Pavel Kaška | Česko Česko | 166.06 | 17 | 56.83 | 15 | 19.23 |
18. | Valtter Virtanen | Finsko Finsko | 164.80 | 15 | 58.31 | 19 | 106.49 |
19. | Justus Strid | Dánsko Dánsko | 162.05 | 22 | 53.28 | 16 | 108.77 |
20. | Patrick Myzyk | Polsko Polsko | 159.73 | 18 | 56.12 | 20 | 103.61 |
21. | Pavel Ignatěnko | Bělorusko Bělorusko | 156.41 | 19 | 55.79 | 21 | 100.62 |
22. | Sondre Oddvoll Bøe | Norsko Norsko | 155.27 | 20 | 55.73 | 22 | 99.54 |
23. | Larry Loupolover | Ázerbájdžán Ázerbájdžán | 139.29 | 23 | 51.01 | 23 | 88.28 |
24. | Chafik Besseghier | Francie Francie | odstoupil | 24 | 49.61 | odstoupil | |
Nepostoupili do volné jízdy | |||||||
25. | Slavik Hajrapetjan | Arménie Arménie | 48.93 | 25 | 48.93 | — | |
26. | Stéphane Walker | Švýcarsko Švýcarsko | 48.86 | 26 | 48.86 | — | |
27. | Engin Ali Artan | Turecko Turecko | 48.76 | 27 | 48.76 | — | |
28. | Samuel Koppel | Estonsko Estonsko | 46.36 | 28 | 46.36 | — | |
29. | Marco Klepoch | Slovensko Slovensko | 44.81 | 29 | 44.81 | — | |
30. | Manuel Koll | Rakousko Rakousko | 43.56 | 30 | 43.56 | — |
Ženy
Pořadí | jméno | stát | celkové hodnocení | krátký program | volná jízda | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jelizaveta Tuktamyševová | Rusko Rusko | 210.40 | 2 | 69.02 | 1 | 141.38 |
2. | Jelena Radionovová | Rusko Rusko | 209.54 | 1 | 70.46 | 2 | 139.08 |
3. | Anna Pogorilaja | Rusko Rusko | 191.81 | 3 | 66.10 | 3 | 125.71 |
4. | Joshi Helgessonová | Švédsko Švédsko | 169.07 | 6 | 59.55 | 4 | 109.52 |
5. | Viktoria Helgessonová | Švédsko Švédsko | 166.39 | 5 | 60.37 | 6 | 106.02 |
6. | Maé-Bérénice Méitéová | Francie Francie | 156.47 | 7 | 55.84 | 9 | 100.63 |
7. | Angelina Kučvaļská | Lotyšsko Lotyšsko | 156.37 | 17 | 49.28 | 5 | 107.09 |
8. | Roberta Rodeghierová | Itálie Itálie | 154.52 | 11 | 51.79 | 7 | 102.73 |
9. | Nicole Schottová | Německo Německo | 153.63 | 9 | 52.03 | 8 | 101.60 |
10. | Laurine Lecavelierová | Francie Francie | 151.43 | 13 | 51.58 | 10 | 99.85 |
11. | Nicole Rajičová | Slovensko Slovensko | 149.44 | 8 | 53.78 | 12 | 95.66 |
12. | Nathalie Weinzierlová | Německo Německo | 148.78 | 15 | 50.80 | 11 | 97.98 |
13. | Anastasia Galustjanová | Arménie Arménie | 147.18 | 12 | 51.78 | 14 | 95.40 |
14. | Eveline Brunnerová | Švýcarsko Švýcarsko | 143.97 | 10 | 52.00 | 15 | 91.97 |
15. | Eliška Březinová | Česko Česko | 143.05 | 21 | 47.40 | 13 | 95.65 |
16. | Natalia Popovová | Ukrajina Ukrajina | 138.27 | 18 | 49.21 | 16 | 89.06 |
17. | Kerstin Franková | Rakousko Rakousko | 133.72 | 16 | 50.74 | 19 | 82.98 |
18. | Sonia Lafuenteová | Španělsko Španělsko | 131.60 | 20 | 48.53 | 18 | 83.07 |
19. | Alexandra Golovkinová | Litva Litva | 131.47 | 23 | 45.01 | 17 | 86.46 |
20. | Fleur Maxwellová | Lucembursko Lucembursko | 128.47 | 14 | 51.36 | 22 | 77.11 |
21. | Camilla Gjersemová | Norsko Norsko | 128.10 | 22 | 46.82 | 20 | 81.28 |
22. | Gerli Liinamäeová | Estonsko Estonsko | 124.31 | 24 | 44.46 | 21 | 79.85 |
23. | Jelena Gedevanišviliová | Gruzie Gruzie | 122.88 | 19 | 49.20 | 23 | 73.68 |
24. | Kiira Korpiová | Finsko Finsko | odstoupila | 4 | 60.60 | odstoupila | |
Nepostoupily do volných jízd | |||||||
25. | Birce Atabeyová | Turecko Turecko | 44.17 | 25 | 44.17 | — | |
26. | Karly Robertsonová | Spojené království Spojené království | 43.91 | 26 | 43.91 | — | |
27. | Pernille Sørensenová | Dánsko Dánsko | 43.60 | 27 | 43.60 | — | |
28. | Giada Russová | Itálie Itálie | 43.13 | 28 | 43.13 | — | |
29. | Daša Grmová | Slovinsko Slovinsko | 43.10 | 29 | 43.10 | — | |
30. | Helery Halvinová | Estonsko Estonsko | 43.10 | 30 | 43.10 | — | |
31. | Niki Woriesová | Nizozemsko Nizozemsko | 42.53 | 31 | 42.53 | — | |
32. | Netta Schreiberová | Izrael Izrael | 42.45 | 32 | 42.45 | — | |
33. | Ivett Tóthová | Maďarsko Maďarsko | 39.16 | 33 | 39.16 | — | |
34. | Micol Cristiniová | Itálie Itálie | 38.43 | 34 | 38.43 | — | |
35. | Julia Sauterová | Rumunsko Rumunsko | 36.70 | 35 | 36.70 | — | |
36. | Daniela Stojevová | Bulharsko Bulharsko | 35.70 | 36 | 35.70 | — | |
37. | Janina Makejenková | Bělorusko Bělorusko | 33.78 | 37 | 33.78 | — | |
38. | Agata Krygerová | Polsko Polsko | 29.34 | 38 | 29.34 | — |
Sportovní dvojice
Titul mistra Evropy získala ruská sportovní dvojice Juko Kavagutiová a Alexandr Smirnov.
Pořadí | Dvojice | Stát | Celkové hodnocení | Krátký program | Volná jízda | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Juko Kavagutiová / Alexandr Smirnov | Rusko Rusko | 207.67 | 2 | 69.86 | 1 | 137.81 |
2. | Xenia Stolbovová / Fjodor Klimov | Rusko Rusko | 201.11 | 1 | 71.38 | 2 | 129.73 |
3. | Jevgenija Tarasovová / Vladimir Morozov | Rusko Rusko | 183.02 | 5 | 57.13 | 3 | 125.89 |
4. | Valentina Marcheiová / Ondřej Hotárek | Itálie Itálie | 175.39 | 4 | 57.95 | 4 | 117.44 |
5. | Vanessa Jamesová / Morgan Ciprès | Francie Francie | 167.29 | 3 | 60.13 | 6 | 107.16 |
6. | Nicole Della Monicová / Matteo Guarise | Itálie Itálie | 155.77 | 8 | 48.43 | 5 | 107.34 |
7. | Mari Vartmannová / Aaron Van Cleave | Německo Německo | 155.27 | 6 | 54.36 | 7 | 100.91 |
8. | Miriam Zieglerová / Severin Kiefer | Rakousko Rakousko | 136.80 | 9 | 43.79 | 8 | 93.01 |
9. | Caitlin Yankowskasová / Hamish Gaman | Spojené království Spojené království | 123.42 | 7 | 49.29 | 14 | 74.13 |
10. | Alessandra Cernuschiová / Filippo Ambrosini | Itálie Itálie | 123.19 | 13 | 39.70 | 9 | 83.49 |
11. | Minerva Fabienne Haseová / Nolan Seegert | Německo Německo | 121.29 | 11 | 42.13 | 10 | 79.16 |
12. | Amani Fancyová / Christopher Boyadji | Spojené království Spojené království | 118.92 | 12 | 41.13 | 12 | 77.79 |
13. | Jelizaveta Makarovová / Leri Kenchadze | Bulharsko Bulharsko | 117.65 | 14 | 39.00 | 11 | 78.65 |
14. | Maria Paljakovová / Nikita Bočkov | Bělorusko Bělorusko | 117.52 | 10 | 42.58 | 13 | 74.94 |
Taneční páry
Titul mistra Evropy vybojoval francouzský taneční pár Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron.
Pořadí | pár | stát | celkové hodnocení | krátký tanec | volný tanec | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gabriella Papadakisová / Guillaume Cizeron | Francie Francie | 179.97 | 1 | 71.06 | 1 | 108.91 |
2. | Anna Cappelliniová / Luca Lanotte | Itálie Itálie | 171.52 | 3 | 69.63 | 2 | 101.89 |
3. | Alexandra Stěpanovová / Ivan Bukin | Rusko Rusko | 160.95 | 4 | 64.95 | 3 | 96.00 |
4. | Jelena Ilinychová / Ruslan Žiganšin | Rusko Rusko | 159.83 | 2 | 69.94 | 8 | 89.89 |
5. | Sara Hurtadová / Adrià Díaz | Španělsko Španělsko | 155.81 | 6 | 62.59 | 4 | 93.22 |
6. | Charlène Guignardová / Marco Fabbri | Itálie Itálie | 154.61 | 7 | 62.10 | 5 | 92.51 |
7. | Nelli Žiganšinová / Alexander Gazsi | Německo Německo | 152.57 | 8 | 61.98 | 7 | 90.59 |
8. | Federica Testová / Lukáš Csölley | Slovensko Slovensko | 150.57 | 5 | 62.91 | 10 | 87.66 |
9. | Laurence Fournier Beaudryová / Nikolaj Sørensen | Dánsko Dánsko | 150.53 | 9 | 61.69 | 9 | 88.84 |
10. | Xenia Monková / Kirill Chaljavin | Rusko Rusko | 149.29 | 11 | 58.34 | 6 | 90.95 |
11. | Alexandra Nazarovová / Maxim Nikitin | Ukrajina Ukrajina | 139.02 | 12 | 54.66 | 11 | 84.36 |
12. | Alisa Agafonovová / Alper Uçar | Turecko Turecko | 137.47 | 13 | 53.27 | 12 | 84.20 |
13. | Irina Štorková / Taavi Rand | Estonsko Estonsko | 132.18 | 14 | 52.01 | 13 | 80.17 |
14. | Natalia Kaliszeková / Maksym Spodyriev | Polsko Polsko | 131.13 | 15 | 51.69 | 14 | 79.44 |
15. | Carolina Moscheniová / Ádám Lukács | Maďarsko Maďarsko | 127.43 | 16 | 51.44 | 16 | 75.99 |
16. | Allison Reedová / Vasili Rogov | Izrael Izrael | 125.38 | 17 | 49.74 | 17 | 75.64 |
17. | Cortney Mansour / Michal Češka | Česko Česko | 124.51 | 19 | 47.33 | 15 | 77.18 |
18. | Barbora Silná / Juri Kurakin | Rakousko Rakousko | 124.46 | 18 | 49.27 | 18 | 75.19 |
19. | Olesia Karmiová / Max Lindholm | Finsko Finsko | 121.29 | 20 | 46.98 | 19 | 74.31 |
20. | Penny Coomesová / Nicholas Buckland | Spojené království Spojené království | odstoupili | 10 | 60.16 | odstoupili | |
Nepostoupili do volných tanců | |||||||
21. | Jennifer Urbanová / Sevan Lerche | Německo Německo | 43.07 | 21 | 43.07 | — | |
22. | Celia Robledová / Luis Fenero | Španělsko Španělsko | 42.89 | 22 | 42.89 | — | |
23. | Misato Komacubarová / Andrea Fabbri | Itálie Itálie | 42.83 | 23 | 42.83 | — | |
24. | Taylor Tranová / Saulius Ambrulevičius | Litva Litva | 42.72 | 24 | 42.72 | — | |
25. | Viktoria Kavaljovová / Jurij Bjeljajev | Bělorusko Bělorusko | 42.40 | 25 | 42.40 | — | |
26. | Olga Jakušinová / Andrej Něvskij | Lotyšsko Lotyšsko | 40.40 | 26 | 40.40 | — | |
27. | Tatiana Kozmavová / Alexandr Zolotarev | Gruzie Gruzie | 40.20 | 27 | 40.20 | — | |
28. | Cecile Postiauxová / Richard Postiaux | Belgie Belgie | 37.37 | 28 | 37.37 | — | |
29. | Katarina Paiceová / Yuri Eremenko | Švýcarsko Švýcarsko | 30.32 | 29 | 30.32 | — | |
30. | Olivia Smartová / Joseph Buckland | Spojené království Spojené království | odstoupili | odstoupili |
Medailové pořadí
Celkové pořadí národů
Pořadí | země | zlato | stříbro | bronz | celkově |
1. | Rusko Rusko | 2 | 3 | 4 | 9 |
2. | Francie Francie | 1 | 0 | 0 | 1 |
Španělsko Španělsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
4. | Itálie Itálie | 0 | 1 | 0 | 1 |
Celkem | 4 | 4 | 4 | 12 |
---|
Pořadí národů v krátkém programu
Pořadí | země | zlato | stříbro | bronz | celkově |
1. | Rusko Rusko | 2 | 4 | 1 | 7 |
2. | Francie Francie | 1 | 0 | 1 | 2 |
3. | Španělsko Španělsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Česko Česko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Itálie Itálie | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 4 | 4 | 4 | 12 |
---|
Pořadí národů ve volných segmentech
Pořadí | země | zlato | stříbro | bronz | celkově |
1. | Rusko Rusko | 2 | 3 | 4 | 9 |
2. | Francie Francie | 1 | 0 | 0 | 1 |
Španělsko Španělsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
4. | Itálie Itálie | 0 | 1 | 0 | 1 |
Celkem | 4 | 4 | 4 | 12 |
---|
Medailisté
Soutěž | zlato | stříbro | 'bronz |
Muži | Javier Fernández | Maxim Kovtun | Sergej Voronov |
Ženy | Jeizaveta Tuktamyševová | Jelena Radionovová | Anna Pogorilaja |
Sportovní dvojice | Juko Kavagutiová Alexandr Smirnov | Xenia Stolbovová Fjodor Klimov | Jevgenia Tarasovová Vladimir Morozov |
Taneční páry | Gabriella Papadakisová Guillaume Cizeron | Anna Cappelliniová Luca Lanotte | Alexandra Stěpanovová Ivan Bukin |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2015 European Figure Skating Championships na anglické Wikipedii.
- ↑ Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai svarbiausiose dailiojo čiuožimo varžybose
- ↑ Archivovaná kopie. www.moksz.hu [online]. [cit. 2015-02-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-02-05.
- ↑ http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Figurnoe_katanie/spbnews_NI507125_Pogorilaja_pojedet_na_chempionat_Jevropy_vmesto_Sotnikovoj
- ↑ Archivovaná kopie. www.hieloespanol.es [online]. [cit. 2015-02-05]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2015-01-12.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství Evropy v krasobruslení 2015 na Wikimedia Commons
- Mistrovství Evropy v krasobruslení 2015 – oficiální stránky (anglicky)
- Mezinárodní bruslařská unie (ISU) – oficiální stránky (anglicky)
Mistrovství Evropy v krasobruslení | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1890 • 1891 • 1892 • 1893 • 1894 • 1895 • 1898 • 1899 • 1900 • 1901 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1910 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 | |||||||||
|