Светско првенство у пливању 2017 — 4×100 м мешовито за мушкарце
Светско првенство у пливању Будимпешта 2017. | |||
---|---|---|---|
Борилиште: | Дунав арена | ||
Датум: | 23−30. јул 2017. | ||
Дисциплина | 42 | ||
Слободни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
400 метара | мушкарци | жене | |
800 метара | мушкарци | жене | |
1.500 метара | мушкарци | жене | |
Леђни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Прсни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Делфин стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Мешовити стил | |||
200 метара | мушкарци | жене | |
400 метара | мушкарци | жене | |
Штафете | |||
4×100 слоб. | мушкарци | жене | |
4×200 слоб. | мушкарци | жене | |
4×100 меш. | мушкарци | жене | |
Мушко-женске штафете | |||
4×100 микс | слобод. | мешов. |
Такмичење у пливању у штафети 4×200 метара слободним стилом за мушкарце на Светском првенству у пливању 2017. одржано је 30. јула (квалификације и финале) као део програма Светског првенства у воденим спортовима. Трке су се одржавале у базену Дунав арене у Будимпешта.
За трке у овој штафети биле су пријављене укупно 23 екипе, а током квалификација и финала наступило је укупно 97 пливача. Титулу светског првака освојила је штафета Сједињених Држава која је у финалу испливала резултат од 3:27,91 минута. Сребро је припало штафети Британије, а бронза штафети Русије.
У финалној трци постављено је чак пет нових националних рекорда.
Освајачи медаља
Резултат | Резултат | Резултат | |||
Сједињене Државе Мет Гриверс Кевин Кордес Кајлеб Дресел Нејтан Ејдријан Рајан Марфи Коди Милер Тим Филипс Таунли Хас | 3:27,91 НР | Велика Британија Крис Вокер Хеборн Адам Пити Џејсм Гај Данкан Скот Рос Мердок | 3:28,95 | Русија Јевгениј Рилов Кирил Пригода Александар Попков Владимир Морозов Григориј Тарасевич Антон Чупков Данил Пахомов Данила Изотов | 3:29,76 |
Званични рекорди
Пре почетка такмичења званични светски рекорд и рекорд шампионата у овој дисциплини су били следећи:
Рекорд | Штафета | Резултат | Место | Датум |
---|---|---|---|---|
Светски рекорд СР | Сједињене Државе | 3:27,28 | Рим (Италија) | 2. август 2009. |
Рекорд светских првенстава РПр | Сједињене Државе | 3:27,28 | Рим (Италија) | 2. август 2009. |
Резултати квалификација
За квалификације су биле пријављене укупно 23 штафете које су се такмичиле у 3 групе.[1] Квалификације су пливане у јутарњем делу програма 30. јула, са почетком од 10:21 часова по локалном времену, а пласман у финале остварило је 8 штафета са најбољим временима.[2] Штафете Кеније и Израела нису наступиле у својим квалификационим групама.
ПЛ. | Група | Стаза | Штафета | Пливачи | Резултат | Нап. |
---|---|---|---|---|---|---|
01. | 3 | 4 | Сједињене Државе | Рајан Марфи (52,69) Коди Милер (58,99) Тим Филипс (50,74) Таунли Хас (47,24) | 3:29,66 | КВ |
02. | 3 | 3 | Јапан | Рјосуке Ирије (52,86) Јасухиро Косеки (59,11) Јуки Кобори (51,27) Шинри Шиоура (48,39) | 3:31,63 | КВ |
03. | 2 | 5 | Русија | Григориј Тарасевич (53,71) Антон Чупков (59,06) Данил Пахомов (51,55) Данила Изотов (47,80) | 3:32,12 | КВ |
04. | 2 | 4 | Велика Британија | Крис Вокер Хеборн (54,27) Рос Мердок (59,50) Џејмс Гај (51,04) Данкан Скот (47,54) | 3:32,35 | КВ |
05. | 3 | 6 | Бразил | Гиљерме Гвидо (54,11) Фелипе Лима (59,51) Енрике Мартинс (51,03) Бруно Фратус (47,73) | 3:32,38 | КВ |
06. | 3 | 2 | Мађарска | Ричард Бохуш (54,01) Данијел Ђурта (1:00,23) Криштоф Милак (51,70) Доминик Козма (47,41) | 3:33,35 | КВ |
07. | 2 | 3 | Кина | Ли Гуангјуен (53.96) Јан Цибеј (59.02) Ли Џухао (51.74) Суен Јанг (48.78) | 3:33.50 | КВ |
08. | 3 | 1 | Белорусија | Микита Цмих (54,50) Иља Шиманович (59,03) Јевгениј Цуркин (51,45) Артјом Мачекин (48,85) | 3:33,83 | КВ |
09. | 3 | 5 | Аустралија | Мич Ларкин (54,23) Метју Вилсон (1:00,21) Дејвид Морган (51,56) Камерон Макивој (47,91) | 3:33,91 | |
10. | 1 | 4 | Пољска | Томаш Полевка (54,49) Марћин Столарски (59,78) Конрад Чернијак (51.15) Кацпер Мајхжак (48.58) | 3:34.00 | |
11. | 2 | 2 | Италија | Матео Мили (54.91) Николо Мартиненги (59.43) Пјеро Кодија (51.16) Алесандро Миреси (48,61) | 3:34,11 | |
12. | 2 | 7 | Канада | Хавијер Асеведо (55,15) Ричард Фанк (59,25) Џосаја Бинема (52,60) Јури Кисил (48,14) | 3:35,14 | |
13. | 2 | 6 | Немачка | Марек Улрих (55,05) Марко Кох (1:00,02) Маријус Куш (52,17) Дамјан Вирлин (48,02) | 3:35,26 | |
14. | 3 | 7 | Грчка | Апостолос Христу (54,18) Јоанис Карпузлис (1:01,57) Андреас Вазајос (52,45) Кристијан Голомејев (47,73) | 3:35,93 | |
15. | 3 | 9 | Јужна Африка | Мартин Бајндел (56,10) Камерон ван дер Бург (59,77) Чад ле Кло (50,99) Мајлс Браун (49,45) | 3:36,31 | |
16. | 3 | 8 | Ирска | Шејн Рајан (54,40) Николас Квин (1:00,62) Брендан Хајланд (52,58) Џордан Слоун (49,01) | 3:36,61 | |
17. | 2 | 1 | Литванија | Данас Рапшис (54,30) Андријус Шидлаускас (1:00,17) Дејвидас Маргевичијус (53,00) Симонас Билис (49,28) | 3:36,75 | |
18. | 1 | 5 | Египат | Јусеф Абдала (55,37) Марван ел Камаш (1:02,06) Омар Ејса (54,08) Мухамед Сами (49,34) | 3:40,85 | |
19. | 2 | 8 | Индонезија | И Геде Симан Судартава (56,63) Индра Гунаван (1:03,33) Глен Виктор Сутанто (53,74) Тријади Фаузи Сидик (50,87) | 3:44,57 | |
20. | 3 | 0 | Парагвај | Чарлс Хокин (55,98) Ренато Проно (1:03,31) Бенхамин Хокин (53,41) Матијас Лопез (53,21) | 3:45,91 | |
21. | 2 | 0 | Летонија | Гиртс Фелдбергс (55,86) Данилс Бобровс (1:03,73) Николасј Маскаљенко (56,00) Увис Калнињш (50,67) | 3:46,26 | |
1 | 3 | Кенија | Нису наступили | |||
2 | 9 | Израел |
Резултати финала
Финална трка пливана је 30. јула у вечерњем делу програма, са почетком од 19:25 часова.[3]
ПЛ. | Стаза | Штафета | Пливачи | Резултат | Напом. |
---|---|---|---|---|---|
4 | Сједињене Државе | Мет Гриверс (52,26) Кевин Кордес (58,89) Кајлеб Дресел (49,76) Нејтан Ејдријан (47,00) | 3:27,91 | ||
6 | Велика Британија | Крис Вокер Хеборн (54,20) Адам Пити (56,91) Џејмс Гај (50,80) Данкан Скот (47,04) | 3:28,95 | НР | |
3 | Русија | Јевгениј Рилов (52,89) Кирил Пригода (59,02) Александар Попков (51,16) Владимир Морозов (46,69) | 3:29,76 | НР | |
4. | 5 | Јапан | Рјосуке Ирије (52,80) Јасухиро Косеки (58,54) Јуки Кобори (51,21) Шинри Шиоура (47,64) | 3:30,19 | KР НР |
5. | 2 | Бразил | Гиљерме Гвидо (53,53) Жоао Гомес Жуниор (58,80) Енрике Мартинс (51,12) Марсело Шјеригини (48,08) | 3:31,53 | |
6. | 1 | Кина | Сју Ђају (52,89) Јан Цибеј (59,02) Ли Џухао (51,45) Ју Хесин (48,29) | 3:31,65 | |
7. | 7 | Мађарска | Ричард Бохуш (53,99) Данијел Ђурта (1:00,45) Криштоф Милак (50,97) Доминик Козма (46,72) | 3:32,13 | НР |
8. | 8 | Белорусија | Микита Цмих (54,54) Иља Шиманович (58,94) Јевгениј Цуркин (51,23) Артјом Мачекин (48,92) | 3:33,63 | НР |
Види још
Референце
Спољашње везе
- Званични веб-сајт
- п
- р
- у
- Будимпешта (Мађарска)
- Дунав арена
- Национални пливачки стадион Алфред Хајош
- језеро Балатон
- Сатница
- Учесници
- Освајачи медаља
- Биланс медаља
- ФИНА
- Мушкарци
- Жене
- Мушкарци: 5 километара
- 10 километара
- 25 километара
- Жене: 5 километара
- 10 километара
- 25 километара
- Екипно мешовито
- Мушкарци: 50 слободно
- 100 слободно
- 200 слободно
- 400 слободно
- 800 слободно
- 1.500 слободно
- 50 леђно
- 100 леђно
- 200 леђно
- 50 прсно
- 100 прсно
- 200 прсно
- 50 делфин
- 100 делфин
- 200 делфин
- 200 мешовито
- 400 мешовито
- 4 × 100 слободно
- 4 × 200 слободно
- 4 × 100 мешовито
- Жене: 50 слободно
- 100 слободно
- 200 слободно
- 400 слободно
- 800 слободно
- 1.500 слободно
- 50 леђно
- 100 леђно
- 200 леђно
- 50 прсно
- 100 прсно
- 200 прсно
- 50 делфин
- 100 делфин
- 200 делфин
- 200 мешовито
- 400 мешовито
- 4 × 100 слободно
- 4 × 200 слободно
- 4 × 100 мешовито
- Мешовите штафете: 4 × 100 слободно
- 4 × 100 мешовито
- --
- Мушкарци: даска 1 метар појединачно
- даска 3 метра (појединачно
- синхронизовано)
- торањ 10 м (појединачно
- синхронизовано)
- Жене: даска 1 метар појединачно
- даска 3 метра (појединачно
- синхронизовано)
- торањ 10 м (појединачно
- синхронизовано)
- Мешовити тимови: даска 3 м синхронизовано
- торањ 10 м синхронизовано
- екипно
- мушкарци
- жене