Светско првенство у пливању 2017 — 4×100 м слободно микс
Светско првенство у пливању Будимпешта 2017. | |||
---|---|---|---|
Борилиште: | Дунав арена | ||
Датум: | 23−30. јул 2017. | ||
Дисциплина | 42 | ||
Слободни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
400 метара | мушкарци | жене | |
800 метара | мушкарци | жене | |
1.500 метара | мушкарци | жене | |
Леђни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Прсни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Делфин стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Мешовити стил | |||
200 метара | мушкарци | жене | |
400 метара | мушкарци | жене | |
Штафете | |||
4×100 слоб. | мушкарци | жене | |
4×200 слоб. | мушкарци | жене | |
4×100 меш. | мушкарци | жене | |
Мушко-женске штафете | |||
4×100 микс | слобод. | мешов. |
Такмичење у пливању у штафети 4×100 метара слободним стилом у миксу на Светском првенству у пливању 2017. одржано је 29. јула (квалификације и финале) као део програма Светског првенства у воденим спортовима. Трке су се одржавале у базену Дунав арене у Будимпешта.
За трке у овој дисциплини првобитно је било пријављено 26 екипа, али је у тркама учестовала 21 штафета. Током квалификација и финала наступило је укупно 96 пливача. Титулу светског првака освојила је штафета Сједињених Држава која је у финалу испливала резултат од 3:19,60 што је уједно био и нови светски рекорд у овој дисциплини. Америчка штафета у финалу је пливала у саставу Кајлеб Дресел, Нејтан Едријен, Малори Комерфорд и Симон Мануел. Сребро је припало штафети Холандије која је у финалу поставила и нови европски рекорд, док је бронзану медаљу освојила штафета Канаде.
Освајачи медаља
Резултат | Резултат | Резултат | |||
Сједињене Државе Кајлеб Дресел Нејтан Ејдријан Малори Комерфорд Симон Мануел Блејк Пјерони Таунли Хас Лија Нил Келси Ворел | 3:19,60 СР | Холандија Бен Схвитерт Кајл Столк Фемке Хемскерк Раноми Кромовиђојо Мауд ван дер Мер | 3:21,81 KР | Канада Јури Кисил Хавијер Асеведо Шантал ван Ландегем Пени Олексијак Маркус Тормајер Сандрин Мејнвил | 3:23,55 |
Званични рекорди
Пре почетка такмичења званични светски рекорд и рекорд шампионата у овој дисциплини су били следећи:
Рекорд | Штафета | Резултат | Место | Датум |
---|---|---|---|---|
Светски рекорд СР | Сједињене Државе | 3:23,05 | Казањ (Русија) | 8. август 2015. |
Рекорд светских првенстава РПр | Сједињене Државе | '3:23,05 | Казањ (Русија) | 8. август 2015. |
Током финалне трке постављен је нови светски рекорд у овој дисциплини који је уједно и рекорд светских првенстава.
Датум | Трка | Штафета | Време рекорда | Тип рекорда |
---|---|---|---|---|
29. јул | финале | Сједињене Државе | 3:19,60 | СР РПр |
Резултати квалификација
За квалификационе трке првобитно је било пријављено 26 штафета, али је у квалификацијама учестовао 21 тим.[1] Квалификације су пливане у јутарњем делу програма 29. јула, са почетком од 10:21 часова по локалном времену, а пласман у финале остварило је 8 штафета са најбољим временима.[2] Квалификације су се пливале у три квалификационе групе.
ПЛ. | Група | Стаза | Штафета | Пливачи | Резултат | Нап. |
---|---|---|---|---|---|---|
01. | 3 | 4 | Холандија | Бен Схвитерт (48,97) Кајл Столк (48,06) Фемке Хемскерк (52,77) Мауд ван дер Мер (54,09) | 3:23,89 | КВ |
02. | 1 | 6 | Сједињене Државе | Блејк Пјерони (48,23) Таунли Хас (48,32) Лија Нил (53,98) Келси Ворел (53,40) | 3:23,93 | КВ |
03. | 3 | 7 | Канада | Јури Кисил (48,57) Маркус Тормајер (49,35) Сандрин Мејнвил (53,75) Шантал ван Ландегем (53,40) | 3:25,07 | КВ |
04. | 3 | 3 | Мађарска | Доминик Козма (48,25) Нандор Немет (48,61) Жужана Јакабош (54,18) Евелин Верасто (54,41) | 3:25,45 | КВ НР |
05. | 2 | 4 | Италија | Алесандро Миреси (48,51) Ивано Вендраме (48,54) Федерика Пелегрини (53,80) Ерика Ферајоли (54,86) | 3:25,71 | КВ |
06. | 2 | 7 | Јапан | Кацухиро Мацумото (49,42) Кацуми Накамура (47,98) Томоми Аоки (54,86) Чихиро Игараши (54,65) | 3:26,91 | КВ KР НР |
07. | 2 | 5 | Русија | Никита Королев (49,27) Александар Попков (48,48) Викторија Андрејева (54,63) Вероника Попова (54,56) | 3:26,94 | КВ |
08. | 3 | 0 | Аустралија | Луис Таунсенд (49,42) Зак Инсерти (49,03) Брајана Тросел (54,74) Медисон Вилсон (54,30) | 3:27,49 | КВ |
09. | 2 | 1 | Кина | Лин Јунгћинг (49,26) Цао Ђивен (49,92) Ву Ћингфенг (55,15) Суен Мејчен (55,09) | 3:29,42 | |
10. | 3 | 9 | Данска | Андерс Лие (49,70) Данијел Сканинг (49,87) Сигне Бро (54,79) Емили Бекман (55,77) | 3:30,13 | |
11. | 1 | 3 | Израел | Маркус Шлесингер (50,80) Лиран Коновалов (50,27) Керен Зибнер (56,14) Андреа Мурез (53,95) | 3:31,16 | |
12. | 2 | 6 | Јужна Африка | Даглас Ерасмус (50,02) Зејн Вадел (48,85) Ерин Галагер (55,26) Ема Челијус (57,25) | 3:31,38 | KР НР |
13. | 1 | 2 | Луксембург | Жилијен Енкс (50,22) Пит Бранденбургер (51,02) Жили Мејнен (55,93) Моник Оливије (57,73) | 3:34,90 | |
14. | 1 | 4 | Летонија | Увис Калнињш (50,50) Гиртс Фелдберг (50,83) Габријела Никитина (56,76) Кристина Стејна (1:00,27) | 3:38,36 | |
15. | 3 | 6 | Јордан | Кадир Бакла (49,46) Мухамед Бедур (50,47) Талита Бакла (1:00,69) Дара ал Бакри (59,69) | 3:40,31 | |
16. | 3 | 8 | Макао | Чао Ман Хоу (52,33) Лин Сиџуанг (52,45) Тан Чи Јен (59,37) Леј Он Кеј (59,34) | 3:43,49 | |
17. | 3 | 1 | Аруба | Микел Схредерс (49,80) Јорди Гротерс (53,10) Алисон Понсон (59,87) Данијела ван ден Берг (1:01,17) | 3:43,94 | |
18. | 1 | 7 | Сејшели | Диејн Хофман (55,23) Алексус Лерд (1:00,82) Адам Моншери (57,93) Фелисити Пејсон (58,29) | 3:52,27 | |
19. | 2 | 9 | Мадагаскар | Херинијаво Росолонџатово (54.29) Андрианирина Лалономена (59.04) Елоди Марион Разафи (1:03.53) Хантан Рахарвел (1:02.53) | 3:59.39 | |
20. | 2 | 2 | Таџикистан | Олим Курбанов (59,51) Рамзијор Коркашов (1:05,14) Карина Климик (1:13,55) Анастасија Тјурина (1:11,45) | 4:29,65 | |
21. | 3 | 2 | Малдиви | Исмаил Мутасим Аднан (1:02,06) Аминат Шаџан (1:12,51) Саџина Ајсат (1:15,35) Мубал Азам Ибрахим (1:01,32) | 4:31,24 | |
1 | 5 | Словачка | Нису наступили | |||
2 | 0 | Фарска Острва | ||||
2 | 3 | Египат | ||||
2 | 8 | Шри Ланка | ||||
3 | 5 | Француска |
Резултати финала
Финална трка пливана је 29. јула у вечерњем делу програма, са почетком од 19:17 часова.[3]
ПЛ. | Стаза | Штафета | Пливачи | Резултат | Напом. |
---|---|---|---|---|---|
5 | Сједињене Државе | Кајлеб Дресел (47,22) Нејтан Ејдријан (47,49) Малори Комерфорд (52.71) Симон Мануел (52,18) | 3:19,60 | СР | |
4 | Холандија | Бен Схвитерт (49,12) Кајл Столк (47,80) Фемке Хемскерк (52,33) Раноми Кромовиђојо (52,56) | 3:21,81 | НР KР | |
3 | Канада | Јури Кисил (48,51) Хавијер Асеведо (48,68) Шантал ван Ландегем (53,25) Пени Олексијак (53,11) | 3:23,55 | ||
4. | 7 | Јапан | Кацухиро Мацумото (49,38) Кацуми Накамура (47,76) Рикао Ике (53,50) Чихиро Игараши (54,14) | 3:24,78 | НР KР |
5. | 2 | Италија | Лука Дото (48,71) Алесандро Миреси (48,27) Федерика Пелегрини (53,49) Силвија ди Пјетро (54,42) | 3:24,89 | |
6. | 6 | Мађарска | Доминик Козма (48,12) Ричард Бохуш (48,54) Жужана Јакабош (53,60) Евелин Верасто (54,76) | 3:25,02 | НР |
7. | 1 | Русија | Данила Изотов (48,59) Александар Попков (48,48) Викторија Андрејева (54,66) Вероника Попова (53,76) | 3:25,49 | НР |
8. | 8 | Аустралија | Луис Таунсенд (49,24) Александар Грем (48,36) Британи Елмсли (53,93) Медисон Вилсон (53,98) | 3:25,51 |
Види још
Референце
Спољашње везе
- Званични веб-сајт
- п
- р
- у
- Будимпешта (Мађарска)
- Дунав арена
- Национални пливачки стадион Алфред Хајош
- језеро Балатон
- Сатница
- Учесници
- Освајачи медаља
- Биланс медаља
- ФИНА
- Мушкарци
- Жене
- Мушкарци: 5 километара
- 10 километара
- 25 километара
- Жене: 5 километара
- 10 километара
- 25 километара
- Екипно мешовито
- Мушкарци: 50 слободно
- 100 слободно
- 200 слободно
- 400 слободно
- 800 слободно
- 1.500 слободно
- 50 леђно
- 100 леђно
- 200 леђно
- 50 прсно
- 100 прсно
- 200 прсно
- 50 делфин
- 100 делфин
- 200 делфин
- 200 мешовито
- 400 мешовито
- 4 × 100 слободно
- 4 × 200 слободно
- 4 × 100 мешовито
- Жене: 50 слободно
- 100 слободно
- 200 слободно
- 400 слободно
- 800 слободно
- 1.500 слободно
- 50 леђно
- 100 леђно
- 200 леђно
- 50 прсно
- 100 прсно
- 200 прсно
- 50 делфин
- 100 делфин
- 200 делфин
- 200 мешовито
- 400 мешовито
- 4 × 100 слободно
- 4 × 200 слободно
- 4 × 100 мешовито
- Мешовите штафете: 4 × 100 слободно
- 4 × 100 мешовито
- --
- Мушкарци: даска 1 метар појединачно
- даска 3 метра (појединачно
- синхронизовано)
- торањ 10 м (појединачно
- синхронизовано)
- Жене: даска 1 метар појединачно
- даска 3 метра (појединачно
- синхронизовано)
- торањ 10 м (појединачно
- синхронизовано)
- Мешовити тимови: даска 3 м синхронизовано
- торањ 10 м синхронизовано
- екипно
- мушкарци
- жене