Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1999
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1999 | |
Спортивний сезон | Чемпіонат Європи з водних видів спорту |
---|---|
Вид спорту | спортивне плавання |
Країна | Туреччина |
Адміністративна одиниця | Стамбул |
Місце розташування | Ataköy Olympic Pool Stadiumd |
Попередник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1997 |
Наступник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 2000 |
Номер видання | 24 |
Дата й час | 1999 |
Час/дата початку | 22 липня 1999 |
Час/дата закінчення | 1 серпня 1999 |
Організатор | LENd |
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1999, 24-й за ліком, тривав з 26 липня до 1 серпня 1999 року на Олімпійському плавальному стадіоні Атакой[en] у Стамбулі (Туреччина). Він відбувся під егідою Європейської ліги плавання. Розіграно нагороди з плавання (на довгій воді), плавання на відкритій воді, стрибків у воду і синхронного плавання (жінки).
У Флоренції (Італія) вперше окремо від цього чемпіонату відбувся Чемпіонат Європи з водного поло.
Під час змагань встановлено 2 світові рекорди і 8 рекордів Європи.
У рамках плавальної програми вперше на чемпіонатах Європи розіграно нагороди на дистанції 50 м на спині, брасом і батерфляєм.
Таблиця медалей
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Німеччина | 12 | 13 | 11 | 36 |
2 | Росія | 10 | 9 | 5 | 24 |
3 | Нідерланди | 9 | 2 | 2 | 13 |
4 | Україна | 5 | 3 | 3 | 11 |
5 | Швеція | 3 | 5 | 3 | 11 |
6 | Велика Британія | 3 | 4 | 6 | 13 |
7 | Франція | 3 | 3 | 6 | 12 |
8 | Угорщина | 3 | 1 | 1 | 5 |
9 | Італія | 2 | 4 | 6 | 12 |
10 | Румунія | 2 | 4 | 3 | 9 |
11 | Іспанія | 2 | 4 | 0 | 6 |
12 | Данія | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Хорватія | 0 | 3 | 0 | 3 |
14 | Ізраїль | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Польща | 0 | 0 | 3 | 3 |
16 | Фінляндія | 0 | 0 | 2 | 2 |
17 | Бельгія | 0 | 0 | 1 | 1 |
Білорусь | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Словенія | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Чехія | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (20 збірних) | 55 | 56 | 56 | 167 |
Плавання
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
50 м вільним стилем | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди | Лоренцо Вісмара Італія | Олександр Попов Росія |
100 м вільним стилем | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди | Олександр Попов Росія | Ларс Фреландер Швеція |
200 м вільним стилем | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди | Пол Палмер Велика Британія | Массіміліано Росоліно Італія |
400 м вільним стилем | Пол Палмер Велика Британія | Еміліано Брембілья Італія | Драгош Крістьян Коман Румунія |
1500 м вільним стилем | Ігор Снітко Україна | Драгош Крістьян Коман Румунія | Сільвен Крос Франція |
50 м на спині | Штев Телоке Німеччина | Томас Руппрат Німеччина | Маріуш Сіємбіда Польща |
100 м на спині | Штев Телоке Німеччина | Гордан Козулі Хорватія | Ейтхан Урбах Ізраїль |
200 м на спині | Ральф Браун Німеччина | Гордан Козулі Хорватія | Емануеле Мерізі Італія |
50 м брасом | Марк Варнеке Німеччина | Олег Лісогор Україна | Карой Гюттлер Угорщина |
100 м брасом | Доменіко Фіораванті Італія | Марк Варнеке Німеччина | Стефан Перро Франція |
200 м брасом | Стефан Перро Франція | Дмитро Коморников Росія | Йоанн Бернар Франція |
50 м батерфляєм | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди | Милош Милошевич Хорватія | Марк Фостер Велика Британія Ларс Фреландер |
100 м батерфляєм | Ларс Фреландер Швеція | Джеймс Гікмен Велика Британія | Денис Силантьєв Україна |
200 м батерфляєм | Франк Еспозіто Франція | Денис Силантьєв Україна | Анатолій Поляков Росія |
200 м комплексом | Марсел Вауда Нідерланди | Массіміліано Росоліно Італія | Яні Сієвінен Фінляндія |
400 м комплексом | Фредерік Віїд Іспанія | Майкл Халіка Ізраїль | Марсел Вауда Нідерланди |
естафета 4x100 метрів вільним стилем | Нідерланди Йоган Кенкгейс Марк Венс Марсел Вауда Пітер ван ден Гогенбанд | Росія Денис Піманков Сергій Ашихмін Дмитро Чернишов Олександр Попов | Німеччина Хрістіан Келлер Ларс Мерзебурґ Хрістіан Треґер Ларс Конрад |
естафета 4x200 метрів вільним стилем | Німеччина Хрістіан Келлер Штефан Поль Ларс Конрад Міхаель Кідель | Велика Британія Пол Палмер Ґевін Медоус Джеймс Солтер Едвард Сінклер | Росія Максим Коршунов Дмитро Кузьмін Андрій Капралов Дмитро Чернишов |
естафета 4x100 метрів комплексом | Нідерланди Клас-Ерік Зверінґ Марсел Вауда Стефан Артсен Пітер ван ден Гогенбанд | Німеччина Штев Телоке Марк Варнеке Хрістіан Келлер Хрістіан Треґер | Росія Сергій Остапчук Дмитро Коморников Владислав Куликов Олександр Попов Швеція Маттіас Олін Патрік Ісакссон Даніель Карссон Ларс Фреландер |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
50 м вільним стилем | Інге де Бройн Нідерланди | Тереза Альсгаммар Швеція | Елісон Шеппард Велика Британія |
100 м вільним стилем | Сью Ролф Велика Британія | Інге де Бройн Нідерланди | Зандра Фелкер Німеччина |
200 м вільним стилем | Камелія Аліна Потек Румунія | Керстін Кільґас Німеччина | Наталія Барановська Білорусь |
400 м вільним стилем | Камелія Аліна Потек Румунія | Керстін Кільґас Німеччина | Яна Клочкова Україна |
800 м вільним стилем | Ганна Штокбауер Німеччина | Кірстен Влігейс Нідерланди | Яна Генке Німеччина |
50 м на спині | Зандра Фелкер Німеччина | Ніна Живаневська Іспанія | Метка Шпаровець Словенія |
100 м на спині | Зандра Фелкер Німеччина | Ніна Живаневська Іспанія | Роксана Меречиняну Франція |
200 м на спині | Роксана Меречиняну Франція | Юлія Фоменко Росія Кетлін Рунд | Не вручали |
50 м брасом | Агнеш Ковач Угорщина | Зої Бейкер Велика Британія | Янне Шефер Німеччина |
100 м брасом | Агнеш Ковач Угорщина | Світлана Бондаренко Україна | Бріжитт Бекю Бельгія |
200 м брасом | Агнеш Ковач Угорщина | Бятріче Кишлару Румунія | Аліція Пенчак Польща |
50 м батерфляєм | Анна-Карін Каммерлінг Швеція | Юганна Шеберг Швеція | Шанталь Ґрот Нідерланди |
100 м батерфляєм | Інге де Бройн Нідерланди | Юганна Шеберг Швеція | Дьяна Мокану Румунія |
200 м батерфляєм | Метте Якобсен Данія | Марія Пелаес Іспанія | Отилія Єнджейчак Польща |
200 м комплексом | Яна Клочкова Україна | Бятріче Кишлару Румунія | Забіне Гербст Німеччина |
400 м комплексом | Яна Клочкова Україна | Бятріче Кишлару Румунія | Гана Черна Чехія |
естафета 4x100 метрів вільним стилем | Німеччина Катрін Майснер Антьє Бушшульте Францишка ван Альмсік Зандра Фелкер | Швеція Луїза Єнке Юзефіна Ліллгаге Малін Сванстрем Тереза Альсгаммар | Велика Британія Елісон Шеппард Клер Гаддарт Карен Пікерінґ Сью Ролф |
естафета 4x200 метрів вільним стилем | Німеччина Францишка ван Альмсік Сільвія Шалаї Ганна Штокбауер Керстін Кільґас | Швеція Юзефіна Ліллгаге Малін Сванстрем Юганна Шеберг Луїза Єнке | Румунія Камелія Аліна Потек Іоана Дьяконеску Сімона Педурару Бятріче Кишлару |
естафета 4x100 метрів комплексом | Швеція Тереза Альсгаммар Марія Естлінґ Юганна Шеберг Малін Сванстрем | Німеччина Зандра Фелкер Зільвія Пульфріх Францишка ван Альмсік Катрін Майснер | Велика Британія Кеті Секстон Зої Бейкер Сью Ролф Карен Пікерінґ |
Плавання на відкритій воді
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
5 км на відкритій воді | Євген Безрученко (RUS) | Олексій Акатьєв (RUS) | Самуеле Пампана (ITA) |
25 км на відкритій воді | Олексій Акатьєв (RUS) | Антон Саначев (RUS) | Андре Вільде (GER) |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
5 км на відкритій воді | Пеґґі Бюхзе (GER) | Віола Валлі (ITA) | Брітта Камрау (GER) |
25 км на відкритій воді | Ольга Гусєва (RUS) | Ангела Маурер (GER) | Брітта Камрау (GER) |
Стрибки у воду
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Трамплін, 1 м | Хосе Мігель Хіль Іспанія | Андреас Вельс Німеччина | Штефан Аренс Німеччина |
Трамплін, 3 м | Тоні Аллі Велика Британія | Імре Лендьєль Угорщина | Юкка Піекканен Фінляндія |
Вишка, 10 м | Дмитро Саутін Росія | Гайко Маєр Німеччина | Роман Володьков Україна |
Синхронний трамплін, 3 м | Дональд Міранда Нікола Марконі Італія | Голґер Шлеппс Александер Меш Німеччина | Тоні Аллі Марк Шипмен Велика Британія |
Синхронна вишка, 10 м | Ян Гемпель Гайко Маєр Німеччина | Ігор Лукашин Володимир Тимошинін Росія | Леон Тейлор Пітер Вотерфілд Велика Британія |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Трамплін, 1 м | Віра Ільїна Росія | Ірина Лашко Росія | Конні Шмальфус Німеччина |
Трамплін, 3 м | Віра Ільїна Росія | Ірина Лашко Росія | Конні Шмальфус Німеччина |
Вишка, 10 м | Олена Жупіна Україна | Долорес Саес Іспанія | Світлана Тимошиніна Росія |
Синхронний трамплін, 3 м | Ганна Сорокіна Олена Жупіна Україна | Зімона Кох Конні Шмальфус Німеччина | Оділь Арболь-Сушон Жюлі Дано Франція |
Синхронна вишка, 10 м | Євгенія Ольшевська Світлана Тимошиніна Росія | Анке Піпер Уте Веціґ Німеччина | Оділь Арболь-Сушон Жюлі Дано Франція |
Синхронне плавання
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Соло | Ольга Бруснікіна Росія | Віржині Дідьє Франція | Джованна Бурландо Італія |
Дуети | Ольга Бруснікіна Марія Кисельова Росія | Віржині Дідьє Міріам Ліньйо Франція | Джованна Бурландо Мауріція Чекконі Італія |
Групи | Олена Азарова Ольга Бруснікіна Марія Кисельова Ольга Новокщонова Ірина Першина Олена Соя Юлія Васильєва Ольга Васюкова | Аньєс Берте Сінтія Буйє Віржині Дідьє Каті Жоффруа Рашель Ле Бозек Міріам Ліньйо Шарлотт Массардьє Магалі Ратьє | Джада Баллан Серена Б'янкі Мара Брунетті Джованна Бурландо К'яра Кассін Мауріція Чекконі Аліче Домінічі Алессія Луккіні |
Див. також
- Чемпіонат Європи з водного поло серед чоловіків 1999
- Чемпіонат Європи з водного поло серед жінок 1999
Посилання
- Results
- LEN European Championships Aquatic finalists (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 6 грудня 2020.
|