Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1991
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1991 | |
Спортивний сезон | Чемпіонат Європи з водних видів спорту |
---|---|
Вид спорту | спортивне плавання, водне поло, артистичне плавання і стрибки у воду |
Країна | Греція |
Адміністративна одиниця | Афіни |
Місце розташування | Athens Olympic Aquatic Centred |
Попередник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1989 |
Наступник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1993 |
Номер видання | 20 |
Дата й час | 1991 |
Час/дата початку | 18 серпня 1991 |
Час/дата закінчення | 25 серпня 1991 |
Організатор | LENd |
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1991, 20-й за ліком, тривав з 18 до 25 серпня 1991 року в Афінах (Греція). Розіграно нагороди з плавання (на довгій воді), стрибків у воду, синхронного плавання (жінки) і водного поло. Змагання з плавання на відкритій воді відбулися 14-15 вересня в місті Террачина (Італія).
Таблиця медалей
* Країна-господарка ( Греція)
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | СРСР | 16 | 7 | 2 | 25 |
2 | Німеччина | 7 | 12 | 11 | 30 |
3 | Угорщина | 6 | 3 | 2 | 11 |
4 | Данія | 4 | 0 | 2 | 6 |
5 | Франція | 3 | 5 | 3 | 11 |
6 | Італія | 2 | 4 | 11 | 17 |
7 | Іспанія | 2 | 2 | 1 | 5 |
8 | Норвегія | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Нідерланди | 1 | 3 | 6 | 10 |
10 | Велика Британія | 1 | 2 | 2 | 5 |
11 | Польща | 1 | 2 | 1 | 4 |
12 | Швейцарія | 1 | 1 | 1 | 3 |
13 | Югославія | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 | Румунія | 0 | 4 | 1 | 5 |
15 | Швеція | 0 | 1 | 2 | 3 |
16 | Греція* | 0 | 1 | 0 | 1 |
Чехословаччина | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Болгарія | 0 | 0 | 2 | 2 |
Загалом (18 збірних) | 47 | 48 | 47 | 142 |
Плавання
Докладніше: Плавання на Чемпіонаті Європи з водних видів спорту 1991
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 м вільним стилем | Нільс Рудольф (GER) | 22.33 | Геннадій Пригода (URS) | 22.44 | Майк Фіббенс (GBR) Володимир Ткаченко (URS) | 22.72 22.72 |
100 м вільним стилем | Олександр Попов (URS) | 49.18 | Нільс Рудольф (GER) | 49.52 | Джорджо Ламберті (ITA) | 49.57 |
200 м вільним стилем | Артур Войдат (POL) | 1:48.10 | Джорджо Ламберті (ITA) | 1:48.15 | Роберто Глерія (ITA) | 1:48.74 |
400 м вільним стилем | Євген Садовий (URS) | 3:49.02 | Артур Войдат (POL) | 3:49.09 | Джорджо Ламберті (ITA) | 3:50.46 |
1500 м вільним стилем | Єрґ Гоффманн (GER) | 15:02.57 | Ян Вілсон (GBR) | 15:03.72 | Себастьян Візе (GER) | 15:14.30 |
100 м на спині | Мартін Лопес-Суберо (ESP) | 55.30 | Дірк Ріхтер (GER) | 56.04 | Франк Шотт (FRA) | 56.29 |
200 м на спині | Мартін Лопес-Суберо (ESP) | 1:58.66 | Дірк Ріхтер (GER) Володимир Сельков (URS) | 2:00.18 2:00.18 | ||
100 м брасом | Норберт Рожа (HUN) | 1:01.49 | Адріан Мургаус (GBR) | 1:01.88 | Джанні Мінервіні (ITA) | 1:02.41 |
200 м брасом | Нік Джиллінгем (GBR) | 2:12.55 | Норберт Рожа (HUN) | 2:12.58 | Серхіо Лопес (ESP) | 2:13.40 |
100 м батерфляєм | Владислав Куликов (URS) | 54.22 | Мартін Лопес-Суберо (ESP) | 54.30 | Нільс Рудольф (GER) | 54.31 |
200 м батерфляєм | Франк Еспозіто (FRA) | 1:59.59 | Рафал Шукала (POL) | 2:01.01 | Крістоф Бордо (FRA) | 2:01.25 |
200 м комплексом | Ларс Серенсен (DEN) | 2:02.63 | Хрістіан Ґеснер (GER) | 2:02.66 | Лука Саккі (ITA) | 2:02.93 |
400 м комплексом | Лука Саккі (ITA) | 4:17.81 | Патрік Кюль (GER) | 4:17.85 | Хрістіан Ґеснер (GER) | 4:19.16 |
Естафета 4×100 м вільним стилем | СРСР Павло Хникін Геннадій Пригода Веніамін Таянович Олександр Попов | 3:17.11 | Німеччина Зілько Ґюнцель Нільс Рудольф Штеффен Цеснер Дірк Ріхтер | 3:18.31 | Швеція Томмі Вернер Йоран Тітус Андерс Гольмертц Йоран Янссон | 3:20.42 |
Естафета 4×200 м вільним стилем | СРСР Дмитро Лепіков Володимир Пишненко Веніамін Таянович Євген Садовий | 7:15.96 | Італія Емануеле Ідіні Роберто Глерія Стефано Баттістеллі Джорджо Ламберті | 7:18.30 | Німеччина Штеффен Цеснер Уве Даслер хрістіан Келлер Єрґ Гоффманн | 7:19.13 |
Естафета 4×100 м комплексом | СРСР Володимир Сельков Дмитро Волков Владислав Куликов Олександр Попов | 3:40.68 | Франція Франк Шотт Седрік Пеніко Брюно Гутцайт Крістоф Кальфаян | 3:42.15 | Угорщина Тамаш Дойч Норберт Рожа Петер Хорват Бела Сабадош | 3:42.35 |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 м вільним стилем | Зімоне Озіґус (GER) | 25,80 | Катрін Плевінскі (FRA) | 25,84 | Інге де Бройн (NED) | 25,91 |
100 м вільним стилем | Катрін Плевінскі (FRA) | 56,20 | Карін Брінессе (NED) | 56,44 | Зімоне Озіґус (GER) | 56,47 |
200 м вільним стилем | Метте Якобсен (DEN) | 2.00,29 | Катрін Плевінскі (FRA) | 2.00,34 | Лумініце Добреску (ROM) | 2.01,77 |
400 м вільним стилем | Ірене Далбю (NOR) | 4.11,63 | Бятріче Кишлару (ROM) | 4.12,33 | Крістіна Соссі (ITA) | 4.12,35 |
800 м вільним стилем | Ірене Далбю (NOR) | 8.32,08 | Яна Генке (GER) | 8.32,25 | Крістіна Соссі (ITA) | 8.33,79 |
100 м на спині | Крістіна Егерсегі (HUN) | 1.00,31 | Тюнде Сабо (HUN) | 1.01,11 | Даґмар Газе (GER) | 1.02,41 |
200 м на спині | Крістіна Егерсегі (HUN) | 2.06,62 | Тюнде Сабо (HUN) | 2.11,42 | Даґмар Газе (GER) | 2.12,21 |
100 м брасом | Олена Рудковська (URS) | 1.09,05 | Світлана Бондаренко (URS) | 1.09,99 | Таня Дангалакова (BUL) | 1.10,12 |
200 м брасом | Олена Рудковська (URS) | 2.29,50 | Бятріче Кишлару (ROM) | 2.32,00 | Таня Дангалакова (BUL) | 2.32,09 |
100 м батерфляєм | Катрін Плевінскі (FRA) | 1.00,32 | Інге де Бройн (NED) | 1.01,64 | Тересе Лундін (SWE) | 1.01,80 |
200 м батерфляєм | Метте Якобсен (DEN) | 2.12,87 | Забіне Гербст (GER) | 2.14,72 | Беріт Пуґґаард (DEN) | 2.14,80 |
200 м комплексом | Даніела Гунґер (GER) | 2.15,53 | Бятріче Кишлару (ROM) | 2.16,68 | Маріон Цоллер (GER) | 2.17,43 |
400 м комплексом | Крістіна Егерсегі (HUN) | 4.39,78 | Бятріче Кишлару (ROM) | 4.44,67 | Ева Синовська (POL) | 4.47,92 |
Естафета 4×100 м вільним стилем | Нідерланди Діана ван дер Платс Інге де Бройн Маріке Мастенбрук Карін Брінессе | 3.45,36 | Німеччина Даґмар Газе Зільвія Ґераш Катрін Майснер Зімоне Озіґус | 3.45,54 | Данія Метте Нільсен Ґітта Єнсен Беріт Пуґґаард Метте Якобсен | 3.46,36 |
Естафета 4×200 м вільним стилем | Данія Аннетте Поульсен Ґітта Єнсен Беріт Пуґґаард Метте Якобсен | 8.05,90 | Німеччина Даґмар Газе Мануела Штельмах Зімоне Озіґус Гайке Фрідріх | 8.10,26 | Нідерланди Еллен Елзерман Баук'є Вірсма Діана ван дер Платс Карін Брінессе | 8.13,97 |
Естафета 4×100 м комплексом | СРСР Наталія Крупська Олена Рудковська Олена Кононенко Євгенія Єрмакова | 4.08,55 | Німеччина Даґмар Газе Зільвія Ґераш Катрін Майснер Зімоне Озіґус | 4.10,10 | Нідерланди Еллен Елзерман Кіра Бултен Інге де Бройн Карін Брінессе | 4.14,03 |
Плавання на відкритій воді
Докладніше: Чемпіонат Європи з плавання на відкритій воді 1991
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 км на відкритій воді | Стефано Рубаудо (ITA) | 1:06:51,7 | Давіде Джаккіно (ITA) | 1:07:22,3 | Ганс ван Ґор (NED) | 1:07:38,4 |
25 км на відкритій воді | Хрістоф Вандрач (GER) | 5:46:26,2 | Серджіо К'ярандіні (ITA) | 5:56:50,2 | Урс Кольгаас (SUI) | 5:58:50,1 |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 км на відкритій воді | Веа Берзлановіц (HUN) | 1:13:51,2 | Іветта Главачова (TCH) | 1:14:13,4 | Мара Дата (ITA) | 1:14:13,7 |
25 км на відкритій воді | Еліан Фіші (SUI) | 6:38:58,8 | Саманта Кавадіні (SUI) | 6:54:27,7 | Ріта Ковач (HUN) | 6:57:29,5 |
Стрибки у воду
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Трамплін, 1 м | Андрій Семенюк (URS) | 395.19 | Петер Белер (GER) | 383.76 | Едвін Йонґеянс (NED) | 359.64 |
Трамплін, 3 м | Альбін Кіллат (GER) | 639.45 | Йоакім Андерссон (SWE) | 597.03 | Давіде Лоренціні (ITA) | 596.28 |
Вишка, 10 м | Володимир Тимошинін (URS) | 606.21 | Дмитро Саутін (URS) | 602.22 | Боббі Морґан (GBR) | 578.67 |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Трамплін, 1 м | Бріта Бальдус (GER) | 282.54 | Ірина Лашко (URS) | 269.52 | Конні Шмальфус (GER) | 238.50 |
Трамплін, 3 м | Ірина Лашко (URS) | 524.97 | Віра Ільїна (URS) | 513.03 | Бріта Бальдус (GER) | 498.03 |
Вишка, 10 м | Олена Мірошина (URS) | 453.90 | Інга Афоніна (URS) | 423.39 | Уте Веціґ (GER) | 382.47 |
Синхронне плавання
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Solo | Ольга Сєдакова (URS) | 180.286 | Хрістіна Талассініду (GRE) | 178.800 | Анн Капрон (FRA) | 175.820 |
Дуети | Анна Козлова (URS) Ольга Сєдакова (URS) | 179.572 | Анн Капрон (FRA) Селін Левек (FRA) | 174.729 | Марйолейн Бот (NED) Тамара Зварт (NED) | 173.351 |
Групи | СРСР (URS) Віра Артьомова Олена Азарова Вікторія Башкаєва Олена Долженко Анна Козлова Ганна Максимова Ольга Пилипчук Ольга Сєдакова | 178.112 | Франція (FRA) Анн Капрон Марі Каранта Кларіс Шесно Дельфін Ле Флош Селін Левек Міріам Ліньйо Ізабель Манабль Дельфін Марешаль | 173.753 | Італія (ITA) Джада Баллан Джованна Бурландо Мануела Карніні Паола Челлі Сімона Делла Белла Роберта Фарінеллі Лоредана Джентілецца Роберта Гвіді | 171.889 |
Водне поло
Чоловіки
Докладніше: Чемпіонат Європи з водного поло серед чоловіків 1991
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Командна першість | Югославія | Іспанія | СРСР |
Жінки
Докладніше: Чемпіонат Європи з водного поло серед жінок 1991
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Командна першість | Угорщина | Нідерланди | Італія |
Посилання
- Results on GBRSports
- LEN European Championships Aquatic finalists (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 6 грудня 2020.
|