Willingen Five 2020
| |||
Data | 7–8 lutego 2020 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Willingen | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 3 | ||
Liczba zawodników | 53 | ||
Liczba reprezentacji | 13 | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce | Stephan Leyhe | ||
II miejsce | Stefan Kraft | ||
III miejsce | Marius Lindvik | ||
Strona internetowa |
Willingen Five 2020 – trzecia edycja turnieju Willingen Five, która odbyła się w dniach 7–8 lutego 2020 roku (9 lutego zawody zostały odwołane[1]) na skoczni Mühlenkopfschanze w Willingen w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.
Do klasyfikacji generalnej turnieju zaliczono wyniki z wszystkich 2 serii konkursowych oraz kwalifikacji.
Zasady przeprowadzania konkursów w ramach Willingen Five były takie same, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.
Skocznia
Nazwa skoczni | Miejscowość | Punkt K | HS | Rekord skoczni | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mühlenkopfschanze | Willingen | K-130 | HS-145 | 152,0 m | Janne Ahonen | 09.01.2005 |
Program zawodów
Dzień | Konkurencja | Początek (CET) | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
8 lutego | Oficjalny trening | 14:00 | — |
Kwalifikacje do konkursów indywidualnych | 15:00 | 53 | |
Pierwszy konkurs indywidualny | 16:00 | 50 | |
9 lutego | Drugi konkurs indywidualny | 10:15 | odwołany |
Jury
Dyrektorem konkursów podczas zawodów Willingen Five 2020 był Volkmar Hirsch oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Franck Salvi, a jego asystentem – Stefan Wolf. Kontrolą sprzętu zajmowali się Sepp Gratzer oraz Horst Tielmann.
Sędzia | Stanowisko | |
---|---|---|
Kwalifikacje | Pierwszy konkurs ind. | |
Bob Knoll | B | |
Jewgienij Waszurin | D | |
Shinya Tanaka | E | |
Inge Eriksrød | C | |
Luka Ograjenšek | A |
Wyniki
Kwalifikacje do konkursów indywidualnych – 8 lutego 2020
M | Zawodnik | Reprezentacja | Skok | Punkty | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|
1. | Leyhe, StephanStephan Leyhe | Niemcy | 145,5 m | 131,6 | Q |
2. | Kraft, StefanStefan Kraft | Austria | 138,0 m | 122,3 | Q |
3. | Zajc, TimiTimi Zajc | Słowenia | 138,5 m | 119,4 | Q |
4. | Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi | Japonia | 137,5 m | 117,1 | Q |
5. | Geiger, KarlKarl Geiger | Niemcy | 135,0 m | 115,4 | Q |
6. | Prevc, PeterPeter Prevc | Słowenia | 135,0 m | 112,7 | Q |
7. | Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer | Austria | 132,0 m | 111,6 | Q |
8. | Prevc, DomenDomen Prevc | Słowenia | 135,0 m | 111,4 | Q |
9. | Huber, DanielDaniel Huber | Austria | 133,0 m | 111,1 | Q |
10. | Stoch, KamilKamil Stoch | Polska | 130,0 m | 109,3 | Q |
11. | Lindvik, MariusMarius Lindvik | Norwegia | 129,0 m | 108,4 | Q |
12. | Satō, YukiyaYukiya Satō | Japonia | 128,0 m | 106,6 | Q |
13. | Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald | Austria | 125,0 m | 104,5 | Q |
Koudelka, RomanRoman Koudelka | Czechy | 129,5 m | Q | ||
15. | Johansson, RobertRobert Johansson | Norwegia | 130,0 m | 103,4 | Q |
16. | Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler | Niemcy | 128,5 m | 102,2 | Q |
17. | Kubacki, DawidDawid Kubacki | Polska | 125,5 m | 100,8 | Q |
18. | Schmid, ConstantinConstantin Schmid | Niemcy | 126,0 m | 100,6 | Q |
19. | Wolny, JakubJakub Wolny | Polska | 127,0 m | 99,3 | Q |
20. | Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes | Kanada | 131,5 m | 98,3 | Q |
21. | Forfang, Johann AndréJohann André Forfang | Norwegia | 124,5 m | 97,6 | Q |
Semenič, AnžeAnže Semenič | Słowenia | 125,0 m | Q | ||
23. | Żyła, PiotrPiotr Żyła | Polska | 124,0 m | 97,5 | Q |
24. | Lanišek, AnžeAnže Lanišek | Słowenia | 125,0 m | 97,2 | Q |
25. | Jelar, ŽigaŽiga Jelar | Słowenia | 125,0 m | 97,0 | Q |
26. | Zografski, WładimirWładimir Zografski | Bułgaria | 126,0 m | 96,9 | Q |
27. | Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi | Japonia | 124,5 m | 96,8 | Q |
28. | Satō, KeiichiKeiichi Satō | Japonia | 125,0 m | 96,3 | Q |
29. | Freitag, RichardRichard Freitag | Niemcy | 125,5 m | 95,5 | Q |
30. | Paschke, PiusPius Paschke | Niemcy | 123,5 m | 94,9 | Q |
31. | Aalto, AnttiAntti Aalto | Finlandia | 122,0 m | 91,0 | Q |
32. | Hayböck, MichaelMichael Hayböck | Austria | 122,5 m | 90,0 | Q |
33. | Ammann, SimonSimon Ammann | Szwajcaria | 123,0 m | 89,0 | Q |
34. | Määttä, JarkkoJarkko Määttä | Finlandia | 123,0 m | 88,3 | Q |
35. | Murańka, KlemensKlemens Murańka | Polska | 123,5 m | 87,6 | Q |
36. | Håre, AndersAnders Håre | Norwegia | 123,0 m | 86,8 | Q |
37. | Štursa, VojtěchVojtěch Štursa | Czechy | 119,0 m | 85,1 | Q |
38. | Polášek, ViktorViktor Polášek | Czechy | 120,5 m | 83,7 | Q |
39. | Tepeš, JurijJurij Tepeš | Słowenia | 118,0 m | 81,5 | Q |
40. | Peier, KillianKillian Peier | Szwajcaria | 117,5 m | 80,8 | Q |
41. | Pedersen, RobinRobin Pedersen | Norwegia | 119,0 m | 80,7 | Q |
42. | Nakamura, NaokiNaoki Nakamura | Japonia | 117,5 m | 78,6 | Q |
43. | Huber, StefanStefan Huber | Austria | 113,0 m | 78,4 | Q |
44. | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | Polska | 116,0 m | 78,0 | Q |
45. | Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter | Austria | 115,0 m | 74,8 | Q |
46. | Korniłow, DienisDienis Korniłow | Rosja | 112,5 m | 73,0 | Q |
47. | Takeuchi, TakuTaku Takeuchi | Japonia | 111,5 m | 70,0 | Q |
48. | Stękała, AndrzejAndrzej Stękała | Polska | 106,0 m | 56,3 | Q |
49. | Deschwanden, GregorGregor Deschwanden | Szwajcaria | 104,0 m | 54,6 | Q |
50. | Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow | Rosja | 99,0 m | 44,4 | Q |
51. | Pohjola, ArttuArttu Pohjola | Finlandia | 100,0 m | 43,6 | NQ |
52. | Maltsev, KevinKevin Maltsev | Estonia | 92,0 m | 34,3 | NQ |
53 !– | Aigro, ArttiArtti Aigro | Estonia | DSQ[a] |
Pierwszy konkurs indywidualny – 8 lutego 2020
M | Zawodnik | Reprezentacja | Skok 1 | Skok 2 | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Leyhe, StephanStephan Leyhe | Niemcy | 139,5 m | 144,5 m | 266,4 |
2. | Lindvik, MariusMarius Lindvik | Norwegia | 140,0 m | 143,0 m | 262,4 |
3. | Stoch, KamilKamil Stoch | Polska | 139,5 m | 137,5 m | 254,6 |
4. | Kraft, StefanStefan Kraft | Austria | 135,5 m | 141,0 m | 253,5 |
5. | Geiger, KarlKarl Geiger | Niemcy | 138,5 m | 138,0 m | 252,0 |
6. | Forfang, Johann AndréJohann André Forfang | Norwegia | 138,0 m | 137,0 m | 246,0 |
7. | Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer | Austria | 135,0 m | 134,5 m | 241,7 |
8. | Prevc, PeterPeter Prevc | Słowenia | 134,5 m | 134,5 m | 241,6 |
9. | Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi | Japonia | 134,0 m | 135,0 m | 240,8 |
10. | Semenič, AnžeAnže Semenič | Słowenia | 136,0 m | 137,0 m | 240,3 |
11. | Satō, YukiyaYukiya Satō | Japonia | 131,0 m | 139,5 m | 238,2 |
12. | Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi | Japonia | 132,0 m | 139,0 m | 234,0 |
13. | Zajc, TimiTimi Zajc | Słowenia | 135,0 m | 129,5 m | 232,9 |
14. | Prevc, DomenDomen Prevc | Słowenia | 132,5 m | 136,0 m | 232,4 |
15. | Kubacki, DawidDawid Kubacki | Polska | 135,0 m | 129,5 m | 232,1 |
16. | Zografski, WładimirWładimir Zografski | Bułgaria | 131,5 m | 137,0 m | 231,1 |
17. | Jelar, ŽigaŽiga Jelar | Słowenia | 135,0 m | 132,0 m | 230,9 |
18. | Hayböck, MichaelMichael Hayböck | Austria | 133,0 m | 132,0 m | 230,5 |
19. | Lanišek, AnžeAnže Lanišek | Słowenia | 135,0 m | 129,5 m | 228,6 |
20. | Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald | Austria | 131,0 m | 136,5 m | 227,0 |
21. | Schmid, ConstantinConstantin Schmid | Niemcy | 133,0 m | 130,0 m | 225,9 |
22. | Pedersen, RobinRobin Pedersen | Norwegia | 128,0 m | 134,5 m | 225,5 |
23. | Wolny, JakubJakub Wolny | Polska | 135,5 m | 126,5 m | 224,1 |
24. | Paschke, PiusPius Paschke | Niemcy | 133,0 m | 128,0 m | 223,3 |
25. | Johansson, RobertRobert Johansson | Norwegia | 127,5 m | 135,0 m | 222,2 |
26. | Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler | Niemcy | 128,0 m | 136,0 m | 221,6 |
27. | Aalto, AnttiAntti Aalto | Finlandia | 132,5 m | 130,5 m | 220,2 |
28. | Koudelka, RomanRoman Koudelka | Czechy | 126,5 m | 133,0 m | 217,5 |
29. | Håre, AndersAnders Håre | Norwegia | 126,0 m | 125,5 m | 199,9 |
30. | Ammann, SimonSimon Ammann | Szwajcaria | 125,5 m | 124,5 m | 196,1 |
31. | Freitag, RichardRichard Freitag | Niemcy | 126,0 m | NQ | 99,5 |
32. | Polášek, ViktorViktor Polášek | Czechy | 126,5 m | NQ | 99,0 |
33. | Satō, KeiichiKeiichi Satō | Japonia | 123,0 m | NQ | 96,8 |
34. | Huber, StefanStefan Huber | Austria | 124,0 m | NQ | 96,5 |
35. | Żyła, PiotrPiotr Żyła | Polska | 124,0 m | NQ | 95,9 |
36. | Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter | Austria | 124,0 m | NQ | 94,5 |
37. | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | Polska | 123,0 m | NQ | 93,6 |
38. | Takeuchi, TakuTaku Takeuchi | Japonia | 123,5 m | NQ | 90,4 |
39. | Tepeš, JurijJurij Tepeš | Słowenia | 119,0 m | NQ | 87,6 |
40. | Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes | Kanada | 122,0 m | NQ | 86,6 |
41. | Murańka, KlemensKlemens Murańka | Polska | 121,0 m | NQ | 86,0 |
42. | Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow | Rosja | 119,0 m | NQ | 82,8 |
43. | Štursa, VojtěchVojtěch Štursa | Czechy | 116,0 m | NQ | 81,5 |
44. | Nakamura, NaokiNaoki Nakamura | Japonia | 117,0 m | NQ | 81,1 |
45. | Peier, KillianKillian Peier | Szwajcaria | 114,0 m | NQ | 73,6 |
46. | Stękała, AndrzejAndrzej Stękała | Polska | 112,0 m | NQ | 72,8 |
47. | Deschwanden, GregorGregor Deschwanden | Szwajcaria | 113,0 m | NQ | 72,5 |
48. | Määttä, JarkkoJarkko Määttä | Finlandia | 115,0 m | NQ | 71,4 |
49. | Korniłow, DienisDienis Korniłow | Rosja | 110,0 m | NQ | 65,0 |
50 !– | Huber, DanielDaniel Huber | Austria | DSQ[a] |
Drugi konkurs indywidualny – 9 lutego 2020
Konkurs został odwołany ze względów bezpieczeństwa[1].
Klasyfikacje generalna
Miejsce | Zawodnik | Punkty | |
---|---|---|---|
1. | Stephan Leyhe | 398,0 | |
2. | Stefan Kraft | 375,8 | |
3. | Marius Lindvik | 370,8 | |
4. | Karl Geiger | 367,4 | |
5. | Kamil Stoch | 363,9 | |
6. | Ryōyū Kobayashi | 357,9 | |
7. | Peter Prevc | 354,3 | |
8. | Gregor Schlierenzauer | 353,3 | |
9. | Timi Zajc | 352,3 | |
10. | Yukiya Satō | 344,8 | |
... |
Uwagi
Przypisy
Bibliografia
- Program Willingen Five 2020. fis-ski.com. [dostęp 2019-11-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-13)]. (ang.).
- Wyniki kwalifikacji do konkursów indywidualnych. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-28)]. (ang.).
- Wyniki pierwszego konkursu indywidualnego. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-28)]. (ang.).
- Klasyfikacja indywidualna. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-28)]. (ang.).
- Klasyfikacja drużynowa. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-28)]. (ang.).
- Klasyfikacja Willingen Five. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-28)]. (ang.).
- p
- d
- e
Puchar Świata | |
---|---|
Puchar Świata kobiet |
|
Letnie Grand Prix | |
Letnie Grand Prix kobiet | |
Imprezy mistrzowskie | |
Cykle pucharowe | |
Mistrzostwa krajowe |