Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 | |||
| |||
Miejsce | Kanada | ||
---|---|---|---|
Termin | 9 grudnia | ||
Liczba ekip | 20 | ||
Liczba sportowców | 82 | ||
Złoty medal | Rosja | ||
Srebrny medal | Stany Zjednoczone | ||
Brązowy medal | Japonia |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie Windsor 2016 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Styl dowolny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
800 m | kobiety | ||||
1500 m | mężczyźni | ||||
Styl grzbietowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl klasyczny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl motylkowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl zmienny | |||||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl dowolny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl zmienny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety mieszane | |||||
4 × 50 m | styl dowolny | styl zmienny | |||
pokaż • dyskusja • edytuj |
4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji, które odbyły się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016. Eliminacje i finał miały miejsce 9 grudnia.
Mistrzami świata zostali Rosjanie, którzy w finale uzyskali czas 6:52,10 i o ponad sekundę wyprzedzili reprezentantów Stanów Zjednoczonych (6:53,34). Brązowy medal zdobyli Japończycy (6:53,54).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Rosja Nikita Łobincew (1:42,10) Daniła Izotow (1:42,15) Jewgienij Łagunow (1:42,32) Aleksandr Suchorukow (1:42,47) | 6:49,04 | Dubaj | 16 grudnia 2010 |
Rekord mistrzostw świata | Rosja Nikita Łobincew (1:42,10) Daniła Izotow (1:42,15) Jewgienij Łagunow (1:42,32) Aleksandr Suchorukow (1:42,47) | 6:49,04 | Dubaj | 16 grudnia 2010 |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się o 11:18 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | 4 | Stany Zjednoczone | Blake Pieroni (1:43,37) Jacob Pebley (1:43,89) Pace Clark (1:44,05) Zane Grothe (1:42,60) | 6:53,91 | Q |
2. | 3 | 8 | Australia | Clyde Lewis (1:44,07) Alexander Graham (1:43,39) Daniel Smith (1:42,97) Jack Gerrard (1:44,29) | 6:54,72 | Q |
3. | 1 | 5 | Dania | Sebastian Ovesen (1:43,93) Daniel Skaaning (1:44,01) Anders Lie (1:42,64) Frans Johannessen (1:44,30) | 6:54,88 | Q, |
4. | 3 | 3 | Japonia | Yuki Kobori (1:44,36) Daiya Seto (1:44,54) Katsuhiro Matsumoto (1:44,01) Tsubasa Amai (1:44,58) | 6:57,49 | Q, |
5. | 2 | 2 | Rosja | Daniił Pasynkow (1:45,37) Artem Łobuzow (1:44,79) Michaił Dowgaljuk (1:44,19) Michaił Wiekowiszczew (1:43,39) | 6:57,74 | Q |
6. | 2 | 1 | Chiny | Qiu Ziao (1:46,01) Shang Keyuan (1:45,18) Qian Zhiyong (1:43,81) Wang Shun (1:43,03) | 6:58,03 | Q, |
7. | 1 | 3 | Holandia | Dion Dreesens (1:44,86) Maarten Brzoskowski (1:44,56) Ben Schwietert (1:45,32) Kyle Stolk (1:43,81) | 6:58,55 | Q, |
8. | 3 | 5 | Wielka Brytania | Adam Barrett (1:45,98) Mark Szaranek (1:46,01) Max Litchfield (1:44,49) Stephen Milne (1:44,55) | 7:01,03 | Q, WD |
9. | 2 | 7 | Belgia | Louis Croenen (1:45,14) Thomas Thijs (1:47,63) Pieter Timmers (1:42,51) Lorenz Weiremans (1:47,06) | 7:02,34 | Q |
10. | 3 | 6 | Szwecja | Adam Paulsson (1:45,58) Christoffer Carlssen (1:45,60) Victor Johansson (1:45,62) Mattias Carlsson (1:45,55) | 7:02,35 | |
11. | 3 | 7 | Węgry | Péter Bernek (1:45,44) Ádám Telegdy (1:45,80) Richárd Márton (1:45,01) Tamás Kenderesi (1:47,41) | 7:03,66 | |
12. | 2 | 8 | Kanada | Markus Thormeyer (1:45,76) Stefan Milosevic (1:46,25) Javier Acevedo (1:47,67) Jeremy Bagshaw (1:45,10) | 7:04,78 | |
13. | 3 | 0 | Portugalia | Miguel Nascimento (1:46,56) Gabriel Lopes (1:46,99) Diogo Carvalho (1:46,31) Alexis Santos (1:45,07) | 7:04,93 | |
14. | 3 | 1 | Norwegia | Henrik Christiansen (1:45,40) Markus Lie (1:45,09) Truls Wigdel (1:46,86) Erik Arsland (1:47,84) | 7:05,19 | |
15. | 3 | 9 | Francja | Jordan Pothain (1:43,70) Oleg Garasymovytch (1:47,38) Jean Dencausse (1:48,97) Joris Bouchaut (1:46,93) | 7:06,98 | |
16. | 2 | 5 | Czechy | Jan Micka (1:47,09) Tomáš Franta (1:48,50) Jan Šefl (1:48,72) Tomáš Havránek (1:48,30) | 7:12,61 | |
17. | 3 | 2 | Chile | Matias Pinto (1:51,15) Felipe Quiroz Uteau (1:54,87) Felipe Tapia Salinas (1:52,89) Joaquin Sepulveda Parra (1:57,06) | 7:35,97 | |
18. | 3 | 4 | Kostaryka | Antonio Gonzales (1:55,29) Bryan Alvarez (1:55,90) Arnoldo Herrera (1:55,53) Esteban Araya (1:54,38) | 7:41,10 | |
19. | 2 | 4 | Makau | Lin Sizhuang (1:52,78) Ngou Pok Man (1:56,12) Yum Cheng Man (2:00,32) Chao Man Hou (1:56,83) | 7:46,05 | |
20. | 2 | 6 | Gibraltar | David Hitchcock (1:58,84) Colin Bensadon (1:55,61) Jim Sanderson (1:57,01) Matt Savitz (1:57,60) | 7:49,06 | |
21. ! | 2 | 0 | Południowa Afryka | 9:99,99 ! | DNS | |
21. ! | 2 | 3 | Wenezuela | 9:99,99 ! | DNS |
Finał
Finał odbył się o 20:19 czasu lokalnego[2].
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 2 | Rosja | Michaił Dowgaljuk (1:44,27) Michaił Wiekowiszczew (1:42,86) Artem Łobuzow (1:44,04) Aleksandr Krasnych (1:40,93) | 6:52,10 | |
2. ! | 4 | Stany Zjednoczone | Blake Pieroni (1:43,14) Jacob Pebley (1:43,38) Pace Clark (1:44,16) Zane Grothe (1:42,66) | 6:53,34 | |
3. ! | 6 | Japonia | Yuki Kobori (1:43,97) Daiya Seto (1:42,54) Tsubasa Amai (1:44,11) Katsuhiro Matsumoto (1:42,92) | 6:53,54 | |
4. | 5 | Australia | Clyde Lewis (1:43,64) Mitch Larkin (1:45,20) Daniel Smith (1:41,58) Alexander Graham (1:43,30) | 6:53,72 | |
5. | 3 | Dania | Sebastian Ovesen (1:44,75) Daniel Skaaning (1:44,15) Frans Johannessen (1:43,70) Anders Lie (1:41,89) | 6:54,49 | |
6. | 1 | Holandia | Kyle Stolk (1:45,58) Maarten Brzoskowski (1:43,90) Ben Schwietert (1:46,27) Dion Dreesens (1:43,35) | 6:59,10 | |
7. | 7 | Chiny | Qiu Ziao (1:45,37) Shang Keyuan (1:45,78) Qian Zhiyong (1:45,67) Wang Shun (1:44,75) | 7:01,57 | |
8. | 8 | Belgia | Louis Croenen (1:45,32) Thomas Thijs (1:46,66) Pieter Timmers (1:44,01) Lorenz Weiremans (1:46,37) | 7:02,36 |
Przypisy
- ↑ a b Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn (eliminacje) – wyniki. Omega Timing. [dostęp 2017-01-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-04-04)]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn (finał) – wyniki. Omega Timing. [dostęp 2017-01-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)]. (ang.).