Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem zmiennym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 | |||
| |||
Miejsce | Kanada | ||
---|---|---|---|
Termin | 6 grudnia | ||
Liczba sportowców | 68 | ||
Złoty medal | Wang Shun | ||
Srebrny medal | Philip Heintz | ||
Brązowy medal | Daiya Seto |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie Windsor 2016 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Styl dowolny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
800 m | kobiety | ||||
1500 m | mężczyźni | ||||
Styl grzbietowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl klasyczny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl motylkowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl zmienny | |||||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl dowolny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl zmienny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety mieszane | |||||
4 × 50 m | styl dowolny | styl zmienny | |||
pokaż • dyskusja • edytuj |
200 m stylem zmiennym mężczyzn – jedna z konkurencji, które odbyły się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016. Eliminacje i finał miały miejsce 6 grudnia.
Złoty medal zdobył Chińczyk Wang Shun, uzyskawszy czas 1:51,74. Srebro wywalczył reprezentant Niemiec Philip Heintz (1:52,07). Brązowy medal otrzymał Daiya Seto z Japonii (1:52,89).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Ryan Lochte | 1:49,63 | Stambuł | 14 grudnia 2012 |
Rekord mistrzostw świata | Ryan Lochte | 1:49,63 | Stambuł | 14 grudnia 2012 |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się o 12:59 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 4 | Daiya Seto | Japonia | 1:53,49 | Q |
2. | 1 | 1 | Mark Szaranek | Wielka Brytania | 1:53,77 | Q |
3. | 5 | 3 | Kiriłł Prigoda | Rosja | 1:53,94 | Q, |
4. | 6 | 4 | Philip Heintz | Niemcy | 1:54,07 | Q |
5. | 7 | 5 | Josh Prenot | Stany Zjednoczone | 1:54,10 | Q |
6. | 7 | 4 | Wang Shun | Chiny | 1:54,21 | Q |
7. | 6 | 1 | Andreas Vazaios | Grecja | 1:54,30 | Q, |
8. | 7 | 3 | Takeharu Fujimori | Japonia | 1:54,37 | Q |
9. | 6 | 3 | Simon Sjödin | Szwecja | 1:54,47 | |
10. | 5 | 6 | Daniił Pasynkow | Rosja | 1:55,03 | |
11. | 7 | 6 | Clyde Lewis | Australia | 1:55,13 | |
12. | 6 | 5 | Diogo Carvahlo | Portugalia | 1:55,26 | |
13. | 5 | 5 | Thiago Simon | Brazylia | 1:55,51 | |
6 | 2 | Jérémy Desplanches | Szwajcaria | |||
15. | 5 | 2 | Alexis Santos | Portugalia | 1:55,77 | |
16. | 1 | 7 | Jakub Maly | Austria | 1:56,69 | |
17. | 4 | 7 | Evan White | Kanada | 1:56,90 | |
18. | 6 | 8 | Neil Fair | Południowa Afryka | 1:57,27 | |
19. | 6 | 6 | Hu Yixuan | Chiny | 1:57,30 | |
6 | 7 | Kyle Stolk | Holandia | |||
21. | 5 | 7 | Dávid Földházi | Węgry | 1:57,51 | |
22. | 7 | 0 | Daniel Skaaning | Dania | 1:57,68 | |
23. | 7 | 7 | Michael Andrew | Stany Zjednoczone | 1:57,87 | |
24. | 7 | 1 | Markus Lie | Norwegia | 1:57,98 | |
25. | 7 | 8 | Tomas Peribonio Avila | Ekwador | 1:58,28 | |
26. | 4 | 2 | Jan Šefl | Czechy | 1:58,43 | |
27. | 6 | 0 | Uvis Kalniņš | Łotwa | 1:58,47 | |
28. | 7 | 2 | Daniel Wallace | Wielka Brytania | 1:58,81 | |
29. | 4 | 8 | Martti Aljand | Estonia | 1:58,98 | |
30. | 3 | 4 | Frank Krznaric | Chorwacja | 1:59,06 | |
31. | 5 | 1 | Richárd Nagy | Słowacja | 1:59,27 | |
32. | 4 | 6 | Márton Barta | Węgry | 1:59,79 | |
33. | 4 | 4 | Joan Lluís Pons | Hiszpania | 2:00,03 | |
34. | 5 | 0 | Adam Halas | Słowacja | 2:00,60 | |
35. | 5 | 9 | Luke Reilly | Kanada | 2:00,74 | |
36. | 6 | 9 | Kristinn Þórarinsson | Islandia | 2:01,36 | |
37. | 5 | 8 | Eben Vorster | Południowa Afryka | 2:01,42 | |
38. | 1 | 8 | Trần Duy Khôi | Wietnam | 2:01,53 | |
39. | 3 | 8 | Keanan Dols | Jamajka | 2:02,06 | |
40. | 7 | 9 | Pang Sheng Jun | Singapur | 2:02,37 | |
41. | 4 | 0 | Wen Ren-hau | Chińskie Tajpej | 2:02,63 | |
42. | 4 | 1 | Matias Lopez | Paragwaj | 2:02,86 | |
43. | 3 | 5 | Sajan Prakash | Indie | 2:03,54 | |
44. | 3 | 6 | Luis Vega Torres | Kuba | 2:03,58 | |
45. | 4 | 3 | Lionel Khoo | Singapur | 2:03,78 | |
46. | 2 | 0 | Kyle Abeysinghe | Sri Lanka | 2:04,17 | |
47. | 3 | 0 | Jarod Arroyo | Portoryko | 2:04,71 | |
48. | 3 | 3 | Yeziel Morales Miranda | Portoryko | 2:04,72 | |
49. | 3 | 1 | Esteban Araya | Kostaryka | 2:04,91 | |
50. | 2 | 8 | Alberto Batungbacal | Filipiny | 2:05,00 | |
51. | 3 | 7 | Felipe Quiroz Uteau | Chile | 2:05,09 | |
52. | 2 | 5 | Lin Sizhuang | Makau | 2:05,58 | |
53. | 4 | 5 | Mak Ho Lu Raymond | Hongkong | 2:05,67 | |
54. | 3 | 9 | Said Saber | Maroko | 2:06,29 | |
55. | 2 | 3 | Brandon Vives | Dominikana | 2:08,57 | |
56. | 2 | 6 | Brandon Schuster | Samoa | 2:08,62 | |
57. | 2 | 4 | Colin Bensadon | Gibraltar | 2:09,31 | |
58. | 2 | 2 | Mathias Zacarias | Paragwaj | 2:10,45 | |
59. | 4 | 9 | Carlos Claverie | Wenezuela | 2:10,68 | |
60. | 2 | 7 | Noah Al-Khulaifi | Katar | 2:16,27 | |
61. | 2 | 9 | Kennet Libohova | Albania | 2:17,62 | |
62. | 2 | 1 | Fausto Huerta | Dominikana | 2:20,05 | |
63. | 1 | 4 | Carlos Vasquez | Honduras | 2:20,68 | |
64. | 1 | 5 | Stanford Kawale | Papua-Nowa Gwinea | 2:24,47 | |
65. | 1 | 3 | Mark Hoare | Suazi | 2:27,66 | |
66. | 1 | 6 | Christian Villacrusis | Mariany Północne | 2:31,79 | |
67. | 1 | 2 | Salofi Welch | Mariany Północne | 2:32,17 | |
68. ! | 4 | 0 | Jonathan Gómez | Kolumbia | 9:99,99 ! | DNS |
Finał
Finał odbył się o 19:59 czasu lokalnego[2].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 7 | Wang Shun | Chiny | 1:51,74 | |
2. ! | 6 | Philip Heintz | Niemcy | 1:52,07 | |
3. ! | 4 | Daiya Seto | Japonia | 1:52,89 | |
4. | 2 | Josh Prenot | Stany Zjednoczone | 1:52,91 | |
5. | 3 | Kiriłł Prigoda | Rosja | 1:53,47 | |
6. | 5 | Mark Szaranek | Wielka Brytania | 1:54,45 | |
7. | 8 | Takeharu Fujimori | Japonia | 1:55,51 | |
8. | 1 | Andreas Vazaios | Grecja | 1:55,80 |
Przypisy
- ↑ a b Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem zmiennym mężczyzn (eliminacje) – wyniki. Omega Timing, 2016-12-06. [dostęp 2017-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-10)]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem zmiennym mężczyzn (finał) – wyniki. Omega Timing, 2016-12-06. [dostęp 2017-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-29)]. (ang.).