Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2003
| |||
Dyscyplina | rugby union | ||
---|---|---|---|
Organizator | IRB i FIRA-AER | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Francja | ||
Otwarcie | 9 kwietnia 2003 | ||
Zamknięcie (finał) | 20 kwietnia 2003 | ||
Liczba drużyn | 32 | ||
Liczba aren | 40 (w 40 miastach) | ||
I miejsce | Południowa Afryka U-19 | ||
II miejsce | |||
III miejsce | Francja U-19 | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 64 |
Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2003 – trzydzieste piąte mistrzostwa świata U-19 w rugby union mężczyzn zorganizowane przez IRB i FIRA-AER, które odbyły się we Francji w dniach od 9 do 20 kwietnia 2003 roku.
Informacje ogólne
Mistrzostwa zostały zorganizowane w czterdziestu miastach francuskiego regionu Île-de-France[1][2]. Zawody zostały przeprowadzone według zmodyfikowanych pod kątem juniorów przepisów[3][4][5], a nad ich przebiegiem czuwało dwudziestu pięciu arbitrów[6]. Rywalizacja w dwóch szesnastozespołowych dywizjach odbywała się systemem pucharowym, a w związku ze całkowitym przejęciem od 2004 roku tego turnieju przez IRB przestał obowiązywać dotychczasowy system, iż dwie najsłabsze drużyny dywizji A w następnej edycji zastępowali finaliści dywizji B. Reprezentacje były rozstawione według wyników osiągniętych na poprzednich mistrzostwach[7].
Fédération Française de Rugby na wniosek ministerstwa zdrowia doradziła zespołom z Chińskiego Tajpej i Hongkongu odwołanie przyjazdu w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS[8][9]. Decyzją rządu cofnięto jednak tę decyzję i zawodnicy z Hongkongu zjawili się na turnieju – drugą drużynę zastąpili w zawodach Polacy[10][11].
W turnieju zwyciężyli zawodnicy z RPA, w finale pokonując broniących tytułu Nowozelandczyków[12]. W grupie B po karnych kopach triumfowali zaś Urugwajczycy[13].
Badania antydopingowe przeprowadzone podczas zawodów nie dały żadnego wyniku pozytywnego[14].
Grupa A
Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 10 a 20 kwietnia 2003 roku[15][16][17][18].
Mecze o miejsca 1–4
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 57 | |||||||||||||||||
13 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Namibia U-19 | 11 | |||||||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 43 | |||||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Irlandia U-19 | 8 | |||||||||||||||||
Włochy U-19 | 7 | |||||||||||||||||
16 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Irlandia U-19 | 33 | |||||||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 27 | |||||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Argentyna U-19 | 24 | |||||||||||||||||
Szkocja U-19 | 38 | |||||||||||||||||
13 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Rumunia U-19 | 8 | |||||||||||||||||
Szkocja U-19 | 17 | |||||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Argentyna U-19 | 22 | |||||||||||||||||
Argentyna U-19 | 25 | |||||||||||||||||
20 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Japonia U-19 | 3 | |||||||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 18 | |||||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Południowa Afryka U-19 | 22 | |||||||||||||||||
Francja U-19 | 41 | |||||||||||||||||
13 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Kanada U-19 | 7 | |||||||||||||||||
Francja U-19 | 43 | |||||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Walia U-19 | 26 | |||||||||||||||||
Walia U-19 | 24 | |||||||||||||||||
16 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Gruzja U-19 | 7 | |||||||||||||||||
Francja U-19 | 15 | |||||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Południowa Afryka U-19 | 20 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
Południowa Afryka U-19 | 50 | |||||||||||||||||
13 kwietnia 2003 | 20 kwietnia 2003 | |||||||||||||||||
Korea Południowa U-19 | 0 | |||||||||||||||||
Południowa Afryka U-19 | 19 | Argentyna U-19 | 24 | |||||||||||||||
10 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Anglia U-19 | 3 | Francja U-19 | 45 | |||||||||||||||
Anglia U-19 | 30 | |||||||||||||||||
Rosja U-19 | 7 | |||||||||||||||||
10 kwietnia 2003 17:30 | Nowa Zelandia U-19 | 57 - 11 | Namibia U-19 | Stade Montbauron, Wersal |
10 kwietnia 2003 18:30 | Włochy U-19 | 7 - 33 | Irlandia U-19 | Parc des sports, Sucy-en-Brie |
Relacja |
10 kwietnia 2003 17:30 | Szkocja U-19 | 38 - 8 | Rumunia U-19 | Stade Henri Wallon, Bobigny |
10 kwietnia 2003 17:30 | Argentyna U-19 | 25 - 3 | Japonia U-19 | Stade Jean Moulin, Pontault-Combault |
Relacja |
10 kwietnia 2003 20:00 | Francja U-19 | 41 - 7 | Kanada U-19 | Stade municipal, Melun |
Relacja |
10 kwietnia 2003 19:30 | Walia U-19 | 24 - 7 | Gruzja U-19 | Stade Henri Wallon, Bobigny |
10 kwietnia 2003 18:30 | Południowa Afryka U-19 | 50 - 0 | Korea Południowa U-19 | Stade du Saut du Loup, Paryż |
10 kwietnia 2003 18:30 | Anglia U-19 | 30 - 7 | Rosja U-19 | Stade Jules Ladoumègue, Massy |
Relacja |
13 kwietnia 2003 15:00 | Nowa Zelandia U-19 | 43 - 8 | Irlandia U-19 | Stade Louis Dolly, Villejuif |
Relacja |
13 kwietnia 2003 15:00 | Szkocja U-19 | 17 - 22 | Argentyna U-19 | Stade Pierre Brisson, Beauvais |
Relacja |
13 kwietnia 2003 15:00 | Francja U-19 | 43 - 26 | Walia U-19 | Stade Montbauron, Wersal |
13 kwietnia 2003 15:00 | Południowa Afryka U-19 | 19 - 3 | Anglia U-19 | Stade Paul Chandon, Épernay |
Relacja |
16 kwietnia 2003 18:30 | Nowa Zelandia U-19 | 27 - 24 | Argentyna U-19 | Stade Jules Ladoumègue, Massy |
Relacja |
16 kwietnia 2003 18:30 | Francja U-19 | 15 - 20 | Południowa Afryka U-19 | Stade Marville, La Courneuve |
Relacja |
20 kwietnia 2003 17:00 | Nowa Zelandia U-19 | 18 - 22 | Południowa Afryka U-19 | Stade Robert-Bobin, Bondoufle |
Relacja |
20 kwietnia 2003 15:00 | Argentyna U-19 | 24 - 45 | Francja U-19 | Stade Robert-Bobin, Bondoufle |
Relacja |
Mecze o miejsca 5–8
Półfinały | Finał | |||||||
16 kwietnia 2003 | ||||||||
Irlandia U-19 | 28 | |||||||
20 kwietnia 2003 | ||||||||
Szkocja U-19 | 22 | |||||||
Irlandia U-19 | 22 | |||||||
16 kwietnia 2003 | ||||||||
Anglia U-19 | 22 | |||||||
Walia U-19 | 11 | |||||||
Anglia U-19 | 15 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
20 kwietnia 2003 | ||||||||
Szkocja U-19 | 6 | |||||||
Walia U-19 | 10 | |||||||
16 kwietnia 2003 18:30 | Irlandia U-19 | 28 - 22 | Szkocja U-19 | Stade Dominique Duvauchelle, Créteil |
Relacja |
16 kwietnia 2003 18:30 | Walia U-19 | 11 - 15 | Anglia U-19 | Stade Francoeur, Viry-Châtillon |
20 kwietnia 2003 10:00 | Irlandia U-19 | 22 - 22 4-3 (karne) | Anglia U-19 | Stade du Saut du Loup, Paryż |
Relacja |
20 kwietnia 2003 10:00 | Szkocja U-19 | 6 - 10 | Walia U-19 | Stade Hunebelle, Clamart |
Mecze o miejsca 9–12
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
13 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Namibia U-19 | 18 | ||||||||||||
16 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Włochy U-19 | 23 | ||||||||||||
Włochy U-19 | 10 | ||||||||||||
13 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Japonia U-19 | 29 | ||||||||||||
Rumunia U-19 | 22 | ||||||||||||
20 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Japonia U-19 | 38 | ||||||||||||
Japonia U-19 | 28 | ||||||||||||
13 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Gruzja U-19 | 20 | ||||||||||||
Kanada U-19 | 7 | ||||||||||||
16 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Gruzja U-19 | 31 | ||||||||||||
Gruzja U-19 | 16 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
13 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Rosja U-19 | 8 | 20 kwietnia 2003 | |||||||||||
Korea Południowa U-19 | 25 | ||||||||||||
Włochy U-19 | 6 | ||||||||||||
Rosja U-19 | 26 | ||||||||||||
Rosja U-19 | 3 | ||||||||||||
13 kwietnia 2003 17:00 | Namibia U-19 | 18 - 23 | Włochy U-19 | Stade Claude Luboz, Gennevilliers |
13 kwietnia 2003 15:00 | Rumunia U-19 | 22 - 38 | Japonia U-19 | Stade Armand Girodit, Rosny-sous-Bois |
13 kwietnia 2003 15:00 | Kanada U-19 | 7 - 31 | Gruzja U-19 | Stade Municipal Jean Rolland, Franconville |
13 kwietnia 2003 15:00 | Korea Południowa U-19 | 25 - 26 | Rosja U-19 | Stade Claude Luboz, Gennevilliers |
16 kwietnia 2003 18:30 | Włochy U-19 | 10 - 29 | Japonia U-19 | Stade Robert Barran, Houilles |
16 kwietnia 2003 17:30 | Gruzja U-19 | 16 - 8 | Rosja U-19 | Stade Léo Lagrange, Bonneuil-sur-Marne |
20 kwietnia 2003 10:00 | Japonia U-19 | 28 - 20 | Gruzja U-19 | Stade Jean Moulin, Suresnes |
20 kwietnia 2003 10:00 | Włochy U-19 | 6 - 3 | Rosja U-19 | Stade Municipal Jean Rolland, Franconville |
Mecze o miejsca 13–16
Półfinały | Finał | |||||||
16 kwietnia 2003 | ||||||||
Namibia U-19 | 16 | |||||||
20 kwietnia 2003 | ||||||||
Rumunia U-19 | 11 | |||||||
Namibia U-19 | 5 | |||||||
16 kwietnia 2003 | ||||||||
Korea Południowa U-19 | 21 | |||||||
Kanada U-19 | 10 | |||||||
Korea Południowa U-19 | 15 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
20 kwietnia 2003 | ||||||||
Rumunia U-19 | 13 | |||||||
Kanada U-19 | 3 | |||||||
16 kwietnia 2003 17:30 | Namibia U-19 | 16 - 11 | Rumunia U-19 | Stade Tauziet, Meaux |
16 kwietnia 2003 18:30 | Kanada U-19 | 10 - 15 | Korea Południowa U-19 | Stade Gabriel Péri, Vitry-sur-Seine |
20 kwietnia 2003 10:00 | Namibia U-19 | 5 - 21 | Korea Południowa U-19 | Stade Claude Luboz, Gennevilliers |
20 kwietnia 2003 10:00 | Rumunia U-19 | 13 - 3 | Kanada U-19 | Parc des Sports Guy Boniface, Élancourt |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
Południowa Afryka U-19 | [1] | |
Nowa Zelandia U-19 | [2] | |
Francja U-19 | ||
4 | Argentyna U-19 | [3] |
5 | Irlandia U-19 | [4] [5] |
6 | Anglia U-19 | [6] [7] |
7 | Walia U-19 | [8] |
8 | Szkocja U-19 | [9] |
9 | Japonia U-19 | [10] |
10 | Gruzja U-19 | |
11 | Włochy U-19 | |
12 | Rosja U-19 | [11] |
13 | Korea Południowa U-19 | |
14 | Namibia U-19 | [12] |
15 | Rumunia U-19 | |
16 | Kanada U-19 | [13] [14] |
Grupa B
Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 9 a 19 kwietnia 2003 roku[19][20][21][22].
Spotkanie pomiędzy Hongkongiem a Wybrzeżem Kości Słoniowej nie odbyło się, bowiem zawodnicy tej drugiej drużyny nie stawili się na mecz i poprosili o azyl[23].
Mecze o miejsca 1–4
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Urugwaj U-19 | 47 | |||||||||||||||||
12 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Hongkong U-19 | 0 | |||||||||||||||||
Urugwaj U-19 | 47 | |||||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Niemcy U-19 | 3 | |||||||||||||||||
Ukraina U-19 | 5 | |||||||||||||||||
15 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Niemcy U-19 | 13 | |||||||||||||||||
Urugwaj U-19 | 14 | |||||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Tunezja U-19 | 6 | |||||||||||||||||
Tunezja U-19 | 32 | |||||||||||||||||
12 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Litwa U-19 | 19 | |||||||||||||||||
Tunezja U-19 | 8 | |||||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Belgia U-19 | 3 | |||||||||||||||||
Stany Zjednoczone U-19 | 3 | |||||||||||||||||
19 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Belgia U-19 | 16 | |||||||||||||||||
Urugwaj U-19 | 19 | |||||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Chile U-19 | 19 | |||||||||||||||||
Chile U-19 | 54 | |||||||||||||||||
12 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Czechy U-19 | 0 | |||||||||||||||||
Chile U-19 | 46 | |||||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Paragwaj U-19 | 13 | |||||||||||||||||
Paragwaj U-19 | 17 | |||||||||||||||||
15 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Maroko U-19 | 6 | |||||||||||||||||
Chile U-19 | 22 | |||||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Portugalia U-19 | 14 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
Hiszpania U-19 | 72 | |||||||||||||||||
12 kwietnia 2003 | 19 kwietnia 2003 | |||||||||||||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | 0 | |||||||||||||||||
Hiszpania U-19 | 3 | Tunezja U-19 | 15 | |||||||||||||||
9 kwietnia 2003 | ||||||||||||||||||
Portugalia U-19 | 21 | Portugalia U-19 | 15 | |||||||||||||||
Portugalia U-19 | 34 | |||||||||||||||||
Polska U-19 | 15 | |||||||||||||||||
9 kwietnia 2003 17:30 | Urugwaj U-19 | 47 - 0 | Hongkong U-19 | Stade Robert Barran, Brétigny-sur-Orge |
Relacja |
9 kwietnia 2003 17:30 | Ukraina U-19 | 5 - 13 | Niemcy U-19 | Stade des Fauvettes, Domont |
Relacja |
9 kwietnia 2003 17:30 | Tunezja U-19 | 32 - 19 | Litwa U-19 | Stade Municipal de l'Hayette, L’Haÿ-les-Roses |
9 kwietnia 2003 17:30 | Stany Zjednoczone U-19 | 3 - 16 | Belgia U-19 | Stade Tauziet, Meaux |
Relacja |
9 kwietnia 2003 18:30 | Chile U-19 | 54 - 0 | Czechy U-19 | Stade Gabriel Péri, Vitry-sur-Seine |
9 kwietnia 2003 17:30 | Paragwaj U-19 | 17 - 6 | Maroko U-19 | Stade Robert Barran, Houilles |
9 kwietnia 2003 17:30 | Hiszpania U-19 | 72 - 0 | Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | Stade Jean Moulin, Suresnes |
9 kwietnia 2003 17:30 | Portugalia U-19 | 34 - 15 | Polska U-19 | Complexe sportif Jesse Owens, Chilly-Mazarin |
12 kwietnia 2003 15:00 | Urugwaj U-19 | 47 - 3 | Niemcy U-19 | Stade de la Peupleraie, Orsay |
12 kwietnia 2003 15:00 | Tunezja U-19 | 8 - 3 | Belgia U-19 | Stade de l’Étang Neuf, Marcoussis |
12 kwietnia 2003 15:00 | Chile U-19 | 46 - 13 | Paragwaj U-19 | Stade Léo Lagrange, Yerres |
Relacja |
12 kwietnia 2003 15:00 | Hiszpania U-19 | 3 - 21 | Portugalia U-19 | Stade Jean Moulin, Savigny-sur-Orge |
15 kwietnia 2003 17:30 | Urugwaj U-19 | 14 - 6 | Tunezja U-19 | Stade Municipal de l'Hayette, L’Haÿ-les-Roses |
Relacja |
15 kwietnia 2003 17:30 | Chile U-19 | 22 - 14 | Portugalia U-19 | Parc du Bout des Clos, Maurepas |
Relacja |
19 kwietnia 2003 15:00 | Urugwaj U-19 | 19 - 19 4-3 (karne) | Chile U-19 | Stade municipal, Dourdan |
Relacja |
19 kwietnia 2003 15:00 | Tunezja U-19 | 15 - 15 4-3 (karne) | Portugalia U-19 | Stade municipal, Melun |
Relacja |
Mecze o miejsca 5–8
Półfinały | Finał | |||||||
15 kwietnia 2003 | ||||||||
Niemcy U-19 | 7 | |||||||
19 kwietnia 2003 | ||||||||
Belgia U-19 | 22 | |||||||
Belgia U-19 | 3 | |||||||
15 kwietnia 2003 | ||||||||
Hiszpania U-19 | 33 | |||||||
Paragwaj U-19 | 12 | |||||||
Hiszpania U-19 | 15 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
19 kwietnia 2003 | ||||||||
Niemcy U-19 | 17 | |||||||
Paragwaj U-19 | 24 | |||||||
15 kwietnia 2003 17:30 | Niemcy U-19 | 7 - 22 | Belgia U-19 | Stade de Rugby Jean Lousteau, Pontoise |
15 kwietnia 2003 17:30 | Paragwaj U-19 | 12 - 15 | Hiszpania U-19 | Complexe sportif Jesse Owens, Chilly-Mazarin |
19 kwietnia 2003 15:00 | Belgia U-19 | 3 - 33 | Hiszpania U-19 | Stade Montbauron, Wersal |
19 kwietnia 2003 15:00 | Niemcy U-19 | 17 - 24 | Paragwaj U-19 | Parc des sports, Saint-Ouen-l’Aumône |
Mecze o miejsca 9–12
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
12 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Hongkong U-19 | 0 | ||||||||||||
15 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Ukraina U-19 | 54 | ||||||||||||
Ukraina U-19 | 11 | ||||||||||||
12 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Litwa U-19 | 7 | ||||||||||||
Litwa U-19 | 15 | ||||||||||||
19 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Stany Zjednoczone U-19 | 11 | ||||||||||||
Ukraina U-19 | 10 | ||||||||||||
12 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Maroko U-19 | 24 | ||||||||||||
Czechy U-19 | 5 | ||||||||||||
15 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Maroko U-19 | 36 | ||||||||||||
Maroko U-19 | 37 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
12 kwietnia 2003 | |||||||||||||
Polska U-19 | 17 | 19 kwietnia 2003 | |||||||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | 18 | ||||||||||||
Litwa U-19 | 10 | ||||||||||||
Polska U-19 | 41 | ||||||||||||
Polska U-19 | 25 | ||||||||||||
12 kwietnia 2003 14:30 | Hongkong U-19 | 0 - 54 | Ukraina U-19 | Stade municipal Auguste Delaune, Stains |
12 kwietnia 2003 15:00 | Litwa U-19 | 15 - 11 | Stany Zjednoczone U-19 | Stade Hunebelle, Clamart |
12 kwietnia 2003 15:00 | Czechy U-19 | 5 - 36 | Maroko U-19 | Stade municipal, Dourdan |
Relacja |
12 kwietnia 2003 16:30 | Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | 18 - 41 | Polska U-19 | Le Parc des sports Auguste Delaune, Saint-Denis |
15 kwietnia 2003 17:30 | Ukraina U-19 | 11 - 7 | Litwa U-19 | Stade Paul Bardin, Puteaux |
15 kwietnia 2003 17:30 | Maroko U-19 | 37 - 17 | Polska U-19 | Stade Robert Barran, Brétigny-sur-Orge |
19 kwietnia 2003 17:00 | Ukraina U-19 | 10 - 24 | Maroko U-19 | Parc des sports, Saint-Ouen-l’Aumône |
19 kwietnia 2003 15:00 | Litwa U-19 | 10 - 25 | Polska U-19 | Le Parc des sports Auguste Delaune, Saint-Denis |
Mecze o miejsca 13–16
Półfinały | Finał | |||||||
15 kwietnia 2003 | ||||||||
Hongkong U-19 | 10 | |||||||
19 kwietnia 2003 | ||||||||
Stany Zjednoczone U-19 | 25 | |||||||
Stany Zjednoczone U-19 | 33 | |||||||
15 kwietnia 2003 | ||||||||
Czechy U-19 | 15 | |||||||
Czechy U-19 | 33 | |||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | 3 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
19 kwietnia 2003 | ||||||||
Hongkong U-19 | ||||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | ||||||||
15 kwietnia 2003 17:30 | Hongkong U-19 | 10 - 25 | Stany Zjednoczone U-19 | Stade Alain Mimoun, Noisy-le-Grand |
15 kwietnia 2003 17:30 | Czechy U-19 | 33 - 3 | Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | Stade Jean Moulin, Pontault-Combault |
19 kwietnia 2003 15:00 | Stany Zjednoczone U-19 | 33 - 15 | Czechy U-19 | Parc des sports, Sucy-en-Brie |
19 kwietnia 2003 15:00 | Hongkong U-19 | walkower | Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | Stade Louis Dolly, Villejuif |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
1 | Urugwaj U-19 | |
2 | Chile U-19 | |
3 | Portugalia U-19 | [15] |
4 | Tunezja U-19 | |
5 | Hiszpania U-19 | |
6 | Belgia U-19 | [16] |
7 | Paragwaj U-19 | |
8 | Niemcy U-19 | [17] |
9 | Maroko U-19 | |
10 | Ukraina U-19 | |
11 | Polska U-19 | [18] |
12 | Litwa U-19 | |
13 | Stany Zjednoczone U-19 | [19] [20] |
14 | Czechy U-19 | [21] |
15 | Hongkong U-19 | [22] |
16 | Wybrzeże Kości Słoniowej U-19 | [23] |
Przypisy
- ↑ World talent factory re-opens. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Venues. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ U19 LAWS VARIATIONS. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Stage set for IRB FIRA-AER Under 19 World Championship. espnscrum.com. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Rules. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Tournament match officials. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ CURRENT TOURNAMENT FORMAT. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ HK and Chinese Taipei out of U19s. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Hong Kong U19 squad asked to cancel plans to attend World Championship in France. hkrugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-10-06]. (ang.).
- ↑ Hong Kong travel to U19s after all. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ French Rugby Federation reverse decision that prevented Hong Kong U19 squad playing World Championships. hkrugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-10-06]. (ang.).
- ↑ SA are world champions. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Uruguay champions of Pool B. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ U19 anti-doping a success. irb.com. [dostęp 2014-08-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-19)]. (ang.).
- ↑ Day two throws no surprises. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Day four round up. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Day six roundup. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Final day: pool A round up. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Pool B: Day one round up. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Day three: round up. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Day five round up. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Day seven: Pool B round up. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- ↑ Union loses $4m from ticket refunds. scmp.com. [dostęp 2013-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-31)]. (ang.).
Bibliografia
- Palmares. ferugby.es. [dostęp 2014-08-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-14)]. (hiszp.).
- List of Previous Winners - Junior World Championships. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2012-12-12]. (ang.).
- POOL A MATCHES. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- POOL B MATCHES. irbu19.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- Results and Ranks Group A. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).
- Results and Ranks Group B. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-06]. (ang.).