Junior World Rugby Trophy 2010
| |||
Dyscyplina | rugby union | ||
---|---|---|---|
Organizator | IRB | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Moskwa, Rosja | ||
Otwarcie | 18 maja 2010 | ||
Zamknięcie (finał) | 30 maja 2010 | ||
Liczba drużyn | 8 | ||
Liczba aren | 2 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | Rosja U-20 | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 16 | ||
Najwięcej punktów | Alberto Chillon (51) | ||
Najwięcej przyłożeń | Takaaki Nakazuru (4) | ||
Strona internetowa |
Junior World Rugby Trophy 2010 – trzeci turniej z cyklu Junior World Rugby Trophy rozegrany w dniach 18–30 maja 2010 roku w stolicy Rosji, Moskwie. Były to międzynarodowe zawody narodowych drużyn rugby union organizowane pod auspicjami IRB dla zawodników do 20 roku życia niższe rangą od rozegranych w tym samym roku IRB Junior World Championship.
Rosja otrzymała prawa do organizacji turnieju w listopadzie 2009 roku[1], a podział na grupy i szczegółowy rozkład gier został opublikowany w lutym 2010 roku[2][3]. Mecze były rozgrywane na dwóch stadionach w Moskwie[4]. W rozgrywkach wzięło udział osiem reprezentacji, podzielonych na dwie grupy po cztery drużyny. W grupie A zagrały obrońca tytułu z roku poprzedniego – Rumunia – oraz zespoły z kwalifikacji: Włochy (FIRA-AER)[5], Papua-Nowa Gwinea (FORU)[6] i Urugwaj (CONSUR)[7]. W grupie B natomiast wystąpiła Rosja (jako gospodarz imprezy), Japonia (wytypowana przez ARFU do reprezentowania Azji)[8], Kanada (wyznaczona przez NACRA, gdy reprezentacja USA odstąpiła od zaplanowanego meczu, który miał wyłonić przedstawiciela Ameryki Północnej)[9][10] oraz kwalifikant Zimbabwe (CAR)[11].
Zawody wygrała reprezentacja Włoch uzyskując prawo występu na mistrzostwach świata juniorów w roku następnym[12]. Najwięcej punktów zdobył przedstawiciel triumfatorów, Alberto Chillon, w klasyfikacji przyłożeń z czterema zwyciężył zaś Japończyk Takaaki Nakazuru[13].
Ponownie wśród dwunastu arbitrów sędziujących mecze tego turnieju znalazł się Marcin Zeszutek[14][15][16].
Faza grupowa
Grupa A
Poz. | Zespół | Mecze | Punkty | Przyłożenia | Pkt bonus | Pkt | Status | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | + | - | |||||
1. | Włochy U-20 | 3 | 3 | 0 | 0 | 120 | 19 | +101 | 17 | 1 | 2 | 14 | Gra o 1 miejsce |
2. | Rumunia U-20 | 3 | 2 | 1 | 0 | 70 | 54 | +16 | 8 | 6 | 1 | 9 | Gra o 3 miejsce |
3. | Urugwaj U-20 | 3 | 1 | 2 | 0 | 66 | 45 | +21 | 5 | 3 | 3 | 7 | Gra o 5 miejsce |
4. | Papua-Nowa Gwinea U-20 | 3 | 0 | 3 | 0 | 26 | 164 | -138 | 4 | 24 | 0 | 0 | Gra o 7 miejsce |
18 maja 2009 16:00 | Włochy U-20 | 74-0 | Papua-Nowa Gwinea U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Marcin Zeszutek |
Punkty: Santelli 5 (P) Chillon 19 (P 7pd) Gega 5 (P) Benvenuti 5 (P) Fazzari 15 (3P) Belardo 10 (2P) Ferrarini 5 (P) Trevisan 5 (P) Corbanese 5 (P) | Relacja | Lumaris, Marcus |
18 maja 2009 16:00 | Urugwaj U-20 | 12-15 | Rumunia U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: João Mourinha |
Punkty: Asuaga 9 (3K) Berchesi 3 (dg) Perez Tatton | Relacja | Punkty: Conache 9 (dg 2K) Patrascu 6 (2K) |
22 maja 2009 14:00 | Urugwaj U-20 | 42-14 | Papua-Nowa Gwinea U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Akihisa Aso |
Punkty: Asuaga 15 (3pd 3K) Sagario 5 (P) Pombo 5 (P) Martinez 5 (P) Del Cerro 5 (P) Vilaseca 2 (pd) Capurro 5 (P) | Relacja | Punkty: Marcus 10 (2P) Kautu 4 (2pd) Buengen, Aimo |
22 maja 2009 14:00 | Włochy U-20 | 30-7 | Rumunia U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: Mauro Rivera |
Punkty: Chillon 10 (2pd 2K) Manici 10 (2P) Belardo 5 (P) Trevisan 5 (P) | Relacja | Punkty: Munteanu 5 (P) Patrascu 2 (pd) Asan Florescu |
26 maja 2009 16:00 | Rumunia U-20 | 48-12 | Papua-Nowa Gwinea U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Marius Mitrea |
Punkty: Ciocan 10 (2P) Patrascu 7 (2pd K) Mototolea 5 (P) Bratu 5 (P) Tamba 10 (2P) Niacsu 5 (P) Istrate | Relacja | Punkty: Posu 10 (2P) Kautu 2 (pd) Kautu |
26 maja 2009 16:00 | Włochy U-20 | 16-12 | Urugwaj U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: Akihisa Aso |
Punkty: Chillon 11 (pd 3K) 1 karne przyłożenie Benvenuti, Cicchinelli | Relacja | Punkty: Asuaga 9 (3K) Lijstenstein 3 (dg) |
Grupa B
Poz. | Zespół | Mecze | Punkty | Przyłożenia | Pkt bonus | Pkt | Status | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | + | - | |||||
1. | Japonia U-20 | 3 | 2 | 0 | 1 | 89 | 54 | +35 | 11 | 7 | 1 | 11 | Gra o 1 miejsce |
2. | Rosja U-20 | 3 | 2 | 1 | 0 | 55 | 65 | -10 | 9 | 6 | 0 | 8 | Gra o 3 miejsce |
3. | Kanada U-20 | 3 | 1 | 2 | 0 | 54 | 61 | -7 | 5 | 9 | 1 | 5 | Gra o 5 miejsce |
4. | Zimbabwe U-20 | 3 | 0 | 2 | 1 | 45 | 63 | -18 | 3 | 6 | 1 | 3 | Gra o 7 miejsce |
18 maja 2009 18:00 | Kanada U-20 | 22-6 | Zimbabwe U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Marius Mitrea |
Punkty: Braid 17 (pd 5K) Fraser 5 (P) Beukeboom, Ardron | Relacja | Punkty: Robertson 3 (K) Chitokwindo 3 (dg) Tshamala |
18 maja 2009 18:30 | Rosja U-20 | 17-31 | Japonia U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: Mauro Rivera |
Punkty: Shcherban 5 (P) Gaisin 2 (pd) Simplikiewicz 5 (P) Pochechuev 5 (P) Kolomiytsev, Galitskiy | Relacja | Punkty: Ono 16 (2pd 4K) Nakazuru 5 (P) Yamashita 5 (P) Vaifu 5 (P) |
22 maja 2009 16:00 | Japonia U-20 | 20-20 | Zimbabwe U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Napolioni Locoloco |
Punkty: Miyata 3 (K) Hikosaka 5 (P) Yoshii 5 (pd K) Ito 5 (P) Ono 2 (pd) | Relacja | Punkty: Mupasiri 10 (2pd 2K) Swales 5 (P) Lawler 5 (P) |
22 maja 2009 16:00 | Rosja U-20 | 17-15 | Kanada U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: João Mourinha |
Punkty: Krakov 5 (P) Tolmachev 5 (P) Gaisin 2 (pd) Pochechuev 5 (P) Krakov, Pochechuev, Razumov | Relacja | Punkty: Braid 5 (pd K) McKinnon 5 (P) Hamblin 5 (P) Zaruba |
26 maja 2009 18:00 | Rosja U-20 | 21-19 | Zimbabwe U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Marcin Zeszutek |
Punkty: Simplikiewicz 5 (P) Kukishev 11 (P 3pd) Vengerov 5 (P) Galitskiy | Relacja | Punkty: Robertson 6 (dg K) Mupasiri 8 (pd 2K) Mama 5 (P) Mama |
26 maja 2009 18:00 | Kanada U-20 | 17-38 | Japonia U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: Napolioni Locoloco |
Punkty: Braid 7 (2pd K) Beukeboom 5 (P) Parker 5 (P) | Relacja | Punkty: Nakazuru 15 (3P) Yamashita 10 (2P) Ono 8 (pd 2K) Hikosaka 5 (P) Ono |
Faza pucharowa
Mecz o 7 miejsce
30 maja 2009 13:00 | Papua-Nowa Gwinea U-20 | 22-46 | Zimbabwe U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Marcin Zeszutek |
Punkty: Kautu 7 (2pd K) Posu 5 (P) Pato 5 (P) Marcus 5 (P) Fairi, Kautu | Relacja | Punkty: Jiji 16 (5pd 2K) Kaulback 5 (P) Ferreira 5 (P) Karuru 5 (P) Mama 10 (2P) Maziva 5 (P) Wollmann |
Mecz o 5 miejsce
30 maja 2009 15:15 | Urugwaj U-20 | 13-11 | Kanada U-20 | Fili Stadium, Moskwa Sędzia: Marius Mitrea |
Punkty: Ormaechea 8 (pd 2K) Carissimi 5 (P) Perez Tatton, Bangueses | Relacja | Punkty: Braid 6 (2K) Hassler 5 (P) |
Mecz o 3 miejsce
30 maja 2009 16:15 | Rumunia U-20 | 20-23 | Rosja U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: João Mourinha |
Punkty: Conache 15 (dg 4K) Niacsu 5 (P) Ciocan, Lazar | Relacja | Punkty: Simplikiewicz 5 (P) Kukishev 8 (pd 2K) Skobiola 5 (P) Razumov 5 (P) Vengerov, Razumov |
Finał
30 maja 2009 18:30 | Włochy U-20 | 36-7 | Japonia U-20 | Slava Stadium, Moskwa Sędzia: Napolioni Locoloco |
Punkty: Benvenuti 10 (2P) Chillon 11 (4pd K) Denti 5 (P) Mortali 5 (P) Cicchinelli 5 (P) | Relacja | Punkty: Enoki 5 (P) Ono 2 (pd) |
Zobacz też
Przypisy
- ↑ Russia to host Junior World Rugby Trophy 2010. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-11-15)]. (ang.).
- ↑ Pools and schedule set for JWRT 2010. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-04-26)]. (ang.).
- ↑ JWRT10 Match Schedule. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-16)]. (ang.).
- ↑ Moscow gears up for JWRT 2010 kick-off. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-25)]. (ang.).
- ↑ Italy qualify for 2010 Junior Rugby Trophy. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-03)]. (ang.).
- ↑ PNG qualify for IRB Junior World Rugby Trophy. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-22)]. (ang.).
- ↑ Uruguay qualify for Junior World Rugby Trophy. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-22)]. (ang.).
- ↑ Oceania's place at JWRT 2010 up for grabs. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-22)]. (ang.).
- ↑ USA Rugby Age-Grade Programs to Follow New Format. rookierugbyclub.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-10)]. (ang.).
- ↑ Russia to host IRB Junior World Rugby Trophy 2010. rugbycanada.ca. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-12)]. (ang.).
- ↑ Zimbabwe qualify for JWRT 2010. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-28)]. (ang.).
- ↑ 2010 in review: Italy realise goal in Juniors. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-19)]. (ang.).
- ↑ Statistics. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-22)]. (ang.).
- ↑ Match officials announced for JWRT 2010. irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-04-26)]. (ang.).
- ↑ The ninth team at JWRT 2010. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-22)]. (ang.).
- ↑ JUNIOR WORLD RUGBY TROPHY MATCH OFFICIAL PANEL 2010. pulse-static-files.s3.amazonaws.com. [dostęp 2019-06-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-27)]. (ang.).