Mistrzostwa Świata U-19 w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2015
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Jekaterynburg, Rosja | ||
Otwarcie | 7 sierpnia 2015 | ||
Zamknięcie (finał) | 20 sierpnia 2015 | ||
Liczba drużyn | 24 | ||
Liczba aren | 2 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | Francja U-19 | ||
II miejsce | Słowenia U-19 | ||
III miejsce | Islandia U-19 | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 92 | ||
Król strzelców | Blaž Janc (69) | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | Melvyn Richardson | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Świata U-19 w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2015 – szóste mistrzostwa świata U-19 w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw świata organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej złożonej z zawodników do lat dziewiętnastu. Odbył się w dniach 7–20 sierpnia 2015 roku w Jekaterynburgu. Tytułu zdobytego w 2013 roku broniła reprezentacja Danii.
Informacje ogólne
W mistrzostwach uczestniczyły dwadzieścia cztery reprezentacje wyłonione we wcześniejszych kontynentalnych eliminacjach, miejsce przeznaczone dla reprezentanta Oceanii otrzymała Serbia[1][2]. Losowanie grup zaplanowano na 13 maja 2015 roku w siedzibie IHF w Bazylei[3][4] i w jego wyniku utworzono cztery sześciozespołowe grupy[5][6][7]. Mistrzostwa rozegrano w dwóch halach w Jekaterynburgu[8] i podczas nich testowano zmiany w przepisach gry[9]. Wstęp na mecze był bezpłatny[10], a część spotkań była transmitowana w telewizji[11]. Sędziowie zawodów[12].
Przedturniejowi faworyci, Francuzi,[13] triumfowali w zawodach w finale pokonawszy Słoweńców[14], brąz zdobyli zaś Islandczycy[15]. Dla francuskiej męskiej piłki ręcznej był to piąty jednocześnie utrzymywany tytuł mistrzowski: prócz seniorskich złotych medali olimpijskich, mistrzostw świata i Europy doszły także mistrzostwa świata w obu kategoriach juniorskich – U-21 i U-19[16][17]. Po zakończonym turnieju IHF opublikowała statystyki indywidualne[18][19] i drużynowe[20][21].
Faza grupowa
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Szwecja U-19 | 5 | 4 | 1 | 0 | 163 | 115 | +48 | 9 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Węgry U-19 | 5 | 3 | 1 | 1 | 171 | 129 | +42 | 7 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Serbia U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 141 | 148 | -7 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Korea Południowa U-19 | 5 | 2 | 1 | 2 | 152 | 147 | +5 | 5 | Awans do fazy zasadniczej |
5. | Polska U-19 | 5 | 1 | 1 | 3 | 130 | 134 | -4 | 3 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Chile U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 88 | 172 | -84 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
8 sierpnia 2015 10:00 | Węgry U-19 | 35-26 | Polska U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(18-11) raport |
8 sierpnia 2015 12:00 | Szwecja U-19 | 34-24 | Serbia U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(14-10) raport |
8 sierpnia 2015 14:00 | Korea Południowa U-19 | 36-23 | Chile U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(19-11) raport |
10 sierpnia 2015 16:00 | Szwecja U-19 | 23-23 | Polska U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(11-13) raport |
10 sierpnia 2015 18:00 | Węgry U-19 | 37-13 | Chile U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(17-4) raport |
10 sierpnia 2015 20:00 | Serbia U-19 | 29-27 | Korea Południowa U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(13-13) raport |
11 sierpnia 2015 16:00 | Węgry U-19 | 42-29 | Serbia U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(21-15) raport |
11 sierpnia 2015 18:00 | Szwecja U-19 | 37-25 | Korea Południowa U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(20-12) raport |
11 sierpnia 2015 20:00 | Polska U-19 | 28-16 | Chile U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(16-8) raport |
13 sierpnia 2015 16:00 | Szwecja U-19 | 39-17 | Chile U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(23-8) raport |
13 sierpnia 2015 18:00 | Węgry U-19 | 31-31 | Korea Południowa U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(19-18) raport |
13 sierpnia 2015 20:00 | Serbia U-19 | 27-26 | Polska U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(14-13) raport |
14 sierpnia 2015 16:00 | Serbia U-19 | 32-19 | Chile U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(18-6) raport |
14 sierpnia 2015 18:00 | Korea Południowa U-19 | 33-27 | Polska U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(14-12) raport |
14 sierpnia 2015 20:00 | Szwecja U-19 | 30-26 | Węgry U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(13-12) raport |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Islandia U-19 | 5 | 5 | 0 | 0 | 169 | 127 | +42 | 10 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Hiszpania U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 145 | 99 | +46 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Norwegia U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 157 | 118 | +39 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Egipt U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 148 | 136 | +12 | 4 | Awans do fazy zasadniczej |
5. | Niemcy U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 161 | 128 | +33 | 4 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Wenezuela U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 85 | 257 | -172 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
8 sierpnia 2015 16:00 | Hiszpania U-19 | 30-23 | Egipt U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(10-11) raport |
8 sierpnia 2015 18:00 | Norwegia U-19 | 54-15 | Wenezuela U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(31-8) raport |
8 sierpnia 2015 20:00 | Islandia U-19 | 34-26 | Niemcy U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(11-20) raport |
9 sierpnia 2015 16:00 | Norwegia U-19 | 24-21 | Egipt U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(13-8) raport |
9 sierpnia 2015 18:00 | Islandia U-19 | 25-24 | Hiszpania U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(12-11) raport |
9 sierpnia 2015 20:00 | Niemcy U-19 | 58-16 | Wenezuela U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(24-8) raport |
11 sierpnia 2015 10:00 | Hiszpania U-19 | 47-7 | Wenezuela U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(21-5) raport |
11 sierpnia 2015 12:00 | Norwegia U-19 | 31-29 | Niemcy U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(13-16) raport |
11 sierpnia 2015 14:00 | Islandia U-19 | 31-29 | Egipt U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(18-12) raport |
12 sierpnia 2015 16:00 | Islandia U-19 | 32-29 | Norwegia U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(16-17) raport |
12 sierpnia 2015 18:00 | Niemcy U-19 | 25-23 | Hiszpania U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(14-9) raport |
12 sierpnia 2015 20:00 | Egipt U-19 | 51-28 | Wenezuela U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(27-15) raport |
14 sierpnia 2015 10:00 | Islandia U-19 | 47-19 | Wenezuela U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(27-12) raport |
14 sierpnia 2015 12:00 | Egipt U-19 | 24-23 | Niemcy U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(13-9) raport |
14 sierpnia 2015 14:00 | Hiszpania U-19 | 21-19 | Norwegia U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(12-9) raport |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Dania U-19 | 5 | 4 | 1 | 0 | 158 | 115 | +43 | 9 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Rosja U-19 | 5 | 3 | 1 | 1 | 163 | 149 | +14 | 7 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Szwajcaria U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 131 | 139 | -8 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Chorwacja U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 142 | 143 | -1 | 4 | Awans do fazy zasadniczej |
5. | Katar U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 123 | 123 | 0 | 4 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Algieria U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 117 | 165 | -48 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
7 sierpnia 2015 19:00 | Rosja U-19 | 45-34 | Algieria U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(22-19) raport |
8 sierpnia 2015 12:00 | Dania U-19 | 25-17 | Katar U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(12-8) raport |
8 sierpnia 2015 14:00 | Szwajcaria U-19 | 30-29 | Chorwacja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(13-13) raport |
9 sierpnia 2015 16:00 | Katar U-19 | 29-19 | Szwajcaria U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-5) raport |
9 sierpnia 2015 18:00 | Rosja U-19 | 30-29 | Chorwacja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(12-13) raport |
9 sierpnia 2015 20:00 | Dania U-19 | 33-19 | Algieria U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-7) raport |
11 sierpnia 2015 10:00 | Dania U-19 | 37-27 | Chorwacja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-9) raport |
11 sierpnia 2015 12:00 | Katar U-19 | 25-21 | Algieria U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(10-11) raport |
11 sierpnia 2015 18:00 | Szwajcaria U-19 | 29-26 | Rosja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-13) raport |
12 sierpnia 2015 16:00 | Szwajcaria U-19 | 30-21 | Algieria U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(12-9) raport |
12 sierpnia 2015 18:00 | Dania U-19 | 29-29 | Rosja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-14) raport |
12 sierpnia 2015 20:00 | Chorwacja U-19 | 25-24 | Katar U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-14) raport |
14 sierpnia 2015 10:00 | Chorwacja U-19 | 32-22 | Algieria U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(17-12) raport |
14 sierpnia 2015 12:00 | Dania U-19 | 34-23 | Szwajcaria U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-9) raport |
14 sierpnia 2015 18:00 | Rosja U-19 | 33-28 | Katar U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(18-15) raport |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Słowenia U-19 | 5 | 4 | 1 | 0 | 163 | 115 | +48 | 9 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Francja U-19 | 5 | 4 | 1 | 0 | 157 | 115 | +42 | 9 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Brazylia U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 131 | 120 | +11 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Tunezja U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 129 | 144 | -15 | 4 | Awans do fazy zasadniczej |
5. | Japonia U-19 | 5 | 1 | 0 | 4 | 114 | 144 | -30 | 2 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Argentyna U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 98 | 154 | -56 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
8 sierpnia 2015 16:00 | Francja U-19 | 37-18 | Argentyna U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-7) raport |
8 sierpnia 2015 18:00 | Słowenia U-19 | 31-18 | Tunezja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-9) raport |
8 sierpnia 2015 20:00 | Brazylia U-19 | 28-23 | Japonia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(13-9) raport |
10 sierpnia 2015 16:00 | Słowenia U-19 | 29-15 | Argentyna U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-8) raport |
10 sierpnia 2015 18:00 | Francja U-19 | 27-18 | Japonia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-12) raport |
10 sierpnia 2015 20:00 | Brazylia U-19 | 24-23 | Tunezja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(10-9) raport |
11 sierpnia 2015 14:00 | Japonia U-19 | 24-23 | Argentyna U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(11-11) raport |
11 sierpnia 2015 16:00 | Słowenia U-19 | 34-27 | Brazylia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(22-13) raport |
11 sierpnia 2015 20:00 | Francja U-19 | 34-24 | Tunezja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-9) raport |
13 sierpnia 2015 16:00 | Słowenia U-19 | 37-23 | Japonia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(19-13) raport |
13 sierpnia 2015 18:00 | Francja U-19 | 27-23 | Brazylia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-9) raport |
13 sierpnia 2015 20:00 | Tunezja U-19 | 35-29 | Argentyna U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(18-12) raport |
14 sierpnia 2015 14:00 | Słowenia U-19 | 32-32 | Francja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(17-16) raport |
14 sierpnia 2015 16:00 | Tunezja U-19 | 29-26 | Japonia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-12) raport |
14 sierpnia 2015 20:00 | Brazylia U-19 | 29-13 | Argentyna U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(9-8) raport |
Faza pucharowa
Mecze o miejsca 1–4
1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
16 sierpnia 2015 21:00 | ||||||||||||||||||
Słowenia U-19 | 26 | |||||||||||||||||
17 sierpnia 2015 20:30 | ||||||||||||||||||
Chorwacja U-19 | 23 | |||||||||||||||||
Słowenia U-19 | 34 | |||||||||||||||||
16 sierpnia 2015 16:00 | ||||||||||||||||||
Norwegia U-19 | 29 | |||||||||||||||||
Norwegia U-19 | 39 | |||||||||||||||||
19 sierpnia 2015 15:30 | ||||||||||||||||||
Węgry U-19 | 33 | |||||||||||||||||
Słowenia U-19 | 31 | |||||||||||||||||
16 sierpnia 2015 13:30 | ||||||||||||||||||
Islandia U-19 | 30 | |||||||||||||||||
Islandia U-19 | 34 | |||||||||||||||||
17 sierpnia 2015 15:45 | ||||||||||||||||||
Korea Południowa U-19 | 28 | |||||||||||||||||
Islandia U-19 | 32 | |||||||||||||||||
16 sierpnia 2015 18:30 | ||||||||||||||||||
Brazylia U-19 | 27 | |||||||||||||||||
Brazylia U-19 | 28 | |||||||||||||||||
20 sierpnia 2015 18:00 | ||||||||||||||||||
Rosja U-19 | 26 | |||||||||||||||||
Słowenia U-19 | 26 | |||||||||||||||||
16 sierpnia 2015 13:30 | ||||||||||||||||||
Francja U-19 | 33 | |||||||||||||||||
Francja U-19 | 29 | |||||||||||||||||
17 sierpnia 2015 18:00 | ||||||||||||||||||
Szwajcaria U-19 | 24 | |||||||||||||||||
Francja U-19 | 35 | |||||||||||||||||
16 sierpnia 2015 16:00 | ||||||||||||||||||
Szwecja U-19 | 28 | o miejsce 3 | ||||||||||||||||
Szwecja U-19 | 31 | |||||||||||||||||
19 sierpnia 2015 18:00 | 20 sierpnia 2015 15:30 | |||||||||||||||||
Egipt U-19 | 26 | |||||||||||||||||
Francja U-19 | 34 | Islandia U-19 | 26 | |||||||||||||||
16 sierpnia 2015 18:30 | ||||||||||||||||||
Hiszpania U-19 | 27 | Hiszpania U-19 | 22 | |||||||||||||||
Hiszpania U-19 | 25 | |||||||||||||||||
17 sierpnia 2015 20:30 | ||||||||||||||||||
Serbia U-19 | 19 | |||||||||||||||||
Hiszpania U-19 | 23 | |||||||||||||||||
16 sierpnia 2015 21:00 | ||||||||||||||||||
Dania U-19 | 18 | |||||||||||||||||
Dania U-19 | 28 | |||||||||||||||||
Tunezja U-19 | 14 | |||||||||||||||||
16 sierpnia 2015 21:00 | Słowenia U-19 | 26-23 | Chorwacja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(13-9) raport |
16 sierpnia 2015 16:00 | Norwegia U-19 | 39-33 | Węgry U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(23-19) raport |
16 sierpnia 2015 13:30 | Islandia U-19 | 34-28 | Korea Południowa U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(17-14) raport |
16 sierpnia 2015 18:30 | Brazylia U-19 | 28-26 | Rosja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(12-10) raport |
16 sierpnia 2015 13:30 | Francja U-19 | 29-24 | Szwajcaria U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(18-10) raport |
16 sierpnia 2015 16:00 | Szwecja U-19 | 31-26 | Egipt U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(13-10) raport |
16 sierpnia 2015 18:30 | Hiszpania U-19 | 25-19 | Serbia U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(8-9) raport |
16 sierpnia 2015 21:00 | Dania U-19 | 28-14 | Tunezja U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(15-8) raport |
17 sierpnia 2015 20:30 | Słowenia U-19 | 34-29 | Norwegia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(16-13) raport |
17 sierpnia 2015 15:45 | Islandia U-19 | 32-27 | Brazylia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-10) raport |
17 sierpnia 2015 18:00 | Francja U-19 | 35-28 | Szwecja U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(20-16) raport |
17 sierpnia 2015 20:30 | Hiszpania U-19 | 23-18 | Dania U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(13-8) raport |
19 sierpnia 2015 15:30 | Słowenia U-19 | 31-30 | Islandia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(11-15) raport |
19 sierpnia 2015 18:00 | Francja U-19 | 34-27 | Hiszpania U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(18-13) raport |
20 sierpnia 2015 18:00 | Słowenia U-19 | 26-33 | Francja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(13-16) raport |
20 sierpnia 2015 15:30 | Islandia U-19 | 26-22 | Hiszpania U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(12-9) raport |
Mecze o miejsca 5–8
Półfinały o 5. miejsce | Mecz o 5. miejsce | |||||
19 sierpnia 2015 11:00 | ||||||
Norwegia U-19 | 32 | |||||
Brazylia U-19 | 31 | |||||
20 sierpnia 2015 13:15 | ||||||
Norwegia U-19 | 27 | |||||
Szwecja U-19 | 32 | |||||
Mecz o 7. miejsce | ||||||
19 sierpnia 2015 13:15 | 20 sierpnia 2015 11:00 | |||||
Szwecja U-19 | 27 | Brazylia U-19 | 23 | |||
Dania U-19 | 25 | Dania U-19 | 26 |
19 sierpnia 2015 11:00 | Norwegia U-19 | 32-31 | Brazylia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-16) raport |
19 sierpnia 2015 13:15 | Szwecja U-19 | 27-25 | Dania U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(12-12) raport |
20 sierpnia 2015 13:15 | Norwegia U-19 | 27-32 | Szwecja U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(10-14) raport |
20 sierpnia 2015 11:00 | Brazylia U-19 | 23-26 | Dania U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-16) raport |
Mecze o miejsca 9–16
17 sierpnia 2015 13:30 | Szwajcaria U-19 | 35-33 | Węgry U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(15-10) raport |
17 sierpnia 2015 18:00 | Rosja U-19 | 37-28 | Serbia U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(19-17) raport |
17 sierpnia 2015 15:45 | Korea Południowa U-19 | 36-30 | Chorwacja U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(19-20) raport |
17 sierpnia 2015 13:30 | Egipt U-19 | 31-27 | Tunezja U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(17-12) raport |
Mecze o miejsca 17–20
Półfinały o 17. miejsce | Mecz o 17. miejsce | |||||
16 sierpnia 2015 11:15 | ||||||
Niemcy U-19 | 45 | |||||
Polska U-19 | 19 | |||||
17 sierpnia 2015 11:15 | ||||||
Niemcy U-19 | 29 | |||||
Katar U-19 | 27 | |||||
Mecz o 19. miejsce | ||||||
16 sierpnia 2015 11:15 | 17 sierpnia 2015 11:15 | |||||
Katar U-19 | 27 | Polska U-19 | 29 | |||
Japonia U-19 | 23 | Japonia U-19 | 24 |
16 sierpnia 2015 11:15 | Niemcy U-19 | 45-19 | Polska U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(19-7) raport |
16 sierpnia 2015 11:15 | Katar U-19 | 27-23 | Japonia U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(14-9) raport |
17 sierpnia 2015 11:15 | Niemcy U-19 | 29-27 | Katar U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(18-11) raport |
17 sierpnia 2015 11:15 | Polska U-19 | 29-24 | Japonia U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(15-13) raport |
Mecze o miejsca 21–24
Półfinały o 21. miejsce | Mecz o 21. miejsce | |||||
16 sierpnia 2015 09:00 | ||||||
Argentyna U-19 | 29 | |||||
Algieria U-19 | 28 | |||||
29 lipca 2015 11:15 | ||||||
Argentyna U-19 | 29 | |||||
Wenezuela U-19 | 18 | |||||
Mecz o 23. miejsce | ||||||
16 sierpnia 2015 09:00 | 29 lipca 2015 09:00 | |||||
Wenezuela U-19 | 32 | Algieria U-19 | 33 | |||
Chile U-19 | 27 | Chile U-19 | 24 |
16 sierpnia 2015 09:00 | Argentyna U-19 | 29-28 | Algieria U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(11-13 FT: 24-24) raport |
16 sierpnia 2015 09:00 | Wenezuela U-19 | 32-27 | Chile U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(16-12) raport |
29 lipca 2015 11:15 | Argentyna U-19 | 29-18 | Wenezuela U-19 | Dworiec sporta „Urałoczka”, Jekaterynburg | |
(14-9) raport |
29 lipca 2015 09:00 | Algieria U-19 | 33-24 | Chile U-19 | Dworiec sporta „Uralec”, Jekaterynburg | |
(18-8) raport |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
Francja U-19 | [1] | |
Słowenia U-19 | [2] | |
Islandia U-19 | [3] | |
4 | Hiszpania U-19 | [4] |
5 | Szwecja U-19 | [5] |
6 | Norwegia U-19 | [6] |
7 | Dania U-19 | [7] |
8 | Brazylia U-19 | [8] |
9 | Szwajcaria U-19 | [9] |
10 | Węgry U-19 | [10] |
11 | Rosja U-19 | [11] |
12 | Serbia U-19 | [12] |
13 | Korea Południowa U-19 | [13] |
14 | Chorwacja U-19 | [14] |
15 | Egipt U-19 | [15] |
16 | Tunezja U-19 | [16] |
17 | Niemcy U-19 | [17] |
18 | Katar U-19 | [18] |
19 | Polska U-19 | [19] |
20 | Japonia U-19 | [20] |
21 | Argentyna U-19 | [21] |
22 | Wenezuela U-19 | [22] |
23 | Algieria U-19 | [23] |
24 | Chile U-19 | [24] |
Nagrody indywidualne
Nagrody indywidualne otrzymali[22]:
MVP | Najlepszy bramkarz | Najlepszy lewoskrzydłowy | Najlepszy lewy rozgrywający | Najlepszy środkowy rozgrywający | Najlepszy prawy rozgrywający | Najlepszy prawoskrzydłowy | Najlepszy obrotowy |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Melvyn Richardson | Xoán Ledo Ménendez | Tilen Sokolič | Daniel Dujshebaev | Melvyn Richardson | Blaž Janc | Oeinn Rikhardsson | Ludovic Fabregas |
Przypisy
- ↑ EHF nominates European teams for Men's Youth World Championship 2015. eurohandball.com. [dostęp 2019-10-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-30)]. (ang.).
- ↑ Portugal, Serbia take over Oceania spot at Youth and Junior World Championships. eurohandball.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-25)]. (ang.).
- ↑ DRAW FOR THE 2015 MENS YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-18)]. (ang.).
- ↑ 2015 Men Youth World Championship in Russia Draw Procedure. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-19)]. (ang.).
- ↑ RESULTS OF THE DRAW FOR THE MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-25)]. (ang.).
- ↑ 2015 MEN‘S YOUTH (U19) WORLD CHAMPIONSHIP -RUSSIA -. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-18)]. (ang.).
- ↑ WORLD CUP – U-19 IN YEKATERINBURG: THE DIE IS CAST. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-09)]. (ang.).
- ↑ Audience. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-04)]. (ang.).
- ↑ The new scheme of rules will be introduced at the World Youth Handball Championship in Ekaterinburg. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-09)]. (ang.).
- ↑ Dear supporters!. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-09)]. (ang.).
- ↑ Live television broadcasts. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-09)]. (ang.).
- ↑ Referee Nominations 2015. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-29)]. (ang.).
- ↑ A championship with many contenders. eurohandball.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-30)]. (ang.).
- ↑ Russia 2015: France Champions. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-08-26)]. (ang.).
- ↑ Bronze Belongs to Iceland. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-08-26)]. (ang.).
- ↑ French handball is a miracle. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-30)]. (ang.).
- ↑ France conquer yet another throne. eurohandball.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-06)]. (ang.).
- ↑ Individual Statistics. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-08-24)]. (ang.).
- ↑ Goalkeeper Statistics. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-30)]. (ang.).
- ↑ Overall Team Statistics. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-30)]. (ang.).
- ↑ Team Fair Play. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-30)]. (ang.).
- ↑ Russia 2015: All Star Team. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-08-26)]. (ang.).
Bibliografia
- Youth Men Handball World Championships Archive. todor66.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-02-15)]. (ang.).
- 2015 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP IN RUS. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-30)]. (ang.).
- Teams Ranking. ihf.info. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-08-28)]. (ang.).
- Preliminary round. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-04)]. (ang.).
- Play-off. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-04)]. (ang.).
- President cup. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-04)]. (ang.).
- Finals. uralhandball2015.com. [dostęp 2016-05-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-04)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Strona IHF (ang.)