Junior-VM i skiskyting 2022
Junior-VM i skiskyting 2022 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Arrangør | International Biathlon Union | ||
Vertsby | Soldier Hollow | ||
Vertsland | USA | ||
Arena(er) | Soldier Hollow | ||
Dato | 23. februar - 2. mars 2022 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Obertilliach 2021 – Sjtjutjinsk 2023 |
Verdensmesterskapet i skiskyting for juniorer ble arrangert i Soldier Hollow i USA fra 23. februar til 2. mars 2022.
Resultater
Junior
Gutter
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
15 km normaldistanse | Jonáš Mareček Tsjekkia | 43:19.8 (1+0+1+0) | Vetle Rype Paulsen Norge | 43:36.8 (0+2+0+0) | Martin Uldal Norge | 43:51.5 (0+1+0+1) |
10 km sprint | Martin Nevland Norge | 24:24.5 (0+0) | Otto Invenius Finland | 24:36.4 (0+0) | Martin Uldal Norge | 24:45.3 (0+0) |
12.5 km jaktstart | Martin Nevland Norge | 33:20.7 (2+0+1+0) | Blagoy Todev Bulgaria | 33:34.8 (1+0+0+0) | Martin Uldal Norge | 33:54.4 (0+0+2+1) |
4 × 7.5 km stafett | Frankrike Frankrike
| 1:14:57.8 (0+1) (0+1) (0+1) (0+2) (0+1) (0+1) (0+0) (0+2) | Italia Italia
| 1:15:11.3 (0+1) (0+1) (0+1) (0+1) (0+1) (0+0) (0+0) (0+1) | Norge Norge
| 1:15:19.2 (0+2) (0+0) (0+0) (0+3) (0+0) (0+0) (0+1) (1+3) |
Jenter
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
12.5 km normaldistanse | Lisa Maria Spark Tyskland | 39:53.4 (0+1+0+0) | Océane Michelon Frankrike | 40:40.9 (0+1+0+1) | Tereza Voborníková Tsjekkia | 40:47.1 (0+0+1+1) |
7.5 km sprint | Tereza Voborníková Tsjekkia | 21:25.9 (1+0) | Rebecca Passler Italia | 21:26.3 (0+0) | Lisa Maria Spark Tyskland | 21:30.4 (0+1) |
10 km jaktstart | Tereza Voborníková Tsjekkia | 31:10.9 (0+2+1+0) | Hannah Auchentaller Italia | 31:17.1 (0+0+0+1) | Frida Dokken Norge | 31:20.6 (0+1+0+0) |
4 × 6 km stafett | Italia Italia | 1:16:47.4 (0+1) (0+0) (0+2) (0+0) (0+1) (0+0) (0+2) (0+0) | Tyskland
| 1:17:12.2 (0+1) (1+3) (0+0) (0+1) (0+0) (0+1) (0+0) (0+2) | Frankrike Frankrike | 1:19:38.8 (0+0) (0+1) (0+0) (0+1) (1+3) (0+2) (0+0) (0+3) |
Ungdom
Gutter
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
12.5 km normaldistanse | Arttu Heikkinen Finland | 36:58.6 (1+1+0+0) | Jakub Borgula Slovakia | 38:35.5 (1+0+1+0) | Albert Engelmann Tyskland | 39:00.9 (1+1+1+1) |
7.5 km sprint | Jakob Kulbin Estland | 20:11.1 (0+0) | Jakub Borgula Slovakia | 20:18.5 (1+0) | Albert Engelmann Tyskland | 20:19.5 (0+1) |
10 km jaktstart | Jakub Borguľa Slovakia | 28:27.4 (0+0+0+1) | Albert Engelmann Tyskland | 28:57.7 (1+0+0+2) | Arttu Heikkinen Finland | 29:16.4 (2+0+0+1) |
3 × 7.5 km stafett | Norge Norge | 58:15.0 (0+0) (0+2) (0+1) (0+1) (0+1) (0+2) | Tyskland
| 58:23.7 (0+1) (0+1) (0+1) (0+3) (0+3) (0+3) | Italia Italia | 58:56.8 (0+0) (0+1) (0+1) (0+2) (0+1) (0+1) |
Jenter
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km normaldistanse | Sara Andersson Sverige | 38:58.2 (0+2+0+1) | Iva Moric Tyskland | 39:08.0 (0+0+0+0) | Selina Grotian Tyskland | 39:15.2 (1+0+1+0) |
6 km sprint | Maren Kirkeeide Norge | 18:38.4 (0+1) | Lena Repinc Slovenia | 18:45.9 (1+0) | Iva Moric Tyskland | 18:47.4 (0+0) |
7.5 km jaktstart | Selina Grotian Tyskland | 23:51.3 (0+0+1+0) | Lena Repinc Slovenia | 24:06.2 (0+1+0+0) | Sara Andersson Sverige | 24:30.7 (0+0+0+1) |
3 × 6 km stafett | Italia Italia
| 53:15.2 (0+0) (0+2) (0+0) (0+0) (0+0) (0+1) | Tyskland | 53:43.4 (0+0) (0+0) (0+2) (0+0) (0+0) (0+1) | Bulgaria | 54:57.8 (0+0) (0+2) (0+0) (0+1) (0+2) (0+0) |
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
- Altenberg 1967
- Luleå 1968
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Linthal 1972
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Minsk 1976
- Lillehammer 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Sarajevo 1980
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzel 1985
- Falun 1986
- Lahtis 1987
- Chamonix 1988
- Voss 1989
- Sodankylä 1990
- Galyatető 1991
- Canmore 1992
- Ruhpolding 1993
- Osrblie 1994
- Andermatt 1995
- Kontiolax 1996
- Forni Avoltri 1997
- Valcartier 1998
- Pokljuka 1999
- Hochfilzen 2000
- Khanty-Mansijsk 2001
- Ridnaun 2002
- Kościelisko 2003
- Maurienne 2004
- Kontiolax 2005
- Presque Isle 2006
- Martell 2007
- Ruhpolding 2008
- Canmore 2009
- Torsby 2010
- Nové Město 2011
- Kontiolax 2012
- Obertilliach 2013
- Presque Isle 2014
- Minsk 2015
- Cheile Grădiștei 2016
- Brezno-Osrblie 2017
- Otepää 2018
- Osrblie 2019
- Lenzerheide 2020
- Obertilliach 2021
- Soldier Hollow 2022
- Schuchinsk 2023
- Otepää 2024
Autoritetsdata