Junior-VM i skiskyting 2017
Junior-VM i skiskyting 2017 | |||
---|---|---|---|
Vertsby | Brezno-Osrblie | ||
Vertsland | Slovakia | ||
Dato | 22.–28. februar 2017 | ||
Antall øvelser | 16 |
Junior-VM i skiskyting 2017 ble arrangert i Brezno-Osrblie i Slovakia fra 22. til 28. februar 2017.
Resultater
Ungdom
Jenter
Dato | Tid | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|---|
22. feb | 14:00 | 10 km individuelt[1] | Lou Jeanmonnot Laurent (FRA) | Kristina Jegorova (RUS) | Elvira Öberg (SWE) |
24. feb | 14:00 | 6 km sprint[2] | Irene Lardschneider (ITA) | Anna Gandler (AUT) | Samuela Comola (ITA) |
26. feb | 15:20 | 7,5 km jaktstart[3] | Irene Lardschneider (ITA) | Lou Jeanmonnot Laurent (FRA) | Samuela Comola (ITA) |
27. feb | 13:45 | 3 x 6 km stafett[4] | Russland Jekaterina Sannikova Anastasija Gorejeva Kristina Jegorova | Norge | Italia |
Gutter
Dato | Tid | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|---|
22. feb | 11:00 | 12,5 km individuelt[5] | Leo Grandbois (CAN) | Said Karimulla Khalili (RUS) | Danilo Riethmüller (GER) |
24. feb | 11:00 | 7,5 km sprint[6] | Émilien Claude (FRA) | Serhij Telen (UKR) | Sivert Guttorm Bakken (NOR) |
26. feb | 11:00 | 10 km jaktstart[7] | Émilien Claude (FRA) | Cedric Christille (ITA) | Danilo Riethmüller (GER) |
27. feb | 11:00 | 3 x 7,5 km stafett[8] | Norge | Russland | Belarus Kiryl Tsjuryn Ilja Ausejenka Dzmitrij Lazouskij |
Junior
Jenter
Dato | Tid | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|---|
23. feb | 14:00 | 12,5 km individuelt[9] | Megan Bankes (CAN) | Julia Schwaiger (AUT) | Anna Weidel (GER) |
25. feb | 14:00 | 7,5 km sprint[10] | Michela Carrara (ITA) | Ingrid Landmark Tandrevold (NOR) | Myrtille Bègue (FRA) |
26. feb | 14:15 | 10 km jaktstart[11] | Valerija Vasnetcova (RUS) | Michela Carrara (ITA) | Ingrid Landmark Tandrevold (NOR) |
28. feb | 14:00 | 3 x 6 km stafett[12] | Norge | Tyskland | Russland |
Gutter
Dato | Tid | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|---|
23. feb | 11:00 | 15 km individuelt[13] | Sindre Pettersen (NOR) | David Zobel (GER) | Nikita Lobastov (RUS) |
25. feb | 11:00 | 10 km sprint[14] | Igor Malinovskij (RUS) | Kirill Streltsov (RUS) | Roman Jerjomin (KAZ) |
26. feb | 12:00 | 12,5 km jaktstart[15] | Igor Malinovskij (RUS) | Sindre Pettersen (NOR) | Anton Smolski (BLR) |
28. feb | 11:00 | 4 x 7,5 km stafett[16] | Russland | Norge | Tyskland |
Medaljeoversikt
Junior-VM i skiskyting 2017 i Brezno-Osrblie | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Russland | 5 | 4 | 2 | 11 |
2 | Norge | 3 | 4 | 2 | 9 |
3 | Italia | 3 | 2 | 3 | 8 |
4 | Frankrike | 3 | 1 | 1 | 5 |
5 | Canada | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Tyskland | 0 | 2 | 4 | 6 |
7 | Østerrike | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | Belarus | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | Kasakhstan | 0 | 0 | 1 | 1 |
10 | Sverige | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt | 16 | 16 | 16 | 48 |
Norges tropp
30. januar tok Norges Skiskytterforbund ut 9 jenter og 9 gutter, hvorav 10 junior og 8 ungdom.[17]
Junior, jenter
Navn | Klubb | Individuelt | Sprint | Jaktstart | Stafett |
---|---|---|---|---|---|
Tandrevold, Ingrid LandmarkIngrid Landmark Tandrevold | Fossum Idrettsforening | 10 | 2 02 | 3 03 | 1 01 |
Erdal, KarolineKaroline Erdal | Førde Idrettslag | 21 | 5 | 7 | 1 01 |
Eide, HildeHilde Eide | Øystre Slidre Skiskyttarlag | 15 | 98 — | 98 — | 1 01 |
Kalkenberg, EmilieEmilie Kalkenberg | Skonseng Ungdomslag | 98 — | 35 | 27 | 98 — |
Thoresen, Turi StorstrømTuri Storstrøm Thoresen | Alvdal Idrettslag | 51 | 38 | 35 | 98 — |
Skjevdal, KristinaKristina Skjevdal | Røros Idrettslag | 99 reserve |
Junior, gutter
Navn | Klubb | Individuelt | Sprint | Jaktstart | Stafett |
---|---|---|---|---|---|
Pettersen, SindreSindre Pettersen | Nittedal Skiskytterlag | 1 01 | 8 | 2 02 | 2 02 |
Andersen, Aleksander FjeldAleksander Fjeld Andersen | Geilo Idrettslag | 12 | 17 | 11 | 2 02 |
Dale, JohannesJohannes Dale | Fet Skiklubb | 98 — | 22 | 18 | 2 02 |
Strømsheim, EndreEndre Strømsheim | Bærums Skiklub | 21 | 41 | 97 startet ikke | 98 — |
Johnson, KristofferKristoffer Johnson | Vingrom Idrettslag | 52 | 98 — | 98 — | 98 — |
Jorde, Sindre FjellheimSindre Fjellheim Jorde | Asker Skiklubb | 99 reserve |
Ungdom, jenter
Navn | Klubb | Individuelt | Sprint | Jaktstart | Stafett |
---|---|---|---|---|---|
Johansen, Marthe KråkstadMarthe Kråkstad Johansen | Bossmo & Ytteren Idrettslag | 25 | 7 | 9 | 2 02 |
Wetterhus, MariMari Wetterhus | Svene Idrettslag | 26 | 19 | 12 | 2 02 |
Skogan, Marit IsholMarit Ishol Skogan | Steinkjer Skiklubb | 17 | 27 | 22 | 2 02 |
Fosse, HildeHilde Fosse | Voss Skiskyttarlag | 22 | 40 | 19 | 98 — |
Vig, Sigrid BreddeSigrid Bredde Vig | Simostranda Idrettslag | 99 reserve |
Ungdom, gutter
Navn | Klubb | Individuelt | Sprint | Jaktstart | Stafett |
---|---|---|---|---|---|
Bakken, Sivert GuttormSivert Guttorm Bakken | Vingrom Idrettslag | 13 | 3 03 | 6 | 1 01 |
Krogsæter, Jørgen BrendengenJørgen Brendengen Krogsæter | Ullensaker Skiklubb | 7 | 24 | 9 | 1 01 |
Sørum, VebjørnVebjørn Sørum | Søndre Ål Sportsklubb | 39 | 27 | 8 | 1 01 |
Bjørndalen, Dag SanderDag Sander Bjørndalen | Simostranda Idrettslag | 61 | 35 | 44 | 2 02 |
Leopold, Lars HammernesLars Hammernes Leopold | Asker Skiklubb | 99 reserve |
Se også
Referanser
- ^ Youth Women 10 km Individual
- ^ Youth Women 6 km Sprint
- ^ Youth Women 7.5 km Pursuit
- ^ Youth Women 3x6 km Relay
- ^ Youth Men 12.5 km Individual
- ^ Youth Men 7.5 km Sprint
- ^ Youth Men 10 km Pursuit
- ^ Youth Men 3x7.5 km Relay
- ^ Junior Women 12.5 km Individual
- ^ Junior Women 7.5 km Sprint
- ^ Junior Women 10 km Pursuit
- ^ Junior Women 3x6 km Relay
- ^ Junior Men 15 km Individual
- ^ Junior Men 10 km Sprint
- ^ Junior Men 12.5 km Pursuit
- ^ Junior Men 4x7.5 km Relay
- ^ «Uttak til Junior VM og Junior EM». Norges Skiskytterforbund. 30. januar 2017. Arkivert fra originalen 11. februar 2017. Besøkt 10. februar 2017.
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
- Altenberg 1967
- Luleå 1968
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Linthal 1972
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Minsk 1976
- Lillehammer 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Sarajevo 1980
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzel 1985
- Falun 1986
- Lahtis 1987
- Chamonix 1988
- Voss 1989
- Sodankylä 1990
- Galyatető 1991
- Canmore 1992
- Ruhpolding 1993
- Osrblie 1994
- Andermatt 1995
- Kontiolax 1996
- Forni Avoltri 1997
- Valcartier 1998
- Pokljuka 1999
- Hochfilzen 2000
- Khanty-Mansijsk 2001
- Ridnaun 2002
- Kościelisko 2003
- Maurienne 2004
- Kontiolax 2005
- Presque Isle 2006
- Martell 2007
- Ruhpolding 2008
- Canmore 2009
- Torsby 2010
- Nové Město 2011
- Kontiolax 2012
- Obertilliach 2013
- Presque Isle 2014
- Minsk 2015
- Cheile Grădiștei 2016
- Brezno-Osrblie 2017
- Otepää 2018
- Osrblie 2019
- Lenzerheide 2020
- Obertilliach 2021
- Soldier Hollow 2022
- Schuchinsk 2023
- Otepää 2024