Macedónia a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a macedón nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Észak-Macedónia az ifjúsági olimpiai játékokon | |||||
Észak-Macedónia zászlaja | |||||
NOB-országkód: MKD | |||||
OOB | Észak-Macedónia Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok Szingapúr | |||||
Versenyzők | 6 fő 4 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Szimona Marinova[1] | ||||
Érmek |
| ||||
Észak-Macedónia az ifjúsági olimpiai játékokon | |||||
Nyári ifjúsági olimpiai játékok:
| |||||
Téli ifjúsági olimpiai játékok:
|
Macedónia a Szingapúrban megrendezett 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Sportolói 4 sportágban vettek részt: sportlövészet, tenisz, tollaslabda, úszás.[2]
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Összesen | Helyezés | ||
Dijana Petrova | 10 m-es légpisztoly | 363 | 18. | kiesett |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | ViNegyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sztefan Micov | Egyes | Jozef Kovalik (SVK) 5-7, 1-6 | kiesett, vigaszágra került |
Versenyző | Versenyszám | Vigaszág Nyolcaddöntő | Vigaszág Negyeddöntő | Vigaszág Elődöntő | Vigaszág Bronzmérkőzés | Vigaszág Döntő |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Sztefan Micov | Egyes | Mate Pavić (CRO) 7-6, 5-7, 10-7 | Pavel Krainik (CAN) 4-3, RET | Diego Acosta (ECU) 6-7, 7-6, 10-7 | Darian King (BAR) 5-7, 2-6 |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sztefan Micov (MKD) Ahmed Triki (TUN) | Páros | Magyarország (HUN) Fucsovics Márton Zsiga Máté 4-6, 2-6 | kiesett | - |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Egyenes kieséses szakasz | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Mérkőzés | 2. Mérkőzés | 3. Mérkőzés | Helyezés | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | |||
Dragana Volkanovszka | Egyes | Airi Mikkela (FIN) 10-21, 5-21 | Tara Pilven (AUS) 7-21, 3-21 | Carolina Marín (ESP) 5-21, 10-21 | 4. | kiesett | - |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Marko Blazsevszki | 400 m-es gyorsúszás | 4:05.67 | 17. | kiesett |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Tiana Taszevszka | 50 m-es gyorsúszás | 28.11 | 30. | kiesett | |||
100 m-es gyorsúszás | 1:01.04 | 39. | kiesett | ||||
Szimona Marinova | 100 m-es gyorsúszás | 1:01.21 | 43. | kiesett | |||
200 m-es gyorsúszás | 2:09.55 | 28. | kiesett | ||||
400 m-es gyorsúszás | 4:25.31 | 12. | kiesett |
Fordítás
Ez a szócikk részben vagy egészben a Macedonia at the 2010 Summer Youth Olympics című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
Jegyzetek
Források
További információk
- A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok hivatalos honlapja (angolul)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap