Málta a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon
Málta az ifjúsági olimpiai játékokon | |||||
Málta zászlaja | |||||
NOB-országkód: MLT | |||||
OOB | Máltai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok Szingapúr | |||||
Versenyzők | 4 fő 3 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Jeremy Saywell[1] | ||||
Érmek |
| ||||
Málta az ifjúsági olimpiai játékokon | |||||
Nyári ifjúsági olimpiai játékok:
|
Málta a Szingapúrban megrendezett 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt.
Érmesek
- Az alábbi táblázatban dőlt betűvel vannak feltüntetve azok az érmesek, akik nemzetek vegyes csapatának tagjaként szerezték az adott érmet.
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|---|
2 Ezüst | Jeremy Saywell | Cselgáncs | Vegyes csapat | augusztus 22. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Tamara Vella | 100 m | 13.11 | 22. qD | 13.16 | 22. | ||
Marija Sciberras | 100 m gát | 14.82 | 15. qC | 14.69 | 14. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jeremy Saywell | 66 kg | BYE | Kestutis Vitkauskas (LTU) 000-100 | Phuc Cai (DEN) 000-101 | kiesett | 13. |
Csapat
Csapattagok | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Belgrád Anna Dmitrieva (RUS) | Vegyes csapat | Oszaka 4-4 (3-1) | Tokió 5-3 | Essen 1-6 |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Mark Sammut | 100 m-es hátúszás | 1:01.80 | 29. | kiesett | |||
200 m-es hátúszás | 2:16.85 | 18. | kiesett |
Fordítás
Ez a szócikk részben vagy egészben a Malta at the 2010 Summer Youth Olympics című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
Jegyzetek
- ↑ ^ ^ "List of NOC Flag Bearers for Opening Ceremony" (Press release). Singapore Youth Olympic Games Organising Committee. 14 August 2010. Hozzáférés ideje: 2010-08-14.
Források
További információk
- A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok hivatalos honlapja (angolul)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap