Denisa Kosová
Denisa Kosová | |
---|---|
MČR na krátké trati 2018 | |
Celé jméno | Denisa Kosová |
Datum narození | 18. července 1991 (32 let) |
Místo narození | Rychnov nad Kněžnou |
Povolání | student |
Sportovní kariéra | |
Klub | OK99 Hradec Králové IFK Mora |
Trenér | Vojtěch Král |
Reprezentace | od 2006 |
Status | aktivní |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Přehled medailí | ||
---|---|---|
Mistrovství světa juniorů | ||
stříbro | JWOC 2010 | Štafety (Dánsko) |
stříbro | JWOC 2011 | Štafety (Polsko) |
Mistrovství Evropy dorostu | ||
zlato | EYOC 2009 | Štafety (Srbsko) |
Denisa Kosová (* 1991 Rychnov nad Kněžnou) je česká reprezentantka v orientačním běhu. Mezi její největší úspěchy patří zlatá medaile ze štafet na dorosteneckém mistrovství Evropy 2009 v srbském Kopaoniku a stříbrná medaile z juniorského mistrovství světa 2010 v dánském Aalborgu. V současnosti běhá za český klub OK 99 Hradec Králové a za švédský IFK Mora, dříve reprezentovala oddíl SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou.
Na své první seniorské mistrovství světa se nominovala v roce 2015.[1]. Od té doby pravidelně reprezentuje na mezinárodních závodech.
Sportovní kariéra
Umístění na MS a ME
Přehled úspěchů na Mistrovství světa juniorů | ||||
---|---|---|---|---|
Mistrovství světa juniorů | Sprint | Middle | Long | Štafety |
Aalborg 2010 | 60. místo | Q. | 45. místo | 2. místo |
Wejherowo 2011 | 23. místo | 6. místo | 47. místo | 2. místo |
Přehled úspěchů na Mistrovství světa | ||||
---|---|---|---|---|
Mistrovství světa | Sprint | Middle | Mix štafety | Štafety |
Inverness 2015 | 11. místo | - | 10. místo | 6. místo |
Strömstad 2016 | 20. místo | 20. místo | 6. místo | DSQ |
Přehled úspěchů na Mistrovství Evropy | ||||
---|---|---|---|---|
Mistrovství Evropy | Sprint | Middle | Mix štafety | Štafety |
Jeseník | 24. místo | 47. místo | 5. místo | 8. místo |
Přehled úspěchů ve Světovém poháru | |||
---|---|---|---|
Světový pohár | Sprint | Middle | Long |
Inverness 2015 (MS) | 11. místo | X | X |
Arosa 2015 | X | 39. místo | 13. místo |
Wrocław 2016 | 11. místo | 7. místo | X |
Jeseník 2016 (ME) | 24. místo | 47. místo | 8. místo |
Přehled úspěchů na Mistrovství Evropy dorostu | |||
---|---|---|---|
Mistrovství Evropy dorostu | Sprint | Long | Štafety |
Solothurn 2008 | 13. místo | 11. místo | X |
Kopaniok 2009 | DSQ | 43. místo | 1. místo |
Umístění na MČR
Umístění na Mistrovství České republiky v orientačním běhu | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ročník | Kategorie | Klasická | Krátká | Sprint | Dlouhá | Noční | Ranking | Členství v klubu | Štafety | Kluby | Sprint. štafety |
MČR 2006 | D16 – mladší dorostenky | 7. místo | 33. místo | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | |||||||
MČR 2006 | D18 – starší dorostenky | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 4. místo | 3. místo | |||||||
MČR 2007 | D16 – mladší dorostenky | 13. místo | 7. místo | 17. místo | 663. místo | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | |||||
MČR 2007 | D18 – starší dorostenky | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 1. místo | disk | |||||||
MČR 2008 | D18 – starší dorostenky | 3. místo | 6. místo | 1. místo | 380. místo | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 3. místo | disk | |||
MČR 2009 | D18 – starší dorostenky | 3. místo | 3. místo | 2. místo | 5. místo | 2. místo | 386. místo | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 7. místo | ||
MČR 2009 | D21 – ženy | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 7. místo | ||||||||
MČR 2010 | D20 – juniorky | 1. místo | 1. místo | 1. místo | 2. místo | 21. místo | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | ||||
MČR 2010 | D21 – ženy | SOOB Spartak Rychnov n.Kn. | 12. místo | 12. místo | |||||||
MČR 2011 | D20 – juniorky | 4. místo | 1. místo | 2. místo | 3. místo | 18. místo | OK 99 Hradec Králové | ||||
MČR 2011 | D21 – ženy | OK 99 Hradec Králové | 5. místo | 5. místo | |||||||
MČR 2012 | D21 – ženy | 20. místo | 18. místo | 12. místo | 13. místo | OK 99 Hradec Králové | 9. místo | 4. místo | |||
MČR 2013 | D21 – ženy | 20. místo | 18. místo | 5. místo | 32. místo | OK 99 Hradec Králové | 5. místo | 5. místo | |||
MČR 2014 | D21 – ženy | 26. místo | 21. místo | 13. místo | 6. místo | 10. místo | OK 99 Hradec Králové | 8. místo | 2. místo | 3. místo | |
MČR 2015 | D21 – ženy | 1. místo | 8. místo | 1. místo | 1. místo | OK 99 Hradec Králové | disk | 3. místo | 3. místo | ||
MČR 2016 | D21 – ženy | 2. místo | 1. místo | 1. místo | OK 99 Hradec Králové | 3. místo | 2. místo | 1. místo | |||
MČR 2017 | D21 – ženy | 9. místo | 4. místo | 2. místo | 4. místo | OK 99 Hradec Králové | 1. místo | 15. místo | |||
MČR 2018 | D21 – ženy | 1. místo | 4. místo | 3. místo | 2. místo | OK 99 Hradec Králové | 3. místo | 1. místo | disk | ||
MČR 2019 | D21 – ženy | 1. místo | 1. místo | 2. místo | 1. místo | OK 99 Hradec Králové | 1. místo | 1. místo | 1. místo | ||
MČR 2020 | D21 – ženy | 1. místo | 1. místo | 1. místo | OK 99 Hradec Králové | 1. místo | zruš | 2. místo | |||
MČR 2021 | D21 – ženy | 1. místo | 1. místo | 8. místo | 1. místo | OK 99 Hradec Králové | 1. místo | 2. místo | 4. místo | ||
MČR 2022 | D21 – ženy | 1. místo | 2. místo | 2. místo | 1. místo | OK 99 Hradec Králové | 1. místo | 1. místo | disk | ||
MČR 2023 | D21 – ženy | 2. místo | 2. místo | disk | 1. místo | OK 99 Hradec Králové | 2. místo | 1. místo |
Odkazy
Reference
- ↑ KLIMPLOVÁ, Lenka. Denisa Kosová po hvězdném roce míří ještě výš [online]. Český svaz orientačního běhu - sekce OB, 2015-11-30 [cit. 2023-02-07]. Dostupné online.
Související články
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Denisa Kosová na Wikimedia Commons
- Výsledky Denisy Kosové v systému ORIS
- Profil Denisy Kosové na World of O
- Profil Denisy Kosové na stránkách České reprezentace
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2024) | |
---|---|
Reprezentace ČR – Reprezentační družstvo: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Michaela Dittrichová (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Barbora Matějková (OOB TJ Turnov) • Jana Pekařová (OOB TJ Turnov) • Lucie Semíková (OK Kamenice) • Barbora Smolková (KOB Tretra Praha) • Nikola Zlámalová (Sportcentrum Jičín) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2023) | |
---|---|
Reprezentace ČR – Reprezentační družstvo: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) • Eliška Sieglová (SK Praga) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Michaela Dittrichová (orientační běžkyně) (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Jana Pekařová (OOB TJ Turnov) • Lucie Semíková (OK Kamenice) • Šárka Sokolářová (OOB TJ Turnov) • Anna Karlová (OK Jilemnice) • Markéta Mulíčková (KOS Tesla Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2022) | |
---|---|
Reprezentace ČR – Reprezentační družstvo: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Adéla Finstrlová (SK Žabovřesky Brno ) • Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Jana Stehlíková (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Tereza Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) • Eliška Sieglová (SK Praga) • Šárka Sokolářová (OOB TJ Turnov) • Karolína Teplá (OK 99 Hradec Králové) • Barbora Vyhnálková (SK Praga) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2021) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (TJ Loko Liberec) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Tereza Čechová (OK kamenice) • Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové) • Klára Nechanická (KOS TJ Tesla Brno) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) • Eliška Sieglová (SK Praga) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2020) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (SK Severka Šumperk) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR – U23: | Ženy : Eliška Sieglová (SK Praga) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2019) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (SK Severka Šumperk) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR – U23: | Ženy : Barbora Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Karolína Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2018) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Klára Novotná (OK 99 Hradec Králové) • Anna Štičková (TJ Loko Liberec) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2017) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Adéla Indráková (Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice) • Barbora Hrušková (Žabovřesky Brno) • Eva Kabáthová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Petra Hančová (Lokomotiva Pardubice) • Kateřina Chromá (Žabovřesky Brno) • Anna Štičková (Loko Liberec) • Magdaléna Tužilová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2016) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Dana Šafka Brožková (SC Jičín) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Eva Kabáthová (Žabovřesky Brno) • Michaela Omová (TJ Turnov) • Lenka Poklopová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Barbora Hrušková (Žabovřesky Brno) • Kateřina Chromá (Žabovřesky Brno) • Lenka Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Markéta Tesařová (Žabovřesky Brno) • Magdaléna Tužilová (Žabovřesky Brno) |