Anna Fürstová
Anna Fürstová | |
---|---|
Rodné jméno | Anna Štičková |
Datum narození | 20. července 1996 (28 let) |
Místo narození | Praha |
Povolání | zubní lékařka |
Alma mater | Gymnázium F. X. Šaldy |
Sportovní kariéra | |
Klub | SK Severka Šumperk |
Trenér | Marek Cahel |
Reprezentace | od 2011 |
Status | aktivní |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Přehled medailí | ||
---|---|---|
Mistrovství Evropy dorostu | ||
zlato | EYOC 2014 | Štafety (Makedonie) |
bronz | EYOC 2014 | Klasika (Makedonie) |
zlato | EYOC 2014 | Štafety (Francie) |
stříbro | EYOC 2012 | Klasika (Francie) |
zlato | EYOC 2011 | Štafety (Česko) |
bronz | EYOC 2011 | Klasika (Česko) |
Anna Fürstová, rozená Štičková (* 20. července 1996, Praha), je česká reprezentantka v orientačním běhu. Mezi její největší úspěchy patří 3 zlaté medaile ze štafet a 1 stříbrná a 2 bronzové medaile z klasiky[1], které dokázala získat na mistrovství Evropy dorostu v letech 2011, 2012 a 2014.[2] V současnosti reprezentuje v barvách klubu "SK Severka Šumperk". Je také vítězkou ankety o nejlepšího orientačního běžce v kategorii Dorostenec za sezónu 2014. V roce 2013 Anna obdržela ocenění nejúspěšnější sportovec města Turnova za rok 2012.[3] V roce 2016 v horském závodě (tzv. Skyrunningu) Ještěd SkyRace v kategorii U23 skončila na druhém místě.[4]
Sportovní kariéra
Umístění na MČR
Umístění na Mistrovství České republiky v orientačním běhu | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ročník | Kategorie | Klasická | Krátká | Sprint | Noční | Ranking | Členství v klubu | Štafety | Kluby | Sprint. štafety | |
MČR 2010 | D16 – mladší dorostenky | 4. místo | 5. místo | 7. místo | 548. místo | TJ Loko Liberec | |||||
MČR 2011 | D16 – mladší dorostenky | 5. místo | 3. místo | 4. místo | 339. místo | TJ Loko Liberec | |||||
MČR 2011 | D18 – starší dorostenky | OOB TJ Turnov | 3. místo | ||||||||
MČR 2011 | D18 – starší dorostenky | TJ Loko Liberec | 2. místo | ||||||||
MČR 2012 | D16 – mladší dorostenky | 1. místo | 3. místo | 301. místo | OOB TJ Turnov | ||||||
MČR 2012 | D18 – starší dorostenky | OOB TJ Turnov | 3. místo | ||||||||
MČR 2013 | D18 – starší dorostenky | 1. místo | 1. místo | 3. místo | 6. místo | 123. místo | TJ Loko Liberec | 2. místo | 13. místo | ||
MČR 2014 | D18 – starší dorostenky | 4. místo | 1. místo | 1. místo | 187. místo | TJ Loko Liberec | 13. místo | 2. místo | 15. místo | ||
MČR 2015 | D20 – juniorky | 1. místo | 2. místo | 3. místo | 29. místo | TJ Loko Liberec | |||||
MČR 2015 | D21 – ženy | TJ Loko Liberec | 27. místo | ||||||||
MČR 2016 | D20 – juniorky | 1. místo | 11. místo | 2. místo | 24. místo | TJ Loko Liberec | |||||
MČR 2016 | D21 – ženy | TJ Loko Liberec | disk | ||||||||
MČR 2017 | D21 – ženy | 33. místo | 12. místo | 14. místo | TJ Loko Liberec | ||||||
MČR 2018 | D21 – ženy | 7. místo | 15. místo | 5. místo | 11. místo | SK Severka Šumperk | 1. místo | 4. místo | 1. místo | ||
MČR 2019 | D21 – ženy | 4. místo | 11. místo | 5. místo | 4. místo | SK Severka Šumperk | 5. místo | disk | 2. místo | ||
MČR 2020 | D21 – ženy | 6. místo | 4. místo | 4. místo | 4. místo | SK Severka Šumperk | 13. místo | 3. místo |
Reference
- ↑ Orientační běžkyně Štičková přivezla evropské zlato. Jičínský deník. 2012-07-10. Dostupné online [cit. 2016-12-11].
- ↑ MISTROVSTVÍ EVROPY DOROSTU 2012 29. 6. - 1. 7. 2012, Limousin - Bugeat, Francie [online]. Praha: Ročenka 2012 ČSOS, 2013 [cit. 2013-09-02]. Dostupné online.
- ↑ DRAŠNAR, Radek. Turnov ocenil medailisty [online]. Turnov: www.turnov.cz, 06 Květen 2013 [cit. 2013-04-06]. Dostupné online.
- ↑ Ještěd SkyRace® 2016 – nejen skyrunning [online]. Liberec: skyrunning.cz, 2016 [cit. 2016-09-02]. Dostupné online.
Externí odkazy
- Výsledky Anny Štičkové v systému ORIS
- Profil Anny Štičkové na World of O
- Profil Anny Štičkové na stránkách české reprezentace
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2021) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (TJ Loko Liberec) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Tereza Čechová (OK kamenice) • Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové) • Klára Nechanická (KOS TJ Tesla Brno) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) • Eliška Sieglová (SK Praga) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2020) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (SK Severka Šumperk) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR – U23: | Ženy : Eliška Sieglová (SK Praga) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2019) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (SK Severka Šumperk) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR – U23: | Ženy : Barbora Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Karolína Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2018) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Klára Novotná (OK 99 Hradec Králové) • Anna Štičková (TJ Loko Liberec) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2017) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Adéla Indráková (Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice) • Barbora Hrušková (Žabovřesky Brno) • Eva Kabáthová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Petra Hančová (Lokomotiva Pardubice) • Kateřina Chromá (Žabovřesky Brno) • Anna Štičková (Loko Liberec) • Magdaléna Tužilová (Žabovřesky Brno) |