Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 800 m lliures masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Sun Yang, R.P. de la Xina |
Segon | Gregorio Paltrinieri, Itàlia |
Tercer | Mack Horton, Austràlia |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 800 metres lliures masculí es va celebrar el 4 i 5 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Zhang Lin, R.P. de la Xina | 7:32,12 | Roma, Itàlia | 29 de juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Zhang Lin, R.P. de la Xina | 7:32,12 | Roma, Itàlia | 29 de juliol de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:30.[2]
* Finalistes
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 3 | Connor Jaeger | Estats Units | 7:44,47 | Q |
2 | 5 | 4 | Gregorio Paltrinieri | Itàlia | 7:45,15 | Q |
3 | 5 | 2 | Stephen Milne | Regne Unit | 7:46,61 | Q |
4 | 5 | 6 | Michael McBroom | Estats Units | 7:47,05 | Q |
5 | 5 | 5 | Mack Horton | Austràlia | 7:47,08 | Q |
6 | 4 | 5 | Sun Yang | R.P. de la Xina | 7:47,87 | Q |
7 | 5 | 8 | Wojciech Wojdak | Polònia | 7:48,95 | Q |
8 | 3 | 6 | Henrik Christiansen | Noruega | 7:49,70 | Q |
9 | 5 | 1 | Akram Ahmed | Egipte | 7:49,83 | |
10 | 4 | 4 | Ryan Cochrane | Canadà | 7:50,28 | |
11 | 4 | 2 | Damien Joly | França | 7:50,30 | |
12 | 4 | 0 | Marc Sánchez | Catalunya | 7:51,19 | |
13 | 3 | 0 | Mads Glæsner | Dinamarca | 7:51,24 | |
14 | 3 | 5 | Joris Bouchaut | França | 7:52,37 | |
15 | 4 | 1 | Florian Vogel | Alemanya | 7:53,61 | |
16 | 4 | 9 | Maarten Brzoskowski | Països Baixos | 7:54,31 | |
17 | 4 | 3 | Pál Joensen | Illes Fèroe | 7:55,01 | |
18 | 3 | 4 | Richárd Nagy | Eslovàquia | 7:55,31 | |
19 | 5 | 9 | Wang Kecheng | R.P. de la Xina | 7:56,05 | |
20 | 3 | 7 | Nathan Capp | Nova Zelanda | 7:57,61 | |
21 | 3 | 8 | Martín Naidich | Argentina | 7:57,72 | |
22 | 4 | 8 | Sören Meißner | Alemanya | 7:57,93 | |
23 | 5 | 7 | Gergely Gyurta | Hongria | 7:58,70 | |
24 | 4 | 6 | Péter Bernek | Hongria | 7:59,56 | |
25 | 3 | 1 | Serhiy Frolov | Ucraïna | 8:02,17 | |
26 | 3 | 2 | Esteban Enderica | Equador | 8:03,17 | |
27 | 3 | 9 | Martin Bau | Eslovènia | 8:04,11 | |
28 | 5 | 0 | Myles Brown | Sud-àfrica | 8:04,47 | |
29 | 2 | 5 | Vuk Čelić | Sèrbia | 8:05,68 | |
30 | 4 | 7 | Jan Micka | Txèquia | 8:05,76 | |
31 | 3 | 3 | Matias Koski | Finlàndia | 8:07,28 | |
32 | 2 | 6 | Sven Arnar Saemundsson | Croàcia | 8:07,40 | |
33 | 2 | 1 | Ido Haber | Israel | 8:07,78 | |
34 | 2 | 2 | Alexei Sancov | Moldàvia | 8:10,83 | |
35 | 2 | 3 | Marcelo Acosta | El Salvador | 8:12,52 | |
36 | 2 | 4 | Ernest Maksumov | Rússia | 8:12,65 | |
37 | 1 | 4 | Alin Artimon | Romania | 8:17,16 | |
38 | 2 | 8 | Sim Wee Sheng Welson Sim | Malàisia | 8:18,20 | |
39 | 2 | 7 | Andy Arteta | Veneçuela | 8:19,39 | |
40 | 1 | 5 | Felipe Tapia | Xile | 8:21,27 | |
41 | 1 | 3 | Pol Arias | Andorra | 8:28,11 |
Final
La final es va disputar a les 18:58.[3]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 7 | Sun Yang | R.P. de la Xina | 7:39,96 | |
02 | 5 | Gregorio Paltrinieri | Itàlia | 7:40,81 | EU |
03 | 2 | Mack Horton | Austràlia | 7:44,02 | |
4 | 4 | Connor Jaeger | Estats Units | 7:44,51 | |
5 | 8 | Henrik Christiansen | Noruega | 7:45,66 | |
6 | 1 | Wojciech Wojdak | Polònia | 7:45,90 | |
7 | 3 | Stephen Milne | Regne Unit | 7:49,86 | |
8 | 6 | Michael McBroom | Estats Units | 7:55,30 |