2019 Avrupa Oyunları'nda güreş
2019 Avrupa Oyunları'nda güreş | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Belarus, Minsk |
Tarih | 25-30 Haziran 2019 |
Stadyum | Minsk Spor Sarayı |
← 2015 TBA → |
2019 Avrupa Oyunları'nda güreş müsabakaları 25-30 Haziran'da Minsk Spor Sarayı'nda yapıldı.[1] Erkekler grekoromen ile serbest ve kadınlar serbestte altışar olmak üzere toplam 18 ağırlık kategorisinde madalya mücadelesi verildi.
2019 Avrupa Oyunları'nda Güreş | |||
---|---|---|---|
Serbest | Grekoromen | Kadınlar | |
57 kg | 60 kg | 50 kg | |
65 kg | 67 kg | 53 kg | |
74 kg | 77 kg | 57 kg | |
86 kg | 87 kg | 62 kg | |
97 kg | 97 kg | 68 kg | |
125 kg | 130 kg | 76 kg | |
|
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Belarus)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya (RUS) | 7 | 2 | 5 | 14 |
2 | Azerbaycan (AZE) | 3 | 3 | 4 | 10 |
3 | Ukrayna (UKR) | 2 | 2 | 4 | 8 |
4 | Belarus (BLR)* | 2 | 2 | 2 | 6 |
5 | Gürcistan (GEO) | 1 | 3 | 3 | 7 |
6 | Ermenistan (ARM) | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | İsveç (SWE) | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Letonya (LAT) | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Almanya (GER) | 0 | 1 | 2 | 3 |
Bulgaristan (BUL) | 0 | 1 | 2 | 3 | |
Macaristan (HUN) | 0 | 1 | 2 | 3 | |
Türkiye (TUR) | 0 | 1 | 2 | 3 | |
13 | Sırbistan (SRB) | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Moldova (MDA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Norveç (NOR) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
16 | Estonya (EST) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Polonya (POL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Romanya (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
San Marino (SMR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (19 Ülke) | 18 | 18 | 36 | 72 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg ayrıntılar | Mahir Emiraslanov Azerbaycan | Stevan Mićić Sırbistan | Zaur Uguyev Rusya |
Süleyman Atlı Türkiye | |||
65 kg ayrıntılar | Hacı Aliyev Azerbaycan | Vladimer Hinçegaşvili Gürcistan | Ahmed Çakayev Rusya |
Hor Ohannesyan Ukrayna | |||
74 kg ayrıntılar | Zaurbek Sidakov Rusya | Soner Demirtaş Türkiye | Avtandil Kençadze Gürcistan |
Hacımurad Hacıyev Azerbaycan | |||
86 kg ayrıntılar | Dauren Kurugliyev Rusya | Ali Şabanau Belarus | Ahmed Dudarov Almanya |
Myles Amine San Marino | |||
97 kg ayrıntılar | Abdulraşid Sadulayev Rusya | Nurmuhammed Hacıyev Azerbaycan | Alyaksandr Huştın Belarus |
Elizbar Odikadze Gürcistan | |||
125 kg ayrıntılar | Anzor Hizriyev Rusya | Givi Maçaraşvili Gürcistan | Jamaladdin Magomedov Azerbaycan |
Oleksandr Hotsyanivski Ukrayna |
Erkekler grekoromen
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
60 kg ayrıntılar | Stepan Maryanyan Rusya | Erik Torba Macaristan | Victor Ciobanu Moldova |
Dato Çhartişvili Gürcistan | |||
67 kg ayrıntılar | Zaur Kabaloyev Rusya | Şmagi Bolkvadze Gürcistan | Soslan Daurov Belarus |
Mate Nemeš Sırbistan | |||
77 kg ayrıntılar | Aleksandr Çehirkin Rusya | Karapet Çalyan Ermenistan | Alex Bjurberg Kessidis İsveç |
Tamás Lőrincz Macaristan | |||
87 kg ayrıntılar | Jan Belenyuk Ukrayna | İslam Abbasov Azerbaycan | Viktor Lőrincz Macaristan |
Arkadiusz Kułynycz Polonya | |||
97 kg ayrıntılar | Artur Aleksanyan Ermenistan | Alyaksandr Hrabovik Belarus | Felix Baldauf Norveç |
Aleksandr Golovin Rusya | |||
130 kg ayrıntılar | İakob Kacaia Gürcistan | Sergey Semyonov Rusya | Sabah Şeriati Azerbaycan |
Mykola Kuchmii Ukrayna |
Kadınlar serbest
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg ayrıntılar | Mariya Stadnik Azerbaycan | Oksana Livaç Ukrayna | Evin Demirhan Türkiye |
Miglena Selişka Bulgaristan | |||
53 kg ayrıntılar | Sofia Mattsson İsveç | Yuliya Halvacı Ukrayna | Nina Hemmer Almanya |
Stalvira Orşuş Rusya | |||
57 kg ayrıntılar | İrına Kuraçkina Belarus | Mimi Hristova Bulgaristan | Alyona Kolesnik Azerbaycan |
Anastasia Nichita Moldova | |||
62 kg ayrıntılar | Yuliya Tkaç Ukrayna | Elmira Gambarova Azerbaycan | Mariya Kuznetsova Rusya |
Kriszta Incze Romanya | |||
68 kg ayrıntılar | Anastasija Grigorjeva Letonya | Anastasiya Bratçikova Rusya | Sofiya Georgieva Bulgaristan |
Alla Çerkasova Ukrayna | |||
76 kg ayrıntılar | Vasilisa Marzalyuk Belarus | Francy Rädelt Almanya | Iselin Solheim Norveç |
Epp Mäe Estonya |
Katılımcılar
Ülke | Erkekler | Kadınlar | Toplam | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Serbest | Grekoromen | Serbest | |||||||||||||||||
57 kg | 65 kg | 74 kg | 86 kg | 97 kg | 125 kg | 60 kg | 67 kg | 77 kg | 87 kg | 97 kg | 130 kg | 50 kg | 53 kg | 57 kg | 62 kg | 68 kg | 76 kg | ||
Arnavutluk (ALB) | X | 1 | |||||||||||||||||
Ermenistan (ARM) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 9 | |||||||||
Avusturya (AUT) | X | X | X | X | X | X | 6 | ||||||||||||
Azerbaycan (AZE) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 16 | ||
Belarus (BLR) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 18 |
Bulgaristan (BUL) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 13 | |||||
Hırvatistan (CRO) | X | X | X | X | 4 | ||||||||||||||
Çekya (CZE) | X | X | X | 3 | |||||||||||||||
Estonya (EST) | X | X | X | X | 4 | ||||||||||||||
Finlandiya (FIN) | X | X | X | 3 | |||||||||||||||
Fransa (FRA) | X | X | X | X | X | X | X | 7 | |||||||||||
Gürcistan (GEO) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 12 | ||||||
Almanya (GER) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 13 | |||||
Büyük Britanya (GBR) | X | 1 | |||||||||||||||||
Yunanistan (GRE) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 9 | |||||||||
Macaristan (HUN) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 12 | ||||||
İsrail (ISR) | X | 1 | |||||||||||||||||
İtalya (ITA) | X | X | X | X | X | X | 6 | ||||||||||||
Letonya (LAT) | X | X | X | 3 | |||||||||||||||
Litvanya (LTU) | X | X | X | X | X | X | X | 7 | |||||||||||
Moldova (MDA) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 12 | ||||||
Hollanda (NED) | X | 1 | |||||||||||||||||
Makedonya (MKD) | X | X | X | 3 | |||||||||||||||
Norveç (NOR) | X | X | X | X | X | X | 6 | ||||||||||||
Polonya (POL) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 15 | |||
Portekiz (POR) | X | 1 | |||||||||||||||||
Romanya (ROU) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 12 | ||||||
Rusya (RUS) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 17 | |
San Marino (SMR) | X | 1 | |||||||||||||||||
Sırbistan (SRB) | X | X | X | X | X | 5 | |||||||||||||
Slovakya (SVK) | X | 1 | |||||||||||||||||
İspanya (ESP) | X | X | X | X | X | 5 | |||||||||||||
İsveç (SWE) | X | X | X | X | X | X | 6 | ||||||||||||
İsviçre (SUI) | X | X | X | X | 4 | ||||||||||||||
Türkiye (TUR) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 18 |
Ukrayna (UKR) | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | 17 | |
36 Ülke | 14 | 14 | 14 | 15 | 15 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | 15 | 13 | 16 | 16 | 15 | 14 | 16 | 272 |
Kaynakça
- ^ "Wrestling – Competition Schedule" (PDF). MEGOC. 24 Haziran 2019. 2 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Temmuz 2019.