2018 Avrupa Su Sporları Şampiyonası'nda yüzme - Kadınlar 4 x 100 metre karışık bayrak yarışı
Kadınlar 4 × 100 metre karışık bayrak yarışı 2018 Avrupa Su Sporları Şampiyonası | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Tollcross Uluslararası Yüzme Merkezi | |||||||||
Tarih | 9 Ağustos | |||||||||
Sporcu sayısı | 16 ülkeden 72 sporcu | |||||||||
Takımlar | 16 | |||||||||
Kazanan derece | 3:54.22 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 2016 2020 → |
2018 Avrupa Su Sporları Şampiyonası | ||||
---|---|---|---|---|
Atlama | ||||
Bireysel | ||||
1 m | erkekler | kadınlar | ||
3 m | erkekler | kadınlar | ||
10 m | erkekler | kadınlar | ||
Senkronize | ||||
3 m | erkekler | kadınlar | ||
10 m | erkekler | kadınlar | ||
Karma | 3 m | 10 m | ||
Takım | Takım | |||
Açık su yüzme | ||||
5 km | erkekler | kadınlar | ||
10 km | erkekler | kadınlar | ||
25 km | erkekler | kadınlar | ||
Takım | Takım | |||
Yüzme | ||||
Serbest | ||||
50 m | erkekler | kadınlar | ||
100 m | erkekler | kadınlar | ||
200 m | erkekler | kadınlar | ||
400 m | erkekler | kadınlar | ||
800 m | erkekler | kadınlar | ||
1500 m | erkekler | kadınlar | ||
Sırtüstü | ||||
50 m | erkekler | kadınlar | ||
100 m | erkekler | kadınlar | ||
200 m | erkekler | kadınlar | ||
Kurbağalama | ||||
50 m | erkekler | kadınlar | ||
100 m | erkekler | kadınlar | ||
200 m | erkekler | kadınlar | ||
Kelebek | ||||
50 m | erkekler | kadınlar | ||
100 m | erkekler | kadınlar | ||
200 m | erkekler | kadınlar | ||
Bireysel karışık | ||||
200 m | erkekler | kadınlar | ||
400 m | erkekler | kadınlar | ||
Serbest bayrak yarışı | ||||
4x100 m | erkekler | kadınlar | ||
4x200 m | erkekler | kadınlar | ||
Karışık bayrak yarışı | ||||
4x100 m | erkekler | kadınlar | ||
Karma bayrak yarışı | ||||
4x100 m | serbest | karışık | ||
4x200 m | serbest | |||
Senkronize yüzme | ||||
Solo | serbest | teknik | ||
Düet | serbest | teknik | ||
Takım | serbest | teknik | ||
Karma | serbest | teknik | ||
Kombinasyon | kombinasyon | |||
Bu kutu:
|
2018 Avrupa Su Sporları Şampiyonası'nda kadınlar 4 × 100 metre karışık bayrak yarışı yarışması, 9 Ağustos 2018'de gerçekleştirildi.[1][2]
Rekorlar
Yarışmadan önce mevcut dünya ve şampiyona rekorları aşağıdaki gibiydi.
Takım | Derece | Yer | Tarih | |
---|---|---|---|---|
Dünya rekoru | ABD | 3:51.55 | Budapeşte | 30 Temmuz 2017 |
Avrupa rekoru | Rusya | 3:53.38 | Budapeşte | 30 Temmuz 2017 |
Şampiyona rekoru | Danimarka | 3:55.62 | Berlin | 24 Ağustos 2014 |
Bu yarışmada aşağıdaki yeni rekorlar kırıldı.
Tarih | Etkinlik | Ülke | Derece | Rekor |
---|---|---|---|---|
9 Ağustos | Final | Rusya | 3:54.22 | CR |
Sonuçlar
Eleme serileri
Eleme serileri 9 Ağustos günü saat 10:05'te gerçekleştirildi.[3]
Sıra | Seri | Kulvar | Ülke | Yüzücüler | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 3 | Danimarka | Mie Nielsen (59.95) Rikke Møller Pedersen (1:07.70) Emilie Beckmann (58.48) Pernille Blume (52.27) | 3:58.40 | Q |
2 | 1 | 6 | Büyük Britanya | Kathleen Dawson (1:00.17) Siobhan-Marie O'Connor (1:06.74) Alys Thomas (58.44) Freya Anderson (54.63) | 3:59.98 | Q |
3 | 2 | 7 | İtalya | Carlotta Zofkova (1:00.22) Martina Carraro (1:07.92) Ilaria Bianchi (57.79) Giada Galizi (54.59) | 4:00.52 | Q |
4 | 1 | 1 | Hollanda | Kira Toussaint (1:00.13) Tes Schouten (1:08.63) Kinge Zandringa (59.51) Femke Heemskerk (53.23) | 4:01.50 | Q |
5 | 1 | 8 | Fransa | Mathilde Cini (1:00.79) Fanny Deberghes (1:08.06) Marie Wattel (58.96) Charlotte Bonnet (53.71) | 4:01.52 | Q |
6 | 2 | 8 | Rusya | Darya Ustinova (1:01.23) Vitalina Simonova (1:08.61) Svetlana Çimrova (57.86) Arina Opyonışeva (54.44) | 4:02.14 | Q |
7 | 1 | 5 | Almanya | Laura Riedemann (1:00.65) Jessica Steiger (1:08.71) Franziska Hentke (58.89) Annika Bruhn (54.15) | 4:02.40 | Q |
8 | 2 | 5 | Macaristan | Katinka Hosszú (1:01.01) Anna Sztankovics (1:08.50) Liliána Szilágyi (59.02) Evelyn Verrasztó (55.39) | 4:03.92 | Q |
9 | 1 | 4 | İsveç | Ida Lindborg (1:01.71) Sophie Hansson (1:08.18) Louise Hansson (58.19) Magdalena Kuras (55.86) | 4:03.94 | |
10 | 1 | 2 | İsviçre | Nina Kost (1:02.00) Lisa Mamié (1:08.73) Svenja Stoffel (1:00.29) Maria Ugolkova (53.36) | 4:04.38 | |
11 | 2 | 4 | Polonya | Alicja Tchórz (1:01.53) Weronika Hallmann (1:09.09) Anna Dowgiert (59.21) Katarzyna Wasick (54.66) | 4:04.49 | |
12 | 2 | 1 | İspanya | Duane Da Rocha (1:01.44) Jessica Vall (1:07.16) Lidón Muñoz (1:00.99) Melani Costa (55.20) | 4:04.79 | |
13 | 2 | 2 | İsrail | Şahar Menahem (1:03.44) Anastasya Gorbenko (1:10.86) Amit İvri (58.78) Andrea Murez (54.10) | 4:07.18 | |
14 | 1 | 7 | Türkiye | Ekaterina Avramova (1:03.02) Viktoriya Zeynep Güneş (1:10.59) Aleyna Özkan (1:01.29) Selen Özbilen (56.09) | 4:10.99 | |
15 | 2 | 6 | Avusturya | Caroline Pilhatsch (1:01.89) Elena Guttmann (1:12.63) Lena Kreundl (1:01.38) Cornelia Pammer (57.98) | 4:13.88 | |
16 | 2 | 3 | Slovakya | Karolina Hájková (1:03.37) Nikoleta Trníková (1:13.15) Andrea Podmaníková (1:03.39) Laura Benková (57.73) | 4:17.64 | |
17 | 2 | 0 | Finlandiya | Başlamadı |
Final
Final, 9 Ağustos günü saat 18:07'de gerçekleştirildi.[4]
Sıra | Kulvar | Ülke | Yüzücüler | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
7 | Rusya | Anastasiya Zuyeva (59.56) Yuliya Yefimova (1:03.95) Svetlana Çimrova (57.34) Mariya Kameneva (53.37) | 3:54.22 | CR | |
4 | Danimarka | Mie Nielsen (59.76) Rikke Møller Pedersen (1:07.50) Emilie Beckmann (57.66) Pernille Blume (51.77) | 3:56.69 | ||
5 | Büyük Britanya | Georgia Davies (59.44) Siobhan-Marie O'Connor (1:07.22) Alys Thomas (57.56) Freya Anderson (52.69) | 3:56.91 | ||
4 | 3 | İtalya | Carlotta Zofkova (59.86) Arianna Castiglioni (1:06.50) Elena Di Liddo (57.34) Federica Pellegrini (53.30) | 3:57.00 | |
5 | 6 | Hollanda | Kira Toussaint (59.81) Tes Schouten (1:08.05) Kinge Zandringa (58.24) Femke Heemskerk (52.84) | 3:58.94 | |
6 | 2 | Fransa | Mathilde Cini (1:01.00) Fanny Deberghes (1:07.46) Marie Wattel (58.54) Charlotte Bonnet (52.85) | 3:59.85 | |
7 | 1 | Almanya | Laura Riedemann (1:00.58) Jessica Steiger (1:08.38) Aliena Schmidtke (58.29) Annika Bruhn (53.85) | 4:01.10 | |
8 | 8 | Macaristan | Katinka Hosszú (1:00.93) Anna Sztankovics (1:08.78) Liliána Szilágyi (58.71) Evelyn Verrasztó (56.16) | 4:04.58 |
Kaynakça
- ^ "Program" (PDF). 31 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2018.
- ^ "Başlangıç listesi" (PDF). 4 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 10 Ağustos 2018.
- ^ "Eleme serileri sonuçları" (PDF). 9 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 10 Ağustos 2018.
- ^ "Final sonuçları" (PDF). 9 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2018.