2007 Dünya Güreş Şampiyonası - Erkekler serbest 96 kg
Erkekler serbest 96 kg | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Haydar Aliyev Spor ve Fuar Kompleksi | ||||||||||||
Yer | Bakü, Azerbaycan | ||||||||||||
Tarih | 20-21 Eylül | ||||||||||||
Sporcu sayısı | 46 ülkeden 46 sporcu | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
← 2006 2009 → |
2007 Dünya Güreş Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Serbest | Grekoromen | Kadınlar | |
55 kg | 55 kg | 48 kg | |
60 kg | 60 kg | 51 kg | |
66 kg | 66 kg | 55 kg | |
74 kg | 74 kg | 59 kg | |
84 kg | 84 kg | 63 kg | |
96 kg | 96 kg | 67 kg | |
120 kg | 120 kg | 72 kg | |
|
Erkekler serbest 96 kg, 2007 Dünya Güreş Şampiyonası'nda yer alan ve 20-21 Eylül 2007 tarihinde Azerbaycan'ın Bakü kentinin Haydar Aliyev Spor ve Fuar Kompleksi'nde düzenlenen bir güreş yarışmasıdır.[1]
Bu serbest stil güreş müsabakası, iki bronz madalyanın sahibini belirlemek için kullanılan bir repesaj ile tek elemeli bir turnuvadan oluşmaktadır. İki finalist altın ve gümüş madalya için karşı karşıya gelir. İki finalistten birine yenilen her güreşçi repesaja kalır ve yarı finalde kaybedenlerin her birinin kendi yarı finalinde kalan repesaj rakibiyle karşılaştığı bir çift bronz madalya maçıyla sonuçlanır.
Yarışma en son Dünya Güreş Birliği (UWW) ve Organizasyon Kurallarına, UWW Hakemlik Kurallarına ve UWW Dopingle Mücadele Kurallarına uygun olarak gerçekleştirimiştir.
Müsabakalar, ideal sayıda güreşçi, yani 4, 8, 16, 32, 64 vb. ile doğrudan eleme sistemi ile gerçekleşir. Bir kategoride ideal sayıda güreşçi yoksa seçme karşılaşmaları yapılır. Eşleştirme UWW tarafından yapılan kurada belirlenen numara sırasına göre yapılır.
Sonuçlar
- Açıklama
- T - Tuş ile kazandı
Finaller
Yarı finaller | Final | ||||||||||
Hacimurat Gatsalov (RUS) | 1 | 1 | |||||||||
Kurban Kurbanov (UZB) | 0 | 0 | Hacimurat Gatsalov (RUS) | 1 | 2 | ||||||
Saeid Ebrahimi (IRI) | 5 | 6 | Saeid Ebrahimi (IRI) | 0 | 0 | ||||||
Aleksey Krupnyakov (KGZ) | 0 | 0 |
Üst yarı
Bölüm 1
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||
Mateusz Gucman (POL) | 7 | 3 | |||||||||||||||||||||
Matt White (PUR) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Mateusz Gucman (POL) | 6 | 1 | |||||||||||||||||||||
Tömörkhüügiin Enkh-Amgalan (MGL) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Tömörkhüügiin Enkh-Amgalan (MGL) | 2 | 5T | |||||||||||||||||||||
Francesco Miano-Petta (ITA) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Mateusz Gucman (POL) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Hacimurat Gatsalov (RUS) | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||
Hacimurat Gatsalov (RUS) | 2 | 1 | |||||||||||||||||||||
Mihai Stroia (ROU) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Hacimurat Gatsalov (RUS) | 1 | 6 | |||||||||||||||||||||
Hakan Koç (TUR) | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||
Hakan Koç (TUR) | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||
Edgar Yenokyan (ARM) | 0 | 0 |
Bölüm 2
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||
Óscar Aguilar (MEX) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
David Zilberman (CAN) | 5 | 4T | |||||||||||||||||||||
David Zilberman (CAN) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Kurban Kurbanov (UZB) | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
Viktor Bogdanov (MKD) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Kurban Kurbanov (UZB) | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Kurban Kurbanov (UZB) | 2 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
Hetag Gazyumov (AZE) | 1 | 2 | 0 | ||||||||||||||||||||
Andreas Sitanaris (CYP) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Nicolae Ceban (MDA) | 5 | 6 | |||||||||||||||||||||
Nicolae Ceban (MDA) | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||
Hetag Gazyumov (AZE) | 3 | 8 | |||||||||||||||||||||
Hetag Gazyumov (AZE) | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||
Yang Wulin (CHN) | 1 | 1 |
Alt yarı
Bölüm 3
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||
Kiyotaka Kodaira (JPN) | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||
Ahmed Al-Darraji (IRQ) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Kiyotaka Kodaira (JPN) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Saeid Ebrahimi (IRI) | 1 | 6 | |||||||||||||||||||||
Mindaugas Rumbutis (LTU) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Saeid Ebrahimi (IRI) | 3 | 2 | |||||||||||||||||||||
Saeid Ebrahimi (IRI) | 5 | 2 | |||||||||||||||||||||
Daniel Cormier (USA) | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||
Ian Wardell (AUS) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Daniel Cormier (USA) | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Daniel Cormier (USA) | 0 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Peter Pecha (SVK) | 1 | 0 | 0 | Ruslan Sheikhau (BLR) | 1 | 0 | 0 | ||||||||||||||||
Nikolay Chterev (BUL) | 0 | 1 | 1 | Nikolay Chterev (BUL) | 1 | 0 | |||||||||||||||||
Gergely Kiss (HUN) | 0 | 0 | Ruslan Sheikhau (BLR) | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
Ruslan Sheikhau (BLR) | 3 | 3 |
Bölüm 4
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||
Vincent Aka-Akesse (FRA) | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
Vasyl Tesmynetskyi (UKR) | 1 | 2 | Vasyl Tesmynetskyi (UKR) | 3 | 8T | ||||||||||||||||||
Luis Vivenes (VEN) | 3 | 2 | Luis Vivenes (VEN) | 1 | 2 | ||||||||||||||||||
Jun Kyung-min (KOR) | 3 | 0 | Vasyl Tesmynetskyi (UKR) | 2 | 0 | 1 | |||||||||||||||||
Vali Sharipov (TJK) | 3 | 0 | Stefan Kehrer (GER) | 0 | 3 | 0 | |||||||||||||||||
Rohit Patel (IND) | 7 | 2 | Rohit Patel (IND) | 0 | 0 | ||||||||||||||||||
Florian Skilang Temengil (PLW) | 0 | 0 | Stefan Kehrer (GER) | 2 | 5T | ||||||||||||||||||
Stefan Kehrer (GER) | 7 | 6 | Vasyl Tesmynetskyi (UKR) | 1 | 0 | ||||||||||||||||||
Nurzhan Katayev (KAZ) | 0 | 1 | Aleksey Krupnyakov (KGZ) | 4 | 5 | ||||||||||||||||||
Michel Batista (CUB) | 1 | 3 | Michel Batista (CUB) | 0 | 0 | ||||||||||||||||||
Hani Al-Marafi (JOR) | 0 | 0 | Aleksey Krupnyakov (KGZ) | 1 | 2 | ||||||||||||||||||
Aleksey Krupnyakov (KGZ) | 7 | 4 | Aleksey Krupnyakov (KGZ) | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
Saleh Emara (EGY) | 0 | 0 | Giorgi Gogshelidze (GEO) | 0 | 1 | ||||||||||||||||||
Giorgi Gogshelidze (GEO) | 3 | 3 | Giorgi Gogshelidze (GEO) | 4 | 3 | ||||||||||||||||||
Grégory Martinetti (SUI) | 0 | 1 | 2 | Grégory Martinetti (SUI) | 0 | 0 | |||||||||||||||||
Orestis Leonidis (GRE) | 1 | 1 | 1 |
Repesaj
1. repesaj turu | 2. repesaj turu | Bronz madalya maçları | |||||||||
Mihai Stroia (ROU) | 0;0 | Mateusz Gucman (POL) | 0;0 | Kurban Kurbanov (UZB) | 4;2 | ||||||
Hakan Koç (TUR) | 1;1 | Hakan Koç (TUR) | 1;1 | Hakan Koç (TUR) | 0;0 | ||||||
Mindaugas Rumbutis (LTU) | 0;0 | Kiyotaka Kodaira (JPN) | 0;0 | Aleksey Krupnyakov (KGZ) | 0;1;0 | ||||||
Kiyotaka Kodaira (JPN) | 3;2 | Daniel Cormier (USA) | 3;6 | Daniel Cormier (USA) | 1;0;1 |