Рукомет за жене на Летњим олимпијским играма 1980.
На Олимпијским играма 1980. године, рукометни турнир у женској конкуренцији одржан је по други пут. Игре су одржане у Москви од 19. јула до 3. августа, а рукометни турнир у спортској дворани Динамо и спортској дворани Сокољники од 21. јула до 29. јула.
Као и први пут 1976. учествовало је 6 екипа. Играло се у једној групи по једноструком бод систему (свако са сваким по једну утакмицу). Пласман екипа у оквиру групе био је и коначан редослед екипа у рукомету за жене на олимпијским играма.
Резултати
Датум | Место, време | 1. екипа | Резултат | 2. екипа |
21. јул | Сокољники, 17,00 | СССР | 30 : 11 | Конго |
Динамо, 18,30 | Источна Немачка | 16 : 10 | Чехословачка | |
Динамо, 20,00 | Мађарска | 10 : 19 | Југославија | |
23. јул | Сокољники, 17,00 | СССР | 17 : 7 | Чехословачка |
Динамо, 18,30 | Мађарска | 39 : 10 | Конго | |
Динамо, 20,00 | Источна Немачка | 15 : 15 | Југославија | |
25. јул | Сокољники 17,00 | СССР | 16 : 12 | Мађарска |
Динамо, 18,30 | Источна Немачка | 26 : 6 | Конго | |
Динамо 20,00 | Чехословачка | 15 : 25 | Југославија | |
27. јул | Сокољники, 17,00 | СССР | 18 : 9 | Југославија |
Динамо, 18,30 | Чехословачка | 23 : 10 | Конго | |
Динамо, 20,00 | Источна Немачка | 19 : 9 | Мађарска | |
29. јул | Сокољники, 13,00 | Југославија | 39 : 9 | Конго |
Сокољники, 14,30 | Мађарска | 10 : 10 | Чехословачка | |
Сокољники, 18,30 | Источна Немачка | 13 : 18 | СССР |
Табела
Пласман | Екипа | У | П | Н | Г | ДГ | ПГ | ГР | Бодови |
1. | СССР | 5 | 5 | 0 | 0 | 99 | 52 | +47 | 10 |
2. | Југославија | 5 | 3 | 1 | 1 | 107 | 67 | +40 | 7 |
3. | Источна Немачка | 5 | 3 | 1 | 1 | 91 | 58 | +33 | 7 |
4. | Мађарска | 5 | 1 | 1 | 3 | 80 | 74 | +6 | 3 |
5. | Чехословачка | 5 | 1 | 1 | 3 | 65 | 78 | -13 | 3 |
6. | Конго | 5 | 0 | 0 | 5 | 46 | 159 | -113 | 0 |
Легенда:
У = утакмица, П = победа, Н = нерешено
Г = пораз, ДГ = дати голови, ПГ = примљени голови, ГР = гол-разлика
Коначан пласман
Злато | СССР |
Сребро | Југославија |
Бронза | Источна Немачка |
4. | Мађарска |
5. | Чехословачка |
6. | Конго |
Састави екипа победника
1. | СССР | Наталија Тимошкина, Лариса Карлова, Ирина Палчикова, Лариса Савкина, Алдона Нененијене, Јулија Сафина, Олга Зубарјева, Валентина Лутајева, Љубов Одинокова, Зинаида Турчина, Наталија Лукјаненко, Сигита Стречен, Татјана Кочергина, Људмила Порадник |
2 | Југославија | Ана Титлић, Славица Јеремић, Зорица Војиновић, Радмила Дрљача, Катица Илеш, Мирјана Огњеновић, Рада Савић, Светлана Китић, Светлана Анастасовска, Бисерка Вишњић, Весна Радовић, Мирјана Ђурица, Јасна Мердан-Колар, Весна Милошевић |
---|---|---|
3 | Источна Немачка | Ханелоре Цобер, Катрин Кригер, Евелин Мац, Росвита Краузе, Кристина Рост, Петра Улиг, Сабине Ретер, Корнелија Куниш, Клаудија Вундерлих, Кристина Рихтер, Валтрауд Кречмар, Марион Тиц, Биргит Хајнеке, Ренате Рудолф |
Види још
- п
- р
- у