Одбојка на Летњим олимпијским играма 2020.
- 1896.
- 1900.
- 1904.
- 1908.
- 1912.
- 1920.
- 1924.
- 1928.
- 1932.
- 1936.
- 1948.
- 1952.
- Добитници медаља
Одбојка на песку на ЛОИ
Одбојка на Летњим олимпијским играма 2020. | ||
---|---|---|
У дворани | ||
Мушкарци | Жене | |
На песку | ||
Мушкарци | Жене | |
|
Одбојкашки турнир на Летњим олимпијским играма 2020. одржан је од 24. јула до 8. августа 2021. године. Такмичење у одбојци у дворани одржано је у Ариаке Арени, а у одбојци на песку у парку Шиоказе.
Првобитно је било планирано да се одржи 2020. године, али су МОК и Организациони комитет Токија објавили 24. марта 2020. да ће Летње олимпијске игре 2020. бити одложене за 2021. због пандемије ковида 19.[1]
Биланс медаља
[а]
* Домаћин ( Јапан)
Позиција | Држава | Злато | Сребро | Бронза | Укупно |
---|---|---|---|---|---|
1 | Сједињене Америчке Државе | 2 | 0 | 0 | 2 |
2 | Француска | 1 | 0 | 0 | 1 |
Норвешка | 1 | 0 | 0 | 1 | |
4 | Русија | 0 | 2 | 0 | 2 |
5 | Бразил | 0 | 1 | 0 | 1 |
Аустралија | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7 | Аргентина | 0 | 0 | 1 | 1 |
Србија | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Катар | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Швајцарска | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Укупно (10) | 4 | 4 | 4 | 12 |
Освајачи медаља
Дисциплине | ||||
---|---|---|---|---|
У дворани | ||||
Мушкарци детаљи | Француска Бартелеми Шинењез Женја Гребеников Жан Патри Бенжамен Тонјути (к) Кевин Тили Ервин Н’Гапет Антоан Бризар Стефан Боје Никола Ле Гоф Дарил Билтор Тревор Клевено Јасин Луати Селектор: Лоран Тили | Русија[а] Јарослав Подлесних Артем Волвич Дмитриј Волков Иван Јаковлев Денис Богдан Павел Панков Виктор Полетаев Максим Михајлов Егор Кљука Илијас Куркаев Игор Кобзар (к) Валентин Голубев Селектор: Туомас Самелвуо | Аргентина Матијас Санчез Федерико Перејра Кристијан Поглахен Факундо Конте Агустин Лосер Сантијаго Данани Себастијан Соле Бруно Лима Езекијел Паласиос Лучано де Чеко (к) Николас Мендез Мартин Рамос Селектор: Марсело Мендез | |
Жене детаљи | Сједињене Државе Мича Ханкок Џордин Поултер Џастин Вонг-Орантес Џордан Ларсон (к) Андреа Друз Џордан Томпсон Мишел Барч-Хакли Кимберли Хил Фолуке Акинрадево Келси Робинсон Чијака Огбогу Селектор: | Бразил Карол Гатаз Розамарија Монтибелер Макрис Карнеиро Роберта Рацке Габријела Гимараис Тандара Каишета Наталија Переира (к) Ана Каролина да Силва Фернанда Гарај Ана Кристина де Соуза Камила Браит Ана Беатриз Цореа Селектор: Жозе Роберто Гимараис | Србија Бјанка Буша Мина Поповић Слађана Мирковић Бранкица Михајловић Маја Огњеновић (к) Ана Бјелица Маја Алексић Милена Рашић Силвија Поповић Тијана Бошковић Бојана Миленковић Јелена Благојевић Селектор: | |
На песку | ||||
Мушкарци детаљи | Норвешка Андерс Мол Кристијан Серум | Русија Вјачеслав Красилников Олег Стојановски | Катар Шериф Јунус Ахмед Тихан | |
Жене детаљи | Сједињене Државе Ејприл Рос Аликс Клинеман | Аустралија Талика Кленси Маријафе Артахо дел Солар | Швајцарска Јоана Хајдрих Анук Верже-Депре |
Напомене
- ^ а б Због суспензије Русије из свих међународних спортских такмичења од стране Светске антидопинг агенције, руски спортисти су учествовали у склопу тима под именом РОК.[2]
Извори
Спољашње везе
- Резултати — у дворани
- Резултати — на песку