Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2003
| |||
Data | 25 – 31 stycznia 2003 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Bled | ||
Liczba konkurencji | 7 |
VI Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2003 – szósta zimowa edycja olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, odbywająca się w dniach 25–31 stycznia 2003 r. w słoweńskiej miejscowości Bled[1]. W zawodach wzięło udział 1242 uczestników z 41 państw[2].
Konkurencje
- biathlon (wyniki)
- biegi narciarskie (wyniki)
- hokej na lodzie (wyniki)
- kombinacja norweska (wyniki)
- łyżwiarstwo figurowe (wyniki)
- narciarstwo alpejskie (wyniki)
- skoki narciarskie (wyniki)
Wyniki
Biathlon
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
sprint (6 km) dziewcząt | Tereza Hlavsová | Petra Moravcová | Lada Dusková |
bieg indywidualny (7,5 km) dziewcząt | Lada Dusková | Tereza Hlavsová | Kathrin Hitzer |
sprint (7,5 km) chłopców | Kiriłł Szczerbakow | Danił Asylgużin | Emil Hegle Svendsen |
bieg indywidualny (10 km) chłopców | Kiriłł Szczerbakow | Emil Hegle Svendsen | Peter Dokl |
sztafeta mieszana | Niemcy
| Rosja
| Czechy
|
Biegi narciarskie
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
5 km stylem klasycznym dziewcząt | Jewgienija Bazarnowa | Betty Ann Bjerkreim Nilsen | Emilia Soudunsaari |
7,5 stylem dowolnym dziewcząt | Jewgienija Bazarnowa | Natalja Iljina | Julija Tichonowa |
7,5 km stylem klasycznym chłopców | Even Sletten | Ole Christian Mork | Marcus Kellner |
10 km stylem dowolnym chłopców | Michaił Siemionow | Roman Czekałkin | Václav Kupilik |
sztafeta mieszana | Norwegia
| Rosja
| Włochy
|
Hokej na lodzie
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Rosja | Szwajcaria | Finlandia |
Łyżwiarstwo figurowe
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
soliści | Siergiej Dobrin | Yannick Ponsero | Radomir Soumar |
solistki | Katharina Häcker | Lina Johansson | Viktória Pavuk |
pary sportowe | Arina Uszakowa i Aleksandr Popow | Rebecca Handke i Daniel Wende | Julija Biełohłazowa i Andrij Bech |
pary taneczne | Natalja Michajłowa i Arkadij Siergiejew | Christina Beier i William Beier | Alexandra Zaretsky i Roman Zaretsky |
Narciarstwo alpejskie
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
slalom dziewcząt | Lene Løseth | Martina Geisler | Grete Eliassen |
slalom równoległy dziewcząt | Maria Pietilä-Holmner | Larissa Hoffer | Emilie Edvinger |
slalom gigant dziewcząt | Ana Jelušić | Lene Løseth | Maria Pietilä-Holmner |
supergigant dziewcząt | Corinne Anselmet | Kathrin Zettel | Simone Streng |
slalom chłopców | Lars Mikkel Bjørge | Kryštof Krýzl | Mons Bjørge |
slalom równoległy chłopców | Michael Sablatnik | Sandro Viletta | Kryštof Krýzl |
slalom gigant chłopców | Mons Bjørge | Lars Mikkel Bjørge | Peter Brenna |
supergigant chłopców | Michael Zach | Lars Mikkel Bjørge | Gianluca Olivero |
Kombinacja norweska
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
K-90/7,5 km | Jason Lamy Chappuis | Mitja Oranič | Primož Zupan |
Sztafeta K-90/3x5 km | Słowenia | Francja
| Norwegia
|
Skoki narciarskie
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
K-90 | Jon Aaraas | Zvonko Kordac | Rok Benkovič |
K-90 drużynowo | Słowenia
| Norwegia
| Austria
|
Klasyfikacja medalowa
L.p. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 9 | 5 | 1 | 15 |
2. | Norwegia | 6 | 7 | 5 | 18 |
3. | Czechy | 2 | 3 | 4 | 9 |
4. | Słowenia | 2 | 2 | 3 | 7 |
5. | Austria | 2 | 2 | 2 | 6 |
Niemcy | 2 | 2 | 2 | 6 | |
7. | Francja | 2 | 2 | 0 | 4 |
8. | Szwecja | 1 | 1 | 3 | 5 |
9. | Chorwacja | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Szwajcaria | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Włochy | 0 | 1 | 2 | 3 |
12. | Finlandia | 0 | 0 | 2 | 2 |
14. | Izrael | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Węgry | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 27 | 27 | 27 | 81 |
Bibliografia
- Wyniki na stronie EYOF 2011 (ang.)