Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – kategoria do 97 kg w stylu klasycznym
- Główny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Miejsce | Sydney |
---|---|
Termin | 24 września – 26 września |
Liczba ekip | 20 |
Liczba sportowców | 20 |
Obiekt rozgrywek | Sydney Convention and Exhibition Centre |
Złoty medal | Mikael Ljungberg |
Srebrny medal | |
Brązowy medal | Garrett Lowney |
Zmagania mężczyzn do 97 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2000. Pojedynki w tej kategorii wagowej odbyły się w dniach 24–26 września.
Klasyfikacja[1]
Pozycja | Nazwisko | Kraj |
---|---|---|
1 | Mikael Ljungberg | Szwecja |
2 | Dawyd Sałdadze | Ukraina |
3 | Garrett Lowney | Stany Zjednoczone |
4 | Kostas Tanos | Grecja |
5 | Giennadij Czchaidze | Gruzja |
6 | Siergiej Matwijenko | Kazachstan |
7 | Urs Bürgler | Szwajcaria |
8 | Mindaugas Ežerskis | Litwa |
9 | Siarhiej Lisztwan | Białoruś |
10 | Park U | Korea Południowa |
11 | Petru Sudureac | Rumunia |
12 | Gogi Koguaszwili | Rosja |
13 | Andrzej Wroński | Polska |
14 | Rafael Samourgashev | Armenia |
15 | Reynaldo Peña | Kuba |
16 | Hakkı Başar | Turcja |
17 | Hasan al-Fakiri | Tunezja |
18 | Marek Švec | Czechy |
19 | Ali Mołłow | Bułgaria |
20 | Ben Vincent | Australia |
Zasady[2]
- PP — Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
- PO — Na punkty (Pokonany bez punktów)
- ST — Przewaga (10 punktów różnicy, pokonany bez punktów)
Wyniki[3]
Rundy eliminacyjne
Grupa 1
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Mikael Ljungberg | 2 | 0 | 7 | 13 |
Petru Sudureac | 1 | 1 | 4 | 8 |
Ali Mołłow | 0 | 2 | 1 | 1 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Petru Sudureac | Mikael Ljungberg | 1-3 PP | 2-3 |
Ali Mołłow | Petru Sudureac | 1-3 PP | 1-6 |
Mikael Ljungberg | Ali Mołłow | 4-0 ST | 10-0 |
Grupa 2
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Siergiej Matwijenko | 1 | 1 | 3 | 6 |
Rafael Samourgashev | 1 | 1 | 3 | 1 |
Reynaldo Peña | 1 | 1 | 3 | 1 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Reynaldo Peña | Siergiej Matwijenko | 3-0 PO | 1-0 |
Rafael Samourgashev | Reynaldo Peña | 3-0 PO | 1-0 |
Siergiej Matwijenko | Rafael Samourgashev | 3-0 PO | 6-0 |
Grupa 3
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Garrett Lowney | 2 | 0 | 6 | 10 |
Gogi Koguaszwili | 1 | 1 | 4 | 6 |
Marek Švec | 0 | 2 | 1 | 2 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Garrett Lowney | Marek Švec | 3-0 PO | 2-0 |
Gogi Koguaszwili | Garrett Lowney | 1-3 PP | 3-8 |
Marek Švec | Gogi Koguaszwili | 1-3 PP | 2-3 |
Grupa 4
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Giennadij Czchaidze | 2 | 0 | 6 | 6 |
Andrzej Wroński | 1 | 1 | 3 | 7 |
Hakkı Başar | 0 | 2 | 2 | 3 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Giennadij Czchaidze | Andrzej Wroński | 3-0 PO | 2-0 |
Hakkı Başar | Giennadij Czchaidze | 1-3 PP | 2-4 |
Andrzej Wroński | Hakkı Başar | 3-1 PP | 7-1 |
Grupa 5
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Kostas Tanos | 3 | 0 | 10 | 18 |
Urs Bürgler | 2 | 1 | 7 | 12 |
Park U| | 1 | 2 | 4 | 11 |
Ben Vincent | 0 | 3 | 0 | 0 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Kostas Tanos | Park U | 3-0 PO | 3-0 |
Ben Vincent | Urs Bürgler | 0-4 ST | 0-11 |
Kostas Tanos | Ben Vincent | 4-0 ST | 11-0 |
Park U | Urs Bürgler | 0-3 PO | 0-1 |
Kostas Tanos | Urs Bürgler | 3-0 PO | 4-0 |
Park U | Ben Vincent | 4-0 ST | 11-0 |
Grupa 6
Zawodnik | W | P | Punkty | Punkty techniczne |
---|---|---|---|---|
Dawyd Sałdadze | 3 | 0 | 9 | 16 |
Mindaugas Ežerskis | 2 | 1 | 6 | 9 |
Siarhiej Lisztwan | 1 | 2 | 6 | 13 |
Hasan al-Fakiri | 0 | 3 | 1 | 3 |
Punkty | Punkty techniczne | ||
---|---|---|---|
Mindaugas Ežerskis | Siarhiej Lisztwan | 3-1 PP | 3-1 |
Dawyd Sałdadze | Hasan al-Fakiri | 3-0 PO | 9-0 |
Mindaugas Ežerskis | Dawyd Sałdadze | 0-3 PO | 0-2 |
Siarhiej Lisztwan | Hasan al-Fakiri | 4-0 ST | 10-0 |
Mindaugas Ežerskis | Hasan al-Fakiri | 3-1 PP | 6-3 |
Siarhiej Lisztwan | Dawyd Sałdadze | 1-3 PP | 2-5 |
Runda finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
Mikael Ljungberg | 5 | ||||||||||||
Siergiej Matwijenko | 0 | Mikael Ljungberg | 8 | ||||||||||
Garrett Lowney | 2 | Garrett Lowney | 1 | ||||||||||
Giennadij Czchaidze | 0 | Mikael Ljungberg | 2 | ||||||||||
Dawyd Sałdadze | 1 | ||||||||||||
Kostas Tanos | 2 | ||||||||||||
Dawyd Sałdadze | 4 | o 3 miejsce | |||||||||||
Garrett Lowney | 3 | ||||||||||||
Kostas Tanos | 1 |
o 5 miejsce | ||
Siergiej Matwijenko | 1 | |
Giennadij Czchaidze | 1 | |
Przypisy
Bibliografia
- Wyniki