Taipei Open 2018
Miejsce | Tajwan | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Taipei Arena | ||
Nawierzchnia | Dywanowa (hala) | ||
Data | 12–18.11.2018 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | WTA 125K series | ||
Pula nagród | 125 000 $ | ||
Drabinka | 32S/16Q/16D | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Luksika Kumkhum | |||
Gra podwójna Ankita Raina Karman Thandi | |||
| |||
Strona internetowa |
Taipei Open 2018, właśc. OEC Taipei WTA Challenger 2018 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2018 z cyklu Taipei Open rozgrywany w dniach 12–18 listopada 2018 roku w Tajpej na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
---|---|---|---|
1/WC | Zheng Saisai | 46 | wycofanie |
02 | Luksika Kumkhum | 80 | zwycięstwo |
03 | Margarita Gasparian | 105 | wycofanie |
04 | Zhu Lin | 114 | ćwierćfinał |
05 | Nao Hibino | 119 | ćwierćfinał |
06 | Witalija Djaczenko | 120 | półfinał |
07 | Sabina Sharipova | 122 | 1. runda |
08 | Misaki Doi | 139 | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
WC | Liang En-shuo | 4 | 0 | ||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 1 | 6 | 7 | |||||||||||||||
6 | Witalija Djaczenko | 6 | 3 | 5 | |||||||||||||||
4 | Zhu Lin | 1 | 0 | ||||||||||||||||
6 | Witalija Djaczenko | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 1 | 3 | ||||||||||||||||
2 | Luksika Kumkhum | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Tereza Martincová | 63 | 0k | ||||||||||||||||
Bibiane Schoofs | 7 | 3 | |||||||||||||||||
Bibiane Schoofs | 5 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Luksika Kumkhum | 7 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Nao Hibino | 3 | 1 | ||||||||||||||||
2 | Luksika Kumkhum | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
LL | Ng Kwan-yau | 2 | 2 | ||||||||||||||||
Walendini Gramatikopulu | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Walendini Gramatikopulu | 3 | 1 | |||||||||||||||||
WC | Liang En-shuo | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Barbara Haas | 6 | 0 | 3 | ||||||||||||||||
WC | Liang En-shuo | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Liang En-shuo | 4 | 0 | ||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Magdalena Fręch | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Jelena Rybakina | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Jelena Rybakina | 4 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Misaki Doi | 3 | 2 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
4 | Zhu Lin | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Jil Teichmann | 6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||
4 | Zhu Lin | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
Danka Kovinić | 1 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
Danka Kovinić | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Zhang Ling | 3 | 1 | ||||||||||||||||
4 | Zhu Lin | 1 | 0 | ||||||||||||||||
6 | Witalija Djaczenko | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Zhang Yuxuan | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Lu Jiajing | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Q | Zhang Yuxuan | 7 | 3 | 2 | |||||||||||||||
6 | Witalija Djaczenko | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Priscilla Hon | 2 | 4 | |||||||||||||||||
6 | Witalija Djaczenko | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
7 | Sabina Sharipova | 0 | 2 | ||||||||||||||||
Ivana Jorović | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Ivana Jorović | 1 | 65 | |||||||||||||||||
Q | Tereza Martincová | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Q | Elena-Gabriela Ruse | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Q | Tereza Martincová | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Q | Tereza Martincová | 63 | 0k | ||||||||||||||||
Bibiane Schoofs | 7 | 3 | |||||||||||||||||
Bibiane Schoofs | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Carol Zhao | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Bibiane Schoofs | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Xun Fangying | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Xun Fangying | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Duan Yingying | 67 | 65 | |||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
5 | Nao Hibino | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Ankita Raina | 66 | 1 | |||||||||||||||||
5 | Nao Hibino | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Jang Su-jeong | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Susanne Celik | 2 | 1 | |||||||||||||||||
Q | Jang Su-jeong | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Nao Hibino | 3 | 1 | ||||||||||||||||
2 | Luksika Kumkhum | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Joanna Garland | 4 | 2 | ||||||||||||||||
LL | Lizette Cabrera | 6 | 6 | ||||||||||||||||
LL | Lizette Cabrera | 3 | 4 | ||||||||||||||||
2 | Luksika Kumkhum | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Han Xinyun | 3 | 4 | |||||||||||||||||
2 | Luksika Kumkhum | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 20 000 | 160 |
---|---|---|
Finalistka | 11 000 | 95 |
Półfinalistka | 6000 | 57 |
Ćwierćfinalistka | 4000 | 29 |
2. runda | 2000 | 15 |
1. runda | 1050 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
---|---|---|---|
01 | Nao Hibino Oksana Kalasznikowa | 144 | 1. runda |
02 | Han Xinyun Luksika Kumkhum | 178 | półfinał |
03 | Misaki Doi Danka Kovinić | 221 | półfinał |
04 | Olga Doroszyna Nateła Dzałamidze | 267 | finał |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 5500 | 160 |
---|---|---|
Finalistki | 2700 | 95 |
Półfinalistki | 1400 | 57 |
Ćwierćfinalistki | 750 | 29 |
1. runda | 450 | 1 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2019-10-07]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2019-10-07]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2019-10-07]. (ang.).