Rally di Roma Capitale 2021
3. runda ERC 2021 | |
Państwo | Włochy |
---|---|
Baza | Rzym |
Od | 23 lipca 2021 |
Do | 25 lipca 2021 |
Dł. odcinków | 187.37 km (13 OS) |
Nawierzchnia | asfalt |
Meta | |
Zgł. załóg | 102 |
Sklas. załóg | 74 |
Zwycięzca | Giandomenico Basso |
Rally di Roma Capitale 2021 (9. Rally di Roma Capitale) – 9 edycja Rally di Roma Capitale, rajdu samochodowego, rozgrywanego we Włoszech od 23 do 25 lipca 2021 roku. Była to trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Europy w roku 2021. Rajd został rozegrany na nawierzchni asfaltowej. Składał się z trzynastu odcinków specjalnych.
Lista startowa[1]
Poniższa lista startowa obejmuje tylko zawodników startujących i zgłoszonych do rywalizacji w kategorii ERC w najwyższej klasie RC2, samochodami najwyższej klasy mogącymi startować w rajdach ERC – grupy R5.
Nr. | Kierowca | Pilot | Samochód |
---|---|---|---|
1 | Aleksiej Łukjaniuk | Aleksiej Arnautow | Citroën C3 Rally2 |
2 | Andreas Mikkelsen | Ola Fløene | Škoda Fabia Rally2 evo |
3 | Mikołaj Marczyk | Szymon Gospodarczyk | Škoda Fabia Rally2 evo |
4 | Nikołaj Griazin | Konstantin Aleksandrow | Volkswagen Polo GTI R5 |
5 | Efrén Llarena | Sara Fernández | Škoda Fabia Rally2 evo |
6 | Craig Breen | Paul Nagle | Hyundai i20 R5 |
7 | Nil Solans | Marc Martí | Škoda Fabia Rally2 evo |
8 | Erik Cais | Jindřiška Žáková | Ford Fiesta Rally2 |
9 | Norbert Herczig | Ramón Ferencz | Škoda Fabia Rally2 evo |
10 | Yoann Bonato | Benjamin Boulloud | Citroën C3 Rally2 |
11 | Simone Tempestini | Sergiu Itu | Škoda Fabia Rally2 evo |
12 | Umberto Scandola | Guido D’Amore | Hyundai i20 R5 |
14 | Callum Devine | James Fulton | Ford Fiesta Rally2 |
15 | Fabio Andolfi | Stefano Savoia | Škoda Fabia R5 |
16 | Giandomenico Basso | Lorenzo Granai | Škoda Fabia Rally2 evo |
18 | Tommaso Ciuffi | Nicolò Gonella | Volkswagen Polo GTI R5 |
19 | Andrea Crugnola | Pietro Elia Ometto | Hyundai i20 R5 |
20 | Damiano De Tommaso | Giorgia Ascalone | Citroën C3 Rally2 |
21 | Fabian Kreim | Frank Christian | Volkswagen Polo GTI R5 |
22 | Ole Christian Veiby | Jonas Andersson | Hyundai i20 R5 |
23 | Grégoire Munster | Louis Louka | Hyundai i20 R5 |
24 | Iván Ares | David Vázquez Liste | Hyundai i20 R5 |
25 | Andrea Mazzocchi | Silvia Gallotti | Škoda Fabia R5 |
26 | Giacomo Scattolon | Giovanni Bernacchini | Volkswagen Polo GTI R5 |
27 | Simone Campedelli | Tania Canton | Volkswagen Polo GTI R5 |
28 | Josh McErlean | Keaton Williams | Hyundai i20 R5 |
29 | Dominik Stříteský | Jiří Hovorka | Škoda Fabia R5 |
30 | Alberto Battistolli | Simone Scattolin | Škoda Fabia Rally2 evo |
31 | Jarosław Kołtun | Ireneusz Pleskot | Ford Fiesta Rally2 |
32 | Albert von Thurn und Taxis | Bernhard Ettel | Volkswagen Polo GTI R5 |
33 | García Luis Vilariño | José Murado González | Škoda Fabia Rally2 evo |
34 | Aloísio Monteiro | Sancho Eiró | Škoda Fabia Rally2 evo |
35 | Pauric Duffy | Jeff Case | Hyundai i20 R5 |
36 | Rachele Somaschini | Nicola Arena | Citroën C3 Rally2 |
Zwycięzcy odcinków specjalnych[2]
Dzień | Numer odcinka | Nazwa odcinka | Długość | Zwycięzca odcinka | Samochód | Czas | Lider rajdu |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23 VII | OS0 | SSS - Caracalla ACI Roma | 2.72 km | Andrea Crugnola | Hyundai i20 R5 | 1:53.3 | Andrea Crugnola |
24 VII | |||||||
OS1 | Rocca di Cave 1 | 7.25 km | Giandomenico Basso | Škoda Fabia Rally2 evo | 5:03.3 | Giandomenico Basso | |
OS2 | Rocca Santo Stefano 1 | 19.70 km | Andrea Crugnola | Hyundai i20 R5 | 11:12.7 | Andrea Crugnola | |
OS3 | Affile - Bellegra | 7.34 km | Giandomenico Basso | Škoda Fabia Rally2 evo | 4:17.3 | ||
OS4 | Rocca di Cave 2 | 7.25 km | Giandomenico Basso | Škoda Fabia Rally2 evo | 5:04.5 | ||
OS5 | Rocca Santo Stefano 2 | 19.70 km | Andrea Crugnola | Hyundai i20 R5 | 11:08.6 | ||
OS6 | Bellegra - Stage TV | 2.94 km | Giandomenico Basso Nikołaj Griazin | Škoda Fabia Rally2 evo Volkswagen Polo GTI R5 | 1:48.6 | ||
25 VII | OS7 | Fiuggi - Guarcino 1 | 19.87 km | Giandomenico Basso | Škoda Fabia Rally2 evo | 11:34.9 | |
OS8 | Collepardo - Civita 1 | 10.62 km | Giandomenico Basso | Škoda Fabia Rally2 evo | 6:09.4 | Giandomenico Basso | |
OS9 | Santopadre - Arpino 1 | 21.17 km | Efrén Llarena | Škoda Fabia Rally2 evo | 13:00.9 | ||
OS10 | Fiuggi - Guarcino 2 | 19.87 km | Andrea Crugnola | Hyundai i20 R5 | 11:34.5 | ||
OS11 | Collepardo - Civita 2 | 10.62 km | Giandomenico Basso | Škoda Fabia Rally2 evo | 6:10.0 | ||
OS12 | Santopadre - Arpino 2 | 21.17 km | Simone Tempestini | Škoda Fabia Rally2 evo | 13:01.0 | ||
OS13 | Fiuggi - Guarcino 3 | 19.87 km | Norbert Herczig | Škoda Fabia Rally2 evo | 11:33.1 |
Wyniki końcowe rajdu[3]
W klasyfikacji końcowej dodatkowe punkty przyznawane są pierwszej piątce za poszczególne etapy rajdu.
Miejsce | Kierowca | Pilot | Samochód | Czas | Strata | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Giandomenico Basso | Lorenzo Granai | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:54:06.6 | - | 30+9 |
2 | Andrea Crugnola | Pietro Elia Ometto | Hyundai i20 R5 | 1:54:42.4 | +35.8 | 24+5 |
3 | Norbert Herczig | Ramón Ferencz | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:54:47.0 | +40.4 | 21+5 |
4 | Efrén Llarena | Sara Fernández | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:54:47.3 | +40.7 | 19+5 |
5 | Mikołaj Marczyk | Szymon Gospodarczyk | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:55:02.8 | +56.2 | 17+2 |
6 | Fabio Andolfi | Stefano Savoia | Škoda Fabia R5] | 1:55:11.4 | +1:04.8 | 15 |
7 | Simone Tempestini | Sergiu Itu | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:55:13.1 | +1:06.5 | 13+1 |
8 | Andreas Mikkelsen | Ola Fløene | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:55:25.5 | +1:18.9 | 11 |
9 | Craig Breen | Paul Nagle | Hyundai i20 R5 | 1:55:35.7 | +1:29.1 | 9 |
10 | Erik Cais | Jindřiška Žáková | Ford Fiesta Rally2 | 1:55:38.2 | +1:31.6 | 7 |
11 | Giacomo Scattolon | Giovanni Bernacchini | Volkswagen Polo GTI R5 | 1:55:44.7 | +1:38.1 | 5 |
12 | Marco Signor | Patrick Bernardi | Volkswagen Polo GTI R5 | 1:55:55.4 | +1:48.8 | *[a] |
13 | Umberto Scandola | Danilo Fappani | Hyundai i20 R5 | 1:56:20.3 | +2:13.7 | 4 |
14 | Grégoire Munster | Louis Louka | Hyundai i20 R5 | 1:56:29.6 | +2:23.0 | 3 |
15 | Iván Ares | David Vázquez Liste | Hyundai i20 R5 | 1:56:57.6 | +2:51.0 | 2 |
16 | Marco Pollara | Daniele Mangiarotti | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:57:11.6 | +3:05.0 | *[a] |
17 | Dominik Stříteský | Jiří Hovorka | Škoda Fabia R5 | 1:57:22.8 | +3:16.2 | 1 |
NU | Aleksiej Łukjaniuk | Aleksiej Arnautow | Citroën C3 Rally2 | - | - | 0+3 |
Klasyfikacja RME po 3 rundach
Kierowcy
Punkty w klasyfikacji generalnej ERC otrzymuje 15 pierwszych zawodników, którzy uczestniczą w programie ERC i w ukończą wyścig, punktowanie odbywa się według klucza:
Miejsce | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | 30 | 24 | 21 | 19 | 17 | 15 | 13 | 11 | 9 | 7 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 |
Dodatkowo po każdym etapie (dniu) rajdu prowadzona jest osobna klasyfikacja, w której przyznawano punkty pierwszym pięciu zawodnikom, według klucza 5-4-3-2-1. W tabeli podano, które miejsce zajął zawodnik, a w indeksie górnym ile zdobył punktów za ukończenie poszczególnych etapów na punktowanym miejscu.
|
|
Przypisy
- p
- d
- e