Rajd Monte Carlo 1994
1 runda RSMŚ 1994 | |
Państwo | Monako |
---|---|
Od | 22 stycznia 1994 |
Do | 27 stycznia 1994 |
Dł. odcinków | 588,43 km (22 OS) |
Nawierzchnia | asfalt, śnieg |
Meta | |
Zgł. załóg | 186 |
Sklas. załóg | 94 |
Zwycięzca |
Rezultaty Rajdu Monte Carlo (62. Rallye Automobile de Monte-Carlo), eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata w 1994 roku, który odbył się w dniach 22-27 stycznia. Była to pierwsza runda czempionatu w tamtym roku.
Wyniki końcowe rajdu
Msc. | Kierowca | Pilot | Samochód | Czas | Strata | Grupa[a] | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klasyfikacja generalna[1] | |||||||
1. | Francois Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 6:12:20 | 0.0 | A8 M | 20 |
2 | Juha Kankkunen | Nicky Grist | Toyota Celica Turbo 4WD (ST185) | 6:13:25 | +1:05 | A8 M | 15 |
3 | Carlos Sainz | Luis Moya | Subaru Impreza 555 | 6:14:07 | +1:47 | A8 M | 12 |
4 | Massimo Biasion | Tiziano Siviero | Ford Escort RS Cosworth | 6:16:56 | +4:36 | A8 M | 10 |
5 | Kenneth Eriksson | Staffan Parmander | Mitsubishi Lancer Evo I | 6:19:17 | +6:57 | A8 M | 8 |
6 | Bruno Thiry | Stephane Prevot | Ford Escort RS Cosworth | 6:19:18 | +6:58 | A8 M | 6 |
7 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 6:29:19 | +16:59 | A8 M | 4 |
8 | Pierre-Manuel Jenot | Slobodan Milosavljevic | Ford Escort RS Cosworth | 6:49:16 | +36:56 | N4 | 3 |
9 | Jesús Puras | Alex Romaní | Ford Escort RS Cosworth | 6:54:49 | +41:29 | N4 | 2 |
10 | Colin McRae | Derek Ringer | Subaru Impreza 555 | 7:01:30 | +49:10 | A8 M | 1 |
PWRC[2] | |||||||
1 (8) | Pierre-Manuel Jenot | Slobodan Milosavljevic | Ford Escort RS Cosworth | 6:49:16 | - | N4 | |
2 (9) | Jesús Puras | Alex Romaní | Ford Escort RS Cosworth | 6:54:49 | +5:33 | N4 | |
3 (12) | Franck Phillips | Olivier Peyret | Ford Escort RS Cosworth | 7:02:55 | +13:39 | N4 |
- ↑ Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.
Zwycięzcy odcinków specjalnych[3]
Dzień | OS | Nazwa | Długość | Godz. startu | Zwycięzca | Pilot | Samochód | Czas | Lider |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dzień 1 24 I | |||||||||
OS1 | Pierreville – Antraigues | 35,97 km | 10:08 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 22:22 | Armin Schwarz | |
OS2 | La Souche – Col de la Chavade | 27,19 km | 11:27 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 17:02 | ||
OS3 | Burzet – St. Martial | 41,41 km | 12:45 | Didier Auriol | Bernard Occelli | Toyota Celica Turbo | 24:09 | Didier Auriol | |
OS4 | Freydaparet – Louveton | 16,90 km | 14:39 | François Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 09:46 | ||
OS5 | St. Bonnet le Froid | 25,74 km | 15:17 | Kenneth Eriksson | Staffan Parmander | Mitsubishi Lancer Evo I | 16:20 | François Delecour | |
OS6 | Lalouvesc – Col du Marchand | 32,76 km | 16:06 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 20:39 | ||
Dzień 2 25 I | |||||||||
OS7 | St. Jean en Royans – Font d’Urle | 25,44 km | 08:59 | François Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 13:12 | ||
OS8 | Pont en Royans – St. Pierre de Chérennes | 18,79 km | 10:17 | François Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 12:14 | ||
OS9 | Le Sappey en Chartreuse – Café Carret | 43,00 km | 12:00 | François Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 23:17 | ||
OS10 | Prabert – Pinet d’Uriage | 30,85 km | 14:33 | François Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 16:43 | ||
OS11 | St. Barthelemy – St. Michel les Portes | 36,69 km | 15:56 | François Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 23:07 | ||
OS12 | Aspres lés Corps – Chauffayer | 25,67 km | 17:48 | Juha Kankkunen | Nicky Grist | Toyota Celica Turbo | 14:57 | ||
Dzień 3 26 I | |||||||||
OS13 | Col de la Saulce – Rosans | 31,24 km | 06:03 | François Delecour | Daniel Grataloup | Ford Escort RS Cosworth | 19:43 | ||
OS14 | L’Aubergerie – Laborel | 26,11 km | 06:56 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 18:31 | ||
OS15 | Sisteron – Thoard | 36,80 km | 08:14 | Carlos Sainz | Luis Moya | Subaru Impreza 555 | 26:36 | ||
OS16 | Malijai – Puimichel | 12,32 km | 09:27 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 07:44 | ||
OS17 | Moulinet – La Bollène Vésubie | 22,21 km | 23:39 | Carlos Sainz | Luis Moya | Subaru Impreza 555 | 18:11 | ||
Dzień 4 27 I | |||||||||
OS18 | St. Sauveur – Beuil | 22,15 km | 00:41 | Juha Kankkunen | Nicky Grist | Toyota Celica Turbo | 14:11 | ||
OS19 | Pont des Miolans – St. Auban | 24,03 km | 02:06 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 14:11 | ||
OS20 | Chaudon-Norante – Digne | 19,60 km | 04:04 | Carlos Sainz | Luis Moya | Subaru Impreza 555 | 13:41 | ||
OS21 | Clumanc – Lambruisse | 14,94 km | 05:40 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 10:05 | ||
OS22 | Pont de Villaron | 18,62 km | 06:10 | Armin Schwarz | Klaus Wicha | Mitsubishi Lancer Evo I | 11:26 |
Klasyfikacja po 1 rundzie
Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.
Kierowcy
Lp. | Kierowca | Pkt |
---|---|---|
1 | Francois Delecour | 20 |
2 | Juha Kankkunen | 15 |
3 | Carlos Sainz | 12 |
4 | Massimo Biasion | 10 |
5 | Kenneth Eriksson | 8 |
Producenci
Lp. | Producent | Pkt |
---|---|---|
1 | Ford | 20 |
2 | Toyota | 17 |
3 | Subaru | 14 |
4 | Mitsubishi | 10 |
Przypisy
- p
- d
- e
- p
- d
- e
|