Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2010
|
Data | 25 – 27 marca 2010 |
Gospodarz | Szklarska Poręba/Jakuszyce |
Organizator | PZN |
Liczba konkurencji | 6 |
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2010 – zawody w biegach narciarskich, rozegrane w dniach 25-27 marca 2010 na Polanie Jakuszyckiej, w ramach których wyłoniono medalistów mistrzostw Polski. Pierwotnie zawody miały się odbyć na trasach Kubalonki[potrzebny przypis].
Terminarz
Wyniki
Sprint kobiet
Sprint mężczyzn
Bieg na 5 km kobiet
Miejsce | Zawodniczka | Czas | Strata |
| Paulina Maciuszek | 16:50,20 min | |
| Sylwia Jaśkowiec | 16:53,10 min | +2,9 s |
| Ewelina Marcisz | 17:40,50 min | +50,3 s |
4. | Marcela Marcisz | 18:18,10 min | +1:27,90 min |
5. | Martyna Galewicz | 18:27,40 min | +1:37,20 min |
6. | Monika Fundanicz | 18:51,20 min | +2:01,00 min |
7. | Anna Staręga | 18:53,80 min | +2:03,60 min |
8. | Aleksandra Prekurat | 19:32,40 min | +2:42,20 min |
9. | Anna Słowiok | 19:42,20 min | +2:52,00 min |
10. | Natalia Grzebisz | 19:44,70 min | +2:54,50 min |
Bieg na 10 km mężczyzn
Miejsce | Zawodnik | Czas | Strata |
| Maciej Kreczmer | 30:20,30 min | |
| Sebastian Gazurek | 31:32,30 min | +1:12,00 min |
| Mariusz Michałek | 31:57,20 min | +1:36,90 min |
4. | Janusz Krężelok | 32:06,30 min | +1:46,00 min |
5. | Krzysztof Stec | 32:53,30 min | +2:33,00 min |
6. | Tomasz Kałużny | 32:59,40 min | +2:39,10 min |
7. | Tomasz Kaczmarzyk | 33:06,80 min | +2:46,50 min |
8. | Maciej Staręga | 33:24,80 min | +3:04,50 min |
9. | Bogusław Gracz | 33:26,10 min | +3:05,80 min |
10. | Janusz Zając | 33:50,80 min | +3:30,50 min |
Bieg na 15 km kobiet
Miejsce | Zawodniczka | Czas | Strata |
| Sylwia Jaśkowiec | 37:08,30 min | |
| Paulina Maciuszek | 37:59,00 min | +50,7 s |
| Magdalena Kozielska | 39:52,90 min | +2:44,6 s |
4. | Martyna Galewicz | 39:53,70 min | +2:45,40 min |
5. | Ewelina Marcisz | 40:59,10 min | +3:50,80 min |
6. | Agata Marek | 41:13,10 min | +4:04,80 min |
7. | Natalia Grzebisz | 41:19,00 min | +4:10,70 min |
8. | Anna Staręga | 41:24,20 min | +4:15,90 min |
9. | Aleksandra Prekurat | 41:30,20 min | +4:21,90 min |
10. | Monika Fundanicz | 41:33,40 min | +4:25,10 min |
Bieg na 30 km mężczyzn
Miejsce | Zawodnik | Czas | Strata |
| Sebastian Gazurek | 1:11:45,30 h | |
| Tomasz Kałużny | 1:12:53,20 h | +1:07,90 min |
| Jan Antolec | 1:12:53,90 | +1:08,60 min |
4. | Bogusław Gracz | 1:12:55,70 h | +1:10,40 min |
5. | Krzysztof Stec | 1:13:06,10 h | +1:20,80 min |
6. | Maciej Staręga | 1:15:43,60 h | +3:58,30 min |
7. | Radosław Szwade | 1:15:44,50 h | +3:59,20 min |
8. | Wojciech Biskup | 1:18:09,10 h | +6:23,80 min |
9. | Andrzej Nędza-Kubiniec | 1:18:11,40 h | +6:26,10 min |
10. | Sławomir Szczecina | 1:18:20,20 h | +6:34,90 min |
Przypisy
- ↑ Sprint kobiet.
- ↑ Sprint mężczyzn.
- ↑ 5 km kobiet.
- ↑ 10 km mężczyzn.
- ↑ a b Bieg ze startu wspólnego.