8 (z 1 konfederacji)

Liczba aren

2/3/4

Strona internetowa

Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2025 – czterdziesty pierwszy turniej Mistrzostw Europy U-17. Po raz pierwszy wydarzenie to rozgrywane będzie w Albanii. Rozpocznie się ono 19 maja, a zakończy 1 czerwca 2025 roku[1].

W turnieju będą mogli wystąpić jedynie zawodnicy, którzy nie ukończyli 17. roku życia.

Turniej stanowi jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Świata U-17 w Katarze.

Zakwalifikowane zespoły

Do finałowego turnieju zakwalifikuje się 8 drużyn. Oprócz Albanii, która ma zapewniony start jako gospodarz, 7 innych zespołów uzyska kwalifikację poprzez eliminacje[1].

Reprezentacja Sposób kwalifikacji Ostatni występ w ME U-17 Najlepszy wynik w ME U-17 Wynik

Miasta i stadiony

Turniej najprawdopodobniej odbędzie się na 2 lub 4 stadionach.

Jedne z poniższe stadionów zostaną najprawdopodobniej użyte do organizacji turnieju, jednak żadna z aren nie została potwierdzona przez UEFA.

Kwalifikacje

Osobny artykuł: Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2025 (eliminacje).

W kwalifikacjach biorą udział 54 reprezentacje, czyli wszystkie oprócz zdyskwalifikowanej Rosji. Zespoły zostały podzielone na ligę A i B, a by w drugiej rundzie ligi te uległy przetasowaniu ze względu na wyniki w grupach obu lig. Zwycięzcy grup ligi A w II rundzie awansują do turnieju, jeśli wśród tych drużyń będzie gospodarz, awans otrzymuje również najlepsza drużyna z II miejsc.

Faza grupowa

Legenda
   Awans do fazy pucharowej.
   Odpadnięcie z turnieju.

Gdy dwie lub więcej drużyn zakończy fazę grupową z taką samą liczbą punktów, o kolejności w tabeli decyduje: