Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2008 – jedynka wagi lekkiej mężczyzn
| |||
Dyscyplina | wioślarstwo | ||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 24 lipca | ||
Zamknięcie (finał) | 27 lipca | ||
Liczba zawodników | 25 | ||
I miejsce | Duncan Grant | ||
II miejsce | Jaap Schouten | ||
III miejsce | Ilias Papas |
Jedynka wagi lekkiej mężczyzn (LM1x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2008 w Linz między 22 a 27 lipca.
Harmonogram konkurencji
Wydarzenie | Runda |
---|---|
Wtorek, 22 lipca 2008 | Eliminacje |
Środa, 23 lipca 2008 | Ćwierćfinały |
Piątek, 25 lipca 2008 | Półfinały C/D |
Piątek, 25 lipca 2008 | Półfinały A/B |
Niedziela, 27 lipca 2008 | Finał E |
Niedziela, 27 lipca 2008 | Finał D |
Niedziela, 27 lipca 2008 | Finał C |
Niedziela, 27 lipca 2008 | Finał B |
Niedziela, 27 lipca 2008 | Finał A |
Medaliści
Złoto | Srebro | Brąz |
Nowa Zelandia Duncan Grant | Holandia Jaap Schouten | Grecja Ilias Papas |
Wyniki
Eliminacje
Reguła kwalifikacji: 1-3 → Ć, 4.. → Ć lub FE
Eliminacje 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Duncan Grant | Nowa Zelandia | 7:02,34 | Ć |
2 | Mohsen Shadi Naghadeh | Iran | 7:04,93 | Ć |
3 | Matti Jääskeläinen | Finlandia | 7:25,96 | Ć |
4 | Mohamed Mhenni | Tunezja | 7:32,55 | Ć |
5 | Makar Sargsjan | Armenia | 7:49,75 | FE |
Eliminacje 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Ilias Papas | Grecja | 7:13,76 | Ć |
2 | Wouter Van der Fraenen | Belgia | 7:19,06 | Ć |
3 | Robert Zechmann | Stany Zjednoczone | 7:24,88 | Ć |
4 | Dimitry Margolin | Izrael | 7:30,95 | Ć |
Eliminacje 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sebastian Sageder | Austria | 7:05,42 | Ć |
2 | Takahiro Suda | Japonia | 7:08,45 | Ć |
3 | Nikola Tomić | Chorwacja | 7:10,33 | Ć |
4 | Mete Yeltepe | Turcja | 7:41,67 | Ć |
Eliminacje 4
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jaap Schouten | Holandia | 7:02,61 | Ć |
2 | Jesús Álvarez González | Hiszpania | 7:06,03 | Ć |
3 | Miloš Stanojević | Serbia | 7:06,85 | Ć |
4 | Adam Freeman-Pask | Wielka Brytania | 7:09,64 | Ć |
Eliminacje 5
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jörg Lehnigk | Niemcy | 7:08,94 | Ć |
2 | Lukáš Babač | Słowacja | 7:13,09 | Ć |
3 | Alan Eber Armenta Vega | Meksyk | 7:17,14 | Ć |
4 | Tomasz Kucharski | Polska | 7:21,86 | Ć |
Eliminacje 6
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Lorenzo Bertini | Włochy | 7:06,96 | Ć |
2 | Andriej Szewiel | Rosja | 7:12,28 | Ć |
3 | Felipe Leal Atero | Chile | 7:13,32 | Ć |
4 | Gergely Kitka | Węgry | 7:20,66 | Ć |
Ćwierćfinały
Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → PC/D
Ćwierćfinał 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Ilias Papas | Grecja | 7:11,74 | PA/B |
2 | Lukáš Babač | Słowacja | 7:18,13 | PA/B |
3 | Jesús Álvarez González | Hiszpania | 7:20,00 | PA/B |
4 | Adam Freeman-Pask | Wielka Brytania | 7:21,80 | PC/D |
5 | Nikola Tomić | Chorwacja | 7:26,69 | PC/D |
6 | Matti Jääskeläinen | Finlandia | 7:30,32 | PC/D |
Ćwierćfinał 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Mohsen Shadi Naghadeh | Iran | 7:07,62 | PA/B |
2 | Sebastian Sageder | Austria | 7:09,70 | PA/B |
3 | Miloš Stanojević | Serbia | 7:14,04 | PA/B |
4 | Andriej Szewiel | Rosja | 7:20,77 | PC/D |
5 | Gergely Kitka | Węgry | 7:26,49 | PC/D |
6 | Robert Zechmann | Stany Zjednoczone | 7:27,90 | PC/D |
Ćwierćfinał 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Duncan Grant | Nowa Zelandia | 7:11,14 | PA/B |
2 | Lorenzo Bertini | Włochy | 7:16,74 | PA/B |
3 | Takahiro Suda | Japonia | 7:19,66 | PA/B |
4 | Alan Eber Armenta Vega | Meksyk | 7:27,82 | PC/D |
5 | Tomasz Kucharski | Polska | 7:29,46 | PC/D |
6 | Mete Yeltepe | Turcja | 8:15,55 | PC/D |
Ćwierćfinał 4
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jaap Schouten | Holandia | 7:11,88 | PA/B |
2 | Jörg Lehnigk | Niemcy | 7:12,99 | PA/B |
3 | Wouter Van der Fraenen | Belgia | 7:17,58 | PA/B |
4 | Felipe Leal Atero | Chile | 7:21,70 | PC/D |
5 | Mohamed Mhenni | Tunezja | 7:36,50 | PC/D |
6 | Dimitry Margolin | Izrael | 7:47,11 | PC/D |
Półfinały C/D
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FC, 4... → FD
Półfinały C/D 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Adam Freeman-Pask | Wielka Brytania | 7:13,32 | FC |
2 | Andriej Szewiel | Rosja | 7:16,33 | FC |
3 | Tomasz Kucharski | Polska | 7:17,50 | FC |
4 | Matti Jääskeläinen | Finlandia | 7:22,64 | FD |
5 | Mohamed Mhenni | Tunezja | 7:30,23 | FD |
6 | Mete Yeltepe | Turcja | DNS | FD |
Półfinały C/D 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Alan Eber Armenta Vega | Meksyk | 7:13,13 | FC |
2 | Nikola Tomić | Chorwacja | 7:14,49 | FC |
3 | Felipe Leal Atero | Chile | 7:14,83 | FC |
4 | Gergely Kitka | Węgry | 7:17,79 | FD |
5 | Robert Zechmann | Stany Zjednoczone | 7:30,49 | FD |
6 | Dimitry Margolin | Izrael | 7:33,16 | FD |
Półfinały A/B
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB
Półfinały A/B 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Lorenzo Bertini | Włochy | 7:12,25 | FA |
2 | Mohsen Shadi Naghadeh | Iran | 7:13,90 | FA |
3 | Ilias Papas | Grecja | 7:15,82 | FA |
4 | Takahiro Suda | Japonia | 7:16,69 | FB |
5 | Jesús Álvarez González | Hiszpania | 7:25,15 | FB |
6 | Jörg Lehnigk | Niemcy | 7:26,01 | FB |
Półfinały A/B 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jaap Schouten | Holandia | 7:11,60 | FA |
2 | Duncan Grant | Nowa Zelandia | 7:12,24 | FA |
3 | Sebastian Sageder | Austria | 7:14,13 | FA |
4 | Lukáš Babač | Słowacja | 7:15,82 | FB |
5 | Wouter Van der Fraenen | Belgia | 7:25,83 | FB |
6 | Miloš Stanojević | Serbia | 07:31,64 | FB |
Finał E
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Dimitry Margolin | Izrael | 7:43,04 | |
2 | Makar Sargsjan | Armenia | 7:57,52 |
Finał D
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Matti Jääskeläinen | Finlandia | 7:21,20 | |
2 | Gergely Kitka | Węgry | 7:23,59 | |
3 | Robert Zechmann | Stany Zjednoczone | 7:28,42 | |
4 | Mohamed Mhenni | Tunezja | 7:30,01 |
Finał C
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Adam Freeman-Pask | Wielka Brytania | 7:07,64 | |
2 | Nikola Tomić | Chorwacja | 7:08,38 | |
3 | Felipe Leal Atero | Chile | 7:12,17 | |
4 | Tomasz Kucharski | Polska | 7:12,46 | |
5 | Alan Eber Armenta Vega | Meksyk | 7:16,44 | |
6 | Andriej Szewiel | Rosja | DNS |
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jörg Lehnigk | Niemcy | 7:05,36 | |
2 | Lukáš Babač | Słowacja | 7:05,38 | |
3 | Takahiro Suda | Japonia | 7:09,60 | |
4 | Wouter Van der Fraenen | Belgia | 7:12,07 | |
5 | Miloš Stanojević | Serbia | 7:13,70 | |
6 | Jesús Álvarez González | Hiszpania | 7:20,30 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Duncan Grant | Nowa Zelandia | 6:52,38 | ||
Jaap Schouten | Holandia | 6:52,73 | ||
Ilias Papas | Grecja | 6:55,00 | ||
4 | Lorenzo Bertini | Włochy | 6:58,27 | |
5 | Mohsen Shadi Naghadeh | Iran | 7:03,36 | |
6 | Sebastian Sageder | Austria | 7:05,58 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki poszczególnych konkurencji podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2008 (ang.)
- p
- d
- e
mężczyźni | |
---|---|
kobiety |
|