Kolarstwo na Igrzyskach Panamerykańskich 2019
Igrzyska Panamerykańskie 2019 Lima | |||
| |||
Data | 28 lipca – 11 sierpnia 2019 | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 22 | ||
Liczba zawodników | 250 |
Kolarstwo na Igrzyskach Panamerykańskich 2019 odbywało się w dniach 28 lipca – 11 sierpnia 2019 roku na pięciu obiektach w Limie. Dwustu pięćdziesięciu zawodników obojga płci rywalizowało łącznie w dwudziestu dwóch konkurencjach indywidualnych i drużynowych w czterech dyscyplinach[1].
Podsumowanie
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa[2][3][4][5] | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1 | Stany Zjednoczone | 7 | 1 | 1 | 9 |
2 | Kolumbia | 4 | 3 | 5 | 12 |
3 | Meksyk | 3 | 3 | 4 | 10 |
4 | Trynidad i Tobago | 2 | 3 | 0 | 5 |
5 | Kanada | 1 | 3 | 1 | 5 |
6 | Argentyna | 1 | 2 | 3 | 6 |
7 | Chile | 1 | 1 | 4 | 6 |
8 | Kuba | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Wenezuela | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | Ekwador | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Brazylia | 0 | 4 | 2 | 6 |
Razem | 22 | 22 | 22 | 66 |
Medaliści
BMX
Konkurencja[6] | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |
---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||
Wyścig[7] | Alfredo Campo | Anderson Ezequiel | Federico Villegas | |
Freestyle[8] | Daniel Dhers | Jose Torres | Justin Dowell | |
Kobiety | ||||
Wyścig[9] | Mariana Pajon | Paola Reis | Stefany Hernández | |
Freestyle[10] | Hannah Roberts | Macarena Perez | Agustina Roth |
Kolarstwo górskie
Konkurencja[11] | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |
---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||
Cross-country[12] | Gerardo Ulloa | Henrique Avancini | Martin Vidaurre | |
Kobiety | ||||
Cross-country[13] | Daniela Campuzano | Sofia Gomez | Jaqueline Mourão |
Kolarstwo szosowe
Konkurencja[14] | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |
---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||
Wyścig ze startu wspólnego[15] | Maximiliano Richeze | Ignacio Prado | Bryan Gomez | |
Jazda indywidualna na czas[16] | Daniel Felipe Martínez | Magno Do Prado | José Rodríguez Aguilar | |
Kobiety | ||||
Wyścig ze startu wspólnego[17] | Arlenis Sierra | Teniel Campbell | Lizbeth Salazar | |
Jazda indywidualna na czas[18] | Chloé Dygert | Teniel Campbell | Laurie Jussaume |
Kolarstwo torowe
Konkurencja[19] | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |
---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||
Drużynowy wyścig na dochodzenie[20] | Stany Zjednoczone John Croom Gavin Hoover Ashton Lambie Adrian Hegyvary | Kolumbia Marvin Angarita Bryan Gómez Jordan Parra Brayan Sanchez Juan Arango | Chile Antonio Cabrera Luis José Rodríguez Felipe Peñaloza Pablo Seisdedos | |
Sprint[21] | Nicholas Paul | Njisane Phillip | Kevin Quintero | |
Sprint drużynowy[22] | Trynidad i Tobago Nicholas Paul Njisane Phillip Keron Bramble | Kolumbia Rubén Murillo Kevin Quintero Santiago Ramírez | Brazylia Flávio Cipriano Joao Da Silva Kacio Fonseca | |
Keirin[23] | Kevin Quintero | Hersony Canelon | Leandro Bottasso | |
Omnium[24] | Daniel Holloway | Ignacio Prado | Felipe Peñaloza | |
Madison[25] | Chile Antonio Cabrera Felipe Peñaloza | Stany Zjednoczone Gavin Hoover Adrian Hegyvary | Kolumbia Brayan Sanchez Juan Arango | |
Kobiety | ||||
Drużynowy wyścig na dochodzenie[26] | Stany Zjednoczone Lily Williams Christina Birch Kimberly Geist Chloé Dygert | Kanada Laurie Jussaume Maggie Coles-Lyster Miriam Brouwer Erin Attwell | Kolumbia Jannie Salcedo Lina Rojas Jessica Parra Lina Hernandez | |
Sprint[27] | Kelsey Mitchell | Martha Bayona | Luz Gaxiola | |
Sprint drużynowy[28] | Meksyk Luz Gaxiola Jessica Salazar | Kanada Kelsey Mitchell Ameila Walsh | Kolumbia Martha Bayona Juliana Gaviria | |
Keirin[29] | Martha Bayona | Lisandra Guerra Rodriguez | Yuli Verdugo | |
Omnium[30] | Jennifer Valente | Lizbeth Salazar | Arlenis Sierra | |
Madison[31] | Stany Zjednoczone Christina Birch Kimberly Geist | Kanada Maggie Coles-Lyster Miriam Brouwer | Meksyk Lizbeth Salazar Jessica Bonilla |
Przypisy
- ↑ Qualification System Manual. panamsports.org. [dostęp 2019-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-02)]. (ang.).
- ↑ BMX CYCLING – MEDAL STANDINGS. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-04)]. (ang.).
- ↑ CYCLING MOUNTAIN – MEDAL STANDINGS. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-03)]. (ang.).
- ↑ CYCLING ROAD – MEDAL STANDINGS. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-03)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – MEDAL STANDINGS. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-04)]. (ang.).
- ↑ BMX CYCLING – MEDALLIST BY EVENT. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-03)]. (ang.).
- ↑ BMX CYCLING – BMX RACE MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-11)]. (ang.).
- ↑ BMX CYCLING – MEN FREESTYLE BMX. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-11)]. (ang.).
- ↑ BMX CYCLING – BMX RACE WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-11)]. (ang.).
- ↑ BMX CYCLING – WOMEN FREESTYLE BMX. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-11)]. (ang.).
- ↑ CYCLING MOUNTAIN – MEDALLIST BY EVENT. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-04)]. (ang.).
- ↑ CYCLING MOUNTAIN – MEN'S CROSS COUNTRY. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-29)]. (ang.).
- ↑ CYCLING MOUNTAIN – WOMEN'S CROSS COUNTRY. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-29)]. (ang.).
- ↑ CYCLING ROAD – MEDALLIST BY EVENT. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-04)]. (ang.).
- ↑ CYCLING ROAD – ROAD RACE MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-11)]. (ang.).
- ↑ CYCLING ROAD – TIME TRIAL MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-08)]. (ang.).
- ↑ CYCLING ROAD – ROAD RACE WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-11)]. (ang.).
- ↑ CYCLING ROAD – TIME TRIAL WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-08)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – MEDALLISTS BY EVENT. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-03)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – TEAM PURSUIT MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-02)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – SPRINT MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-07)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – TEAM SPRINT MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-02)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – KEIRIN MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-07)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – OMNIUM MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-29)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – MADISON MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-02)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – TEAM PURSUIT WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – SPRINT WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-02)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – TEAM SPRINT WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-02)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – KEIRIN WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – OMNIUM WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-29)]. (ang.).
- ↑ CYCLING TRACK – MADISON WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-07)]. (ang.).