Jeziorak Iława
| Ten artykuł od 2017-11 wymaga zweryfikowania podanych informacji. Należy podać wiarygodne źródła w formie przypisów bibliograficznych. Część lub nawet wszystkie informacje w artykule mogą być nieprawdziwe. Jako pozbawione źródeł mogą zostać zakwestionowane i usunięte. Sprawdź w źródłach: Encyklopedia PWN • Google Books • Google Scholar • Federacja Bibliotek Cyfrowych • BazHum • BazTech • RCIN • Internet Archive (texts / inlibrary) Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu. |
Pełna nazwa | IKS Jeziorak Iława | ||
---|---|---|---|
Przydomek | Jeziorowcy | ||
Barwy | biało-niebieskie | ||
Data założenia | 6 grudnia 1945 | ||
Liga | IV liga, gr. warmińsko-mazurska | ||
Państwo | Polska | ||
Adres | ul Sienkiewicza 1, 14-200 Iława | ||
Stadion | |||
Prezes | Tomasz Radziwilski | ||
Trener | Daniel Madej | ||
| |||
Strona internetowa |
IKS „Jeziorak” Iława – polski klub sportowy założony 6 grudnia 1945, występujący od sezonu 2018/19 w IV lidze. Największym sukcesem klubu jest gra przez 5 sezonów w dawnej II lidze (obecnie I liga).
Informacje ogólne
- Rok założenia: 1945
- Barwy klubowe: niebiesko-białe
- Przydomek: Jeziorowcy
- Stadion: Stadion Miejski, 14-200 Iława, ul. Sienkiewicza 1
Historia
Chronologia nazw klubu
- 6 grudnia 1945 - Związkowy KS Jeziorak Iława
- 1946 - Warmia Iława
- 1947 - Kolejarz Iława
- 1957 - Jeziorak Iława
- Iławski KS Jeziorak Iława
- sezon 1998/99 - Jeziorak Humdrex Iława (nazwa sponsora)
- KP Jeziorak Iława
- Lato 2003 - KP Jeziorak Amex Bączek Iława (nazwa sponsora)
- 22 listopada 2004 - KS Jeziorak Amex Bączek Iława (nazwa sponsora)
- Wiosna 2005 - KS Jeziorak Bi-es Iława (nazwa sponsora)
- Jesień 2010 - KS Jeziorak Iława
- Jesień 2014 - ITR Jeziorak Iława
- Wiosna 2016 - ITS Jeziorak Iława
- Lato 2021: Powrót do nazwy Iławski Klub Sportowy Jeziorak Iława
Statystyki klubowe
Poszczególne sezony
- 1953 - 2000
Sezon | Poziom rozgrywkowy | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Punkty | Bramki | Miejsce | Sezon | Poziom rozgrywkowy | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Punkty | Bramki | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1953 | IV | 17 | 10 | 2 | 5 | 20 | 40-25 | 3 miejsce | 1976/1977 | IV | 26 | 7 | 9 | 10 | 23 | 35-48 | 9 miejsce |
1954 | IV | 15 | 8 | 3 | 4 | 19 | 38-28 | 3 miejsce | 1977/1978 | IV | 26 | 6 | 6 | 14 | 18 | 37-53 | 13 miejsce |
1955 | IV | 18 | 6 | 4 | 8 | 16 | 26-40 | 5 miejsce | 1978/1979 | V | 20 | 33 | 65-20 | 1 miejsce | |||
1956 | IV | 22 | 7 | 6 | 9 | 20 | 42-41 | 5 miejsce | 1979/1980 | IV | 26 | 6 | 4 | 16 | 16 | 29-56 | 14 miejsce |
1957 | III | 16 | 7 | 1 | 8 | 15 | 32-29 | 5 miejsce | 1980/1981 | V | 24 | 22 | 0 | 2 | 44 | 105-23 | 1 miejsce |
1958 | III | 14 | 5 | 1 | 8 | 11 | 26-34 | 5 miejsce | 1981/1982 | IV | 22 | 11 | 3 | 8 | 25 | 27-27 | 4 miejsce |
1959 | III | 18 | 5 | 1 | 12 | 11 | 24-42 | 9 miejsce | 1982/1983 | IV | 22 | 12 | 3 | 7 | 27 | 53-28 | 3 miejsce |
1960 | IV | 10 | 9 | 0 | 1 | 18 | 28-5 | 1 miejsce | 1983/1984 | IV | 22 | 10 | 9 | 3 | 29 | 52-25 | 3 miejsce |
1960/1961 | III | 18 | 5 | 2 | 11 | 12 | 23-43 | 9 miejsce | 1984/1985 | IV | 22 | 16 | 6 | 0 | 38 | 64-22 | 1 miejsce |
1961/1962 | IV | 14 | 12 | 0 | 2 | 24 | 58-10 | 2 miejsce | 1985/1986 | III | 26 | 6 | 3 | 17 | 15 | 19-51 | 13 miejsce |
1962/1963 | IV | 14 | 11 | 1 | 2 | 23 | 68-16 | 1 miejsce | 1986/1987 | IV | 26 | 18 | 7 | 1 | 43 | 72-13 | 2 miejsce |
1963/1964 | IV | 14 | 12 | 2 | 0 | 26 | 67-13 | 1 miejsce | 1987/1988 | IV | 26 | 18 | 8 | 0 | 44 | 63-14 | 1 miejsce |
1964/1965 | III | 20 | 13 | 3 | 4 | 29 | 47-20 | 2 miejsce | 1988/1989 | III | 24 | 8 (3) | 8 | 8 (1) | 26 | 24-21 | 7 miejsce |
1965/1966 | III | 22 | 11 | 4 | 7 | 26 | 38-26 | 4 miejsce | 1989/1990 | III | 36 | 13 (3) | 10 | 13 (1) | 38 | 44-37 | 9 miejsce |
1966/1967 | IV | 26 | 15 | 6 | 5 | 36 | 49-23 | 2 miejsce | 1990/1991 | III | 26 | 9 | 11 | 6 | 29 | 28-20 | 5 miejsce |
1967/1968 | IV | 26 | 11 | 7 | 8 | 29 | 65-38 | 5 miejsce | 1991/1992 | III | 30 | 17 | 5 | 8 | 39 | 46-28 | 4 miejsce |
1968/1969 | IV | 30 | 15 | 4 | 11 | 34 | 55-41 | 5 miejsce | 1992/1993 | III | 30 | 14 | 10 | 6 | 38 | 45-26 | 3 miejsce |
1969/1970 | IV | 30 | 13 | 5 | 12 | 31 | 59-57 | 7 miejsce | 1993/1994 | III | 30 | 19 | 7 | 4 | 45 | 67-19 | 2 miejsce |
1970/1971 | IV | 26 | 6 | 2 | 18 | 14 | 33-69 | 13 miejsce | 1994/1995 | III | 30 | 24 | 1 | 5 | 49 | 80-17 | 2 miejsce |
1971/1972 | V | 17 | 8 | 3 | 6 | 19 | 42-26 | 3 miejsce | 1995/1996 | II | 34 | 17 | 9 | 8 | 60 | 50-32 | 4 miejsce |
1972/1973 | V | 16 | 12 | 1 | 3 | 25 | 52-15 | 1 miejsce | 1996/1997 | II | 34 | 12 | 12 | 10 | 48 | 46-39 | 8 miejsce |
1973/1974 | III | 26 | 7 | 7 | 12 | 21 | 36-36 | 12 miejsce | 1997/1998 | II | 34 | 14 | 10 | 10 | 52 | 50-35 | 7 miejsce |
1974/1975 | IV | 18 | 15 | 3 | 0 | 33 | 52-10 | 1 miejsce | 1998/1999 | II | 28 | 11 | 7 | 10 | 40 | 40-34 | 9 miejsce |
1975/1976 | III | 24 | 11 | 3 | 10 | 25 | 44-41 | 7 miejsce | 1999/2000 | II | 46 | 12 | 12 | 22 | 48 | 31-49 | 20 miejsce |
Sezon | Poziom rozgrywkowy | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Punkty | Bramki | Miejsce | Sezon | Poziom rozgrywkowy | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Punkty | Bramki | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2000/2001 | III | 38 | 10 | 11 | 17 | 41 | 38-50 | 17 miejsce | 2006/2007 | IV | 30 | 20 | 7 | 3 | 67 | 65-17 | 2 miejsce |
2001/2002 | IV | 32 | 13 | 7 | 12 | 46 | 47-32 | 8 miejsce | 2007/2008 | IV | 30 | 23 | 3 | 4 | 72 | 71-16 | 1 miejsce |
2002/2003 | IV | 34 | 18 | 9 | 7 | 63 | 80-35 | 3 miejsce | 2008/2009 | III | 34 | 10 | 4 | 20 | 34 | 35-46 | 15 miejsce |
2003/2004 | IV | 34 | 22 | 7 | 5 | 73 | 90-23 | 2 miejsce | 2009/2010 | III | 34 | 13 | 12 | 9 | 51 | 37-27 | 9 miejsce |
2004/2005 | IV | 34 | 28 | 5 | 1 | 89 | 114-22 | 1 miejsce | 2010/2011 | III | 34 | 12 | 10 | 12 | 46 | 39-39 | 9 miejsce |
2005/2006 | III | 28 | 6 | 12 | 10 | 30 | 33-44 | 12 miejsce | 2011/2012 | III | 30 | 6 | 7 | 17 | 25 | 25-45 | 15 miejsce |
Sezon | Poziom rozgrywkowy | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Punkty | Bramki | Miejsce | Sezon | Poziom rozgrywkowy | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Punkty | Bramki | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2012/2013 | VI | 30 | 15 | 6 | 9 | 51 | 56-28 | 5. | 2018/2019 | V | 30 | 21 | 2 | 7 | 65 | 87-41 | 3. |
2013/2014 | VI | 30 | 10 | 9 | 11 | 33 | 40-38 | 10. | 2019/2020 | V | 17[1] | 12 | 1 | 4 | 37 | 52-17 | 2. |
2014/2015 | VIII | 24 | 15 | 6 | 3 | 51 | 67-24 | 4. | 2020/2021 | V | 34 | 16 | 8 | 10 | 56 | 89-61 | 5. |
2015/2016 | VIII | 16 | 14 | 2 | 0 | 44 | 81-5 | 1. | 2021/2022 | V | 30 | 17 | 5 | 8 | 56 | 71-31 | 5. |
2016/2017 | VII | 22 | 19 | 2 | 1 | 59 | 101-12 | 1. | 2022/2023 | V | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | 72-50 | 5. |
2017/2018 | VI | 30 | 26 | 3 | 1 | 81 | 116-19 | 1. | 2023/2024 | V | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | 52-64 | 9. |
- - dane z sezonu 1975/1976 obejmują grę w rundzie zasadniczej i finałowej
- - dane z sezonu 1954, 1971/1972, 1972/1973 są danymi niekompletnymi
Bilans meczów ligowych z poszczególnymi drużynami
Przeciwnik | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Bilans bramkowy | Przeciwnik | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Bilans bramkowy |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Agrokompleks Kętrzyn | 6 | 1 | 2 | 3 | 6-8 | Olsztynianka Olsztyn | 8 | 4 | 3 | 1 | 14-10 |
Avia Świdnik | 8 | 4 | 2 | 2 | 10-7 | Orlen II Płock | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 |
AZS AWF Warszawa | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | Orlęta Reszel | 38 | 16 | 8 | 14 | 69-49 |
Barkas Tolkmicko | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-1 | Orzeł Kętrzyn | 4 | 2 | 0 | 2 | 10-5 |
Błękitni Orneta | 10 | 8 | 1 | 1 | 20-9 | Orzeł Ulnowo | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-3 |
Boruta Zgierz | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-3 | Ossa Biskupiec Pomorski | 8 | 5 | 2 | 1 | 19-3 |
Bug Wyszków | 12 | 3 | 4 | 5 | 10-12 | Pelikan Łowicz | 12 | 4 | 5 | 3 | 8-8 |
Ceramika Opoczno | 8 | 2 | 5 | 1 | 7-5 | Pilica Tomaszów Mazowiecki | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-4 |
Chemik Olsztyn* | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-6 | Piotrcovia Piotrków Trybunalski | 4 | 1 | 0 | 3 | 4-8 |
Concordia Elbląg | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-2 | Płomień Ełk | 4 | 3 | 0 | 1 | 4-3 |
Concordia Piotrków Trybunalski | 4 | 1 | 2 | 1 | 6-6 | Pogoń Łapy | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 |
Cracovia | 6 | 1 | 3 | 2 | 3-6 | Pogoń Prabuty | 10* | 8 | 1 | 0 | 30-6 |
Cresovia Górowo Iławeckie | 4 | 2 | 1 | 1 | 5-2 | Pogoń Siedlce | 2 | 0 | 0 | 2 | 3-7 |
Czarni Małdyty | 8* | 2 | 3 | 1 | 5-4 | Polar Wrocław | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-3 |
Czarni Olecko | 2 | 1 | 1 | 0 | 1-0 | Polonez Warszawa | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-2 |
Czarni Rudzienice | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-3 | Polonia Bytom | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 |
Czuwaj Przemyśl | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-0 | Polonia Lidzbark Warmiński | 22 | 11 | 5 | 6 | 56-24 |
DKS Warfama Dobre Miasto | 20 | 9 | 5 | 6 | 41-31 | Polonia Pasłęk | 14 | 8 | 3 | 3 | 22-14 |
Dolcan Ząbki | 4 | 2 | 1 | 1 | 9-6 | Polonia Warszawa | 6 | 1 | 4 | 1 | 6-8 |
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie | 26 | 18 | 4 | 4 | 68-21 | Polonia II Warszawa | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-4 |
Drwęca Samborowo | 2* | 1 | 0 | 0 | 4-3 | POM Działdowo | 2 | 2 | 0 | 0 | 10-2 |
Ewingi Zalewo | 4 | 3 | 1 | 0 | 12-0 | POM Iława | 2 | 1 | 0 | 1 | |
Garbarnia Kraków | 2 | 0 | 2 | 0 | 0-0 | Pomezania Malbork | 4 | 2 | 0 | 2 | 7-5 |
GKS Bełchatów | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-8 | Pomowiec Gronowo Elbląskie | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-1 |
GKS Jastrzębie | 2 | 1 | 1 | 0 | 2-1 | Ponidzie Nida Pińczów | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 |
GKS Katowice | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 | Powiśle Czernin | 2 | 1 | 1 | 0 | 6-2 |
GLKS Jonkowo | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-1 | Powiśle Dzierzgoń | 4 | 3 | 1 | 0 | 12-4 |
GLKS Nadarzyn | 2 | 0 | 1 | 1 | 2-4 | Przebój Wolbrom | 4 | 1 | 1 | 2 | 5-6 |
Górnik Konin | 4 | 3 | 0 | 1 | 5-2 | Puszcza Niepołomice | 4 | 0 | 1 | 3 | 1-4 |
Górnik Łęczna | 8 | 2 | 3 | 3 | 8-10 | Radomiak Radom | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 |
Górnik Łęczyca | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-2 | Raków Częstochowa | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-1 |
Górnik Wieliczka | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-5 | Resovia Rzeszów | 6 | 1 | 2 | 3 | 4-10 |
Granica Bezledy | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-2 | RKS Radomsko | 10 | 3 | 5 | 2 | 12-11 |
Granica Kętrzyn | 52* | 22 | 12 | 17 | 102-78 | Rodło Kwidzyn | 4 | 2 | 2 | 0 | 10-1 |
Granica II Kętrzyn | 2* | Rodło Pozorty (Olsztyn) | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-0 | ||||
Grunwald Ostróda | 7 | 1 | 0 | 6 | 3-21 | Rominta Gołdap | 4 | 3 | 1 | 0 | 11-0 |
Grunwald II Ostróda | 6 | 5 | 0 | 1 | 42-6 | Ruch Wysokie Mazowieckie | 8 | 1 | 5 | 2 | 8-8 |
Grunwald Ruda Śląska | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-4 | Sandecja Nowy Sącz | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 |
Gwardia Iława | 2* | 1 | 0 | 0 | 1-0 | SHR Gierłoż | 2 | 2 | 0 | 0 | 11-3 |
Gwardia Olsztyn | 30 | 10 | 7 | 13 | 44-57 | Siarka Tarnobrzeg | 4 | 2 | 0 | 2 | 4-3 |
Gwardia II Olsztyn | 2 | 2 | 0 | 0 | 11-2 | Sokół Aleksandrów Łódzki | 4 | 3 | 1 | 0 | 5-1 |
Gwardia II Szczytno | 16 | 8 | 3 | 5 | 20-22 | Sokół Ostróda | 58 | 28 | 9 | 21 | 127-92 |
Gwardia Warszawa | 8 | 3 | 2 | 3 | 12-10 | Sokół II Ostróda | 2 | 2 | 0 | 0 | 15-1 |
GWKS Olsztyn | 2* | 0 | 0 | 1 | 0-10 | Sokół Sokółka | 2 | 2 | 1 | 0 | 10-1 |
Hetman Białystok | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-7 | Spójnia Ostróda | 6* | 4 | 0 | 0 | 18-3 |
Hetman Zamość | 14 | 5 | 2 | 7 | 18-22 | Stal Głowno | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-8 |
Huragan Morąg | 32* | 17 | 5 | 8 | 50-32 | Stal Kutno | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-2 |
Huragan II Morąg | 4 | 4 | 0 | 0 | 22-2 | Stal Mielec | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-3 |
Hutnik Kraków | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-9 | Stal Poniatowa | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 |
Hutnik Warszawa | 10 | 2 | 2 | 6 | 5-12 | Stal Rzeszów | 6 | 4 | 0 | 2 | 13-8 |
Ihar Bartążek | 4* | 2 | 0 | 1 | 6-1 | Stal Sanok | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-0 |
Jagiellonia Białystok | 4 | 2 | 0 | 2 | 2-4 | Stal Stalowa Wola | 14 | 1 | 5 | 8 | 7-18 |
Jagiellonia II Białystok | 4 | 4 | 0 | 0 | 7-2 | Stal Szczecin | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 |
Jurand Bemowo Piskie | 12 | 3 | 5 | 4 | 18-21 | Start Działdowo | 36 | 21 | 9 | 6 | 104-41 |
Kolejarz Stróże | 4 | 1 | 0 | 3 | 1-3 | Start Nidzica | 20 | 7 | 3 | 10 | 28-33 |
Kormoran Wałdowo (Ostróda) | 16 | 5 | 5 | 6 | 28-25 | Start Otwock | 6 | 3 | 0 | 3 | 5-7 |
Korona Kielce | 6 | 3 | 1 | 2 | 7-7 | Stomil Olsztyn | 40 | 16 | 6 | 18 | 62-54 |
Korona Klewki | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-2 | Stomil II Olsztyn | 16 | 11 | 3 | 2 | 37-12 |
KP Wasilków | 8 | 5 | 2 | 1 | 12-3 | Syrena Młynary | 2 | 1 | 0 | 1 | 8-2 |
KS Paradyż | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 | Szeląg Stare Jabłonki | 4* | 2 | 0 | 0 | 8-2 |
MKS Piaseczno | 14 | 3 | 4 | 7 | 18-24 | Śląsk Wrocław | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 |
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski | 12 | 5 | 1 | 6 | 17-14 | Śniardwy Orzysz | 11 | 4 | 2 | 5 | 17-19 |
Lechia Gdańsk | 2 | 0 | 0 | 2 | 4-7 | Świt Nowy Dwór Mazowiecki | 20 | 8 | 8 | 4 | 23-16 |
Lechia Tomaszów Mazowiecki | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-3 | Tęcza Biskupiec | 32* | 18 | 6 | 7 | 81-42 |
Legia II Warszawa | 14 | 5 | 4 | 5 | 15-19 | Unia Skierniewice | 4 | 0 | 4 | 0 | 3-3 |
LKS Nieciecza | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | Unia Susz | 10 | 5 | 2 | 3 | 21-15 |
Lublinianka Lublin | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-1 | Unia Tarnów | 8 | 5 | 0 | 3 | 15-10 |
LZS Kozłowo | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-0 | Ursus Warszawa | 14 | 7 | 3 | 4 | 24-11 |
LZS Napiwoda | 2 | 2 | 0 | 0 | Vęgoria Węgorzewo | 8 | 4 | 1 | 3 | 8-7 | |
ŁKS 1926 Łomża | 12 | 8 | 1 | 3 | 29-10 | Victoria Bartoszyce | 30 | 12 | 5 | 13 | 49-43 |
Łyna Sępopol | 8 | 4 | 1 | 3 | 17-10 | Warmia i Mazury Olsztyn | 4 | 0 | 1 | 3 | 0-3 |
Mamry Giżycko | 24 | 15 | 1 | 8 | 51-30 | Warmia Olsztyn | 44 | 16 | 11 | 17 | 73-66 |
Marcovia Marki | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-2 | Warmia II Olsztyn | 8 | 6 | 1 | 1 | 22-9 |
Mazowsze Grójec | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-5 | Warmiak Łukta | 6* | 5 | 0 | 0 | 28-4 |
Mazur Ełk | 16 | 9 | 2 | 5 | 29-9 | Wawel Kraków | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-8 |
Mazur Pisz | 12 | 6 | 1 | 5 | 29-22 | Wel Lidzbark Welski | 10* | 6 | 2 | 0 | 18-4 |
Mechanizator Ostróda | 2 | 2 | 0 | 0 | 12-2 | Wigry Suwałki | 28 | 11 | 8 | 9 | 34-29 |
MKS Korsze | 12 | 10 | 2 | 0 | 40-8 | Wisła Kraków | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-4 |
MKS Kozienice | 4 | 2 | 2 | 0 | 5-1 | Wisła Płock | 10 | 3 | 2 | 5 | 15-14 |
MKS Myszków | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-1 | Wisła Puławy | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 |
MKS Szczytno | 32 | 14 | 6 | 12 | 60-46 | Wkra Nidzica (d.) | 6 | 2 | 1 | 3 | 8-9 |
Mlexer Elbląg | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-1 | WKS Wieluń | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-1 |
Mławianka Mława | 14 | 6 | 1 | 7 | 21-19 | Włocłavia Włocławek | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-1 |
Motor Lubawa | 22* | 14 | 3 | 2 | 56-6 | Włókniarz Aleksandrów Łódzki | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-1 |
Motor Lublin | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-8 | Włókniarz Białystok | 4 | 3 | 0 | 1 | 18-3 |
Motor Mrągowo | 8 | 3 | 3 | 2 | 17-14 | Włókniarz Kietrz | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-2 |
Mrągowia Mrągowo | 30 | 18 | 4 | 8 | 56-41 | Włókniarz Konstantynów Łódzki | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-2 |
Narew Ostrołęka | 12 | 6 | 2 | 4 | 20-9 | Włókniarz Pabianice | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-2 |
Nogat Malbork | 4 | 4 | 0 | 0 | 10-0 | Zalew Frombork | 2 | 2 | 0 | 0 | 10-1 |
Odra Opole | 2 | 1 | 1 | 0 | 2-0 | Zamek Kurzętnik | 6 | 3 | 3 | 0 | 14-5 |
Okęcie Warszawa | 8 | 4 | 3 | 1 | 8-4 | Zatoka Braniewo | 25 | 17 | 2 | 6 | 56-30 |
Okocimski Brzesko | 14 | 5 | 6 | 3 | 11-10 | Zatoka II Braniewo | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-1 |
Olimpia Elbląg | 10 | 2 | 2 | 6 | 12-17 | Znicz Biała Piska | 6 | 4 | 1 | 1 | 29-7 |
Olimpia Olsztynek | 26* | 15 | 2 | 8 | 65-40 | Znicz Pruszków | 8 | 0 | 4 | 4 | 6-12 |
Olimpia Zambrów | 8 | 5 | 2 | 1 | 19-9 |
- dane obejmują wyniki z sezonów 1952 – 2011/12
- d. - dawny klub
- Chemik Olsztyn - wł. Stomil II Olsztyn
- dane z „*” oznaczają dane niekompletne co do: zwycięstw, remisów, porażek i bilansu bramkowego
Rekordy
Najwyższe ligowe zwycięstwa (minimum 7 bramek różnicy)
Najwyższe ligowe porażki (minimum 7 bramek różnicy)
Rok | Przeciwnik | Miejsce | Porażka |
---|---|---|---|
1952 | GWKS Olsztyn | Olsztyn | 10-0 |
1955 | Gwardia Olsztyn | Olsztyn | 9-0 |
1970 | Gwardia Olsztyn | Olsztyn | 9-1 |
1977 | Metalowiec Mrągowo | Mrągowo | 8-0 |
1985 | Gwardia Białystok | Białystok | 7-0 |
Sukcesy
- 9 sezonów występów w II lidze: 1995/96, 1996/97, 1997/98, 1998/99, 1999/00, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12
- 1/4 Finału Pucharu Polski: 1994/95
- Puchar Polski OZPN Olsztyn (5 razy): 1985/1986, 1986/1987, 1990/1991, 1991/1992, 1993/1994
- Puchar Polski - Warmińsko-Mazurski ZPN: 2005/2006
Aktualna kadra
stan na 5 sierpnia 2021 roku[2]
Nr | Poz. | Piłkarz |
---|---|---|
1 | 1 bramkarzBR | Kacper Włodarczyk |
23 | 1 bramkarzBR | Dawid Ciura |
2 | OBR | Kacper Kłosowski |
3 | OBR | Jakub Słomski |
4 | OBR | Maciej Zalewski |
5 | OBR | Dawid Kowalski |
7 | OBR | Krzysztof Kressin |
13 | OBR | Kacper Kijewski |
16 | OBR | Tomasz Sedlewski |
17 | OBR | Michał Foj |
22 | OBR | Paweł Sagan |
26 | OBR | Paweł Flis |
Nr | Poz. | Piłkarz |
---|---|---|
6 | POM | Remigiusz Parulis |
8 | POM | Michał Kwiatkowski |
11 | POM | Radosław Galas |
14 | POM | Daniel Madej |
19 | POM | Jakub Stanikowski |
20 | POM | Cezary Nowiński |
21 | POM | Szymon Nastaj |
25 | POM | Patryk Czarnota |
9 | NAP | Wojciech Figurski |
10 | NAP | Arkadiusz Kuciński |
15 | NAP | Tomasz Wacławski |
17 | NAP | Oskar Poniewski |
- | POM | Maksymilian Deredas |
Przypisy
- ↑ Z powodu pandemii koronawirusa, liga została zakończona po rozegraniu 17 spotkań.
- ↑ Poznaliśmy składy piłkarskich drużyn Jezioraka na kolejny sezon [online], gazetaolsztynska.pl [dostęp 2021-08-09] (pol.).
Linki zewnętrzne
- Strona oficjalna
- Strona oficjalna sekcji piłki ręcznej
- Strona oficjalna sekcji taekwondo. taekwondo.jeziorak-ilawa.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-04-17)].
- ITS Jeziorak Iława na 90minut.pl
- Klub Sportowy Jeziorak Iława na 90minut.pl