Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012
|
Kod MKOl | JPN |
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2012 Innsbruck |
Chorąży | Sumire Kikuchi[1] |
Liczba zawodników | 33 w 13 dyscyplinach |
|
Medale Pozycja: 8. | Złoto 2 | Srebro 5 | Brąz 9 | Razem 16 | |
Japonię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012, które odbywały się w Innsbrucku reprezentowało 33 zawodników[2].
Skład kadry
Biegi narciarskie
Chłopcy
Dziewczęta
Sprint
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Wynik | Poz. |
Kentarō Ishikawa (jap. 石川 謙太郎) | Sprint | 1:45.61 | 7 Q | 1:48.8 | 1 Q | 1:46.2 | 2 Q | 1:49.9 | 6 |
Takuto Terabayashi (jap. 寺林 拓人) | Sprint | 1:51.89 | 32 | Nie zakwalifikował się |
Maki Ōdaira (jap. 大平 麻生) | Sprint | 2:13.94 | 34 | Nie zakwalifikowała się |
Kozue Takizawa (jap. 滝沢 こずえ) | Sprint | 2:10.80 | 29 Q | 2:05.6 | 6 | Nie zakwalifikowała się |
Bobsleje
Dziewczęta
Zawodnik | Konkurencja | Finał |
Bieg 1 | Bieg 2 | Łączny czas | Poz. |
Maria Oshigiri (jap. 押切 麻李亜) Shizuka Uehara (jap. 上原 志津佳) | Ślizg dwójek | 57.55 | 57.60 | 1:55.15 | 8 |
Curling
Drużyny mieszane
Drużyna Japonii przegrała w pojedynku ćwierćfinałowym.
Czwarty/-a | Trzeci/-a | Drugi/-a | Otwierający/-a |
Shingo Usui (jap. 臼井 槙吾) | Mizuki Kitaguchi (jap. 北口 瑞季) | Tsukasa Horigome (jap. 堀篭 司) | Mako Tamakuma (jap. 玉熊 真子) |
Miksty
- Drużyna w składzie: Yoo Min-hyeon i Mako Tamakuma przegrała w walce o brązowy medal.
- Drużyna w składzie: Anastasia Moskaleva i Tsukasa Horigome przegrała w meczu ćwierćfinałowym.
Kombinacja norweska
Zawodnik | Konkurencja | Skok | Bieg | Razem |
Punkty | Pozycja | Strata | Czas biegu | Czas | Miejsce |
Gō Yamamoto (jap. 山元 豪) | Indywidualnie | 132.5 | 2 | 0:20 | 26:19.9 | 26:39.9 | |
Hokej na lodzie
Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał |
Pkt | Poz. | Pkt | Poz. |
Seiya Furukawa (jap. 古川 誠也) | Umiejętności indywidualne | 30 | 2 Q | 19 | |
Dziewczęta
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał |
Pkt | Poz. | Pkt | Poz. |
Akane Deguchi (jap. 出口 茜) | Umiejętności indywidualne | 20 | 4 Q | 16 | 7 |
Łyżwiarstwo figurowe
Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Short program/Original dance | Free skating/Free dance | Suma pkt. |
Punkty | Poz. | Punkty | Poz. | Punkty | Poz. |
Shōma Uno (jap. 宇野 昌磨) | Soliści | 51.52 | 6 | 115.63 | 2 | 167.15 | |
Shū Nakamura (jap. 中村 優) | Soliści | 42.34 | 10 | 111.88 | 3 | 154.22 | 6 |
Dziewczęta
Zawodnik | Konkurencja | Short program/Original dance | Free skating/Free dance | Suma pkt. |
Punkty | Poz. | Punkty | Poz. | Punkty | Poz. |
Risa Shōji (jap. 庄司 理紗) | Solistki | 47.29 | 6 | 88.03 | 5 | 135.32 | 6 |
Zawody mieszane
Zawodnik | Konkurencja | Chłopcy | Dziewczęta | Ice Dance | Suma pkt. |
Wynik | Poz | Pkt. | Wynik | Poz | Pkt. | Wynik | Poz | Pkt. | PKT. | POZ |
Team 4 Shōma Uno (JPN) Jordan Bauth (USA) Eugenia Tkachenka/Yuri Gulitski (BLR) | Zawody mieszane | 112.72 | 2 | 7 | 77.84 | 2 | 7 | 44.36 | 7 | 2 | 16 | |
Łyżwiarstwo szybkie
Chłopcy
Dziewczęta
Narciarstwo alpejskie
Chłopcy
Dziewczęta
Narciarstwo dowolne
Ski Cross
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
Czas | Poz. | Poz. | Poz. | Poz. |
Yūki Nakagawa (jap. 中川 雄生) | Ski cross | 1:00.27 | 16 | Cancelled |
Ski Halfpipe
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał |
Pkt. | Poz. | Pkt. | Poz. |
Nanaho Kiriyama (jap. 桐山 菜々穂) | Halfpipe | 49.00 | 8 | Nie zakwalifikowała się |
Short track
Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
Czas | Poz. | Czas | Poz. | Czas | Poz. |
Kei Saitō (jap. 斉藤 慧) | bieg na 500 m | 43.173 | 2 Q | 43.000 | 3 qB | 45.6000 | 1 |
bieg na 1000 m | 1:30.502 | 1 Q | 1:29.689 | 2 Q | 1:30.142 | 4 |
Dziewczęta
Składy mieszane
Zawodnik | Konkurencja | Półfinał | Finał |
Czas | Poz. | Czas | Poz. |
Team D Elisabeth Witt Thomas Insuk Hong Sumire Kikuchi Chang Yin-cheng | Sztafeta mieszana | 4:23.141 | 4 qB | 4:24.360 | 1 |
Team E Sarah Warren Kei Saito Lin Yu-tzu Josse Antonissen | Sztafeta mieszana | 4:36.208 | 4 qB | 4:30.383 | 3 |
Skeleton
Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Finał |
Ślizg 1 | Ślizg 2 | Łączna pkt. | Poz. |
Dan Satō (jap. 佐藤 弾) | Ślizg chłopców | 59.55 | 59.34 | 1:58.89 | 9 |
Hiroki Nokura (jap. 野倉 大貴) | Ślizg chłopców | 59.92 | 59.80 | 1:59.72 | 10 |
Dziewczęta
Zawodnik | Konkurencja | Finał |
Ślizg 1 | Ślizg 2 | Łączna pkt. | Poz. |
Saki Andō (jap. 安藤 早紀) | Ślizg dziewcząt | CAN | 1:02.42 | 1:02.42 | 14 |
Skoki narciarskie
- Team w/Nordic Combined
Snowboard
Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał |
Bieg 1 | Bieg 2 | Rank | Bieg 1 | Bieg 2 | Rank | Bieg 1 | Bieg 2 | Rank |
Taku Hiraoka (jap. 平岡 卓) | Halfpipe | 91.75 | 95.00 | 1 Q | | 55.75 | 84.25 | |
Dziewczęta
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał |
Bieg 1 | Bieg 2 | Rank | Bieg 1 | Bieg 2 | Rank | Bieg 1 | Bieg 2 | Rank |
Hikaru Ōe (jap. 大江 光) | Slopestyle | 82.00 | 78.00 | 2 Q | | 95.75 | 96.25 | |
Przypisy
- ↑ Innsbruck 2012 Winter Youth Olympic Games NOC Flag Bearers
- ↑ Athletes
Afryka | |
---|
Ameryka | |
---|
Azja | |
---|
Europa | |
---|
Oceania | |
---|