Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 – bieg na 1000 m mężczyzn
Złoty medal | Eric Heiden |
---|---|
Srebrny medal | |
Brązowy medal |
Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 | ||
---|---|---|
500 m | kobiety | mężczyźni |
1 000 m | kobiety | mężczyźni |
1 500 m | kobiety | mężczyźni |
3 000 m | kobiety | |
5 000 m | mężczyźni | |
10 000 m | mężczyźni |
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980.
Bieg na 1000 metrów mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 rozegrano 19 lutego na torze James B. Sheffield Olympic Skating Rink. Mistrzem olimpijskim na tym dystansie został Eric Heiden z USA, ustanawiając jednocześnie nowy rekord olimpijski.
Wyniki
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Czas |
---|---|---|---|
01 ! | Eric Heiden | Stany Zjednoczone | 1:15,18 |
02 ! | Gaétan Boucher | Kanada | 1:16,68 |
03 ! | Władimir Łobanow | ZSRR | 1:16,91 |
03 ! | Frode Rønning | Norwegia | 1:16,91 |
05 !5 | Peter Mueller | Stany Zjednoczone | 1:17,11 |
06 !6 | Bert de Jong | Holandia | 1:17,29 |
07 !7 | Andreas Dietel | NRD | 1:17,71 |
08 !8 | Oloph Granath | Szwecja | 1:17,74 |
09 !9 | Siergiej Chlebnikow | ZSRR | 1:17,96 |
10 | Lieuwe de Boer | Holandia | 1:17,97 |
11 | Craig Kressler | Stany Zjednoczone | 1:18,37 |
12 | Terje Andersen | Norwegia | 1:18,52 |
13 | Jan Józwik | Polska | 1:18,83 |
14 | Pertti Niittylä | Finlandia | 1:18,85 |
15 | Anatolij Miediennikow | ZSRR | 1:18,92 |
16 | Jan-Åke Carlberg | Szwecja | 1:19,13 |
17 | Jan Egil Storholt | Norwegia | 1:19,34 |
18 | Emmanuel Michon | Francja | 1:19,43 |
19 | Kaoru Fukuda | Japonia | 1:19,66 |
20 | Jacques Thibault | Kanada | 1:19,79 |
21 | Hilbert van der Duim | Holandia | 1:19,89 |
22 | Lee Yeong-ha | Korea Południowa | 1:20,04 |
23 | Masayuki Kawahara | Japonia | 1:20,88 |
24 | Zhao Weichang | Chiny | 1:20,97 |
25 | Kazuaki Ichimura | Japonia | 1:21,05 |
26 | Steffen Doering | NRD | 1:21,19 |
27 | Craig Webster | Kanada | 1:21,47 |
28 | Giovanni Paganin | Włochy | 1:21,50 |
29 | Colin Coates | Australia | 1:21,68 |
30 | Jukka Salmela | Finlandia | 1:21,78 |
31 | Vasile Coroș | Rumunia | 1:21,89 |
32 | Li Huchun | Chiny | 1:22,10 |
33 | Dezideriu Jenei | Rumunia | 1:22,66 |
34 | Mike Richmond | Australia | 1:23,30 |
35 | Esa Puolakka | Finlandia | 1:23,54 |
36 | Wang Nianchun | Chiny | 1:24,20 |
37 | Tömörbaataryn Njamdawaa | Mongolia | 1:24,84 |
38 | Dordżijn Cenddoo | Mongolia | 1:27,00 |
39 | Herbert Schwarz | RFN | 1:44,23[1] |
40 | Archie Marshall | Wielka Brytania | 2:00,93[1] |
41 !- | Johan Granath | Szwecja | DSQ[1] |
Bibliografia
- Wyniki na Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-14)]. (ang.)