VM i skiflyging 1981
VM i skiflyging 1981 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skihopping | ||
Arrangør | Det internasjonale ski- og snøbrettforbundet | ||
Vertsby | Oberstdorf | ||
Vertsland | Vest-Tyskland | ||
Arena(er) | Oberstdorf | ||
Dato | 26. februar til 1. mars | ||
Deltakernasjoner | 16 | ||
Deltakere | 50 | ||
Øvelser | 1 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Planica 1979 – Harrachov 1983 |
Verdensmesterskapet i skiflyging 1981 ble arrangert i Oberstdorf, Vest-Tyskland fra 26. februar til 1. mars 1981.
Mesterskapet ble avviklet med tre omganger hver av de tre konkurransedagene, der de to beste omgangene hver dag talte i sammendraget.
Bakken
Heini Klopfer-bakken hadde før VM bakkerekord på 176 meter, satt av Toni Innauer (Østerrike) 7. mars 1976. Det var gjeldende verdensrekord (senere tangert i både Planica og Harrachov). Armin Kogler (Østerrike) satte ny verdensrekord i mesterskapet med 180 meter.
Resultater
Plass | Navn | Land | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Jari Puikkonen | 1201,0 | |
02 | Armin Kogler | 1140,5 | |
03 | Tom Levorstad | 1068,0 | |
04 | Markku Reijonen | 1013,0 | |
05 | Horst Bulau | 1002,5 | |
06 | Halvor Asphol | 996,0 | |
07 | Hubert Neuper | 981,5 | |
08 | Hirokazu Yagi | 932,5 | |
09 | Thomas Meisinger | 930,5 | |
10 | Kari Ylianttila | 926,0 | |
11 | Hans Wallner | 920,5 | |
12 | Klaus Ostwald | 910,5 | |
Josef Samek | 910,5 | ||
14 | Pentti Kokkonen | 897,5 | |
15 | Alfred Groyer | 897,0 | |
16 | Dag Holmen-Jensen | 895,0 | |
17 | Piotr Fijas | 877,5 | |
18 | Stanisław Bobak | 858,5 | |
19 | Axel Zitzmann | 849,5 | |
20 | Ulrich Pschera | 848,5 | |
21 | Lido Tomasi | 840,0 | |
Vladimir Tsjernjajev | 840,0 | ||
23 | Christoph Schwarz | 831,5 | |
24 | Massimo Rigoni | 827,5 | |
25 | Per Bergerud | 826,5 | |
26 | Jiří Parma | 825,5 | |
27 | Andreas Bauer | 825,0 | |
28 | John Broman | 818,5 | |
29 | Jon Denney | 811,0 | |
30 | Bogdan Norčič | 802,5 | |
31 | Steve Collins | 788,5 | |
32 | Leoš Škoda | 768,5 | |
33 | Marjan Urbančič | 765,0 | |
34 | Jan Holmlund | 763,5 | |
35 | Ján Jelenský | 745,5 | |
36 | Peter Schwinghammer | 723,0 | |
37 | Branko Benedik | 719,0 | |
38 | Jim Maki | 712,5 | |
39 | Thomas Klauser | 372,5 | |
40 | Seppo Toivonen | 243,0 | |
41 | Shōhei Sakaguchi | 226,5 | |
42 | Bernard Moullier | 223,5 | |
43 | Primož Ulaga | 221,0 | |
44 | Jurij Kalinin | 220,5 | |
45 | Paul Egloff | 220,0 | |
Dmitrij Gromov | 220,0 | ||
47 | Terry Kern | 215,5 | |
48 | Masaru Nagaoka | 215,0 | |
49 | Jurij Kartasjov | 203,0 | |
50 | Rikiya Jinno | 67,0 |
Kilder
- Jens Jahn, Egon Theiner: Enzyklopädie des Skispringens. AGON Sportverlag, Kassel 2004. ISBN 3-89784-099-5, s. 365 og 385
- Adam Kwieciński: Hoppresultater (besøkt 9. mars 2016)
- v
- d
- r
Planica 1972 · Oberstdorf 1973 · Bad Mitterndorf 1975 · Vikersund 1977 · Planica 1979 · Oberstdorf 1981 · Harrachov 1983 · Planica 1985 · Bad Mitterndorf 1986 · Oberstdorf 1988 · Vikersund 1990 · Harrachov 1992 · Planica 1994 · Bad Mitterndorf 1996 · Oberstdorf 1998 · Vikersund 2000 · Harrachov 2002 · Planica 2004 · Bad Mitterndorf 2006 · Oberstdorf 2008 · Planica 2010 · Vikersund 2012 · Harrachov 2014 · Bad Mitterndorf 2016 · Oberstdorf 2018 · Planica 2020 · Vikersund 2022 · Bad Mitterndorf 2024 · Oberstdorf 2026
Autoritetsdata