Svømming under VM i svømmesport 2023 – 4 × 100 meter fri stafett mixed
Svømming under VM i svømmesport 2023 – 4 × 100 meter fri stafett mixed | |||
---|---|---|---|
Marine Messe Fukuoka | |||
Konkurranse | 4 x 100 meter fri stafett mixed | ||
Arrangement | VM i svømming 2023 | ||
Sted | Fukuoka i Japan | ||
Arena | Marine Messe Fukuoka | ||
Dato | 29. juli (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 184 | ||
Deltakernasjoner | 43 | ||
Vinnertid | 3.18,83 VR | ||
Medaljevinnere | |||
Australia Jack Cartwright, Kyle Chalmers, Shayna Jack, Mollie O’Callaghan, Flynn Southam*, Madison Wilson*, Meg Harris* | |||
USA Jack Alexy, Matt King, Abbey Weitzeil, Kate Douglass, Chris Guiliano*, Olivia Smoliga*, Bella Sims* | |||
Storbritannia Matt Richards, Duncan Scott, Anna Hopkin, Freya Anderson, Jacob Whittle*, Tom Dean* | |||
Forrige | Budapest 2022 | ||
Neste | Doha 2024 |
VM i svømmesport 2023 Fukuoka, Japan | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
Synkronsvømming | |||
Solo menn | teknisk | fri | |
Solo kvinner | teknisk | fri | |
Duett mix | teknisk | fri | |
Duett kvinner | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
Lag | akrobatisk | ||
Vannpolo | |||
|
4 x 100 meter fri stafett mixed er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2023 i Fukuoka i Japan 23. juli 2023.[1][2][3]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Australia | 3.19,38 | Budapest, Ungarn | 24. juni 2022 |
Mesterskapsrekord | Australia | 3.19,38 | Budapest, Ungarn | 24. juni 2022 |
Følgende rekorder ble satt under mesterskapet på øvelsen:
Runde | Rekord | Nasjon | Tid | Dato |
---|---|---|---|---|
Finale | Verdensrekord | Australia | 3.18,83 | 29. juli 2023 |
Finale | Mesterskapsrekord | Australia | 3.18,83 | 29. juli 2023 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet klokken 11:23.[4]
Plass | Heat | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | Australia | Flynn Southam (48.69) Jack Cartwright (47.81) Madison Wilson (52.98) Meg Harris (52.40) | 3:21.88 | Q |
2 | 5 | 5 | USA | Matt King (48.32) Chris Guiliano (48.18) Olivia Smoliga (53.30) Bella Sims (54.05) | 3:23.85 | Q |
3 | 5 | 6 | Italia | Manuel Frigo (48.54) Alessandro Miressi (47.56) Costanza Cocconcelli (54.41) Sofia Morini (53.88) | 3:24.39 | Q |
4 | 4 | 5 | Storbritannia | Jacob Whittle (48.84) Tom Dean (47.93) Lucy Hope (53.87) Freya Anderson (53.77) | 3:24.41 | Q |
5 | 4 | 4 | Canada | Ruslan Gaziev (48.27) Javier Acevedo (48.07) Mary-Sophie Harvey (54.13) Taylor Ruck (54.16) | 3:24.63 | Q |
6 | 4 | 0 | Japan | Tomonobu Gomi (49.65) Katsumi Nakamura (48.59) Nagisa Ikemoto (53.79) Yume Jinno (54.44) | 3:26.47 | Q |
7 | 5 | 2 | Brasil | Guilherme Caribé Santos (48.67) Felipe Ribeiro (48.95) Ana Carolina Vieira (54.64) Stephanie Balduccini (54.22) | 3:26.48 | Q |
8 | 3 | 4 | Tyskland | Peter Varjasi (48.93) Rafael Miroslaw (48.40) Nele Schulze (54.58) Nina Holt (54.87) | 3:26.78 | Q |
9 | 4 | 2 | Kina | Yang Jintong (49.91) Ji Yicun (49.32) Yang Junxuan (54.47) Wu Qingfeng (53.38) | 3:27.08 | |
10 | 5 | 3 | Frankrike | Max Berg (49.36) Guillaume Guth (48.74) Assia Touati (55.09) Lison Nowaczyk (54.43) | 3:27.62 | |
11 | 4 | 3 | Sverige | Robin Hanson (49.46) Björn Seeliger (48.93) Louise Hansson (54.31) Sofia Åstedt (54.94) | 3:27.64 | |
12 | 4 | 6 | Nederland | Kenzo Simons (49.67) Caspar Corbeau (49.28) Milou van Wijk (54.34) Sam van Nunen (54.54) | 3:27.83 | |
13 | 5 | 1 | Sør-Korea | Ji Yu-chan (49.11) Yang Jae-hoon (49.17) Hur Yeon-kyung (54.43) Jeong So-eun (55.28) | 3:27.99 | NR |
14 | 4 | 1 | Israel | Denis Loktev (49.69) Meiron Cheruti (49.36) Anastasia Gorbenko (54.44) Daria Golovaty (55.29) | 3:28.78 | |
15 | 4 | 8 | Hellas | Andreas Vazaios (49.19) Stergios Bilas (48.49) Theodora Drakou (55.05) Maria-Thaleia Drasidou (56.23) | 3:28.96 | |
16 | 4 | 7 | New Zealand | Cameron Gray (48.77) Carter Swift (49.06) Helena Gasson (55.79) Chelsey Edwards (55.43) | 3:29.05 | |
17 | 5 | 7 | Spania | Sergio de Celis (48.88) Carles Coll (49.27) Carmen Weiler (55.27) Ainhoa Campabadal (55.64) | 3:29.06 | |
18 | 5 | 9 | Sør-Afrika | Clayton Jimmie (50.04) Aimee Canny (54.58) Roland Schoeman (50.48) Rebecca Meder (55.06) | 3:30.16 | AF |
19 | 1 | 6 | Mexico | Jorge Iga (48.76) Andres Dupont (48.77) Athena Meneses (56.59) Tayde Revilak (56.65) | 3:30.77 | |
20 | 5 | 8 | Singapore | Jonathan Tan (49.24) Mikkel Lee (49.30) Quah Ting Wen (55.65) Quah Jing Wen (56.70) | 3:30.89 | |
21 | 3 | 7 | Slovakia | Matej Duša (49.89) František Jablčník (50.82) Tamara Potocká (55.04) Teresa Ivan (55.66) | 3:31.41 | |
22 | 5 | 0 | Hongkong | Lau Shiu Yue (52.28) Ian Ho (49.16) Camille Cheng (55.69) Chloe Cheng (57.83) | 3:34.96 | |
23 | 2 | 0 | Aruba | Mikel Schreuders (49.15) Bransly Dirksz (52.97) Elisabeth Timmer (57.77) Chloe Farro (58.00) | 3:37.89 | |
24 | 2 | 7 | Bermuda | Benedict Parfit (52.54) Jack Harvey (51.94) Maddy Moore (57.75) Emma Harvey (56.63) | 3:38.86 | |
25 | 3 | 6 | Thailand | Dulyawat Kaewsriyong (50.70) Tonnam Kanteemool (51.27) Kamonchanok Kwanmuang (57.06) Jenjira Srisaard (1:00.35) | 3:39.38 | |
26 | 3 | 3 | Suspendert forbund | Monyo Maina (53.08) Swaleh Abubakar Talib (54.34) Emily Muteti (57.78) Maria Brunlehner (57.38) | 3:42.58 | |
27 | 3 | 2 | Bahamas | Lamar Taylor (50.10) Davante Carey (51.84) Rhanishka Gibbs (1:02.16) Zaylie Thompson (59.09) | 3:43.19 | |
28 | 3 | 5 | Armenia | Artur Barseghyan (51.71) Ashot Chakhoyan (55.59) Ani Poghosyan (58.85) Varsenik Manucharyan (58.80) | 3:44.95 | |
29 | 2 | 2 | Antigua og Barbuda | Stefano Mitchell (51.74) Jadon Wuilliez (51.42) Bianca Mitchell (1:01.05) Aunjelique Liddie (1:01.17) | 3:45.38 | |
30 | 3 | 1 | Uganda | Tendo Mukalazi (52.57) Adnan Kabuye (53.71) Tara Naluwoza (1:02.05) Kirabo Namutebi (59.47) | 3:47.80 | |
31 | 1 | 5 | Nigeria | Clinton Opute (52.71) Colins Obi Ebingha (51.52) Dorcas Abeng (1:02.21) Adaku Nwandu (1:02.39) | 3:48.83 | |
32 | 3 | 8 | Samoa | Olivia Borg (58.90) Brandon Schuster (53.51) Kaiya Brown (1:01.92) Kokoro Frost (54.96) | 3:49.29 | |
33 | 2 | 9 | Panama | Jeancarlo Calderon Harper (53.33) Emily Santos (1:01.94) Carolina Cermelli (1:04.25) Tyler Christianson (53.67) | 3:53.19 | |
34 | 3 | 9 | Guam | James Hendrix (53.80) Mia Lee (1:01.82) Amaya Bollinger (1:04.92) Israel Poppe (54.00) | 3:54.54 | |
35 | 2 | 1 | Bahrain | Ali Sadeq Alawi (54.62) Abdulla Khalid Jamal (54.27) Asma Lefahler (1:01.36)| Ayah Binrajab (1:04.52) | 3:54.77 | |
36 | 3 | 0 | Angola | Henrique Mascarenhas (52.76) Salvador Gordo (55.17) Maria Lopes Freitas (1:03.19) Lia Ana Lima (1:07.72) | 3:58.84 | |
37 | 1 | 4 | Papua Ny-Guinea | Nathaniel Noka (57.02) Josh Tarere (56.89) Abigail Ai Tom (1:08.45) Georgia-Leigh Vele (1:00.78) | 4:03.14 | |
38 | 1 | 3 | Mikronesia | Taeyanna Adams (1:06.22) Tasi Limtiaco (54.87) Kyler Anthony Kihleng (58.46) Kestra Kihleng (1:04.32) | 4:03.87 | |
39 | 2 | 4 | Nord-Marianene | Isaiah Aleksenko (52.29) Anthony Deleon (56.51) Shoko Litulumar (1:09.97) Maria Batallones (1:06.85) | 4:05.62 | |
40 | 2 | 6 | Kapp Verde | Jayla Pina (59.84) Ailton Lima (1:00.04) La Troya Pina (1:07.62) Troy Pina (59.85) | 4:07.35 | |
41 | 2 | 8 | Malawi | Filipe Gomes (53.49) Ammara Pinto (1:11.36) Tayamika Chang'Anamuno (1:06.13) Muhammad Ali Moosa (1:03.45) | 4:14.43 | |
42 | 2 | 5 | Maldivene | Hamna Ahmed (1:10.02) Ali Imaan (58.07) Mohamed Rihan Shiham (1:09.78) Meral Ayn Latheef (59.87) | 4:17.74 | |
43 | 2 | 3 | Palau | Jion Hosei (58.52) Travis Dui Sakurai (57.70) Galyah Ngerchesiuch Mikel (1:11.78) Yuri Hosei (1:09.91) | 4:17.91 | |
44 - | 4 | 9 | Colombia | 9:99.99 Startet ikke |
Finale
Finalen fant sted klokken 21:45.[5]
Plass | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Australia | Jack Cartwright (48.14) Kyle Chalmers (47.25) Shayna Jack (51.73) Mollie O'Callaghan (51.71) | 3:18.83 | VR |
02 | 5 | USA | Jack Alexy (47.68) Matt King (47.78) Abbey Weitzeil (52.94) Kate Douglass (52.42) | 3:20.82 | |
03 | 6 | Storbritannia | Matt Richards (47.83) Duncan Scott (47.46) Anna Hopkin (53.30) Freya Anderson (53.09) | 3:21.68 | ER |
4 | 2 | Canada | Joshua Liendo (48.65) Ruslan Gaziev (47.58) Maggie Mac Neil (53.59) Mary-Sophie Harvey (54.00) | 3:23.82 | |
5 | 3 | Italia | Alessandro Miressi (47.97) Thomas Ceccon (47.93) Costanza Cocconcelli (54.84) Sofia Morini (53.79) | 3:24.53 | |
6 | 1 | Brasil | Guilherme Caribé Santos (48.32) Felipe Ribeiro (48.31) Ana Carolina Vieira (54.47) Stephanie Balduccini (54.11) | 3:25.21 | |
7 | 7 | Japan | Tomonobu Gomi (49.58) Katsumi Nakamura (48.60) Nagisa Ikemoto (53.67) Yume Jinno (55.11) | 3:26.96 | |
8 | 8 | Tyskland | Peter Varjasi (49.06) Rafael Miroslaw (48.73) Nele Schulze (54.65) Nina Holt (54.74) | 3:27.18 |
Referanser
- ^ «Schedule» (PDF). Besøkt 17. januar 2023.
- ^ «World Aquatics Announces Competition Schedule For 2023 World Championships In Fukuoka». swimswam.com. Besøkt 13. januar 2023.
- ^ «Start list» (PDF). omegatiming.com. 21. juli 2023.
- ^ «Heats results» (PDF). omegatiming.com. 29. juli 2023.
- ^ «Final results» (PDF). omegatiming.com. 29. juli 2023.
- v
- d
- r