Svømming under VM i svømmesport 2015 – 50 meter ryggsvømming kvinner
Svømming under VM i svømmesport 2015 – 50 meter ryggsvømming kvinner | |||
---|---|---|---|
Medaljevinnerne Liu Xiang, Fu Yanhui og Etiene Medeiros | |||
Konkurranse | 50 meter ryggsvømming kvinner | ||
Arrangement | VM i svømmesport 2015 | ||
Sted | Kazan i Russland | ||
Arena | Kazan Arena | ||
Dato | 5. august (forsøksheat og semifinale) 6. august (finale) | ||
Deltakere | 53 | ||
Deltakernasjoner | 48 | ||
Vinnertid | 27,66 | ||
Medaljevinnere | |||
Fu Yuanhui, Kina | |||
Etiene Medeiros, Brasil | |||
Liu Xiang, Kina | |||
Forrige | Barcelona 2013 | ||
Neste | Budpest 2017 |
VM i svømmesport 2015 Kazan, Russland | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Vannpolo | |||
|
50 meter ryggsvømming kvinner var en svømmeøvelse som ble arrangert under VM i svømming 2015 i Kazan i Russland den 5. august (forsøksheat og semifinaler) og 6. august (finale).[1]
Medaljevinnere
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Fu Yuanhui | Etiene Medeiros | Liu Xiang | ||||
Kina | Brasil | Kina |
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord Mesterskapsrekord | Zhao Jing | Kina | 27,06 | Roma, Italia | 30. juli 2009 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene ble avholdt kl. 09.30.[2]
Plass | Heat | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 4 | Fu Yuanhui | Kina | 27,66 | Q |
2 | 6 | 4 | Etiene Medeiros | Brasil | 27,74 | Q |
3 | 5 | 4 | Emily Seebohm | Australia | 27,75 | Q |
4 | 5 | 5 | Liu Xiang | Kina | 27,79 | Q |
5 | 4 | 5 | Mie Nielsen | Danmark | 27,89 | Q |
6 | 6 | 5 | Lauren Quigley | Storbritannia | 27,94 | Q |
7 | 4 | 6 | Beryl Gastaldello | Frankrike | 28,02 | Q |
7 | 6 | 3 | Madison Wilson | Australia | 28,02 | Q |
9 | 5 | 6 | Kirsty Coventry | Zimbabwe | 28,15 | Q |
9 | 6 | 2 | Anastasia Fesikova | Russland | 28,15 | Q |
11 | 6 | 6 | Elena Gemo | Italia | 28,18 | Q |
12 | 6 | 0 | Theodora Drakou | Hellas | 28,35 | Q |
13 | 4 | 7 | Aleksandra Urbańczyk | Polen | 28,36 | Q |
14 | 6 | 8 | Sanja Jovanović | Kroatia | 28,40 | Q |
15 | 6 | 1 | Mathilde Cini | Frankrike | 28,46 | Q |
16 | 5 | 2 | Daria Ustinova | Russland | 28,52 | Q |
17 | 5 | 8 | Svetlana Khokhlova | Belarus | 28,62 | |
18 | 5 | 0 | Katarína Listopadová | Slovakia | 28,63 | |
19 | 5 | 9 | Dominique Bouchard | Canada | 28,66 | |
20 | 5 | 3 | Yekaterina Rudenko | Kasakhstan | 28,67 | |
20 | 5 | 1 | Simona Baumrtová | Tsjekkia | 28,67 | |
22 | 6 | 9 | Stephanie Au | Hongkong | 28,70 | |
23 | 4 | 0 | Eygló Ósk Gústafsdóttir | Island | 28,75 | |
24 | 5 | 7 | Park Han-byeol | Sør-Korea | 28,85 | |
25 | 6 | 7 | Maaike de Waard | Nederland | 28,86 | |
26 | 4 | 1 | Alicja Tchórz | Polen | 28,87 | |
27 | 3 | 5 | Gisela Morales | Guatemala | 28,94 | |
28 | 4 | 8 | Daryna Zevina | Ukraina | 28,97 | |
29 | 4 | 9 | Bobbie Gichard | New Zealand | 29,15 | |
30 | 3 | 4 | Magdalena Kuras | Sverige | 29,33 | |
31 | 2 | 5 | Naomi Ruele | Botswana | 29,36 | |
32 | 3 | 6 | Yulduz Kuchkarova | Usbekistan | 29,37 | |
33 | 3 | 3 | Amit Ivry | Israel | 29,50 | |
34 | 3 | 2 | Ekaterina Avramova | Tyrkia | 29,60 | |
35 | 3 | 0 | Carolina Colorado Henao | Colombia | 29,61 | |
36 | 3 | 7 | Sigrid Sepp | Estland | 29,95 | |
37 | 3 | 9 | Chan Caroline Zi Xin | Malaysia | 30,14 | |
38 | 2 | 4 | Jessika Cossa | Mosambik | 30,17 | |
39 | 3 | 1 | Anak Ratih | Indonesia | 30,33 | |
40 | 2 | 3 | Ariel Weech | Bahamas | 30,77 | |
41 | 2 | 2 | Monica Ramírez | Andorra | 30,89 | |
42 | 3 | 8 | Andrea García | Mexico | 30,94 | |
43 | 2 | 7 | Evelina Afoa | Samoa | 31,74 | |
44 | 2 | 6 | Lauren Hew | Caymanøyene | 32,33 | |
45 | 2 | 1 | Colleen Furgeson | Marshalløyene | 33,04 | |
46 | 2 | 0 | Rita Zeqiri | Kosovo | 33,65 | |
47 | 2 | 8 | Rahaf Baqleh | Jordan | 33,67 | |
48 | 2 | 9 | Debra Daniel | Mikronesia | 33,75 | |
49 | 1 | 4 | Yesui Bayar | Mongolia | 35,44 | |
50 | 1 | 5 | Anastasiya Tyurina | Tadsjikistan | 38,48 | |
51 | 1 | 3 | Tayamika Chang'Anamuno | Malawi | 38,81 | |
52 | 1 | 6 | Fatema Abdulmohsen | Bahrain | 40,40 | |
53 | 4 | 2 | Mimosa Jallow | Finland | 99,99 DSQ | |
53 | 4 | 3 | Rachel Bootsma | USA | 99,99 DNS |
Semifinaler
Semifinalene ble avholdt kl. 17.42.[3]
Semifinale 1
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Etiene Medeiros | Brasil | 27,41 | Q |
2 | 5 | Liu Xiang | Kina | 27,67 | Q |
3 | 6 | Madison Wilson | Australia | 27,83 | Q |
4 | 3 | Lauren Quigley | Storbritannia | 27,88 | Q |
5 | 7 | Theodora Drakou | Hellas | 28,01 | Q |
6 | 2 | Anastasia Fesikova | Russland | 28,11 | |
7 | 8 | Daria Ustinova | Russland | 28,39 | |
8 | 1 | Sanja Jovanović | Kroatia | 28,59 |
Semifinale 2
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Fu Yuanhui | Kina | 27,18 | Q |
2 | 3 | Mie Nielsen | Danmark | 27,63 | Q |
3 | 5 | Emily Seebohm | Australia | 27,70 | Q |
4 | 8 | Mathilde Cini | Frankrike | 28,16 | |
5 | 7 | Elena Gemo | Italia | 28,21 | |
6 | 2 | Kirsty Coventry | Zimbabwe | 28,28 | |
7 | 6 | Beryl Gastaldello | Frankrike | 28,30 | |
8 | 1 | Aleksandra Urbańczyk | Polen | 28,46 |
Finale
Finalen ble avholdt kl. 18.49.[4]
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Fu Yuanhui | Kina | 27,11 | |
02 | 5 | Etiene Medeiros | Brasil | 27,26 | AM |
03 | 6 | Liu Xiang | Kina | 27,58 | |
4 | 2 | Emily Seebohm | Australia | 27,66 | |
5 | 3 | Mie Nielsen | Danmark | 27,73 | |
6 | 7 | Madison Wilson | Australia | 27,92 | |
7 | 1 | Lauren Quigley | Storbritannia | 27,99 | |
8 | 8 | Theodora Drakou | Hellas | 28,17 |
Referanser
- v
- d
- r
- 2001: Haley Cope
- 2003: Nina Zjivanevskaja
- 2005: Giaan Rooney
- 2007: Leila Vaziri
- 2009: Zhao Jing
- 2011: Anastasija Zujeva
- 2013: Zhao Jing
- 2015: Fu Yuanhui
- 2017: Etiene Medeiros
- 2019: Olivia Smoliga
- 2022: Kylie Masse
- 2023: Kaylee McKeown
- 2024: Claire Curzan
Autoritetsdata