Skiskyting under Vinter-OL 2022 – Stafett kvinner
Skiskyting under Vinter-OL 2022 – Stafett kvinner | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Vertsby | Beijing | ||
Vertsland | Kina | ||
Arena(er) | Kuyangshu langrenn- og skiskytterarena | ||
Dato | 16. februar 2022 | ||
Deltakernasjoner | 20 nasjoner | ||
Deltakere | 80 utøvere | ||
Øvelser | Stafett kvinner | ||
Medaljeoversikt | |||
01 | Linn Persson (SWE) Mona Brorsson (SWE) Hanna Öberg (SWE) Elvira Öberg (SWE) | ||
02 | Irina Kazakevitsj (ROC) Kristina Reztsova (ROC) Svetlana Mironova (ROC) Uljana Nigmatullina (ROC) | ||
03 | Vanessa Voigt (GER) Vanessa Hinz (GER) Franziska Preuß (GER) Denise Herrmann (GER) | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Pyeongchang 2018 – |
Skiskyting under Vinter-OL 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Normaldistanse | menn | kvinner | ||
Sprint | menn | kvinner | ||
Jaktstart | menn | kvinner | ||
Fellesstart | menn | kvinner | ||
Stafett | menn | mixed | kvinner | |
« 2018 2026 » |
Stafett for kvinner i skiskyting under Vinter-OL 2022 fant sted den 16. februar 2022 på Kuyangshu langrenn- og skiskytterarena i Zhangjiakou utenfor Beijing.[1]
Resultater
Løpet startet kl. 15:45 (UTC+8).[2]
Plass | Startnr. | Nasjon | Tid | Strafferunder (L+S) | Diff. |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Sverige Linn Persson Mona Brorsson Hanna Öberg Elvira Öberg | 1:11:03.9 17:24.9 17:45.9 17:58.4 17:54.7 | 0+6 0+0 0+1 0+0 0+0 0+1 0+3 0+0 0+1 | — |
02 | 2 | Russiske utøvere Irina Kazakevitsj Kristina Reztsova Svetlana Mironova Uljana Nigmatullina | 1:11:15.9 17:41.3 17:02.5 18:38.9 17:53.2 | 1+7 0+1 0+1 0+1 0+0 0+0 1+3 0+0 0+1 | +0:12.0 +12.0 |
03 | 5 | Tyskland Vanessa Voigt Vanessa Hinz Franziska Preuß Denise Herrmann | 1:11:41.3 17:24.4 18:05.3 18:16.5 17:55.1 | 0+6 0+0 0+0 0+0 0+2 0+0 0+2 0+1 0+1 | +0:37.4 +37.4 |
4 | 4 | Norge Karoline Knotten Tiril Eckhoff Ida Lien Marte Olsbu Røiseland | 1:11:54.6 17:38.0 18:59.2 17:47.5 17:29.9 | 2+8 0+0 0+0 0+2 2+3 0+0 0+1 0+1 0+1 | +0:50.7 +50.7 |
5 | 7 | Italia Lisa Vittozzi Dorothea Wierer Samuela Comola Federica Sanfilippo | 1:12:37.0 17:25.9 17:28.6 18:22.1 19:20.4 | 0+5 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 0+2 | +1:33.1 |
6 | 1 | Frankrike Anaïs Bescond Anaïs Chevalier-Bouchet Justine Braisaz-Bouchet Julia Simon | 1:13:16.9 17:36.9 18:53.4 17:55.1 18:51.5 | 2+10 0+0 0+1 1+3 0+1 0+2 0+0 0+0 1+3 | +2:13.0 |
7 | 9 | Ukraina Iryna Petrenko Julija Dzjyma Anastasija Merkusjyna Olena Bilosiuk | 1:14:04.1 17:46.1 19:06.1 18:09.5 19:02.4 | 1+6 0+0 0+0 1+3 0+3 0+0 0+0 0+0 0+0 | +3:00.2 |
8 | 8 | Tsjekkia Eva Puskarčíková Markéta Davidová Jessica Jislová Lucie Charvátová | 1:14:06.0 18:20.2 17:40.7 18:49.8 19:15.3 | 1+8 0+0 0+2 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 1+3 | +3:02.1 |
9 | 14 | Østerrike Dunja Zdouc Lisa Theresa Hauser Anna Juppe Katharina Innerhofer | 1:15:07.6 18:13.0 18:12.3 19:51.3 18:51.0 | 3+7 0+0 0+0 0+1 0+0 2+3 0+0 0+0 1+3 | +4:03.7 |
10 | 16 | Canada Emma Lunder Megan Bankes Emily Dickson Sarah Beaudry | 1:15:34.3 17:45.8 18:29.7 19:39.3 19:39.5 | 0+8 0+1 0+1 0+0 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 | +4:30.4 |
11 | 10 | USA Susan Dunklee Clare Egan Deedra Irwin Joanne Reid | 1:15:51.3 18:44.8 19:04.1 19:17.1 18:45.3 | 2+9 0+0 0+0 0+2 1+3 0+0 1+3 0+0 0+1 | +4:47.4 |
12 | 18 | Kina Tang Jialin Chu Yuanmeng Ding Yuhuan Meng Fanqi | 1:16:11.5 18:05.2 18:37.9 19:44.2 19:44.2 | 1+5 0+0 0+1 0+0 0+1 0+0 1+3 0+0 0+0 | +5:07.6 |
13 | 6 | Belarus Iryna Ljesjtsjanka Dzinara Alimbekava Jelena Krutsjinkina Hanna Sola | 1:16:34.4 17:51.9 18:59.9 20:47.7 18:54.9 | 5+16 0+0 0+2 0+0 1+3 0+3 3+3 0+2 1+3 | +5:30.5 |
14 | 15 | Polen Monika Hojnisz-Staręga Kamila Żuk Kinga Zbylut Anna Mąka | 1:17:12.1 18:06.0 20:04.3 19:33.1 19:28.7 | 1+10 0+2 0+1 1+3 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 | +6:08.2 |
15 | 12 | Estland Regina Oja Tuuli Tomingas Susan Külm Johanna Talihärm | LAP 18:18.9 19:36.8 18:42.6 LAP | 9 0+1 0+3 0+2 2+3 0+1 0+0 3+3 | +9 |
16 | 13 | Finland Suvi Minkkinen Mari Eder Erika Jänkä Nastassia Kinnunen | LAP 19:15.2 17:39.3 21:11.6 LAP | 9 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 2+3 0+2 | |
17 | 17 | Japan Fuyuko Tachizaki Sari Maeda Asuka Hachisuka Yurie Tanaka | LAP 17:55.9 19:01.8 21:16.4 LAP | 9 0+1 0+2 0+0 0+3 0+0 2+3 0+3 | |
18 | 20 | Bulgaria Milena Todorova Maria Zdravkova Lora Hristova Daniela Kadeva | LAP 17:36.7 21:04.7 LAP | 9 0+1 0+1 0+0 1+3 0+1 0+1 | |
19 | 19 | Slovakia Ivona Fialková Henrieta Horvátová Veronika Machyniaková Paulína Fialková | LAP 17:43.0 20:10.2 LAP | 9 0+1 0+2 0+3 0+2 2+3 0+1 | |
20 | 11 | Sveits Irene Cadurisch Lena Häcki Selina Gasparin Amy Baserga | DNF DNF | 9 0+2 0+1 |