Roing under Sommer-OL 2012 – Toer uten styrmann menn
Roing ved Sommer-OL 2012 | ||||
---|---|---|---|---|
Singlesculler | menn | kvinner | ||
Toer uten styrmann | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler, lettvekt | menn | kvinner | ||
Firer uten styrmann | menn | |||
Dobbeltfirer | menn | kvinner | ||
Åtter | menn | kvinner | ||
Firer, lettvekt | menn |
Toer uten styrmann for menn er en øvelse under Sommer-OL 2012 i London som vil finne sted på Dorney Lake. De innledende heatene startet lørdag 28. juli og finalen og medaljeseremonien ble avholdt fredag 3. august.
Resultater
Innledende heat
De tre første i hvert heat kvalifiserer seg til kvartfinalene, de resterende ror oppsamlingsheat.
Heat 1
Plassering | Roer | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Eric Murray Hamish Bond | New Zealand | 6.08,50 | Q (VR) |
2 | Germain Chardin Dorian Mortelette | Frankrike | 6.17,22 | Q |
3 | Wojciech Gutorski Jarosław Godek | Polen | 6.19,98 | Q |
4 | Nenad Beđik Nikola Stojić | Serbia | 6.23,87 | O |
5 | Domonkos Széll Béla Simon | Ungarn | 6.46,18 | O |
Heat 2
Plassering | Roer | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | David Calder Scott Frandsen | Canada | 6.23,80 | Q |
2 | James Marburg Brodie Buckland | Australia | 6.24,83 | Q |
3 | Nanne Sluis Meindert Klem | Nederland | 6.25,59 | Q |
4 | Thomas Peszek Silas Stafford | USA | 6.26,59 | O |
Heat 3
Plassering | Roer | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | George Nash William Satch | Storbritannia | 6.16,58 | Q |
2 | Niccolo Mornati Lorenzo Carboncini | Italia | 6.18,33 | Q |
3 | Nikolaos Gkontoulas Apostolos Gkontoulas | Hellas | 6.21,46 | Q |
4 | Anton Braun Felix Drahotta | Tyskland | 6.30,42 | O |
Oppsamlingsheat
De tre første båtene kvalifiserte seg til semifinalene.
Plassering | Roer | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Anton Braun Felix Drahotta | Tyskland | 6.22,76 | Q |
2 | Nenad Beđik Nikola Stojić | Serbia | 6.26.61 | Q |
3 | Thomas Peszek Silas Stafford | USA | 6.27,41 | Q |
4 | Domonkos Széll Béla Simon | Ungarn | 6.27,88 |
Semifinaler
De første tre båtene kvalifiserer seg til A-finalen, de siste til B-finalen.
Semifinale 1
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Eric Murray Hamish Bond | New Zealand | 6:48.11 | Q |
2 | Niccolo Mornati Lorenzo Carboncini | Italia | 6:55.82 | Q |
3 | David Calder Scott Frandsen | Canada | 6:56.47 | Q |
4 | Thomas Peszek Silas Stafford | USA | 6:58.58 | |
5 | Anton Braun Felix Drahotta | Tyskland | 7:02.16 | |
6 | Nanne Sluis Meindert Klem | Nederland | 7:13.77 |
Semifinale 2
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | George Nash William Satch | Storbritannia | 6:56.46 | Q |
2 | Germain Chardin Dorian Mortelette | Frankrike | 6:58.67 | Q |
3 | James Marburg Brodie Buckland | Australia | 7:02.12 | Q |
4 | Wojciech Gutorski Jarosław Godek | Polen | 7:04.58 | |
5 | Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas | Hellas | 7:07.15 | |
6 | Nenad Beđik Nikola Stojić | Serbia | 7:07.78 |
Finaler
B-finale
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Anton Braun Felix Drahotta | Tyskland | 6:49.93 | |
2 | Thomas Peszek Silas Stafford | USA | 6:53.30 | |
3 | Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas | Hellas | 6:53.69 | |
4 | Wojciech Gutorski Jarosław Godek | Polen | 6:56.00 | |
5 | Nanne Sluis Meindert Klem | Nederland | 7:05.12 | |
– | Nenad Beđik Nikola Stojić | Serbia | DNS |
A-finale
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Eric Murray Hamish Bond | New Zealand | 6:16.65 | |
02 | Germain Chardin Dorian Mortelette | Frankrike | 6:21.11 | |
03 | George Nash William Satch | Storbritannia | 6:21.77 | |
4 | Niccolo Mornati Lorenzo Carboncini | Italia | 6:26.17 | |
5 | James Marburg Brodie Buckland | Australia | 6:29.28 | |
6 | David Calder Scott Frandsen | Canada | 6:30.49 |
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
Autoritetsdata