Roing under Paralympiske sommerleker 2016 – Dobbeltsculler mix
Roing under Paralympiske sommerleker 2016 |
---|
Singlesculler menn |
Singlesculler kvinner |
Dobbeltsculler mix |
Firer med styrmann |
'Dobbeltsculler mix under Paralympiske sommerleker 2016 ble arrangert i Lagoa Rodrigo de Freitas i Rio de Janeiro fra 9. til 11. september 2016.
Resultater
Heat
Vinneren av hvert heat gikk til finalen, resten måtte gjennom oppsamlingsheat (R).[1]
Heat 1
Plass | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
1 | Perle Bouge Stephane Tardieu | Frankrike | 3:59,32 | Q |
2 | Esther Van Der Loos Corne De Koning | Nederland | 4:03,07 | R |
3 | Michel Pessanha Josiane Lima | Brasil | 4:04,26 | R |
4 | Michal Gadowski Jolanta Majka | Polen | 4:08,02 | R |
5 | Laura Goodkind Helman Roman | USA | 4:33,58 | R |
6 | Shigeru Komazaki Rie Ariyoshi | Japan | 4:51,28 | R |
Heat 2
Plass | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
1 | Lauren Rowles Laurence Whiteley | Storbritannia | 3:52,16 WB | Q |
2 | Liu Shuang Fei Tianming | Kina | 3:54,70 | R |
3 | Iaroslav Koiuda Iryna Kyrychenko | Ukraina | 4:01,05 | R |
4 | Gavin Bellis Kathryn Ross | Australia | 4:03,25 | R |
5 | Yuliya Chernoy Reuven Magnagey | Israel | 4:20,62 | R |
6 | Zanna Cveckovska Eduards Pupels | Latvia | 4:36,95 | R |
Oppsamlingsheat
De to beste i hvert heat gikk til finalen, resten gikk til B-finalen.
Oppsamlingsheat 1
Plass | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
1 | Esther Van Der Loos Corne De Koning | Nederland | 4:05,70 | Q |
2 | Michal Gadowski Jolanta Majka | Polen | 4:07,25 | Q |
3 | Gavin Bellis Kathryn Ross | Australia | 4:08,57 | B-finale |
4 | Shigeru Komazaki Rie Ariyoshi | Japan | 4:52,37 | B-finale |
5 | Zanna Cveckovska Eduards Pupels | Latvia | 4:41,33 | B-finale, båt for lett |
Oppsamlingsheat 2
Plass | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
1 | Liu Shuang Fei Tianming | Kina | 4:01,00 | Q |
2 | Iaroslav Koiuda Iryna Kyrychenko | Ukraina | 4:04,42 | Q |
3 | Michel Pessanha Josiane Lima | Brasil | 4:04,52 | B-finale |
4 | Yuliya Chernoy Reuven Magnagey | Israel | 4:28,60 | B-finale |
5 | Laura Goodkind Helman Roman | USA | 4:34,18 | B-finale |
Finaler
A-finale
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lauren Rowles Laurence Whiteley | Storbritannia | 3:55,28 |
02 | Liu Shuang Fei Tianming | Kina | 3:58,45 |
03 | Perle Bouge Stephane Tardieu | Frankrike | 4:01,48 |
4 | Esther Van Der Loos Corne De Koning | Nederland | 4:03,43 |
5 | Iaroslav Koiuda Iryna Kyrychenko | Ukraina | 4:05,35 |
6 | Michal Gadowski Jolanta Majka | Polen | 4:06,26 |
B-finale
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Michel Pessanha Josiane Lima | Brasil | 4:03,13 |
2 | Gavin Bellis Kathryn Ross | Australia | 4:05,61 |
3 | Yuliya Chernoy Reuven Magnagey | Israel | 4:21,23 |
4 | Laura Goodkind Helman Roman | USA | 4:30,07 |
5 | Zanna Cveckovska Eduards Pupels | Latvia | 4:32,39 |
6 | Shigeru Komazaki Rie Ariyoshi | Japan | 4:46,81 |
Referanser
- ^ World Rowing - 2016 Paralympic Games — Regatta, besøkt 16. september 2016.
Eksterne lenker
- Rio 2016 - TA Mixed Double Sculls - TAMix2x - Standings (resultater, arkivert)