NM i landeveissykling 2024
NM i landeveissykling 2024 | |||
---|---|---|---|
Arrangørsted | Oslo, Bodø | ||
Dato | 11. mai, 20.–23. juni | ||
Vinnere | |||
Menn | |||
Fellesstart | Markus Hoelgaard | ||
Tempo | Søren Wærenskjold | ||
Gateritt | Stian Fredheim | ||
U23, fellesstart | Halvor Dolven | ||
Junior, fellesstart | Henrik Vea Johnsen | ||
Junior, tempo | Felix Ørn-Kristoff | ||
Junior, gateritt | Felix Ørn-Kristoff | ||
Kvinner | |||
Fellesstart | Mie Bjørndal Ottestad | ||
Tempo | Katrine Aalerud | ||
Gateritt | Camilla Rånes Bye | ||
U23, fellesstart | Magdalene Lind | ||
Junior, fellesstart | Kamilla Aasebø | ||
Junior, tempo | Kamilla Aasebø | ||
Junior, gateritt | Mia Kronheim Gjertsen | ||
← 2023000000000000002025 → |
NM i landeveissykling 2024 ble arrangert i Bodø fra 20. til 23. juni. Arrangør var Bodø CK.[1]
NM i gateritt ble arrangert i Oslo 11. mai. Arrangør var IF Frøy.[2] Rittet ble kjørt rundt Akershus festning i Oslo sentrum.
Medaljevinnere for menn, senior
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Fellesstart | Markus Hoelgaard | Fredrik Dversnes | Rasmus Fossum Tiller |
Tempo | Søren Wærenskjold | Tobias Foss | Andreas Leknessund |
Gateritt | Stian Fredheim | Halvor Utengen Sandstad | Herman Emil Eriksen |
Medaljevinnere for kvinner, senior
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Fellesstart | Mie Bjørndal Ottestad | Emma Julie Dyrhovden | Katrine Aalerud |
Tempo | Katrine Aalerud | Mie Bjørndal Ottestad | Sigrid Ytterhus Haugset |
Gateritt | Camilla Rånes Bye | Ingrid Bøe Jacobsen | Malin Eriksen |
Resultater, gateritt
Menn, senior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Stian Fredheim | Kristiansands CK | 1:07:44 |
2 | Halvor Utengen Sandstad | Stavanger SK | s.t. |
3 | Herman Emil Eriksen | Lillehammer CK | s.t. |
4 | Kevin Andre Sandli Messel | Ringerike SK | s.t. |
5 | Ulrik Bjune | Asker CK | s.t. |
6 | Tord Gudmestad | Stavanger SK | + 0.43 |
7 | Karsten Larsen Feldmann | Stavanger SK | + 0.43 |
8 | Erlend Blikra | Stavanger SK | + 0.44 |
9 | Olav Hjemsæter | Sandvika CC | + 0.44 |
10 | Morthen Wang Baksaas | Ringerike SK | + 0.44 |
Kvinner, senior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Camilla Rånes Bye | CK Victoria | 52:47 |
2 | Ingrid Bøe Jacobsen | Halden CK | s.t. |
3 | Malin Eriksen | CK Victoria | s.t. |
4 | Stine-Marie Snortheim | Eidsvoll SK | s.t. |
5 | Emma Julie Dyrhovden | Åsane CK | s.t. |
6 | Marte Berg Edseth | Ringerike SK | s.t. |
7 | Aurora Storlien Ulen | Lillehammer CK | s.t. |
8 | Kristin Eidsheim Sønnesyn | Vossevangen CK | s.t. |
9 | Vibeke Lystad | IL Stjørdals-Blink | s.t. |
10 | Mari Hole Mohr | Stavanger SK | s.t. |
Menn, junior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Felix Ørn-Kristoff | Stavanger SK | 55:31 |
2 | Marius Innhaug Dahl | Tønsberg CK | s.t. |
3 | Anders Wæhre | Asker CK | + 0.01 |
4 | Amund Ferl-Runningshaugen | Lillehammer CK | + 0.01 |
5 | Oskar Gravdal Risa | Sandnes SK | + 0.05 |
6 | Nikolai Rysletten-Solvoll | Glåmdal SK | + 0.25 |
7 | Filip-André Glesnes Smørås | Fana IL | + 0.25 |
8 | Henrik Filseth | Asker CK | + 0.25 |
9 | Håkon Eiksund Øksnes | Lillehammer CK | + 0.25 |
10 | Anders Beiermann | Stavanger SK | + 0.25 |
Kvinner, junior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Mia Kronheim Gjertsen | Fana IL | 44:30 |
2 | Amalie Strømdahl Jørgensen | Lillehammer CK | s.t. |
3 | Matilde Skjelde | Lillehammer CK | s.t. |
4 | Sarah Hatteland Krog | Stavanger SK | + 0.01 |
5 | Mina Mobråthen | Lillehammer CK | + 0.02 |
6 | Regine Solhaug Hansen | Mosjøen og Omegn CK | + 0.02 |
7 | Anna Jensen | SK Rye | + 0.04 |
8 | Helene Sofie Bjerke Adolfsen | Ringerike SK | + 0.04 |
Resultater, tempo
Menn, senior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Søren Wærenskjold | Ringerike SK | 34:14 |
2 | Tobias Foss | Lillehammer CK | 34:15 |
3 | Andreas Leknessund | Ringerike SK | 35:05 |
4 | Trym Bjørner Westgaard Holther | Smaalenene SK | 35:28 |
5 | Henrik Teslo Fjellheim | Ringerike SK | 35:45 |
6 | Daniel Smajkic Årnes | Sandnessjøen OCK | 36:08 |
7 | Halvor Dolven | Asker CK | 36:13 |
8 | Øyvind Brekke Fløtten | Ringerike SK | 36:28 |
9 | Asbjørn Slagtern Fjellvåg | Asker CK | 36:31 |
10 | Jørgen Nordhagen | Lillehammer CK | 36:32 |
Kvinner, senior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Katrine Aalerud | Vestby Sykkelklubb | 39:30 |
2 | Mie Bjørndal Ottestad | Ullevål SK | 40:35 |
3 | Sigrid Ytterhus Haugset | Rennebu IL | 41:05 |
4 | Emma Julie Dyrhovden | Åsane CK | 41:23 |
5 | Marte Berg Edseth | Ringerike SK | 41:46 |
6 | Stine Dale | Åsane CK | 42:23 |
7 | Magdalene Lind | Ringerike SK | 43:25 |
8 | Thrude Natholmen | Sandefjord SK | 44:20 |
9 | Elise Marie Olsen | Lillehammer CK | 44:28 |
10 | Ina Nakken | Tønsberg CK | 44:37 |
Resultater, fellesstart
Menn, senior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Markus Hoelgaard | Sandnes SK | 4:12:42 |
2 | Fredrik Dversnes | Dalane SK | 4:12:42 |
3 | Rasmus Fossum Tiller | Lillehammer CK | 4:13:13 |
4 | Andreas Leknessund | Ringerike SK | 4:13:16 |
5 | Eirik Vang Aas | IL Stjørdals-Blink | 4:13:16 |
6 | Anders Skaarseth | Lillehammer CK | 4:13:24 |
7 | Daniel Smajkic Årnes | Sandnessjøen OCK | 4:13:27 |
8 | Karsten Larsen Feldmann | Stavanger SK | 4:13:29 |
9 | Jørgen Nordhagen | Lillehammer CK | 4:13:30 |
10 | Halvor Utengen Sandstad | Stavanger SK | 4:13:36 |
Kvinner, senior
# | Rytter | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Mie Bjørndal Ottestad | Ullevål SK | 3:08:50 |
2 | Emma Julie Dyrhovden | Åsane CK | 3:15:46 |
3 | Katrine Aalerud | Vestby SK | 3:15:46 |
4 | Malin Eriksen | CK Victoria | 3:15:46 |
5 | Tiril Jørgensen | Harstad CK | 3:15:46 |
6 | Vibeke Lystad | IL Stjørdals-Blink | 3:15:46 |
7 | Marte Berg Edseth | Ringerike SK | 3:16:04 |
8 | Stine Dale | Åsane CK | 3:16:07 |
9 | Elise Marie Olsen | Lillehammer CK | 3:20:29 |
10 | Mari Hole Mohr | Stavanger SK | 3:21:22 |
Referanser
Kilder
- NM gateritt
- NM tempo
- NM fellesstart
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- v
- d
- r
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024