Gymnastikk under Europalekene 2019
Mal:Gymnastikk under Europalekene 2019
Gymnastikk under Europalekene 2019 ble arrangert i Minsk Arena i Minsk fra 22. til 30. juni. 283 utøvere fra 37 nasjoner deltok i 32 øvelser, fordelt på fem disipliner; aerobisk-, akrobatisk- og rytmisk gymnastikk, samt trampoline og turn.[1]
Kvalifisering
Totalt 286 utøvere vil kvalifisere seg til gymnastikkøvelsene under Europalekene, gjennom europeiske- og verdensmesterskap i hver disiplin.[2]
Mesterskap | Dato | Sted |
---|---|---|
EM i trampoline 2018 | 12.–15. april 2018 | Baku |
VM i akrobatisk gymnastikk 2018 | 13.–15. april 2018 | Antwerpen |
VM i aerobisk gymnastikk 2018 | 1.–3. juni 2018 | Guimarães |
EM i rytmisk gymnastikk 2018 | 1.–3. juni 2018 | Guadalajara |
EM i turn 2018 | 2.–12. august 2018 | Glasgow |
EM i turn 2019 | 10.–14. april 2019 | Szczecin |
Medaljevinnere
Nasjoner
* Vertsnasjon (Vertsnasjon (Belarus))
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland (RUS) | 11 | 6 | 5 | 22 |
2 | Belarus (BLR)* | 6 | 1 | 9 | 16 |
3 | Belgia (BEL) | 3 | 1 | 0 | 4 |
4 | Ukraina (UKR) | 2 | 5 | 7 | 14 |
5 | Israel (ISR) | 2 | 2 | 0 | 4 |
6 | Italia (ITA) | 2 | 0 | 0 | 2 |
7 | Frankrike (FRA) | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Armenia (ARM) | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Finland (FIN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Litauen (LTU) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Polen (POL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Slovenia (SLO) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13 | Bulgaria (BUL) | 0 | 4 | 2 | 6 |
14 | Portugal (POR) | 0 | 2 | 2 | 4 |
15 | Aserbajdsjan (AZE) | 0 | 2 | 1 | 3 |
16 | Storbritannia (GBR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Romania (ROU) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Tyrkia (TUR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
19 | Georgia (GEO) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kypros (CYP) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Tsjekkia (CZE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
22 | Ungarn (HUN) | 0 | 0 | 2 | 2 |
23 | Sverige (SWE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt (23 land) | 32 | 32 | 32 | 96 |
Utøvere
Aerobisk gymnastikk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mikspar detaljer | Italia (ITA) Davide Donati Michela Castoldi | Romania (ROU) Dacian Barna Andreea Bogati | Russland (RUS) Grigorii Shikhaleev Tatyana Konakova |
Mikslag detaljer | Russland (RUS) Garsevan Dzhanazian Timur Kulaev Ilia Ostapenko Petr Perminov Roman Semenov | Bulgaria (BUL) Tihomir Barotev Ivelina Lukaki Antonio Papazov Darina Pashova Ana Maria Stoilova | Romania (ROU) Dacian Barna Gabriel Bocser Andreea Bogati Marian Brotei Mihai Popa |
Akrobatisk gymnastikk
- Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mangekamp detaljer | Belgia (BEL) Talia De Troyer Britt Vanderdonckt Charlotte Van Royen | Portugal (POR) Francisca Maia Francisca Sampaio Maia Bárbara da Silva Sequeira | Belarus (BLR) Veranika Nabokina Julia Ivonchyk Karina Sandovich |
Balanse detaljer | Belarus (BLR) Veranika Nabokina Julia Ivonchyk Karina Sandovich | Belgia (BEL) Talia De Troyer Britt Vanderdonckt Charlotte Van Royen | Portugal (POR) Francisca Maia Francisca Sampaio Maia Bárbara da Silva Sequeira |
Dynamikk detaljer | Belgia (BEL) Talia De Troyer Britt Vanderdonckt Charlotte Van Royen | Portugal (POR) Francisca Maia Francisca Sampaio Maia Bárbara da Silva Sequeira | Belarus (BLR) Veranika Nabokina Julia Ivonchyk Karina Sandovich |
- Mikspar
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mangekamp detaljer | Russland (RUS) Kirill Startsev Victora Aksenova | Aserbajdsjan (AZE) Abdulla Al-Mashaykhi Ruhidil Gurbanli | Belarus (BLR) Artur Beliakou Volha Melnik |
Balanse detaljer | Belarus (BLR) Artur Beliakou Volha Melnik | Russland (RUS) Kirill Startsev Victora Aksenova | Aserbajdsjan (AZE) Abdulla Al-Mashaykhi Ruhidil Gurbanli |
Dynamikk detaljer | Russland (RUS) Kirill Startsev Victora Aksenova | Aserbajdsjan (AZE) Abdulla Al-Mashaykhi Ruhidil Gurbanli | Belarus (BLR) Artur Beliakou Volha Melnik |
Rytmisk gymnastikk
- Individuelt
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mangekamp detaljer | Dina Averina (RUS) | Linoy Ashram (ISR) | Katsiaryna Halkina (BLR) |
Ringer detaljer | Dina Averina (RUS) | Katsiaryna Halkina (BLR) | Vlada Nikoltsjenko (UKR) |
Ball detaljer | Linoy Ashram (ISR) | Katrin Taseva (BUL) | Dina Averina (RUS) |
Køller detaljer | Linoy Ashram (ISR) | Dina Averina (RUS) | Vlada Nikoltsjenko (UKR) |
Bånd detaljer | Dina Averina (RUS) | Linoy Ashram (ISR) | Katrin Taseva (BUL) |
- Gruppe
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mangekamp detaljer | Belarus (BLR) Hanna Haidukevich Anastasiya Rybakova Hanna Shvaiba Arina Tsitsilina Karyna Yarmolenka | Bulgaria (BUL) Simona Dyankova Stefani Kiryakova Madlen Radukanova Erika Zafirova Laura Traets | Russland (RUS) Vera Birjukova Anastasija Maksimova Anastasija Sjisjmakova Anzhelika Stubailo Marija Tolkatsjova |
5 baller detaljer | Russland (RUS) Vera Birjukova Anastasija Maksimova Anastasija Sjisjmakova Anzhelika Stubailo Marija Tolkatsjova | Bulgaria (BUL) Simona Dyankova Stefani Kiryakova Madlen Radukanova Erika Zafirova Laura Traets | Belarus (BLR) Hanna Haidukevich Anastasiya Rybakova Hanna Shvaiba Arina Tsitsilina Karyna Yarmolenka |
3 ringer og 4 køller detaljer | Belarus (BLR) Hanna Haidukevich Anastasiya Rybakova Hanna Shvaiba Arina Tsitsilina Karyna Yarmolenka | Ukraina (UKR) Alina Bykhno Tetjana Dovzjenko Diana Myzjerytska Anastasija Voznjak Valerija Juzvjak | Bulgaria (BUL) Simona Dyankova Stefani Kiryakova Madlen Radukanova Erika Zafirova Laura Traets |
Trampoline
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Individuelt, menn detaljer | Uladzislau Hancharou (BLR) | Mikhail Melnik (RUS) | Diogo Ganchinho (POR) |
Synkron, menn detaljer | Polen (POL) Łukasz Jaworski Artur Zakrzewski | Ukraina (UKR) Anton Davydenko Mykola Prostorov | Frankrike (FRA) Sébastien Martiny Allan Morante |
Individuelt, kvinner detaljer | Léa Labrousse (FRA) | Luba Golovina (GEO) | Hanna Hancharova (BLR) |
Synkron, kvinner detaljer | Belarus (BLR) Hanna Hancharova Maryia Makharynskaya | Ukraina (UKR) Maryna Kyjko Svitlana Malkova | Russland (RUS) Irina Kundius Jana Pavlova |
Turn
- Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mangekamp detaljer | David Beljavskij (RUS) | Oleh Vernjajev (UKR) | Vladislav Poljasjov (RUS) |
Frittstående detaljer | Emil Soravuo (FIN) | Giarnni Regini-Moran (GBR) | Petro Pakhnjuk (UKR) |
Bøylehest detaljer | David Beljavskij (RUS) | Oleh Vernjajev (UKR) | Andrey Likhovitskiy (BLR) |
Ringer detaljer | Marco Lodadio (ITA) | Vahagn Davtjan (ARM) | Ihor Radivilov (UKR) |
Hopp detaljer | Artur Davtjan (ARM) | Dmitrij Lankin (RUS) | Ihor Radivilov (UKR) |
Skranke detaljer | Oleh Vernjajev (UKR) | Marios Georgiou (CYP) | Ferhat Arıcan (TUR) |
Svingstang detaljer | Robert Tvorogal (LTU) | Ahmet Önder (TUR) | Dávid Vecsernyés (HUN) |
- Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mangekamp detaljer | Angelina Melnikova (RUS) | Lorette Charpy (FRA) | Diana Varinska (UKR) |
Hopp detaljer | Teja Belak (SLO) | Angelina Melnikova (RUS) | Sára Péter (HUN) |
Skranke detaljer | Angelina Melnikova (RUS) | Becky Downie (GBR) | Anastasiya Alistratava (BLR) |
Bom detaljer | Nina Derwael (BEL) | Angelina Melnikova (RUS) | Diana Varinska (UKR) |
Frittstående detaljer | Anastasija Batsjynska (UKR) | Aneta Holasová (CZE) | Jessica Castles (SWE) |
Referanser
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
Autoritetsdata