Fekting under Europalekene 2023
Fekting under Europalekene 2023 | |||
---|---|---|---|
Arrangement | |||
Sted: | Kraków | ||
Dato: | 25. til 30. juni 2023 | ||
Antall deltakere | |||
Nasjoner: | 39 | ||
Utøvere: | 477 |
Fekting under Europalekene 2023 fant sted fra 25. til 30. juni 2023 i Kraków.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kårde | Tristan Tulen Nederland | Miguel Frazão Portugal | Volodymyr Stankevytsj Ukraina Manuel Bargues Spania | |||
Kårde lag | Ungarn Tibor Andrasfi Mate Tamas Koch David Nagy Gergely Siklósi | Sveits Alexis Bayard Theo Brochard Hadrien Favre Max Heinzer | Italia Davide Di Veroli Andrea Santarelli Federico Vismara | |||
Florett | Michał Siess Polen | Jonas Winterberg-Poulsen Danmark | Stef Van Campenhout Belgia Laurenz Rieger Tyskland | |||
Florett lag | Italia Alessio Foconi Daniele Garozzo Filippo Macchi Tommaso Marini | Frankrike Alexandre Ediri Enzo Lefort Maxime Pauty Rafael Savin | Tyskland Paul Luca Faul Alexander Kahl Luis Klein Laurenz Rieger | |||
Sabel | Sandro Bazadze Georgia | Krzysztof Kaczkowski Polen | Áron Szilágyi Ungarn William Deary Storbritannia | |||
Sabel lag | Frankrike Boladé Apithy Sébastien Patrice Maxime Pianfetti Tom Seitz | Italia Luca Curatoli Michele Gallo Matteo Neri Luigi Samele | Tyskland Raoul Bonah Lorenz Kempf Frederic Kindler Matyas Szabo |
Kvinner
Øvelser | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kårde | Dzjoan-Fejbi Bezjura Ukraina | Martyna Swatowska-Wenglarczyk Polen | Anna Kun Ungarn Alexandra Ehler Tyskland | |||
Kårde lag | Frankrike Marie-Florence Candassamy Alexandra Louis-Marie Auriane Mallo-Breton Coraline Vitalis | Ungarn Lili Büki Anna Kun Eszter Muhari Dorina Wimmer | Italia Rossella Fiamingo Federica Isola Mara Navarria Alberta Santuccio | |||
Florett | Julia Walczyk-Klimaszyk Polen | Flóra Pásztor Ungarn | Mălina Călugăreanu Romania Gili Kuritzky Israel | |||
Florett lag | Italia Martina Batini Martina Favaretto Francesca Palumbo Alice Volpi | Frankrike Anita Blaze Morgane Patru Pauline Ranvier Ysaora Thibus | Tyskland Leandra Behr Aliya Dhuique-Hein Leonie Ebert Anne Sauer | |||
Sabel | Olha Kharlan Ukraina | Ilinca Pantiş Romania | Theodora Gkountoura Hellas Eloisa Passaro Italia | |||
Sabel lag | Frankrike Manon Brunet Sara Balzer Margaux Rifkiss | Italia Martina Criscio Rossella Gregorio Chiara Mormile Eloisa Passaro | Ungarn Sugár Katinka Battai Liza Pusztai Luca Szucs |
Referanser
- ^ «European Games 2023: Full schedule, day-by-day competitions and how to watch live». Besøkt 30. juni 2023.
- v
- d
- r
Øvelser under Europalekene 2023
- Badminton
- Basketball
- Boksing
- Bordtennis
- Breakdance
- Bueskyting
- Fekting
- Friidrett
- Judo
- Karate
- Kickboksing
- Moderne femkamp
- Padel
- Padling
- Sjumannsrugby
- Skihopping
- Skyting
- Slalåm-padling
- Sportsklatring
- Strandfotball
- Strandhåndball
- Stuping
- Sykling
- Synkronsvømming
- Taekwondo
- Teqball
- Thaiboksing
- Triatlon
Autoritetsdata